Evimizi pis su bastı ama ben en çok başka şeye üzüldüm...

cnm kıyamam sana halini görüp nasıl teklif etmezler.sende ona göre davran bundan sonra komşuluk falan kalmadı artık.çok yazık.umarım sorununuzuda en yakın zamanda çözersiniz.a.s.

bizim üst katın tuvaleti bizim tuvalete akıtıyordu, kaç zamandır söylememize rağmen ilgilenmediler daha sonra yaptırdık dediler ama yine akıtmalar devam etti ve bizim tuvaletin duvarları çok kötü oldu, tuvaleti kullanmıyorduk zaten.....dün sabah uyandığımda banyoda su birikmiş olduğunu görüm ama tıkalı gitmiyor, yavaş yavaş gider diye düşündüm, işe gittim...eşime haber verdim, öğlen o eve gelince ne görsün...apartmanın lağım borusu bizim eve patlamış...ben gelene kadar temizlemiş eşim ama birisi tuvalet ya da banyoyu kullanınca yine sular taşıyor...usta çağırdık, dedi ki yukarıdaki yaptırırken altta ittirmiş, sizi tıkamış, biz de altta ittirirsek alt tıkanır....bunu herkese anlatmaya çalıştık..kimse yaptırmaya razı gelmedi....bizim ev sahibi de ben yaptırırım ama sadece kendi katımı dedi, aşağılar kendi düşünsün dedi...o halde oturulmaz çünkü.....ama kimsenin başkasını düşündüğü yok..biz alt katlara da acıdık, eşim zar zor ikna etmiş herkesi yapıldı bugün ama dün ev haldeyken beni en çok üzen şey ise insanların bu kadar bencil hale gelmesi oldu...

gece yatarken düşündüm, tüm apartman gelip bakıyor, vah vah tüh tüh diyor, ama kimse yardıma ihtiyacınız var mı diye sormadı? ben zaten onlara iş yaptıracak değilim ama insan bir usulen sormaz mı? önceden ilk bu sorulurdu konuya komşuya...toplum yavaş yavaş bireyselleşmeye gidiyor....tek yardım ederim ben, her istediğiniz de çağırın diyen bir kişi olmuş, o da bugün, bizim yan dairenin oğlu.....onunla da fazla muhabbetimiz yok....üniversite mezunu ama iş bulamadı çocukcağız, helal olsun ona....

artık bana düşen temizlik, ne de olsa adım çamaşırsuyu

insanlik ölmüs bacin insanlik
:jeyyar: :jeyyar: :jeyyar: :jeyyar:

cok gecmis olsun canim............:1hug:
bilirim bu dertleri daha once yani evlenmeden once bizimde evimizi su basmisti...
varsa tirnagin ,kasirsin basini bosuna demiyolar.........Allah sana guc versin ,eskisinden temiz olur evin,nede olsa adin camasir suyunaniknanik

cok gecmis olsun canim....
dilerim bir daha böyle birseyler karsilasmazsin...
ben komsularinin tavrina sasirmadim acikcasi artik öyle bir duruma geldi hersey yardim ettikleri zaman insan sasiriyor....

ah çamaşırsuyum canım geçmiş olsun...
lağım bizim eve patlamış kısmını okuduğumda bir an kendi evim geldi aklıma ben kesin kafayı sıyırırdım...
komşuların adına çok üzüldüm tatlım...hani mümkün olsa apartman adını gaddarlar olarak değiştirt bence...
insanların çoğu tavşan b..ku olmuş yani yanlış anlaşılmasın genelde bu tabir kullanılır bu kişilere ne kokar ne bulaşır açısından...yazık valla gitgide yobazlaşıyoruz sevgide olsun,ilişkilerde olsun en önemlisi komşulukta bilhassa...
çok duyuyorum etrafımdada...allahtan ben çok şanslıyım apartmanımdaki komşularımdan,
her katta 6 daireden oluşan 30 hanelik bir yerde çok şükür kavgasız gürültüsüz yaşayıp gidiyoruz...hatta bir arkadaşım var 4 katlı bir yerde 4 dairelermiş ve hepsi birbiriyle küslermiş...
şayet sen bizim burda komşumuz olaydın sana iş kalmazdı canım...ben burda insanlıkların en güzelini gördüm çoğu komşulardan...öyleki,yetimhanede büyümüş öğretmen çıkmış bir kızımıza ev döşedik herkesin fazla eşyasıyla,işten çıkmış iki çocuklu bir komşumuza 15-20 ytl toplayıp kömür aldık,yazın bir ablamızın evi yandı komple boyasını badanasını ve temizliğini yaptık... bende izmirliyim aliağadayım olmadı gel anacım bizim apartmanananiknanik çok şükür insanlık ölmemiş bizim burda :nazar::nazar:

çokk geçmiş olsun çok cins bu apartman olayları.
bak işte her insan da bir olmuyor.
1 kişi de olsa moral olmuştur size.
buna da şükür .
sen bu nickini değiştirme işini gündemine al istersen,yarın öbür gün Allah korusun başka bişi çıkmasın çağrışım yapıp.
amann diyim.:)
tekrar geçmiş olsun canım.

çok geçmiş olsun çok kötü bi durum. bizim en alttaki katı basmıştı, apartmandaki kokuyu anlatamam, evi düşünemiyorum bile. adamlar para topladı yaptırmak için sonra ne yaptırdı ne bişe etti aldı parayı gitti:)

çok geçmiş olsun arkadaşım ne kadar zor bir durum mecbur o komşularınızda size uymak zorunda ve yaptırmak zorundalar sen mecburmusun milletin pisliğini temizlemeye dahada olmadı başka bir ev düşün canım tekrar geçmiş olsun

çok geçmiş olsun ve de kolay gelsin .gercekten insanın başına bir olay gelecek olursa tamamen yalnız kalacagını bilmek çok kötü bir duygu .buna benzer bir konu bende açmıştım insan başına gelene degilde insanların ne kadar vurdumduymaz olmasına çok daha fazla üzülüyor.bizi biz yapan degerlerimizi birer birer kaybediyoruz .

çok haklısın.. artık kimse kimseyi düşünmüyor. en basitinden siz alt katları düşünerek önce onlara da anlatmışsınız yaptırmadan önce.onlarsa kabul etmemiş. bu insanlara haber vermeden yapmak müstehak demekki

teşekkür ederim arkadaşlar....haftasonu geldi Allahtan büyük temizlik yapacağım, belim de ağrıyor ama yine de kendim yapacağım, kadın çağırmayacağım.......eşimde yardım eder, el birliğiyle temizleriz, ama insanın psikolojisi bozuluyor gerçekten.....dün eşim çekirdek yiyordu, çıt çıt seslerini duyunca bir yerden su akıyor sandım hemen koştum her yere baktım, en son salona girdim, ses eşimden geliyormuş, ufacık sesten nem kaptım, ne yapalım...Allah beterlerinden korusun....

çok geçmiş olsun canım:teselli:
Ben senin ev sahibine çok kızdım neden ilgilenmiyor üst kattaki rahatlar la...
şimdi su olsa bişey demicem çok sorun çıkarmıyor ama bu gelen tuvalletten gelmiş çok berbat bişey iyi bilirim daha iki ay önce benim başıma geldi...
Misafirim vardı evde yaramazda bir çocukları neyse akşam gittiler ben dışarı çıkmıştım yolcu etmeye eve girdimki tuhaf kötü bir koku anlam veremedim tuvaletin kapısını açınca o dehşet manzara beni mahfetti:1shok::1shok:
belediye geldi Açıldı birde ne çıksa oyuncağını atmış bizim misafirin oğlu:eek:klava:
o yüzden tıkanmıştı:mymeka:
yakınında tanıdıkların yokmu çağramazmısın yardım etseler sana
Çok üzgünüm çoook

5 ay önce yani 2,5 aylık evliyken bende yaşadım aynısını ve yöneticiyle eşim birbirine girdi de ancak öyle ilgilendiler. Kafayı yedim birde yeni evliyim destek olan yok. Çok üzülmüştüm midemden hasata bile oldum ozman malesef insanlar artık hep kenidni düşünür olmuş....

teşekkür ederim arkadaşlar....haftasonu geldi Allahtan büyük temizlik yapacağım, belim de ağrıyor ama yine de kendim yapacağım, kadın çağırmayacağım.......eşimde yardım eder, el birliğiyle temizleriz, ama insanın psikolojisi bozuluyor gerçekten.....dün eşim çekirdek yiyordu, çıt çıt seslerini duyunca bir yerden su akıyor sandım hemen koştum her yere baktım, en son salona girdim, ses eşimden geliyormuş, ufacık sesten nem kaptım, ne yapalım...Allah beterlerinden korusun....

Biz gene yöneticiyle konuştuk canım insanların pisliğini benim eşim temizlemek zorunda değil dedi eşim. Tartıştılar ama paşa paşa temizlikçi kadın yolladı bize. Apartman aidatından halletti. Sonuçta senin ne suçun var sen mi tıkatın giderleri.

X