Evdeki böcek sorunu bitmiyor

kurklukadin

Samimiyetsiz samimiyetler…
tek ayak cezası
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Aralık 2012
1.895
2.228
Selam kızlar,psikolojimi alt üst eden bir durum.
Bu eve taşınalı altı ay oldu,başlarda bir şey yoktu,ya da ben görmüyordum,bilmiyorum ama son bir-iki aydır böcek sorunu yaşıyorum.
Önce evde susam böceği gördüm,dip köşe temizlik,araştırma vs. sorunun benden değil,binanın bitişiğindeki ceviz ağacından olduğunu anladık.
İlaçladık evi ve o sorundan kurtulduk çok şükür,en azından birkaç gündür görmüyoruz.
Tam rahatlık derken,iki üç gündür evde farklı böcek görmeye başladım,hamam böceği mi bilmiyorum.Zaten bakamıyorum,eşim alıp atıyor.

Kafayı yememe az kaldı,her gün farklı bir böcek türü keşfediyorum.
Evimi her gün siler,süpürürüm.Zaten hijyen konusunda çok takıntılı olduğum için şu an psikolojim bozuk.
Yeme-içmeden kesildim.Lütfen linçlemeyin,abartmıyorum.
Eşime bu evden taşınalım diyorum,o da haklı olarak şu an zor diyor.Henüz borçlarımızı ödemedik.Ucuza da oturmuyoruz,15 bin kira ödüyoruz.
Bina ve daire eski,o yüzden mi geliyor böcekler?
Ev sahibiyle konuşmalı mıyım?Ne yapmalıyım?
Bana bir fikir verin lütfen.

Son düzenleme:
Sabah namaza kalktım,sonrasında su içeyim diye mutfağa girdim.Işığı açmamla,böceği görmem bir oldu.

Geceleri çıkıyorlar ortaya, evimizin yeri, manzarası her şeyi çok güzeldi ama ben taşınıcam burdan diye çığlıklar basıyordum böcek derdinden dolayı. İlaçlattığımızdan beri rahatız yalan yok öyle böcek görmez olduk ama ağaçlık alanda olduğumuzdan sinek derdi bitmiyor. o kadar iyi anlıyorum ki sizi dün eve çekirge girdi eşimde yanımda yok telefonda zırladım kendisine. En son ışıkları kapatıp çıktım dışarı kendi kendine gitmiş çünkü ben savaş verirken hıçkırarak ağlıyordum

Ben de sabah kızımı kreşe bıraktım,eve dönmedim.Gitmek istemedim,çok moralim bozuk gerçekten.
Ablamla konuştum,abartıyorsun diyor bana ya.Her evde böcek olurmuş,evin eski-yeni olması farketmezmiş.
Of çıldırıyorum,kimse anlamıyor beni.

Gece uyurken kızımın odasına giderler diye çok korkuyorum

Gece uyurken kızımın odasına giderler diye çok korkuyorum
Böcekler kızınızı mı yiyecek
Kimse böcekten hoşlanmaz ama abarttınığınız kısmına bende katılıyorum.
Farkli çözümler bulmaya çalışacaksınız.
Evden taşınmanız yakın zamanda mümkün değilken yaşanmaz hale getirmek için kafanızda her şeyi büyütüyorsunuz gibi.
Böyle günler geçmez o evde benden söylemesi.

Camlara tel taktırın. Evimizin yanı tarla. Geçen sineklik olmayan camı açtım. Kocaman böcek . Eşim onları öldürdüğü için kıyamadım. Aldım elime bezi tuttum. Eşime camı açtırdım. Atarken zeki böcek uçuyormuş. Az daha tekrar açık olan camdan girecekti. Tam zamanında yakaladık

Böcek fobiniz olduğunu düşündüm. Yenmeye çalışın. Böcek kardeşler her yerde

Çok haklısınız ama hijyen takıntım var.Böcek görünce sanki çok pismişim gibi hissediyorum

Sizin kadar merhametli olmak isterdim

bizim küçükken eski evimizde vardı. neler neler denedik ilaçlattık, markette satılan böcek zehirlerinden falan da aldık ama sonu gelmedi. en son annem aktardan böcek zehri almıştı. onu patates haşlaması ile kapatıp görünmeyen yerlere buzdolabı altı, dolap alttları gibi yerelere koymuştu. o haftadan sonra bir daha evde böcek görmedik, ve cidden fazlaydı yani. sonra oradan taşındık biz yeni taşınanlarda da hiç böcek görmemiş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…