Evlat Sahibi Olmak İçin Manevi Reçeteler

R4bi4

Bir gün bizim de papatyalarımız açacak..
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2016
6.969
29.511
Arkadaşlar bunları ben de ilk defa duydum. Burada bir topikte okuduğumu aynen yazıyorum :)

2 yumurta haşlanır kabukları soyulur birinin üzerine zariyat suresinin 47.ayeti diğerinin üzerinede zariyat suresinin 48.ayeti yazılır...47 .ayetin yazıldığı yumurtayı erkek yer 48.ayetin yazıldığı yumurtayıda kadın yer biiznillah çocukları olur ( tecrube edilmiştir)

benimde yaptığım bir takım şeyler vardı bunları yaptığım ay hamile kaldım hem de tek yumurtalığım ve tüplerim alındığı halde ameliyattan 5 ay sonra..

* 7 gün boyunca her gün bir defa olmak üzere yusuf suresi okudum
*4 cuma üst üste 1000 "ya evvel" çektim
*dilimden ya musavvir,ya mutekebbir,ya bariu,ya varis esmaları düşmedi
*ilişkiden önce eşimde bende 3 ihlas bir fatiha ve 10 "ya mutekebbir"( erkek çocuk için söyleyin derler erkek oldu bizim de )
*FE İN TEVELLEV FE KUL HASBİYELLAHÜ LA İLAHE İLLA HÜVE ALEYHİ TEVEKKELTÜ VE HÜVE RABBÜL ARŞİL AZİYM....
Yukardaki ayeti bir cumartesi güni 1900 defa okur,Mevladan hacetini isterse gelecek cumartesiye kadar dileğine kavuşur inşallah.ben bir cumartesi okudum öbür cumartesiye kadar o hafta içinde yumurtlamam olmuş hamile kalmıştım.Bu duanın gücüne çok inanıyorum.

41 meryem suresini okuyorum bende o bitince bunu da deniyim. Ben umreden gelen meyvenin gücüne çok inanıyorum sadece onu içtiğim ay gebelik oldu sağlıklı olamadı ama olmuştu. Bida bulsam kesinlikle onu denerdim :KK43: sağol kuzumm bizleri de düşünmüşsün hayırlısıyla alalım inşallah evlat haberini artık. Dün gece hepimize dua ettim kabul olur inşallah :KK200:

41 meryem suresini okuyorum bende o bitince bunu da deniyim. Ben umreden gelen meyvenin gücüne çok inanıyorum sadece onu içtiğim ay gebelik oldu sağlıklı olamadı ama olmuştu. Bida bulsam kesinlikle onu denerdim :KK43: sağol kuzumm bizleri de düşünmüşsün hayırlısıyla alalım inşallah evlat haberini artık. Dün gece hepimize dua ettim kabul olur inşallah :KK200:
Kuzum bnde onu okudum bitirdim .. Onun tilavet. Secdesi var sen yapıyor musun

ben hastaneye gitmeye başladım kuzum

Bizleri gelişmelerden haberdar edersin canım, inşallah güzel sonuçlar alırsın :dua:

Allah razı olsun kuzum benim Rabbim dualarını salihlerin duasından eylesin :dua:

Narçıl meyvesi satılıyor nette canım bulursun inşaallah ya ama ben baktım pahalı :/

Bizleri gelişmelerden haberdar edersin canım, inşallah güzel sonuçlar alırsın :dua:

Allah razı olsun kuzum benim Rabbim dualarını salihlerin duasından eylesin :dua:

Narçıl meyvesi satılıyor nette canım bulursun inşaallah ya ama ben baktım pahalı :/
Aa ben çok baktım bulamadım. Şubatta bi akrabımız umreye gidicekmiş bulamazsam ondan rica ettim o alcak inşallah nasip olur da getirirse kargolarım istersen canım

inşallah cnm eşim test vercek bu hafta bende rahim filmi falan çekilicem umarım güzel çıkar herşey :dua:

Aa bilmiyodum ben onu canım yapmıyorum hergün mü yapmak gerekiyodu?
Namazlarda, kulun Allah'a en yakın olduğu an denilen secde, Kuran'da da bulunmaktadır. Arapça da saygı gösterme, anlamına gelen secde. Yüce kitabımız Kuranı Kerim'de 14 yerde emredilmektedir

Tilavet secdesi nedir.

Kuran-ı Kerim sureleri içerisinde bulunan ve okunduğunda secde yapmayı gerektiren bazı ayetler bulunmaktadır. Bu ayetler okunduğunda veya duyulduğunda yapılması gereken secdeye Tilavet secdesi denir.

Namazlarda, kulun Allah'a en yakın olduğu an denilen secde, Kuran'da da bulunmaktadır. Arapça da saygı gösterme, anlamına gelen secde. Yüce kitabımız Kuranı Kerim'de 14 yerde emredilmektedir.

qweq_6748.jpg

TİLAVET SECDESİ
Kuran'da geçen 14 ayette geçen secde, bu ayetler başından sonuna kadar okunduğunda veya dinlendiğinde kalkıp tilavet secdesi yapmak gereklidir. Hanefi mezhebine göre vacip diğer mezheplerde ise sünnet olan tilavet secdesi;

Araf suresi, ayet 205
Nahl suresi, ayet 49
İsra suresi, ayet 107
Meryem, suresi ayet 58
Hac suresi ayet 18
Furkan suresi, ayet 60
Neml suresi, ayet 65
Secde suresi, ayet 15
Sad suresi, ayet 25
Fussilet suresi ayet 37
Necm suresi, ayet 62
İnşikak suresi, ayet 21
Alak suresi, ayet 19

ayetlerinde yapılır. Secde ayeti geçtiğinde secde yapmak vacip olduğu için kişinin üzerinde tıpkı namaz gibi borç hasıl olur. Bu yüzden secde yapmayı ihmal etmemek gerekir.

TİLAVET SECDESİ NASIL Yapılır
Tilavet secdesi yaparken tıpkı namazda olduğu gibi abdest alınır namaza uygun olarak giyinilir. Andestin ardından niyet edilerek yapılan tilavet secesinde direkt olarak secdeye varılır. Secdede yine tıpkı namazda olduğu gibi üç defa "Subhane Rabbiyel Alâ" denilir ve Allah u Ekber denilerek kalkılır. Kalkerden ise ''Semiğna ve Adağna Ğufraneke Rabbena ve İleykel Masıyr'' ayeti okunur ve secde gerçekleştirilmiş olur.

kuzum peki adetliykenmi çekindin yoksa adetten sonramı benim doktorum adetin 2. ya da 3. günü gel dedi ama heryerde adet bititminde çekilir yazıyor
Kuzum tabiki adetten sonra 5 yada 7günü doktorun mu çekicek filmi belki başka bırsy için adetliyken gel demiştir

Kuzum tabiki adetten sonra 5 yada 7günü doktorun mu çekicek filmi belki başka bırsy için adetliyken gel demiştir
kuzum adetinin 21. günü gel bi kaç test yapıcam birde adetinin 2. ya da 3. günü gel rahim filmi çekilecek dedi önümüzdeki hafta tekrar gidicem gittiğimde sorucam ama kafamı karıştırdı adetliyken çekilmesi saçma geldi bana

Aa ben çok baktım bulamadım. Şubatta bi akrabımız umreye gidicekmiş bulamazsam ondan rica ettim o alcak inşallah nasip olur da getirirse kargolarım istersen canım
Canım benim yaa, Allah razı olsun senden ❤️❤️ Dilerim o zamana kalmadan gelsin yavrularımız inşaallah :dua:

inşallah cnm eşim test vercek bu hafta bende rahim filmi falan çekilicem umarım güzel çıkar herşey :dua:

İnşaallah canım benim güzel haberler verirsin inşallah :dua:

X