Evlat ayrimciligi ?? Sizce?

Seven34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2018
1.565
824
Ailemle yakin oturuyoruz herhafta gorusurum.herseyde yanlarinda ben varim.2 kardesiz annem biraz fazla oglusum oglusumcudur. Hatta babamda onaylar annemin abimci oldugunu.bende gorurum gerci annem nekadar yok desede. Konuma gecersem:

Abim yengem cok gelmezler anneme ya annem para verirse ya yemek ismarlarsa cikar icin gelirler yengem hic aramaz annemi.abimde genelde isi duserse. Ama ben oyle degilim her gittigimde anneme yardim ederim herseyini yapmaya calisirim.annem saglam insandir ama eve elini surmez sadece yemek yapar kalan islerin coguna babam yardim eder.babamla cok konustuk ama annem anlamak istemiyor bizi.

Abim sorumsuzdur bir iste durmaz hatta kumar oynamisligi var esiyle bosanma esigine geldiler cocuk icin baristilar filan.abim surekli babamdan annemden para ister. Yok kirami odeyemedim bilmem ne yalanlar... Annem hemen velveleye verir ortaligi babama cektirir parayi babamda saftir herseye tamam der yapar ceker.bende cok kizarim abim sizide batircak siz hakediyorsunuz derim.bizim kendi evimiz kaynanam cok yardim etti simdi iki sene borcumuz var esim tek maasiyla bir cocuk bende calismiyorum kredi oduyor.abimde sorumsuz kumar oynuyor suan calismiyor bir cocuklari var.bundan 3 hafta once abim annemlerden 50.000 tl istems.yok diyince bidaha beni gelininizi torununuzu goremezsnz tehdit etmis abim.zaten normalde de gormuyor bosverin cekmeyin kredi dedim.dinlemediler beni ve cektiler.(bikere annem bendeyken dedimki kizimin bezi bitti dedim param olsaydi alirdim dedi ve ertesi gunu abime babamin eksi hesabindan para cekip verdi demekki isteyince oluyomus bazen benim yanimda abimin ogluna para verip kizima vermemeler ayrimcilkk var yani) bu para olayini sindiremedim icimde. Cunku:

Hep herseyde ben varim ama maddi destege geldiginde hep abim. Abimde kapisini acmaz anca para icin. esimde paralari beni ilgilendirmez ama nasilsa cekiyolar ellibin al kizim sende onunu yirmisini al kredini kapat diyebilirlerdi diyor.cunki biz kredi oduyoruz ama abim keyfii gunluk bmw araba kiralamalar bilmem neler neler daha yazamayacagim cok sey var... Babamda diger torunu pek goremediginden bizimkine bagimli cok sever.ama ayrimciligi hissediyorum bizim yanimizda abimin ogluna ceviz vermeler oglu birinci sinifa gidiyor kizim uc yasinda.ayip ediyolar bazen oyuzden biraz mesafe koydum esimde ayrinciligi sindiremiyor sana boyle yapmalarini diyor .

Annem hergun cagirir gelsen evimi supursen bilmem ne ufff cok skldn bazen yakindan ev aldigima pisman oluyorum sizin dusunceleriniz nedir?🙏🌸

Yani ne denir ki,kendi anneniz ,gelinin süpürsün diyin.acik açık yapmadıkları şeyleri yüzlerine söyleyin.daha az fedakar olun.batarsaniz tek kuruş istemeyin,bana ağlamayın deyin.
Ben para istemem isteyemem son kredi mevzusundan sonra babam kendini mahcup hissetti heralde gordugunde yuz yuz veriyo istemiyorum diyorum zorla sokusturuyorlar.zoruma gitti bu son olay bacagi agridi ne abim ne yengem ne geldi ne aradilar. Ama trip bana atiliyor yok nazim sana geciyo bilmem ne oglun kiralasin sana bi araba gotursun doktora diyince onu karistirma diyor annem.beni biraz kullaniyir sanki sma cokta uzuluyorumm cok asiri merhametliyimdir

Sizin bir düzeniniz olduğunu sorumluluklarınızı yerine getirdiğinizi kendi ayaklarınızın üzerinde durabildiğinizi biliyorlar bunları yapamadığını düşündükleri oğullarını ayakta tutmaya çalışıyorlar

Asla kiymetiniz bilinmez,bizimde var ailede İlk gözden siz cikarılırsınız.Yavas yavaş mesafe koyun,farketmeden annenizin misyonunu devralmışsınız.Anneniz nasıl abinize verici olmuşsa sizde anne babaya olmuşsunuz İşini kendi yapsın,siz gidip yana yakıla ev temizleyeceginize çocuğunuzla vakit geçirin,gidin arkadaşlarınızla eğlenin.Size abiniz kadar değer vermeyenlerin dibinden ayrilmiyorsunuz .

Sizin bir düzeniniz olduğunu sorumluluklarınızı yerine getirdiğinizi kendi ayaklarınızın üzerinde durabildiğinizi biliyorlar bunları yapamadığını düşündükleri oğullarını ayakta tutmaya çalışıyorlar
Evet ama abim kumar oynuyor yalanlar dolanlar birsuru sey zoruma gidiyir bazen bazi seyler ama manevi olarakda oglusum oglusum abim gelince heycanlanir filan goruyorum.abimde dursun bi iste calissin bizahmet hic zora gelemiyorlar bosa ayakta turmaya calisiyorlar

Bu kafada giderseniz daha çok üzülürsünüz. Size birşey dediklerinde çatır çatır cevabını vereceksiniz ve susmsyacaksınız. Bundan sonrada anneniz bile olsa milletin evini temizlemeyeceksiniz. Siz hizmetçi değilsiniz millete tek seferde elli bin veren insan tutsun evine bir kadın temizletsin. Ailenize böyle yaparak ister bilerek ister bilmeyerek sizin aile huzurunuzuda kaçırıyorsunuz. Eşiniz demeyecek mi sen onların hizmetçisi misin diye? Onun ailesi size binlerce yardım edecek, ev almanıza yardımcı olacak sizin aileniz doğru dürüst beş kuruş vermeyecek, binleri abinize yağdıracak sizde gidip onların hizmetini göreceksiniz. Siz bu kafada giderseniz kendi aile huzurunuzuda kaçırırsınız. Ailenizin olmasa yok ne versin dersiniz ama kocanızda görüyordur yani. Hele hele babanızın kardeşinize binlerce lira verip sizin cebinize yüz lira sokuşturmasını ben hakaret sayarım. Açıkça da parayı babamın önüne atar dilenci olmadığımı söylerim. Bundan sonra özel günler dışında kapılarını açmayın, saygısızlık etmeyin ama hiçbir işlerine elinizide sürmeyin, kime para dağıtıyorlarsa o gelip yapsın. Size birşey ima ettiklerinde ya da sorduklarında da açık açık söyleyin yaptıkları evlat ayrımcılığını. Kusura bakmayın ama babınız evladınıza falan da düşkün değil; sadece elinin altında sizinki olduğu için gönlünü onunla eğliyor o kadar. Kızının kredi ödediğini zor durumda olduğunu bile bile torununa bir kutu bez almayan dede. düşkün falan değildir. Dedelik öyle mıç mış sevmeyle görünce eline iki tana gofret vermeyle olmuyor. Siz bu kafayla giderseniz sizin uğradığınız ayrımcılığı ve değersizlik hissini iki üç sene sonra evladınıza da hissedecek ve size olan saygısını kaybetmesine neden olacaksınız. Zira babamın bana yaşattığı en büyük tranvalardan biri budur. Babannnemin beni babamı, amcamlar kadar sevmediğini, değer vermediğini bile bile senelerce bu ayrıma sırf onlar büyük diye maruz bıraktığı için senelerdir onu affedemiyorum mesela. Orada yaşadığım değersizlik hissi küçükken bana tranva olarak geri döndü. Evladınıza bunu yapmayın

Son düzenleme:
Üzgünüm ama anneniz tam bir erkek evlat sevdalısı, eminim aklında da iyice yaşlanınca oğlumuz bize bakar fikri vardır.
Halbuki oğlu parazit, haberi yok.
Kesinlkkle yani bu anlattklarimda anlasiliyor sevdali oldugu dimi biraz mesafe koydum ister istemez babama uzuluyorum ama cekmesin arkadas gelini ariyor baba iste x benle konusmuyor kendine bise yapicak diye korkuyorum falan ertesi gunu kredi cekiyor hop abim duzelmis bisey yok

Asla kiymetiniz bilinmez,bizimde var ailede İlk gözden siz cikarılırsınız.Yavas yavaş mesafe koyun,farketmeden annenizin misyonunu devralmışsınız.Anneniz nasıl abinize verici olmuşsa sizde anne babaya olmuşsunuz İşini kendi yapsın,siz gidip yana yakıla ev temizleyeceginize çocuğunuzla vakit geçirin,gidin arkadaşlarınızla eğlenin.Size abiniz kadar değer vermeyenlerin dibinden ayrilmiyorsunuz .
Uff okadar haklisinizki evet mesafe koydum biraz gitmelerimi kısdım platin takin bacaginda ama hicbir is yapmaya engel degil sukur eli ayagi tutuyor ama iyice birakti kendini babam cok yapiyor babam uzuluyorum kizima duskun saf diyorum ama arkadas bazi seylere sen engel ol cekme kredi yada ayrim yaptirtma

Evet ama abim kumar oynuyor yalanlar dolanlar birsuru sey zoruma gidiyir bazen bazi seyler ama manevi olarakda oglusum oglusum abim gelince heycanlanir filan goruyorum.abimde dursun bi iste calissin bizahmet hic zora gelemiyorlar bosa ayakta turmaya calisiyorlar
Evet bence de boş bir çaba ayakta durmaya niyeti olmayanı tutmaya çalışmak benzerini yaşıyorum ne hissettiğinizi YAŞAYARAK anlıyorum onlar evlatlarına adaletli davranmak yerine eşitleme gayretindeler kendinize güvenin tabi kimseye para vermek zorunda değiller ama adaletli davranmak zorundalar

Abinizle eviniz ayri.koca adam bu saatten sonra kimseyi dinlemez.abiniz için yapacak.birsey yok.anne babanızda kendilerince iyilik yaptıklarını sanıyorlar taaaa ki iyi bir darbe yiyene kadar.onlar içinde yapacak birşey yok.onlar abinizi siz de annenizi ve abinizi düzeltmeye çalışıyorsunuz.bosa çaba

Bu kafada giderseniz daha çok üzülürsünüz. Size birşey dediklerinde çatır çatır cevabını vereceksiniz ve susmsyacaksınız. Bundan sonrada anneniz bile olsa milletin evini temizlemeyeceksiniz. Siz hizmetçi değilsiniz millete tek seferde elli bin veren insan tutsun evine bir kadın temizletsin. Aileniz böyle yaparak ister bilerek ister bilmeyerek sizin aile huzurunuzuda kaçırıyorsunuz. Eşiniz demeyecek mi sen onların hizmetçisi misin diye? Onun ailesi size binlerce yardım edecek, ev almanıza yardımcı olacak sizin aileniz doğru dürüst beş kutuş vermeyecek, binleri abinize yağdıracak sizde gidip onların hizmetini göreceksiniz, siz.bu kafada giderseniz kendi aile huzurunuzuda kaçırırsınız. Ailenizin olmasa yoo ne versin dersiniz ama kocanızda görüyordur yani. Hele hele babanızın kardeşinize binlerce lira verip sizin cebinize yüz lira sokuşturmasını ben hakaret sayarım. Açıkça da parayı babamın önüne atar dilenci olmadığımı söylerim. Bundan sonra özel günler dışında kapılarını açmayın, saygısızlık etmeyin ama hiçbir işlerine elinizide sürmeyin, kime para dağıtıyorlarsa o gelip yapsın. Size birşey ima ettiklerinde ya da sorduklarında da açık açık söyleyin yaptıkları evlat ayrımcılığını. Kusura bakmayın ama banınız evladınıza falanda düşkün değil; sadece elinin altında sizinki olduğu için gönlünü onunla eğliyor o kadar. Kızının kredi ödediğini zor durumda olduğunu bile bile torununa bir kutu bez almayan dede. düşkün falan değildir. Dedelik öyle mıç mış sevmeyle görünce eline iki tana gofret vermeyle olmuyor. Siz bu kafayla giderseniz sizin uğradığınız ayrımcılığı ve değersizlik hissini iki üç sene sonra evladınıza da hissedecek ve size olan saygısını kaybetmesine neden olacaksınız. Zira babamın bana yaşattığı en büyük tranvalardan biri budur. Babannnemin beni babamı, amcamlar kadar sevmediğini, değer vermediğini bile bile senelerce bu ayrıma sırf onlar büyük diye maruz bıraktığı için senelerdir onu affedemiyorum mesela. Orada yaşadığım değersizlik hissi küçükken bana tranva olarak geri döndü. Evladınıza bunu yapmayın
Evet cevaplarini veriyorum pek cekinmem bu konuda sonradan uzuluyorum esimde der tabi denezmi goruyor yani hakli olarak.annem sende ayni durumda olsan sanada yapariz diyor ayni durum derken ney sanki benim esim calisiyor kredi ediyor ama abim ye babam ye haklisiniz sanirim elinin altnda diye egliyor kendjni olablr mesafe koydum esimde istemiyor pek ama uzuluyorum iste ama annemin triplerinden de bktim yakinm diye ilk zamanlar istiyordum gorusmeyi ama suan istemiyorum valllahi cunkk biraz kullaniyor beni sanki

Evet bence de boş bir çaba ayakta durmaya niyeti olmayanı tutmaya çalışmak benzerini yaşıyorum ne hissettiğinizi YAŞAYARAK anlıyorum onlar evlatlarına adaletli davranmak yerine eşitleme gayretindeler kendinize güvenin tabi kimseye para vermek zorunda değiller ama adaletli davranmak zorundalar
Evet esimin ailesi yapsa kesinlikle fazlasiyla tepkimi gosterirdim ki esimde bana karsi diyor zaten sana busekil davranmalarini yediremiyorum diyor herseyde sen oluyosun ama ayrim yapiyolar diyor

Abinizle eviniz ayri.koca adam bu saatten sonra kimseyi dinlemez.abiniz için yapacak.birsey yok.anne babanızda kendilerince iyilik yaptıklarını sanıyorlar taaaa ki iyi bir darbe yiyene kadar.onlar içinde yapacak birşey yok.onlar abinizi siz de annenizi ve abinizi düzeltmeye çalışıyorsunuz.bosa çaba
Benim abimler umrumda degiller annemlerede yavastan mesafe koyuyorum istediklerini dusunsunler uzuluyorumda ama napabilirim abim yengem hicbirseyimde yanimda olmadilar.kaynim eltim onlardsn daha yakin oldular herzaman ve hala oyleler.dusunun dugunumde sona kalmadi abimler aile fotosunda bile yoklar onemseselerdi beni olurlardi

Bu kafada giderseniz daha çok üzülürsünüz. Size birşey dediklerinde çatır çatır cevabını vereceksiniz ve susmsyacaksınız. Bundan sonrada anneniz bile olsa milletin evini temizlemeyeceksiniz. Siz hizmetçi değilsiniz millete tek seferde elli bin veren insan tutsun evine bir kadın temizletsin. Ailenize böyle yaparak ister bilerek ister bilmeyerek sizin aile huzurunuzuda kaçırıyorsunuz. Eşiniz demeyecek mi sen onların hizmetçisi misin diye? Onun ailesi size binlerce yardım edecek, ev almanıza yardımcı olacak sizin aileniz doğru dürüst beş kuruş vermeyecek, binleri abinize yağdıracak sizde gidip onların hizmetini göreceksiniz. Siz bu kafada giderseniz kendi aile huzurunuzuda kaçırırsınız. Ailenizin olmasa yok ne versin dersiniz ama kocanızda görüyordur yani. Hele hele babanızın kardeşinize binlerce lira verip sizin cebinize yüz lira sokuşturmasını ben hakaret sayarım. Açıkça da parayı babamın önüne atar dilenci olmadığımı söylerim. Bundan sonra özel günler dışında kapılarını açmayın, saygısızlık etmeyin ama hiçbir işlerine elinizide sürmeyin, kime para dağıtıyorlarsa o gelip yapsın. Size birşey ima ettiklerinde ya da sorduklarında da açık açık söyleyin yaptıkları evlat ayrımcılığını. Kusura bakmayın ama babınız evladınıza falan da düşkün değil; sadece elinin altında sizinki olduğu için gönlünü onunla eğliyor o kadar. Kızının kredi ödediğini zor durumda olduğunu bile bile torununa bir kutu bez almayan dede. düşkün falan değildir. Dedelik öyle mıç mış sevmeyle görünce eline iki tana gofret vermeyle olmuyor. Siz bu kafayla giderseniz sizin uğradığınız ayrımcılığı ve değersizlik hissini iki üç sene sonra evladınıza da hissedecek ve size olan saygısını kaybetmesine neden olacaksınız. Zira babamın bana yaşattığı en büyük tranvalardan biri budur. Babannnemin beni babamı, amcamlar kadar sevmediğini, değer vermediğini bile bile senelerce bu ayrıma sırf onlar büyük diye maruz bıraktığı için senelerdir onu affedemiyorum mesela. Orada yaşadığım değersizlik hissi küçükken bana tranva olarak geri döndü. Evladınıza bunu yapmayın
Buarada cok iyi yazmssiniz tesekkurler daha dun sabah altida mesaj atmis gelsen sarma sarsak sonra sarma bahane gelsende evi bi supursen diyor yok isim var dedim arada evi temizlemeye parasiyla cagiriyordu.yine cagirsin.birde annem gece gunduz haftaici haftasonu dinlemeden yaziyodu msj atiyodu ariyodu caldiriyodu esim cok rahatsiz oluyodu fazla yapmasindan bu hareketleri bende kiziyordum sevgili gibi mesajlasamam anne senle dedim buara baya duruldu cok yoruyor beni seytan diyo sat bu daireyi git uzaklara

Yakinda annemlere evlerinide sattirir hep diyorum onlara.abimler bnm hicbirseyimde yanimda olmadilar dusunun hersey biryana dugunumde sona kalmadilar ve aile resmimde yoktular neymis gelin hanim cocugun uykusu geldi dediler ve gttler abimde gelmedi.asla gorumcelik yapmadim zaten abla derdim kendisine gorusmuyordu bizle pek zaten isi dustugunde bosanma esinde hep destek oldum olumlu yonden ama.

Evet cevaplarini veriyorum pek cekinmem bu konuda sonradan uzuluyorum esimde der tabi denezmi goruyor yani hakli olarak.annem sende ayni durumda olsan sanada yapariz diyor ayni durum derken ney sanki benim esim calisiyor kredi ediyor ama abim ye babam ye haklisiniz sanirim elinin altnda diye egliyor kendjni olablr mesafe koydum esimde istemiyor pek ama uzuluyorum iste ama annemin triplerinden de bktim yakinm diye ilk zamanlar istiyordum gorusmeyi ama suan istemiyorum valllahi cunkk biraz kullaniyor beni sanki
Valla açık kullanıyor hem anneniz hem babaınız. Babaınızı işin içinden sıyırmayın, yüzünüze iki gülüyor diye. Babanızda bulmuş işin kolayını; size yardım etmeye gelince yok ama iş yakınmaya gelince var. Böyle yaparak sizi avutup evdeki işi üstünden size atıyor. Elinizde evladıza bez parası olmayacak kadar sıkıntı çektiğinize göre öyle bolluk içinde yaşamıyor, evladınızı bile öyle kaliteli besleyemiyorsunuz, siz böyleyken evladını seven dede annane en azından size arada toplu alışveriş yapabilir , torununa aylık mama bez alabilir onun gelişiminin eksik kalmaması için uğraşırlar mesela. Herşeyi bir cinnet çözer demişler. Yakın gemileri , vurun yaptıkları haksızlıkları yüzüne, sizi eşinizin karşısında düşürdükleri durumu açık açık söyleyin. Somut bir geri adım atmadan da gelip gitmeyin. Bir adık görüp gelip gitsenizde evlerine elinizi sürmeyin, anne babanız bile olsa kimsenin hizmetçisi değilsiniz. O zaman görürsünüz ailenizin gözündeki gerçek değerinizi. Size değer vermeyen insanlar içinde ev falaj satmayın. Gelip gitmezsiniz olur biter.

X