EVLAT SAHİBİ OLMAK İÇİN Hz. ZEKERİYA'nın DUASINI OKUYORUZ

Ama duanın kabul falan edilmediğini herkese anlatmamız lazım ki insanlar duadan değil bilimden medet umsun. Bu çok önemli bir konu.

"Allah katinda duaniz olmasa ne ehemmiyetiniz var" diye bir ayet var.bunun gibi bircok ayeti nsl yok sayarsiniz.
Bu ne tur bir saygisizliktir.onerilerinizi kendinize saklayin veya ayni dusuncede olanlara yazin.
sizi zorlayan yok.siz dua etmezsiniz ve karsiligini ahirette alirsiniz.
hic bisey tesaduf degildir.burdaki 35 kisi ile bir sekilde bir araya gelip dualar ediyoruz.
bizlerde RABBIMIN izniyle bir gun muhakkak karsiligini alicaz.bu sizi ilgilendirmez.
ayrica bu topikte bir cok arkadasim hamile kaldi.hem duamiz hem cabalarimizla bizlerde ANNE OLUCAZ INSALLAH...

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayetlerin doğru olduğunu nerden biliyosun. ya uydurmaysa.

Ayetlerin doğru olduğunu nerden biliyosun. ya uydurmaysa.
kim neyi uydurucak arkadasim sen bu dunyaya ne icin geldigini bilmiyormusun?
bilim diyorsun ya birazda insanlarin nasil olustuguna merak sararak arastir oku .
OLUM VE DOGUMLAR HIC BIR GUN DURMUYOR VE DURDURALAMAZ.
BUNLAR SEBEPSIZMI SENCE.YADA HERSEY KENDILIGINDENMI GERCEKLESIYOR????

Yukarda söylediğim makaleyi okuyun anlarsınız. Uzun uzun anlattırmayın bana
mübarek gün fikirlerini ve o sapkın düşüncelerini kendine sakla.. rabbim isterse olmazı oldurur.. ama inanıp inanmak senin elınde.. inanmıyorsun defol git.. burası dua topiği işin yok aramızda.. .

Neyin nereden olduğunu hiç kimse bilemez. Tanrı da var etmiş olabilir, olmayabilirde bilemeyiz.

mübarek gün fikirlerini ve o sapkın düşüncelerini kendine sakla.. rabbim isterse olmazı oldurur.. ama inanıp inanmak senin elınde.. inanmıyorsun defol git.. burası dua topiği işin yok aramızda.. .
sen defol git. tebliğ yapıyoruz burda

peki bilemedigin sey hakkinda kesin bir dusunceyle gelip bize nasil fikir veriyorsun?

siz kendiniz uyanin once.biz iman gozuyle uyaniriz.sapmislarin lafiyla degil...
Ben zaten emin değilim tanrının varlığından. ama duanın kabulü diye bişey yok onu biliyorum. kimseye diktede etmiyorum. isteyen dinler.

"iman gözüyle bakmak" dogmatik bakmaktır. Seni sınırlandıran sınırlar içinde bakmaktır. gerçeği görmek istiyorsan objektif bakacaksın.

bir ornek vereyim kendimden ;;;
benim aclik kan sekerim var.asla 1 saat bile ac kalamiyorum.
fakat ramazan ayinda hic bir sekilde bu seker dusmesini yasamiyorum.
bunun icin ne ilac ne bir dktr onerisi almadim.

her muslumanin yaptigi gibi gece yiyip duami ediyorum."yardim et nasip et orucumu allahim senin icin ac kaliyorum sen kabul eyle" diyorum.ettigim dualarla gunduz 18 saat ac kalabiliyorum .bu tesadufmu ?

nasil emin degilsiniz bunu anlayamiyorum.
deminki mesajimda dedigim gibi nicin yaratildigini arastir.hic birsey sebepsiz degildir.
insallah yolunuzu bulursunuz.burda yazilarla anca bu kadar anlatabiliyorum.
biz sadece dua edip sonucunu beklemiyoruz.ugrastigimiz her isimizde RABBiMIZDEN yardim diliyoruz.
eger hakkimizda hayirli olacaksa bu dunyada ,eger hayirlisi degilsede diger dunyada karsiligini alicagimiza inaniyoruz.
varsayin ki biz hakliyiz siz diger dunyada bunun cevabini nasil vericeksiniz?

GURBET KUSU çok kişi duam şöyle kabul oldu böyle kabul oldu der ama kendi kendini kandırır. duanın en kabul olduğu yer kabedir ve topluluğun duası en kabul olanıdır islama göre. Fakat kabede her sene filistin için suriye için dua ediliyor fakat sonuç boş. tık yok. suriyede tankların altında ezilen bebekleri bile kurtarmayan allah senin küçük bi sağlık sorununu mu düzeltecek. mantıklı olun biraz.

Cok yanlış düşünüyorsun yazdigimi sonuna kadar oku lutfen hala öyle düşünüyorsan yapacak birsey yok kendi içinde bitirmissindir herseyi ne yazsakta bostur o zaman
Sevilen kulun duası gecikir mi?Sual:*Allahü teâlânın, sevdiği kulunun dua etmesini sevdiği için, duasını geciktirdiği doğru mudur?
CEVAP Öyle durumlar da olabilir. Peygamber efendimiz bir hadis-i şerifinde şöyle anlatıyor: (Allahü teâlâ bir kulunu severse veya onun sevgili bir kul olmasını isterse, üstüne bardaktan boşanırcasına musibet yağdırır, onun üzerine ardı ardına belalar gönderir. Bu kimse dua ederse, Cebrail aleyhisselam der ki:— Ya Rabbi bu sevgili kulun istediğinin verilmemesinin hikmeti nedir ki?Allahü teâlâ buyurur ki:— Ben onun sesini dinlemeyi seviyorum. Bırakın, duaya devam etsin!Kul, ya Rabbi der, Allahü teâlâ*lebbeyk*der,(Senin her istediğini vereceğim ve memnun edeceğim. İzzetime yemin ederim ki, ne dua edersen kabul edeceğim, ne istersen vereceğim; ancak bu isteklerini ya dünyada veya ahirette veririm. Ahirette verirsem daha üstününü verir, daha büyük belaları üzerinden def ederim)*buyurur.Kıyamet günü, teraziler kurulur, namaz ehli getirilir, karşılığını tam alırlar. Oruç tutanlar getirilir, karşılığını tam alırlar. Zekât ehli getirilir, onlar da karşılığını tam alırlar. Hac ehli getirilir, onlar da karşılığını tam alırlar. Belaya, musibete uğrayanlar getirilir, onlar için terazi kurulmaz, ücretleri, mükâfatları tartısız bol bol verilir. Bunlara verilen sevabların büyüklüğünü görenler,*(Keşke bizim de dünyada vücutlarımız makaslarla doğransaydı da, biz de böyle büyük nimetlere kavuşsaydık)*derler.
BU YAZI BIR ALINTIDIR...

Senin yazdığın bu yazı dincilerin kandırmacalarıdır. Ben bu yazıyı okudum sen de aşağıdaki yazıyı oku lütfen meseleyi anlayacağını sanıyorum

....

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…