EVLAT SAHİBİ OLMAK İÇİN Hz. ZEKERİYA'nın DUASINI OKUYORUZ

GURBET KUSU çok kişi duam şöyle kabul oldu böyle kabul oldu der ama kendi kendini kandırır. duanın en kabul olduğu yer kabedir ve topluluğun duası en kabul olanıdır islama göre. Fakat kabede her sene filistin için suriye için dua ediliyor fakat sonuç boş. tık yok. suriyede tankların altında ezilen bebekleri bile kurtarmayan allah senin küçük bi sağlık sorununu mu düzeltecek. mantıklı olun biraz.
ben gayet mantikliyim.elbetteki sinav dunyasindayiz diger dunya ebediyen kalacagimiz yerdir.
ordaki mukafatimizi dusunuyoruz biz.ibret alinan hikayeleri kendinizce yorumluyorsunuz.
bu size daha kolay geliyor.ALLAH katinda buyuk veye kucuk dert yoktur.diledigine verir diledigine vermez .

ayrica kabede sana bana dua ediliyor olabilir bunu sen ve ben icten isteyip dilemiyorsak "onlarin duasi bos cikti" diyemeyiz.

Senin yazdığın bu yazı dincilerin kandırmacalarıdır. Ben bu yazıyı okudum sen de aşağıdaki yazıyı oku lütfen meseleyi anlayacağını sanıyorum

.....
okudum ve cok sacma ornekler bunlara guldum.
bir kisinin yorumunda diyorki "duayla olmadi ve cildiyeye gittim sorunum cozuldu "
peki bu cildiye kendi butun sorunlarini cozebiliyor mu?
bir doktor muhakkak ki terziye ,sucuya ,tupcuye, ekmekciye muhtactir.
yani hic birimiz tek basimiza kendi ihtiyaclarimiza yetemiyoruz.bu duzeni ALLAH bu sekil yapmasaydi
sen ve senin gibiler dunyayi yarattiginizi bile soylerdiniz.dunyadaki duzeni kendinizce yorumlamaniz cok sacma.
yok cildiyeye gitmiste yarasi gecmis.
oldu cnm bende iki ekmek yedim acligim gecti peki o ekmek ne sekilde kazanildi nereden geldi .
*ictigim su nasil yer altindan cikiyor?
*bastigim topraktan renk renk yiyecek nasil cikiyor?
*aldigim nefes nasil oluyorda hic sasmiyor ?
*bir kadinin dogum edebilmesi nsl oluyor?
*bir erkegin suyuyla bebek olusumu cok mu basit bir olaydir ???? bunlara mantikli cevaplarin varsa o makaleyi her topikte paylasmaya hazirim !!!!!

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar duayla mı evlat sahibi olacaksınız? Evlat sahibi olmak isteyenler dua değil icraat yapsın. Boş şeylerden ümit beklemeyin. Duanın hiçbir etkisinin olmadığını biliyor muydunuz? 365 gün de dua etseniz sonuç boştur. Olacak olur olmayacak olmaz. Gerçekleri konuşalım, birbirimizi kandırmanın bir anlamı yok. Duanın etki katsayısının sıfır olduğunu .....adlı makaleden öğrenebilirsiniz.
Saygılar.
Yaaa su mubarek gunde cek git bide Allah in adini agzina aliyorsun
Yazdigin makaleyede bakmiycaz emin ol bixim imanimiz bukadar zayif degil
su ezan saati iyi yazardimda DUA ET ezan okunuyor

Son düzenleyen: Moderatör:
Aksam uzeri eyup sultan cami sine gittim hepimiz icin dua ettim Rabbim kabul etsin insallah
ama evden cikarken biraz uzuldum carsamba gunu ayaklarim cok sisiyor diye terlik almistim birazda iyisi olsun dedim ama oglen kapinin onunde duran terliklerim aksam uzeri yoktu calmislar :KK43:( ayaklarim ayakkabi icinde sistikce onlari Allah a havale ettim(bu gundede bis durmuyorlar:KK43:( )

Aksam uzeri eyup sultan cami sine gittim hepimiz icin dua ettim Rabbim kabul etsin insallah
ama evden cikarken biraz uzuldum carsamba gunu ayaklarim cok sisiyor diye terlik almistim birazda iyisi olsun dedim ama oglen kapinin onunde duran terliklerim aksam uzeri yoktu calmislar :KK43:( ayaklarim ayakkabi icinde sistikce onlari Allah a havale ettim(bu gundede bis durmuyorlar:KK43:( )
ALLAH dualarini hayirlisiyla kabul etsin cnm.
malesef allahtan korkmayan kuldanda utanmiyor ne yapicaksin iste .bosver ALLAHA HAVALE ET...

GURBET KUSU çok kişi duam şöyle kabul oldu böyle kabul oldu der ama kendi kendini kandırır. duanın en kabul olduğu yer kabedir ve topluluğun duası en kabul olanıdır islama göre. Fakat kabede her sene filistin için suriye için dua ediliyor fakat sonuç boş. tık yok. suriyede tankların altında ezilen bebekleri bile kurtarmayan allah senin küçük bi sağlık sorununu mu düzeltecek. mantıklı olun biraz.
Yaaa bak su gunde insani dinden cikarmaya ugrasma zaten sinirim tepemde
Git mantigini baska yerde konustur dua larimiza sacma sığ dusuncelerini bulastirma zaten kib ledim gidisin yakindir

Neyin nereden olduğunu hiç kimse bilemez. Tanrı da var etmiş olabilir, olmayabilirde bilemeyiz.
Oyle yada boyle insanlarin inacindan size ne? Pat diye daldiniz konuya size sorulmayan seyler anlatiyorsunuz ister tanriya ister puta ister inege tapin kime ne? Size sorun yada anlatin diyen oldumu?

Cnm 5 kişiye daha okudum Allah kabul etsin okumaya devam ediyorum okudukça yazarım şuan toplamda 15 kişiye okundu yazabilirsin cnm okudukça yazarim eilenn eilenn

:oha::oha::oha: sakamisin sen ya tobe tobe:KK11:
Oha bu kiz ne diyo yaaa tobe estagfurullahhh yaaa onemli olan olacagin inanarak yapilan duadir ayrica dua olmasa kimbilor ne hallde olirduk ne demek icraat yapin ya ne icraatindan bahsediyo bu allah ol demedikc bi tarafini da yirtsalar olmaz dua edilocekki verecek allah sapasaglam cift bile hemen sahip olamiyoken yeminle sinirim bozuldu ya sna yazdim k bakma canim ya lafim sana degil tovne tovbe yaaa

Bence hic konusmayalim konusmak icin yanlis yerdesin, ,,, bu topikte okunan duayi zamanında Hz. Zekeriya etmis ve bu duayla allahdan istemis, ,, rabbim bu Duanin hurmetine Hz. Zekeriyaya nasip ettigi gibi isteyen herkesede nasip etsin insallah, ,,,ha bunuda biliyoruz hicbir dua bos cevirilmez bu dunyada olmasa da öbür dunyada karsiligi alinacak ,yani biz inancli insanlariz allaha sukur herseyin allahdan geldigini biliyoruz hersey icin sukretmeyide biliyoruz
Canim bosver laf anlatma belliko niyeti bozuk birisi bulasma boyleisne girme gunaha konusur konusur susar bu ne saygisizlik anlasilan kisi ortaligi karistirma derdinde hepte bizi bulir ya herkes inancinda ozgurdur inanmiyosa ne isi var brda acayip sinir oldum suan cvp veripte kendink yorma sen bebeginide uzme bosyere

Bence hiç tenezül edip cevap vermeyin arkadaşlar. Varlığının burda ne kadar gereksiz olduğunu anlaması açısından. Bilinçli yaptığı belli kışkırtmaya çalışıyor uymayalım.. kendisi istediğini düşünebilir Allah o kadar büyük kü işte Rahman sıfatının hürmetine bunun gibileride rızıklandırıyor. Allah hidayet versin..

Nerden biliyorsun???
Canim sen git baska yerde sacmala burasi yeri degil ayrica sen nerden biliuosun duasiz icraatla olacagini sen erkeeksindirdr kesinlikle daha bugun uye olup baliklama dalmissin konuya senin inancin olsa tanri demez allab derdin inancin uoksa inanci olanlara saygin olsun az saygisizlik etme kimseye umarim K Kazen bey gerekeni yapar senin yerin burasi degil hadi sayin site sahibi buyrun geregini yapin lutfeb burda boylesine izin vermeyin

Bence hiç tenezül edip cevap vermeyin arkadaşlar. Varlığının burda ne kadar gereksiz olduğunu anlaması açısından. Bilinçli yaptığı belli kışkırtmaya çalışıyor uymayalım.. kendisi istediğini düşünebilir Allah o kadar büyük kü işte Rahman sıfatının hürmetine bunun gibileride rızıklandırıyor. Allah hidayet versin..
Ben erekeni soyeldim canim gercek kisi olduna inanmiuorum bu kisi kesinlikle bi erkektir bence icraat yapin demek ne neyse umarim kazen bey gerekeni yapar....

ben gayet mantikliyim.elbetteki sinav dunyasindayiz diger dunya ebediyen kalacagimiz yerdir.
ordaki mukafatimizi dusunuyoruz biz.ibret alinan hikayeleri kendinizce yorumluyorsunuz.
bu size daha kolay geliyor.ALLAH katinda buyuk veye kucuk dert yoktur.diledigine verir diledigine vermez .

ayrica kabede sana bana dua ediliyor olabilir bunu sen ve ben icten isteyip dilemiyorsak "onlarin duasi bos cikti" diyemeyiz.
Tovbe estagfurullahhh neler okudim ben oyle ablam ya bu kim allah carpar ya bence amaci cok kotu bunun K Kazen bey gercekten ama gerekeni yapin lutfrn yazdikalri kan dondurucu cinsten izin vermeyin lutfen allaha inanci yok burdada isi yok....

X