Evimizi pis su bastı ama ben en çok başka şeye üzüldüm...

Biz eskiden mahallemize yeni taşınan birine hoşgeldine giderdik.
Kızını oğlunu evlendirdiğinde hayırlı olsuna giderdik.
Başına kötü bir şey geldiğinde geçmiş olsuna gider,elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırdık.
Hani eskilerimiz ne güzel demişler ''Ev alma komşu al''diye!!
Artık o eski komşuluklar yok,o hoşgeldin çayları,geçmiş olsun ziyaretleri yok..
Artık karşı komşumuzu bile tanımıyor,bir selam verdiğimizde yüzümüze bakmaz olduk,yozlaştık,belkide yozlaştırıldık..
Canım çok ama çok geçmiş olsun,burada ne anlatmak istediğini çok iyi anladım ben.Çünkü o eski komşulukları yaşayıpta hiç bilmediğim bir bölgeye geldiğimde anladım bende artık eskiye dair hiç bir güzelliğin kalmadığını.
En azından sende nasıl davranabileceğini öğrendin bu sayede,bir de böyle bakmak gerekir..
Sana çok geçmiş olsun canıma.s.Allah yuvanızın,ağzınızın tadını bozmasın,bozulmasın inşallaha.s.

annemin evindeyken 2 kere bizim banyoyuda lağım suyu bastı. allahtan kapının yüksek eşiği vardı ve koridora taşmadı. o pislikler allahım ne kötüydü. anneciğim temizlemişti. üstten tuvalet kağıdı atmaktan bizde tıkanmış ve yerdeki giderden taşmıştı. daha sonra sokaktan kapı önü kazıldı. borudan kazak bez çocuk bezi çanta çıktı. pes demiştik.
geçen sene de üst kattakilerin tuvalet borusu çatlağı yüzünden pis sular borunun tepesinden damladı pis sular. aylarca söyledi annem sözde yaptırdılar sonuç aynı. biz yaptırdık dediler. sonunda annem zabıtaya dilekçe verdi. paşa paşa yaptırdılar. annem de kalkıp badana yaptı.
insanlar çok bencil canım. benim de üst kattakiler çeşmeyi açık unutup gider evime su damlardı tavandan. hele bir defasında sel suyu bastı. yatak odasından girdi koridora çıkmadan müdahale ettik. ev sahibi geldi tüh vah dedi gitti. ayaklarım ıslanmaktan kaç gün hasta yattım. insanlık kalmadı. herkes çok bencil.:eek:klava:

Biz gene yöneticiyle konuştuk canım insanların pisliğini benim eşim temizlemek zorunda değil dedi eşim. Tartıştılar ama paşa paşa temizlikçi kadın yolladı bize. Apartman aidatından halletti. Sonuçta senin ne suçun var sen mi tıkatın giderleri.

bizim burdakiler temizlikçi tutacak, rüyamda görsem inanmam, yorgun argın işten geliyorum da gerzekler "hallettiniz mi" diye soruyor...kalp kırmak istemem çünkü biliyorum ağzım açılınca çok cadı oluyorum...o yüzden sabrediyorum....eşim yardım etti, tertemiz yaptık çamaşırsuyuyla..haftasonu da genel temizliğimi yapacağım, halılarda yıkanıp gelecek...ne yapalım...

çok geçmiş olsun canım:teselli:
Ben senin ev sahibine çok kızdım neden ilgilenmiyor üst kattaki rahatlar la...
şimdi su olsa bişey demicem çok sorun çıkarmıyor ama bu gelen tuvalletten gelmiş çok berbat bişey iyi bilirim daha iki ay önce benim başıma geldi...
Misafirim vardı evde yaramazda bir çocukları neyse akşam gittiler ben dışarı çıkmıştım yolcu etmeye eve girdimki tuhaf kötü bir koku anlam veremedim tuvaletin kapısını açınca o dehşet manzara beni mahfetti:1shok::1shok:
belediye geldi Açıldı birde ne çıksa oyuncağını atmış bizim misafirin oğlu:eek:klava:
o yüzden tıkanmıştı:mymeka:
yakınında tanıdıkların yokmu çağramazmısın yardım etseler sana
Çok üzgünüm çoook

valla ağlarsa anam ağlar, gerisi yalan ağlar, onu da karıştırmak istemem hiç...yazık kadına....bizim de borulardan neler çıktı neler, hiç girmeyim o konuya..ben tuvalet kağıdı bile atmazken millet çöpü karıştırmış galiba...çöp sanmışlar tuvaletleri, yazık valla insanlara, bunama galiba....

annemin evindeyken 2 kere bizim banyoyuda lağım suyu bastı. allahtan kapının yüksek eşiği vardı ve koridora taşmadı. o pislikler allahım ne kötüydü. anneciğim temizlemişti. üstten tuvalet kağıdı atmaktan bizde tıkanmış ve yerdeki giderden taşmıştı. daha sonra sokaktan kapı önü kazıldı. borudan kazak bez çocuk bezi çanta çıktı. pes demiştik.
geçen sene de üst kattakilerin tuvalet borusu çatlağı yüzünden pis sular borunun tepesinden damladı pis sular. aylarca söyledi annem sözde yaptırdılar sonuç aynı. biz yaptırdık dediler. sonunda annem zabıtaya dilekçe verdi. paşa paşa yaptırdılar. annem de kalkıp badana yaptı.
insanlar çok bencil canım. benim de üst kattakiler çeşmeyi açık unutup gider evime su damlardı tavandan. hele bir defasında sel suyu bastı. yatak odasından girdi koridora çıkmadan müdahale ettik. ev sahibi geldi tüh vah dedi gitti. ayaklarım ıslanmaktan kaç gün hasta yattım. insanlık kalmadı. herkes çok bencil.:eek:klava:

benim de hasta olmam yakındır...

cok geşmiş olsun canım
benımde basıma böle bı olay geldı
bu evıme yenı tasınmısım elektırık tesısatında sorun varmıs haberımız yok tabı
dogalgaz baglanmamıstı daha
ocagın ordakı prız patladı bı anda alevler cıkmaya ama nası bı alev ocak tutustu yanıo
dısarı cıktım ımdaaaar yardım edın dıye bagırırken bayılmısım evın onunde
bı allahın kulu cıkmazmı ya ev yanıyo ımdat dıyce cıglık cıglıga bagırıyorum
bı gozumu actım guvenlıkler var basımdaı asagı depodan su cekıp sondurmusler dogalgaz acık olsaymıs patlarmıs allahtan baglanmamıstı :a015:
yanı bı alahın kulu cıkmadı ya
nası bı toplum olduk biz
ne kadar duyarsızlastık
:nazar:
cok geçmiş olsun canım

canım geçmiş olsun kolay gelsin sana
en başta allahım sana sabır versin nasıl komşulukmuş bu
hiç insan yardım etmezmi komşusuna

şimdi aşağıda toplantı yapılıyor bizim olaydan sonra...ben özellikle gitmedim çünkü çok doluyum..eşim gitti....ama valla bundan sonra benden de bu kadarını görürler.....yüzümden gülümsememi, selamımı eksik etmedim, bundan sonra zor görürler bunu...sorumsuz insanlar...zaten taşınıp gideceğiz, Allah gelene yardım etsin...

X