Evi olmadığı için ailem vermiyor

Kemal Sunal’ın Kibar Feyzo’suna döndü konu kızlar nası mirastan hak almıyolar onu anlamadım. Sevgilinin ailesinde erkeklere ev alınıyo, kızlara alınmıyo ondan mı böyle diyosun?
Accescim mirastan pay alsa ne olacak sanki bi tane sidikli daireyi 10a mi bölecekler yani kalsın öyle miras. En azından bu sacmasapan bekarlari evlendirme seramonisine katılmıyordur kızlar.

Accescim mirastan pay alsa ne olacak sanki bi tane sidikli daireyi 10a mi bölecekler yani kalsın öyle miras. En azından bu sacmasapan bekarlari evlendirme seramonisine katılmıyordur kızlar.
Bu kız nası çalıştırıp abisinin kumar borcunu ödetmişler, çalıştırıp erkek kardeşlerin evlerine para da koyduruyolardır niye yapmasınlar?

O kızlar bekarken elindekini avcundakini koyup iki bohça ile gitmiştir. Katılacağı yere katılmışlardır zaten.

Yok katılmıyor onlar
Ya neden katılsın madem kızlara miras vermiyorlar ne halleri varsa görsünler.Ama ben olsam anne babanın ölümünden sonra erkek kardeşlerimin burnundan getiririm
Keseleri bir olunca zannediyormusunuz istediğinizi alıp istediğiniz gibi gezebileceğinizi ama anlamıyorsunuz yaşayın görün

Bir yorumda yazmıştım tekrar yazıyorum bu bir kural değil kimse yardım etmek zorunda değil onlar istediği için ediyorlar kesenin bir olmasından bende memnun değilim ama tek başına ev alıp düğün yapamaz çünkü ailem ev olmadan olmaz diyor

İsterler çünkü öyle öğretilmiş, onu uyguluyorlar. Para demek söz hakkı demek, bu insanların hayatındaki en büyük motivasyon zaten bi başkasının üstünde söz hakkının olması paradan daha kıymetli. Öyle görmüşler çünkü. Kendilerini gerçekleştirme yöntemi bu. Hayatları bunun üzerine kurulu,bütün kaynaklar buraya kanalize olmuş.Sen varsın diye de bu düzen bozulmaz. Bugün ev alındı kurtulduk, yarın bi de iş çıkarırlar, düzenli çalışan kimse kredi çektirirler. O para alışverişi bi ömür bitmez. Alırken iyi, verirken can gider canından. O az verdi ben çok verdim kavgasının da sonu gelmez.

Krediye karşılar kredi hiç çekmemişler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…