Evi olmadığı için ailem vermiyor

Kimseye güvenmiyorum zaten burda eş çok önemli aile birşey dediğinde seni savunup siz karışmayın diyebiliyorsa zaten bir sıkıntı kalmaz
Olması gereken o zaten ama bı zamandan sonra insanlar değişiyor İnşaallah dediğiniz gibj olur Rabbim hakkınızda hayırlı olanı nasip etsin

Cahillik okuduktan sonra bitiyor mu peki benim babam üniversite mezunu turizmci ve otelde çalışıyor ama ailemin cahil olduğunu söylediniz demek ki okuyunca cahil olmaktan kurtulamıyorsunuz kendinizi geliştirmeniz önemli

Sevgilin tekstilci mi kaynakçı mi yoksa muhasebeci mi? Sen niye calismiyorsun şu anda? Şimdiden yorulduysan evlenince hiç calismazsin zaten...O zaman nasıl kurtulacaksin bunlardan?

Anneme şu soruyu da sordum erkek kardeşimin ciddi bir ilişkisi var gelininde sizden sizin gibi ev isterlerse ne yapacaksınız diye sordum bizim alacak gücümüz yok kız evde diretiyorsa kızı bırak deriz dedi
Ben her zaman diyorum. Bu halkta empati denen şey yok diye.
Kendi kızına dünyaları ister, başkasının kızı ve ailesi oğlundan isteyince olmaaaaz.
Başkasının kızına eziyet ederler, kendi kızlarına eziyet edilince "olmaz öyle şeeey" olur.
Başkasının oğluna "yapacak tabi" derler. Bu cümle kendilerine söylenince kıyamet kopar.
Bizim insanımız hep karşısındakine eziyet peşinde.

Sevgilim muhasebe okudu kendi tekstil atölyeleri vardı muhasebesini o tutuyordu ama kendisi tekstilci şuanda kaynağa geçti 7 aydır kaynakta burda ilerlemeyi düşünüyor

Maalesef böyle bunu devam ettirmemek çok önemli

Cahillik okuduktan sonra bitiyor mu peki benim babam üniversite mezunu turizmci ve otelde çalışıyor ama ailemin cahil olduğunu söylediniz demek ki okuyunca cahil olmaktan kurtulamıyorsunuz kendinizi geliştirmeniz önemli
Baban 2 yıllık dandik bir MYO mezunu bile olsa en azından kendi ana babasi gibi 9 değil de 3 çocuk yapacak kadar ilerlemiş, demek ki az daha kendini geliştirse kız evladını okutacak ve ezip satmayacak kadar vizyon sahibi de olabilirmiş...Anladın mı?

Konunun her yeri ayri fecaat
İki aileyede sinir oldum.
Bir taraf nasil okuturuz,nasil evlendiririzi gectim nasıl bakarız demeden bir deste çocuk yapmis.
Resmen ekonomik bir ağ kurulmuş o ona ev alacak,o bunu evlendirecek,yaşlanırsak o bize bakacak.
Çocukların mesleklerinden nerede yaşayacaklarına kadar karar verilmis.
Gelinlerine damatlarına hayati zindan edecek tipler kizlarin zaten adi bile yok
Bu aile tiplerinden es kaza memur olanlarını görüyorum.Kizlar özellikle evlendirilmiyor ki bütün kardesleri yuvadan uçursun erkeksede ömür boyu onlara kredi cekip ev,arsa vs.alsin.
Özellikle karısı çalışan olsun ki adam bunlara daha fazla para göndersin ömür boyu kadinla kavga
Yukarıda biri yazmış cok haklı bu tur ailelerin çocukları birde ana babasina toz kondurmaz aşırı kiymetli olurlar ,her dedikleri yapılır konu sahibinin en büyük cekincesi bu olmali

Konu sahibinin aileside kafa yapısı olarak karşı taraftan farkli değiller
Sadece daha az çocuklu olani gibiler
Benim kızım kiraya gidemez ama gelin kabul etmezse kendi bilir bu is bozulur.
Oğlanın borcunu kiza ödetmek,bir üniversiteye bile yollamamak ,onu geçtim kızı gelip gecici yorucu işlerde çalıştırıp ilerlemesine bile engel olmak
Şimdi de sanki kendileri cok yorulmuş gibi resmen diplomat oglu bekliyorlar.
Ev alsin,düğünüde yapsin,eşyada dizsin altında alinsin.
Eee siz karşılığında ne yapacaksınız düğüne gelip baş köşeye kurulacaksiniz.

Burada tek masum olan konu sahibi iki tarafta çekiştirip duruyor.
O yuzden en mantıklısı evlenip bu aileye girmemek yada ilk yazdığım gibi bir seneysede iki seneysede oturup beklenilecek
Sizi çok düşünen adam illa hemen olacak diye darlamaz.
Şartlari olgunlaştırır ailenin karşısına o zaman gecer.

Bende 1 çocuk yapıp kız çocuğumu okutup ezip satmayacak kadar vizyon sahibi oldum okuyup bunu okulda öğrenmedim yaşayıp öğrendim

Bende 1 çocuk yapıp kız çocuğumu okutup ezip satmayacak kadar vizyon sahibi oldum okuyup bunu okulda öğrenmedim yaşayıp öğrendim
Daha dur bakalım, ne zaman bu kekoyla evlendin de, ne zaman sana karar hakkı tanıdılar da, kaçı isteyerek, kaçı tedaviyle, kaçı kazayla kaçı kız kaçı erkek kaç çocuğun olacak nerden bildin? Şimdiden bu kadar net , olmuş gibi konuşman bile cehaletinden...

Peki bu durum benim elimde mi kazayla olan çocuklar gibi?
Zaten nedense hiçkimse cahil değil ama hep kazayla 3-5 çocuk doğrulur....KV ne sor istersen....O da cahil değildir kesin Yüzüne karşı cahilsin yobazsın desen döver seni ama sorsan kaza olmuştur ,allah vermiştir 10 tane doğurup sokağa salmıştır Kızlarını da çok sevdiği için satıp, iyilikleri için mirastan silmiştir

Son düzenleme:
Zaten nedense hiçkimse cahil değil ama hep kazayla 3-5 çocuk doğrulur....KV ne sor istersen....O da cahil değildir kendince, Allah vermiştir
Bu boş yorumunuz için teşekkür ederim ama korunup elinden geleni yaptıktan sonra bazen çocuk olabiliyor çok gelişmiş hanımefendi

Senin ailen kendi oğullarına ev alıp, en güzel eşyalarla dayayıp döşeyip, yemekli 1000 kişilik düğün yapabilecek durumda değil sanki? Bunu senin abinin/erkek kardeşinin sevgilisinin tarafı istese büyük ihtimalle çocuğu kızdan ayırırlar. Böyle bir para ödemezler. Ama yüzsüzce başlasından isteyebiliyorlar?
Evde bekar olanlar size ev almak için birikim yapıyor, altın alıyor. Sırayla evlendirme yapılıyor da bu kişilerin ileride evleneceği, size elti olması muhtemel kişilerin bu borçları türlü şekillerde burnunuzdan getirme ihtimalini hiç düşünmüyor musunuz? Kaç kişi size ev almak için uğraşıyor, böyle saçmalık mı olur? İleride sevgilinizle evlendiğinizde kötü olsanız, bunlar sizin yüzünüze nasıl vurulur hiç düşündünüz mü? Üstüne üstlük mesleğiniz de yok. Artık mesleği olanlar, ikinci üçüncü yabancı dili olanlar zor iş buluyor. Körü körüne yürüyorsunuz ateşe. Ailenizin tavrı ayrı saçma, erkek tarafının düzeni apayrı saçma.

Eşim babasına geçen yıl ev alırken destek oldu, adam hala daha evi sizin sayenizde aldım diyip duruyor. Her ay kredi öder gibi bize ödeme yapıyor. (Biz kendini sıkmaması, çok önemli olmadığını söylememize rağmen. Ve eşim tek çocuk her şey ona kalacağı halde.) Siz nasıl içinize sindiriyorsunuz bunları?

Bu boş yorumunuz için teşekkür ederim ama korunup elinden geleni yaptıktan sonra bazen çocuk olabiliyor çok gelişmiş hanımefendi
Sen baya bilgilisin bu konularda bakıyorum... Şimdiden kazayla üç beş doğurmaya kararlı gibisin maşallah

Pardon da siz kaynanam zamanında yaşamış olsaydınız kim bilir ne halde olur kaç çocuk doğururdunuz okutmadan küçücük yaştaki çocuğu ailesi bırakıp bu senin kocan artık diyip gidiyorlar istekleri dışında haberleri olmadan kaynanamında şuan sizin elinizde olan imkanlar olsaydı veya onada verilseydi belki şuan farklı durumda olabilirdi yorum yaparken düşünerek yorum yapın boş yorum yapmayın

Muhtemelen kaynananla yakın yaşlardayiz Eğitim dışında bir kuşak farkımız yok yani

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…