Evi olmadığı için ailem vermiyor

Ailen iki seven insanı sırf evi yok diye ayırıyorsa ben düğünüme gidiyorum ister gelin ister gelmeyin derdim bende. Çünkü kaçan gelinin, kocasının ailesinin gözünde değeri olmaz. Gün gelir evlilikte bir tartışma çıkarsa senin yüzüne yüzüne o zaman sende kaçmasaydın diyecekler, bunu sana kullanırlar

Medenice ayrılabileceğim biriyle birlikteyim şuan bu cümleyi okuduğunuzda he kesin öyledir diyebilirsiniz ama öyle
Yakın zamanda bir ilişkim vardı. Sevgilimin ailesi de seninkinin ailesine benzerdi. Yemekler hep birlikte yenilir, iş güç birlikte yapılırdı. Yani keseler de ortaktı. Annesinin babasının eğitimi düşüktü. Ama kendisi üniversite mezunuydu. Ben de başlarda onun düşünce tarzı olarak ailesinden farklı olduğunu düşünüyordum ama zamanla gördüm ki ailesinin kopyasıymış. Burada kastettiğim şey sadece okul mezuniyeti değil, temel görgü kuralları, olaylara karşı tavrı, oturması kalkması, kişisel bakımı gibi konuları kastediyorum.

Ha bu arada kendisinin iş güç anlamında bagimsizlaşma konusunda çekinceleri vardı. Dediğine göre, kendi işini kursa bile ailesine yakın olması gerekiyormuş. Çünkü onların yardımına ihtiyaç duyarmış.

Hem kendi yaşadığım bu deneyimden hem de çevremde gördüğüm buna benzer olaylardan yola çıkarak birkaç konuda uyarmak istedim.

Bence sen ailenin bu ev isteğini kendi lehine kullan, bu sürede sevgilini ve ailesini iyi gözlemle. Gözünü dört aç, kulakların radar gibi olsun. Acele karar verme.

Uyarınız için teşekkür ederim dikkat edeceğim

Uyarınız için teşekkür ederim dikkat edeceğim

Şu an çalışıyor musun bilmiyorum, kazandığının en az ama en az yarısı sende kalsın. Mesela maaşın 17 binse bunun en az 9 bini sende kalsın. Gerisini ailene verirsin. O giden 6 bini de eve çıkmışsın da öyle harcamışsın gibi düşün, çünkü şimdi kiralar bile 15 bin civarında. Yani kendi evin olsa 6 bin devede kulak kalır.

Kalan 9 binin en az 5 binini yatırıma ayırsan hiç yoktan iyidir. 1-2 sene sonra belki tüm çeyizini kendin alabilirsin.

Bana kalsa ailene daha az para ver derim de senin ailen bunu kabul etmez, boşuna gerginlik olmasın.

Yatırım olarak altın fonu, gümüş fonu iyidir. Tavsiye ederim. Ytd.

Bütün çeyizimi çalışarak aldım zaten çeyizim bitti

Bütün çeyizimi çalışarak aldım zaten çeyizim bitti
Tamam yine de kendine daha fazla para ayır, onu yatırım yap. Yarın bir gün evlenirken başka masraflar çıkar, kimseye muhtaç olmadan onları ödersin. Veya bir gün canına tak eder, ayrı eve çıkmak istersin, o zaman lazım olur. Ne bileyim bir kursa gitmek istersin, kurs ücretini sen ödersin.

Benim ilk işe başladığım zamanlarda kendime ayırabildiğim miktar 600 tlydi biliyormusunuz seneler boyunca onu 2 bin TL ye zor çıkardım oda kavga gürültüyle

Benim ilk sevgilim değil herşey için onlara asilik yaptım siz ilahmısınız da dedim ama herşeye bir lafları vardı kırdım dizimi oturdum asilik yapmakla çözülmedi yani
Ya bunu zaten bulmuşun 20'inde. Bundan önceki çoluk çocuk işidir zaten, baskıcı ailen var ne gezme tozma ne doğru düzgün vakit geçirme, kafelerde parklarda 1 saatçik o da aileye türlü yalan söyleyerek, ordan burdan sıvışarak. Zaten evliliğe çok var, ciddiye binmeyeceği baştan belli, e muhabbeti ilerletmeye zaman yok. Mecbur bi yerde yorulup bitiyor. Ne görmüşsen bundan görmüşün yine.

Ne demek istediğinizi anlamadım

Paranın lafını yapacaksın tabi. Ailen de olsa yapacaksın, hele ki sen eşşek gibi çalışırken hazırını çatır çutur yiyen varken en çok sen yapacaksın. Bugün kendi ailene yapmazsan yarın herkesin birbirine ev aldığı, kirasını faturasını ödediği ailenin içinde kimseye gık çıkaramazsın gelen vurur giden vurur.

Haklısınız

Kaçarak evlenen kızların akìbeti kötü biter. Pek çoğu 3. sayfa haberlerine konu olur. Bence ailenin sözünü dinle

Kaçarak evlenen kızların akìbeti kötü biter. Pek çoğu 3. sayfa haberlerine konu olur. Bence ailenin sözünü dinle
Kaçmanın kötü olduğunun farkındayım ama yorumunuz ailenin sözünü dinle olarak sınırlandırmanız beni üzdü kaçmak kötü diye yapılan başka bir kötülüğe göz mü yumulmalı

Kaçmanın kötü olduğunun farkındayım ama yorumunuz ailenin sözünü dinle olarak sınırlandırmanız beni üzdü kaçmak kötü diye yapılan başka bir kötülüğe göz mü yumulmalı
Evlilik senin sandığın gibi bişey değil. Çok pişman olursun ama sen bilirsin

Mumla arayacak mumla haberi yok. Herkes ne dil döktü bir kelimesi bile işlemedi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…