Evlat Sahibi Olmak İçin Manevi Reçeteler

kuzum adetinin 21. günü gel bi kaç test yapıcam birde adetinin 2. ya da 3. günü gel rahim filmi çekilecek dedi önümüzdeki hafta tekrar gidicem gittiğimde sorucam ama kafamı karıştırdı adetliyken çekilmesi saçma geldi bana
Sor cnm bende ilk kez duyuyorun adetliyken yapıldığını çünkü yapmadan bnde çok araştırmıştım

CE832A2B-71DD-4CEA-A4EA-A9A0EFD56E9F.jpeg

Bunu da okuyun
Zor iş için
Bence kesin olur inşallah
Ben dün başladım

Ben de gebelik istiyorum
İnşallah rabbim isteyenlere nasip etsin
Hayırlısı ve sağlıklısını versin

Namazlarda, kulun Allah'a en yakın olduğu an denilen secde, Kuran'da da bulunmaktadır. Arapça da saygı gösterme, anlamına gelen secde. Yüce kitabımız Kuranı Kerim'de 14 yerde emredilmektedir

Tilavet secdesi nedir.

Kuran-ı Kerim sureleri içerisinde bulunan ve okunduğunda secde yapmayı gerektiren bazı ayetler bulunmaktadır. Bu ayetler okunduğunda veya duyulduğunda yapılması gereken secdeye Tilavet secdesi denir.

Namazlarda, kulun Allah'a en yakın olduğu an denilen secde, Kuran'da da bulunmaktadır. Arapça da saygı gösterme, anlamına gelen secde. Yüce kitabımız Kuranı Kerim'de 14 yerde emredilmektedir.

qweq_6748.jpg

TİLAVET SECDESİ
Kuran'da geçen 14 ayette geçen secde, bu ayetler başından sonuna kadar okunduğunda veya dinlendiğinde kalkıp tilavet secdesi yapmak gereklidir. Hanefi mezhebine göre vacip diğer mezheplerde ise sünnet olan tilavet secdesi;

Araf suresi, ayet 205
Nahl suresi, ayet 49
İsra suresi, ayet 107
Meryem, suresi ayet 58
Hac suresi ayet 18
Furkan suresi, ayet 60
Neml suresi, ayet 65
Secde suresi, ayet 15
Sad suresi, ayet 25
Fussilet suresi ayet 37
Necm suresi, ayet 62
İnşikak suresi, ayet 21
Alak suresi, ayet 19

ayetlerinde yapılır. Secde ayeti geçtiğinde secde yapmak vacip olduğu için kişinin üzerinde tıpkı namaz gibi borç hasıl olur. Bu yüzden secde yapmayı ihmal etmemek gerekir.

TİLAVET SECDESİ NASIL Yapılır
Tilavet secdesi yaparken tıpkı namazda olduğu gibi abdest alınır namaza uygun olarak giyinilir. Andestin ardından niyet edilerek yapılan tilavet secesinde direkt olarak secdeye varılır. Secdede yine tıpkı namazda olduğu gibi üç defa "Subhane Rabbiyel Alâ" denilir ve Allah u Ekber denilerek kalkılır. Kalkerden ise ''Semiğna ve Adağna Ğufraneke Rabbena ve İleykel Masıyr'' ayeti okunur ve secde gerçekleştirilmiş olur.
Acaba topluca yapsam olur mu ki bundan sonrakileri de günlük yapardım. Bida mı başlasam

Canım benim yaa, Allah razı olsun senden ❤️❤️ Dilerim o zamana kalmadan gelsin yavrularımız inşaallah :dua:

İnşaallah canım benim güzel haberler verirsin inşallah :dua:
Amiin inşallah kuzum hala gözümüz yollarda olursa aklında bulunsun yollayabilirim :KK200:

bi sorıyım cnm belki adetten 2 3 gün sonra gel demek istemiştir eğer gene aynısını derse olmadı özelde çektirip ona sonucunu götürcem
Belki randevu oluşturmak için çağırmıştır olabilir mi? Benim gittiğim hastanede biriyle konuşmuştum onu öyle çağırmıştı doktor. Ben görüntüleme merkezinde çektirdiğim için adetten sonra gittim ama hastanelerde nasıl işliyo bilmiyorum

Arkadaşlar bunları ben de ilk defa duydum. Burada bir topikte okuduğumu aynen yazıyorum :)

2 yumurta haşlanır kabukları soyulur birinin üzerine zariyat suresinin 47.ayeti diğerinin üzerinede zariyat suresinin 48.ayeti yazılır...47 .ayetin yazıldığı yumurtayı erkek yer 48.ayetin yazıldığı yumurtayıda kadın yer biiznillah çocukları olur ( tecrube edilmiştir)

benimde yaptığım bir takım şeyler vardı bunları yaptığım ay hamile kaldım hem de tek yumurtalığım ve tüplerim alındığı halde ameliyattan 5 ay sonra..

* 7 gün boyunca her gün bir defa olmak üzere yusuf suresi okudum
*4 cuma üst üste 1000 "ya evvel" çektim
*dilimden ya musavvir,ya mutekebbir,ya bariu,ya varis esmaları düşmedi
*ilişkiden önce eşimde bende 3 ihlas bir fatiha ve 10 "ya mutekebbir"( erkek çocuk için söyleyin derler erkek oldu bizim de )
*FE İN TEVELLEV FE KUL HASBİYELLAHÜ LA İLAHE İLLA HÜVE ALEYHİ TEVEKKELTÜ VE HÜVE RABBÜL ARŞİL AZİYM....
Yukardaki ayeti bir cumartesi güni 1900 defa okur,Mevladan hacetini isterse gelecek cumartesiye kadar dileğine kavuşur inşallah.ben bir cumartesi okudum öbür cumartesiye kadar o hafta içinde yumurtlamam olmuş hamile kalmıştım.Bu duanın gücüne çok inanıyorum.
Kuzucum Allah razı olsun teşekkür ederim bizi de düşündüğün için. Denemeye değer şeyler gerçekten. Her şey duayla...

Belki randevu oluşturmak için çağırmıştır olabilir mi? Benim gittiğim hastanede biriyle konuşmuştum onu öyle çağırmıştı doktor. Ben görüntüleme merkezinde çektirdiğim için adetten sonra gittim ama hastanelerde nasıl işliyo bilmiyorum
valla önümüzdeki hafta gittiğimde sorucam canım olmadı özelde çektirip ona sonucu götürcem zaten adetliyken rahim duvarı kalınlaştığı için görüntülemede net olmaz bence

valla önümüzdeki hafta gittiğimde sorucam canım olmadı özelde çektirip ona sonucu götürcem zaten adetliyken rahim duvarı kalınlaştığı için görüntülemede net olmaz bence
Benimde adetin hemen bitiminde çekilmişti. Çok uzatmak istemiyolar adetten sonraki süreci yeni oluşan yumurta ilaca maruz kalmasın diye çünkü belki o yüzden erken de çağırmış olabilir bilemedim canım

Benimde adetin hemen bitiminde çekilmişti. Çok uzatmak istemiyolar adetten sonraki süreci yeni oluşan yumurta ilaca maruz kalmasın diye çünkü belki o yüzden erken de çağırmış olabilir bilemedim canım
en iyisi sorup kesin bilgi alayım önümüzdeki hafta kan testlerini vermeye gidicem

Bizleride düşündüğün için teşekkürler kuzum :KK51:

Canımm aklıma gelenleri etiketledim, atladıysam affola

Eki Görüntüle 2207656
Bunu da okuyun
Zor iş için
Bence kesin olur inşallah
Ben dün başladım

Rabbim kabul etsin inşallah canım, bunu kaydettim inşaallah güzel sonuçlar alırız

Amiin inşallah kuzum hala gözümüz yollarda olursa aklında bulunsun yollayabilirim :KK200:

Tamam canımın içi Allah razı olsun ❤️

Canımm aklıma gelenleri etiketledim, atladıysam affola

Rabbim kabul etsin inşallah canım, bunu kaydettim inşaallah güzel sonuçlar alırız

Tamam canımın içi Allah razı olsun ❤️
Aminnn
Eğer olur da alırsan bu dua sayesinde
Beni etiketler misin❤️

Çok güzel şeyler paylaşmışsınız bende bunların içinden birşeyler uygulamaya çalışacağım inşallah :nazar::nazar:

X