Evlat sahibi olmak için Hz.Zekeriyanın Duası

flzask2003 (filiz) icin

9-10 aralik

1.başak2569:eek:kudu
2.tulay_20:eek:kudu
3.flzask2003
4.bahar85
5.nekadarzor:eek:kudu
6.blowhole25
7.su1838

bahar85 icin

11-12 aralik

1.başak2569
2.tulay_20
3.flzask2003
4.bahar85
5.nekadarzor
6.blowhole25
7.su1838

Rabbim dualarimizi tez zamanda kabul etsin aratmadan bekletmeden hayirli saglikli meleklerimize kavustursun insallah

canım, flzask ve bahar arkadaşın okudum.Allah kabul etsin

pbsc için ;
ecrin23

badezuzum.....okudu

gazel_es

su1838

pbsc

minnie

duamnur ...... okudu

Allah kabul etsin..hayırlı evlat nasip etsin inş.
(minnie genelede okur yazamamıştır büyük ihtimal)
kızlar tuuraba bitti su nunki bitmek üzere pbsc seninkinide bugün tamamlarım allah ın izniyle açıkcası yavaş hareket ettim sebebide psikolojik olarak pek iyi değilim maalesef bu bebek olayı beni tüketti

kızlar tuuraba bitti su nunki bitmek üzere pbsc seninkinide bugün tamamlarım allah ın izniyle açıkcası yavaş hareket ettim sebebide psikolojik olarak pek iyi değilim maalesef bu bebek olayı beni tüketti

Allah şifa versin..
çok takma kafana sonra senin sağlığın bozulur çocuk aklına bbile gelmez Allah korusun..
kendin içinde dua oku için ferahlar

hiç önemli değil canım...
hepimiz zaman zaman kötü hissediyoruz kendimizi, yalnız değilsin canım, ben bile zaman zaman elimi eteğimi çekiyorum herşeyden, insanız sonuçta tükendiğimizde oluyor, ama önemli olan kısa zamanda yeniden toparlanabilmek ve sabır gösterebilmek, Rabbim dualarımızı kabul eder inşallah.

Mühim bir iş için duaya başlamadan önce sadaka vermek ve iki rekat namaz kılıp abdestli ve kıbleye yönelik olarak dua etmek, önce Allah’a hamd edip sonra da Peygamberimize salavat getirmek, duanın kabulü için önemli şartlardan biridir. Dualar için belli vakitler ve uygun saatler vardır. Bunlardan bazıları şunlardır: Ezan ve kamet arası, ezan okunurken, gecenin sonunda, farz namazların ardından ve özellikle sabah namazından sonra, secde halinde, Kabe ve Mescid-i Nebevi gibi mübarek yerlerde, üç aylarda ve kandil gecelerinde, ramazan ayında ve kadir gecesinde vs. gibi. Bir de duası reddedilmeyen kimseler ve reddedilmeyen dualar vardır. Bunlar da, başta anne ve babanın evladına duası, misafirin duası, mazlumun duası müminin mümine gıyabında yaptığı dua.

benide alın yeni listeye

tamam canım, istiyorsan elbette ekleriz.
Ayse035 ve nazlıefe siz de istiyor musunuz?
eğer istiyorsanız 1 eksiğimiz var.. onu da tamamlayıp yarın başlayalım kızlar..

بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم

RABBİ HEBLİ MİN LEDÜNKE ZÜRRİYETEN TAYYİBETEN İNNEKE SEMİUDDUA

1.kuzey28 =
2.nisanbu =
3.mavimenekşe =
4.Ayse035 =
5.nazlıefe =
6.umut99 =
7.

Mühim bir iş için duaya başlamadan önce sadaka vermek ve iki rekat namaz kılıp abdestli ve kıbleye yönelik olarak dua etmek, önce Allah’a hamd edip sonra da Peygamberimize salavat getirmek, duanın kabulü için önemli şartlardan biridir. Dualar için belli vakitler ve uygun saatler vardır. Bunlardan bazıları şunlardır: Ezan ve kamet arası, ezan okunurken, gecenin sonunda, farz namazların ardından ve özellikle sabah namazından sonra, secde halinde, Kabe ve Mescid-i Nebevi gibi mübarek yerlerde, üç aylarda ve kandil gecelerinde, ramazan ayında ve kadir gecesinde vs. gibi. Bir de duası reddedilmeyen kimseler ve reddedilmeyen dualar vardır. Bunlar da, başta anne ve babanın evladına duası, misafirin duası, mazlumun duası müminin mümine gıyabında yaptığı dua.

Cenab-ı Hak Kur’an-ı Kerim'de
“Bana dua edin size cevap vereyim.” (Mü’min, 40/60)
buyurmaktadır. Bazıları bu ayet-i kerimeyi öne sürerek şöyle demektedirler: madem Allah “bana dua edin bende kabul edeyim” demiştir. Neden çokça dua ettiğimiz halde bazıları kabul edilmiyor. Bu hususta alimlerimiz ittifakla bu ayette Allah “cevap veririm” demektedir, “kabul ederim” dememektedir. Nasıl ki, sen bir hekime gitsen ve desen “Ey hekim bana şu ilacı ver.” elbette hekim sana cevap verir ve “Buyurun.” diye cevap verir. Fakat istediğin şey ya hikmetsiz, ya faydasız veya sana zararlı bir ilaç ise, onu değil de daha güzelini sana verir.

Aynen onun gibi, mutlak hikmet sahibi Cenab-ı Hak bize ve dualarımıza cevap verir. Ama kabul etmek hikmetine tabi olduğundan bazen istenen şeyin aynısı bazen de daha güzelini bazen de zararlı olduğunu bildiği için hiç vermez.

Allah şifa versin..
çok takma kafana sonra senin sağlığın bozulur çocuk aklına bbile gelmez Allah korusun..
kendin içinde dua oku için ferahlar
haklısın ama elimde deiğl bazen iyi oluyorum ama bu aralar çok kötüyüm allah yardımcımız olsun sürekli ağlama geliyor tutamıyorum kendimi

tamam canım, istiyorsan elbette ekleriz.
Ayse035 ve nazlıefe siz de istiyor musunuz?
eğer istiyorsanız 1 eksiğimiz var.. onu da tamamlayıp yarın başlayalım kızlar..

بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم

RABBİ HEBLİ MİN LEDÜNKE ZÜRRİYETEN TAYYİBETEN İNNEKE SEMİUDDUA

1.kuzey28 =
2.nisanbu =
3.mavimenekşe =
4.Ayse035 =
5.nazlıefe =
6.umut99 =
7.

Canım ben demetin duasını tamamlarım başlarken haber verin,ayşeye mesaj attım bakalım,ama nazlıefe hamile katılır mı bilmiyorum dur onada atayım mesaj..

hiç önemli değil canım...
hepimiz zaman zaman kötü hissediyoruz kendimizi, yalnız değilsin canım, ben bile zaman zaman elimi eteğimi çekiyorum herşeyden, insanız sonuçta tükendiğimizde oluyor, ama önemli olan kısa zamanda yeniden toparlanabilmek ve sabır gösterebilmek, Rabbim dualarımızı kabul eder inşallah.
amin rabbim ben ve benim gibi bekleyenlere sabır versın evlatsız bırakmasın çok kötüyüm

haklısın ama elimde deiğl bazen iyi oluyorum ama bu aralar çok kötüyüm allah yardımcımız olsun sürekli ağlama geliyor tutamıyorum kendimi

sinirlerin yıpranmış belli.
ben panik atak oldum bu zaman içinde..
hastanelerde sabahladım çok iyi anlıyorum seni..
sinirleri güçlendirmek için b6 ve b12 vitamini al çok faydasını gördüm ben...

flzask2003 (filiz) icin

9-10 aralik

3.flzask2003
4.bahar85
6.blowhole25
7.su1838 :eek:kudu

bahar85 icin

11-12 aralik

1.başak2569
2.tulay_20
3.flzask2003
4.bahar85
5.nekadarzor
6.blowhole25
7.su1838

Rabbim dualarimizi tez zamanda kabul etsin aratmadan bekletmeden hayirli saglikli meleklerimize kavustursun insallah AMİNNNNNNNNNNN

pbsc için ;
ecrin23

badezuzum.....okudu

gazel_es

su1838

pbsc

minnie

duamnur ...... Okudu

allah kabul etsin..hayırlı evlat nasip etsin inş.
(minnie genelede okur yazamamıştır büyük ihtimal)

sağolasın arkadaşım allah razı olsun. Su1838 in duasında minnie okumadımı daha onunki tamamlanmadımı?

pbsc için ;
ecrin23

badezuzum

gazel_es

su1838

pbsc

minnie

duamnur ...... Okudu
kızlar hepınızın agzına yuregıne saglık allah razı olsun raabım tez zamanda hepımıze hayırlı evlat lar nasıp etsın dualarımız kanul olsun:21::21::21:

[su 1838 için;
ecrin23......okudu

badezuzum....okudu

gazel_es

su1838

pbsc....... Okudu

minnie

duamnur..... Okudu

allah kabul etsin ..hayırlı evlatlar nasip etsin inş. Aminnn.
[/quote]
sagol canım allah razı olsun agzına yuregıne saglık rabbım tez zamanda hepımıe saglıklı sıhatlı evlatlar gondersın

flzask2003 (filiz) icin

9-10 aralik

3.flzask2003
4.bahar85
6.blowhole25:eek:kudu

bahar85 icin

11-12 aralik

2.tulay_20
3.flzask2003
4.bahar85
5.nekadarzor
7.su1838

Rabbim dualarimizi tez zamanda kabul etsin aratmadan bekletmeden hayirli saglikli meleklerimize kavustursun insallah AMİNNNNNNNNNNN

sinirlerin yıpranmış belli.
ben panik atak oldum bu zaman içinde..
hastanelerde sabahladım çok iyi anlıyorum seni..
sinirleri güçlendirmek için b6 ve b12 vitamini al çok faydasını gördüm ben...
hem de çok yıprandı hiç böyle hissetmezdim kendimi daha güçlü biliyodum ama bu konu beni yıprattı allah seninde yardımcın olsun vitaminleri alıcam zaten güçsüzde kaldım ağlamaktan gözlerim acıyor batıyor resmen eşimde böyle devam edersen olacağı varsa da olmaz boşver diyor ama onada ayrı üzülüyorum

bu arada su nun duasını bitirdim allah kabul etsin hayırlı evlat nasip etsin allah güç kuvvet versin

flzask2003 (filiz) icin

9-10 aralik

3.flzask2003:eek:kudu
4.bahar85

canım bende duamı okudumm.
Allah kabul etsinnn..
Okuyan arkadaşlarımdan da Allah razı olsunn..:26:
rabbim hepimizeeeeeee ikiz ikiz evlatlar nasip etsinnnnnnn
hiçbirimizin kucağını boş bırakmasınnnnnn:26:

Son düzenleme:
kızlar bende geldım benıde ekler mısınız. sımdı bende okumaya baslayayım.kaç kişiye okumam gerekiyo?7000 i paylaşalım ben çalısıyorum belkı bıtıremem. benıde ekleyıp sızde bana okursanız cok sevınırım. şimdiden Allah razı olsun.

X