Evi olmadığı için ailem vermiyor

Kaçmak çözüm değil. Aksine her şey daha da kötü olur. Aile büyükleri otursun konuşsun orta yolu bulun. Ailenizin gönlü yoksa, aileniz gelmeden nikah/düğün yapılır ama kaçmak olmaz
Aile büyükleri oturup konuştu ama ailem ev olmadan bir daha karşıma gelmesinler diyor ailem gelmeden nasıl düğün olacak ki onların evinde olduğum sürece onları himayesi altındayım siz gelmeyin ben düğünüme mi gidiyorum diyeyim

Ben kızıma bunları verdim ama bana hiçbiri verilmemişti...Aklımı başıma toplayıp zamanında kendi ayaklarımın üstünde durdum. Sen niye yapamayasin? Senin kızın da senin gibi mi olsun istiyorsun?

Ben kızıma bunları verdim ama bana hiçbiri verilmemişti...Aklımı başıma toplayıp zamanında kendi ayaklarımın üstünde durdum. Sen niye yapamayasin? Senin kızın da senin gibi mi olsun istiyorsun?
Diğer yazdıklarımı okudunuz mu bilmiyorum ama nasıl kendi ayaklarımın üstünde durayım eğer ki yazdıklarımı okuduysanız ne demek istediğimi zaten anlarsınız

Normal soru sordum anlamadınız mı diye? Neden direk tribe girdiniz ki? Madem kavuşmak istiyorsunuz yıllarca ailenize para vereceğinize siz altını, doları alıp biriktireydiniz. Ailenize daha çok karşı çıkaydınız. Aileniz sizi sağılcak inek gibi görüyor, ellerinden kaçırmak istemiyorlar olay tamamen bu.
Erkek tarafıyla da boş kağıda imza atmak gibi kumar oynuyorsunuz. Hakkınızda hayırlısı. Burada insanlara yaptığınız imaları, temennileri biraz anne, babanıza ve de borçlarını ödediğiniz abinize yaparsanız sizin için bir başlangıç olur.

Yıllarca verdiğim savaşları bilmiyorsunuz ama değişen birşey olmadı

Diğer yazdıklarımı okudunuz mu bilmiyorum ama nasıl kendi ayaklarımın üstünde durayım eğer ki yazdıklarımı okuduysanız ne demek istediğimi zaten anlarsınız
Valla canım en güzeli benim dediğimi yapıp 2 sene beklemen, hem ev alınır hem ailenin bahanesi kalmaz. Sevgiline güveniyosan ailene ayrıldım de bi kaç ay görüşmeyin sessiz kalın. Açıktan 2 senelik meslek edineceğin bir bölüm oku bu aradada hem sevgilininde tavrını görmüş olursun, sana ne kadar değer vediğini ne kadar bekleyebilceğini.

Yıllarca verdiğim savaşları bilmiyorsunuz ama değişen birşey olmadı
O zaman şimdi işe girin çalışın, para biriktirin. 1 TLsini bile ailenize vermeyin. Zamanı gelince de kiraya çıkın kendi paranız ile. İlla kaçmak zorunda değilsiniz. Evi tutarsınız, dayar döşersiniz günü alırsınız. Ailenize de biz bugün evleniyoruz, gelirseniz bekleriz dersiniz. Ödeyemeyeceğiniz maddi/manevi borçlara girmeyin. 1+1 olsun ama kendiniz ödeyin önemli olan bu.

Çok teşekkür ederim

Önce birak şu saçma adamla evlenicem inadını. Bu aileye girersen yağmurdan kaçarken doluya değil tufana tutulacaksin...Sonra çalış ve maaşına sahip çık. Bir kuruş verme ailene artık. İş beğenecek durumda değilsin. Çalış ve birikim yap, bu arada da açıköğretim, Halk eğitim vs ne bulursan yazıl...Kendini geliştir ama asla evlenme

Benim vermeme gibi bir lüksüm hiçbir zaman olmadı yoksa sevgilime destek olmayı çok istiyorum ama izin vermiyorlar ve babama kiraya razıyım dediğim için babam bende ne onur bıraktı ne Şeref

Aileme size vermicem diyemiyorum hanımefendi para göz oluyorum paranın lafını yapmış oluyorum o zaman yani öyle diyorlar öyle olunca da yerin dibine giriyorum

Ne iş yapıyorsunuz ikiniz bilmiyorum ama aslında aileniz çok da haksız sayılmaz. Birbirini çok seven iki insanın aynı çatı altına girene dek tek derdi bir arada olmak, hayatlarını birleştirmek oluyor. Bu aşamada aşkın en güzel toz pembe yüzünü görüyorsunuz daha çok. Fakat evlendikten sonra işler değişiyor. Maddi kaygılarınız yoksa ki görüyorum ki var evin geçimi ve başta önemsiz gibi görünen o kirada oturma olayı bir sorun haline geliyor. Kimse o noktada aşkı sevgiyi düşünmüyor maalef. Bir de bebeğin oldu farz et. Maması ihtiyaçları şu bu derken ekonomik kaygılar aile huzurunu bitiriyor. Kiralar çok yüksek günümüzde ve gittikçe artıyor bugün durumun yetse de birkaç yıla yeter mi yetmez mi bunu düşünmek önemli. Kaçmak gibi bir hatayı sakın yapma. Aileni karşına alma. Hayatın binbir türlü hali var. Hadi diyelim anlaşamadınız ayrıldınız nereye gideceksin? Ailenin desteğini de kaybedersin bu sefer. Şunu da söyleyeyim ev evin üstüne olmaz der eskiler. İster 100 odalı olsun yeni evli çift ve damadın ailesi bir arada yaşayamaz. İstisnalar kaideyi bozmaz. Her şeye müdahale olur özel alan diye bir şey kalmaz bu fikri sakın düşünme. Bence şimdiden acele etmeyin para biriktirin bir eviniz olsun. Bu kötü bir şey değil zaman da ekonomi de kötüye gidiyor bir evin olması mühim bence. Söz nişan nikah bunlar birgünde de olur. Çok seviyorsun anlıyorum ama iki gün sonra maddi sıkıntılar yahut başka bir sebepten anlaşamıyoruz evlendiğime pişmanım demeni istemem. Biraz zaman ver ve duygularınla aklını eşit seviyede tut lütfen. Biz kadınların doğasında var fazla duygusallık ama bu çok doğru değil.

Aileme size vermicem diyemiyorum hanımefendi para göz oluyorum paranın lafını yapmış oluyorum o zaman yani öyle diyorlar öyle olunca da yerin dibine giriyorum
Evlenicem diyince de koca delisi diyorlar ama hiç zoruna gitmiyor, yerin dibine girmiyorsun...Onların lafına baka baka bu hale gelmissin, bırak desinler, paragöz desinler, sen de onlara söyle ağzına geleni...İnsan olsanız beni okuturdunuz, Adam olsanız el kadar kız çocuğunu fabrikada çalıştırıp onun parasıyla oglunuzun kumar borcunu odemezdiniz de...sen de onları yerin dibine sok...verme paranı

Son düzenleme:
Biz bekleriz de ailem görüşmeme de mani oluyorlar sürekli bir zorluk çıkarıyorlar önümüze

Benim babam da cok kardes ama herkesin bireysel hayati var. Bu aile cok fazla icice ,boyle ortak ekonomisi olan ailelerde, ortak alinan mallardan mutlaka sorun cikiyor, sen az odedin ben cok odedim, senin evin daha guzel vs.
Bence evlenme konusunu biraz askiya alin, belki de sizin icin cok dogru insan degildir.

Öyle yaparım umarım daha çıkılmaz bir hale girmem

Evli olmayan kardeşlerin de mi bireysel hayatları var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…