Evinde kedi besleyen varsa yardım lütfen

ben hayvanlara asla zarar vermem ama evde de bakmak istemem. tüy yutmuş gibi oluyorum ve bu his asla geçmiyor birkaç gün. iki ablamın da kedisi var sulalecek seviyoruz ama bakamam yani onlar gitse de🤣o yüzden asla bana emanet edip gitmezler mesela. sizin durum iyice feci olmuş emrivaki ile kedi de bırakılmaz yani kus değil balık değil... ablam uzakta gelirken kedisi ile geliyor o kedi eve kusuyor işiyor aman allahim 🙄
Kedi büyük ihtimalle hasta o yüzden kolay kolay kuma alışkın olan bir kedi rahatsız olmadığı sürece eve işemez kusmaz ben hiç duymadım yani

Merhabalar öncelikle
Eşimin samimi olduğu bir arkadaşı var, eşi öğretmen olduğu için okullar kapandığından beri memleketinde, evde kedisi var. Şimdi eşi de gitmiş onların yanına giderken kediyi de eşime bırakmış 😤😤
Yahu insan bir arayıp sorar bakabilir misin diye değil mi? Eve bir geldim şokk kedi lavabonun içinde. Her yere tüyü dökülüyor sinirden patladım.
Bir hafta idare et diyor birde paşam zaten evde balkon yok banyoya koymuş kumunu banyo kokuyor katlanılacak gibi değil.

Asıl sormak istediğim şey şu, evde klima yok balkon yok bu sıcakta dolayısı ile camlar açık, ama camları açmayacakmışız sebebi ise, yüksek katta oturuyoruz ve camın önünde sürekli martılar uçuyor kedi martıları görünce onların üstüne atlarmış aşağı düşermiş örneği çok görülmüş.
Ben bu sıcakta camlar kapalı nasıl nefes alayım acaba? Atar mı kendini bu hayvan aşağı?

Çok sinirim bozuk, bu arada yanlış anlaşılmak istemem hayvanları da kedileri de çok severim, dışarı çıkarken yanımıza mama alır besleriz sokakta ki hayvanları, ama evimde hayvan istemiyorum. Ve bu konuda kimse fikrimi sormadı.
Haliyle sinir oldum. Cam falan kapatamam dedim eşime de.
Fikrinizin alınmaması gerçekten hiç hoş olmamış… bu konuda tepkinizi belli edin mutlaka. Bizim de kedimiz var ancak mis gibidir koku yapmaz, tuvaleti yapar tabi. İnsanın da tuvaleti koku yapar sonuçta. Ve yaz mevsimi olduğu için tüy dökümleri şu an maksimum seviyede. Sürekli tararsanız bir nebze azalır ancak dökülecektir yine de. Camı açarsanız da evet düşebilir, kedinin olmadığı odalarda cam açın, evi havalandırın veya kediyi bir odada tutup. Sineklik zaten kullanacaksanız taktırabilirsiniz, iple sağlamlaştırırsınız açılmasın diye, kedi gidince ipleri sökersiniz

İnsanların bu yüzsüzlüğüne çok şaşırıyorum.Kedilerini de yanlarına alacaktı ya da bir kedi oteline falan bırakacaktı.
Ama hatanın büyüğü eşinizde.Size sormadan nasıl kabul ediyor,1 gece olsa belki idare edilir,bi hafta ne demek.
Hatanın büyüğü tabii ki eşimde ama idare et diyor başka bir şey demiyor.

Ayıp olmasın diye hayır diyemez kimseye.
ama olur mu böyle bir sey? kedi bildiğiniz bir can. bana arkadasim 2 hafta bıraktı cenaze için kendim de kedi bakıyor olmama rağmen gerginlikten öldüm o iki haftada hayvan hastalanacak bir sey olacak diye. bu öyle basit bir emanet değil ki. basina bir sey gelse siz de kahrolacaksınız. madem bu kadar tatil merakları var, neden kedi almislar? zihniyete bak çok ayip

Merhabalar öncelikle
Eşimin samimi olduğu bir arkadaşı var, eşi öğretmen olduğu için okullar kapandığından beri memleketinde, evde kedisi var. Şimdi eşi de gitmiş onların yanına giderken kediyi de eşime bırakmış 😤😤
Yahu insan bir arayıp sorar bakabilir misin diye değil mi? Eve bir geldim şokk kedi lavabonun içinde. Her yere tüyü dökülüyor sinirden patladım.
Bir hafta idare et diyor birde paşam zaten evde balkon yok banyoya koymuş kumunu banyo kokuyor katlanılacak gibi değil.

Asıl sormak istediğim şey şu, evde klima yok balkon yok bu sıcakta dolayısı ile camlar açık, ama camları açmayacakmışız sebebi ise, yüksek katta oturuyoruz ve camın önünde sürekli martılar uçuyor kedi martıları görünce onların üstüne atlarmış aşağı düşermiş örneği çok görülmüş.
Ben bu sıcakta camlar kapalı nasıl nefes alayım acaba? Atar mı kendini bu hayvan aşağı?

Çok sinirim bozuk, bu arada yanlış anlaşılmak istemem hayvanları da kedileri de çok severim, dışarı çıkarken yanımıza mama alır besleriz sokakta ki hayvanları, ama evimde hayvan istemiyorum. Ve bu konuda kimse fikrimi sormadı.
Haliyle sinir oldum. Cam falan kapatamam dedim eşime de.
Atar kendini açmayın yazık, bu evcil kediler salak oluyor bilmiyor tehlikeyi.
Sıcaktan bunalinca Eşinizi parçalayabilirsiniz ama size sormadan eve elin kedisini getirmiş canlı bu yahu canlı...

Fikrinizin alınmaması gerçekten hiç hoş olmamış… bu konuda tepkinizi belli edin mutlaka. Bizim de kedimiz var ancak mis gibidir koku yapmaz, tuvaleti yapar tabi. İnsanın da tuvaleti koku yapar sonuçta. Ve yaz mevsimi olduğu için tüy dökümleri şu an maksimum seviyede. Sürekli tararsanız bir nebze azalır ancak dökülecektir yine de. Camı açarsanız da evet düşebilir, kedinin olmadığı odalarda cam açın, evi havalandırın veya kediyi bir odada tutup. Sineklik zaten kullanacaksanız taktırabilirsiniz, iple sağlamlaştırırsınız açılmasın diye, kedi gidince ipleri sökersiniz
Tepkimi nasıl vereyim? Kedinin resmini instaya atıp bir kedimiz eksikti diye not yazsam kadın görür anlar herhalde rahatsız olduğumu. Yaa bir kere arayıp sormadı bile. Rahatlığa bakar mısınız?

Sizi anlıyorum emrivaki olmuş ama ben o kediciğe çok üzüldüm. Kedilerin en büyük travması ailesinden çok evinin değişmesidir. Sineklik olsa bile evet atlayabilir ama kumu kokmaz ki kedinin. Ya çok kalitesiz bir kumdur ya da birikmiştir dışkısı. Size bırakıp giden aile de iş yok herkes hayvan bakmasın gerçekten, biz de gidiyoruz tatile anamız babamız geliyor torun bakar gibi bakıyorlar Allah razı olsun

Atar kendini açmayın yazık, bu evcil kediler salak oluyor bilmiyor tehlikeyi.
Sıcaktan bunalinca Eşinizi parçalayabilirsiniz ama size sormadan eve elin kedisini getirmiş canlı bu yahu canlı...
Parçalayıp gömmeyi ve üstüne kireç dökmeyi düşündüm az önce. Kireç ne alaka anlamadım.

Kokmaz derken??? İki tane sokaktan sahiplendim birj 15 günlük diğeri 6 aylıktı. Normalde kediler yıkanmaz ama ben yıkamama rağmen bir sene sonra bile ev kokuyordu özellikle kedinin takıldığı oda daha çok kokuyordu. Pis bir koku değildi ama çok güzel de diyemiycem. Bunu eve gelen arkadaşlarım da fark ediyordu. Sonra cins kedi de besledim onda da aynı koku vardı. Kumunu günde iki kez temizlerdim tuvaletini mama kaplarini devamlı yıkardim en iyi marka mama ve kumu almama rağmen o koku hiç geçmemişti.
Benim kedim de sokak kedisi fakat herhangi bi koku vs yok bakımla alakalı bir durum sanırım

Sarı siteye ilan koyar sahiplendiririm.

siz bence bir an önce o anahtarı almaya bakın. eğer eşiniz "ayıp olur" falan diye kıvırırsa alın numarayı ve kendiniz konuşun. sağlığınızın söz konusu olduğunu ve size danışılsa idi zaten bu eve kabul edemeyeceğinizi söyleyin.
yıllarca ben de kedi baktım ama kimseye güvenip de tatile çıkamamıştım.

Asla kumunu temizlemeyin.Eşinize günde 3-4 defa olacak şekilde temizletin.Yoksa kokar.Kediyi verirken de ben evde hayvandan hoşlanmıyorum.Bi dahaki sefere lütfen başka bi yere bırakın deyin.Kedinin günahı yok,ona iyi davranın.

Eşim huylanır kaşınıyor desin evinde bakın kediye.
Alt komşumuz anahtarini birakti onun kedisinede ben bakiyorum bu şekilde.
Kendi kedimizide yolculuga cikacagimiz zaman evde birakip anahtarları onlara veriyoruz.
Evde hayvan sevmeyen huylanan insan için çok zor size saygısızlık.

Sizi anlıyorum emrivaki olmuş ama ben o kediciğe çok üzüldüm. Kedilerin en büyük travması ailesinden çok evinin değişmesidir. Sineklik olsa bile evet atlayabilir ama kumu kokmaz ki kedinin. Ya çok kalitesiz bir kumdur ya da birikmiştir dışkısı. Size bırakıp giden aile de iş yok herkes hayvan bakmasın gerçekten, biz de gidiyoruz tatile anamız babamız geliyor torun bakar gibi bakıyorlar Allah razı olsun
Gerçekten hayvan sever birileri olsa hayvanı günlerce evde tek bırakmazlar bence. Dediğiniz çok doğru, bakamayan almasın.

Kokmaz derken??? İki tane sokaktan sahiplendim birj 15 günlük diğeri 6 aylıktı. Normalde kediler yıkanmaz ama ben yıkamama rağmen bir sene sonra bile ev kokuyordu özellikle kedinin takıldığı oda daha çok kokuyordu. Pis bir koku değildi ama çok güzel de diyemiycem. Bunu eve gelen arkadaşlarım da fark ediyordu. Sonra cins kedi de besledim onda da aynı koku vardı. Kumunu günde iki kez temizlerdim tuvaletini mama kaplarini devamlı yıkardim en iyi marka mama ve kumu almama rağmen o koku hiç geçmemişti.
Kokmaz

Benim kedim de sokak kedisi fakat herhangi bi koku vs yok bakımla alakalı bir durum sanırım
İşte ben çok iyi bakıyordum. İlk sahiplendigim zaman, bundan beş yıl önce falandır sanırım bayaa araştırmıştım neyi yanlış yapıyorum da kokuyor diye. Sürekli temizliyordum tuvaletini vs ama kedinin kendine has bir kokusu vardı o asla geçmemişti.

X