Evde yapılacak bildiğiniz işler var mı çok sıkıntıdayız

Evden yiyecek pasta felan yapabilirsin yada dikis. Bide bazi bayanlar demis cocuk bakabilirsin. Bence cocuk konusunda egitimli degilsen sakin bakma kimsede cocuk egitimi ile bilgili olmayan ve tanimayan birine zaten cocugunu emanet etmez

Bana isterseniz kızın kusura bakmayın niyetim sizi aşağılamak değil. Ama bunun yaşlılığı var, ileride ne olacağı belli olmaz zor günü var osu var busu var. Kadınların yoğunlukta olduğu kompedan tarzı iç çamaşırcılarda, kozmetik mağazalarında falan çalışın bence part time bile olsa. Çünkü sigorta konusu çok önemli. Primleri dışarıdan ödediniz diyelim o da evinize yük. Eliniz ayağınız tutuyorken çalışmalısınız. Bence kadınların yoğunlukta olduğu yerler için eşinizi ikna etmeniz zor değil. Evde yapılan işlerden öyle dişe gelir bir para kazanamazsınız çünkü ve çok şanslı değilseniz sonucu hüsran oluyor.

Kendi hayat görüşüm kadınların istediği yerde çalışabileceği ve asla ama asla kocalarına sormamaları gerektiği yönünde ama yine de size yardımcı olmak için yazdım. Herkesin kendi bileceği iş ama bu tutum bana göre yanlış.

Oyle mi hanimefendi? Hem esim disarda calismami istemiyor diyin sonra da benim tercihim aslinda bu diyerek de konuyu degistirin. Valla biz niye calisiyoruz disarda milletin agiz kokusunu cekiyoruz? Erkeklerin oldugu yerde calistigimiz icin kotu kadin miyiz yani? Bu mu tavir? Hem evimin sicakligindan cikmiyim hem para kazaniyim mi diyorsunuz? Grafiker misiniz? Mimar misiniz ki evden ciddi para kazandiracak is yapacak kadar kendinize guveniniz var? Kusura bakmayin ama borc varsa pasa pasa iki kisi de calisacak. Coluk cocuk olmadigi muddetce evden buskuvi pasta yapmakla etiket basmakla ne borc biter ne bisey. Bir de kocami elestirmeyin demissiniz. O kisma iyi guldum yalniz.

Bu nasıl bir Üslup böyle!!!profilinizde;mesleğinize ÖĞRETMEN yazıyor.eger öyle ise sizin yetiştireceğiniz öğrencileri düşünemiyorum.
Mahalle ağzıyla kabaca bir yorum hoş değil..Evde çalışmak istemesi gayet doğal.Eşine destek olmak istemesi takdir edilecek birşey diye düşünüyorum.

Yapman için yapan birini bulman gerek öyle yap demeyle olmuyor ama kimsede hünerini sergilemiyor millet karda gezip izini belli etmiyor ,

Oyle mi hanimefendi? Hem esim disarda calismami istemiyor diyin sonra da benim tercihim aslinda bu diyerek de konuyu degistirin. Valla biz niye calisiyoruz disarda milletin agiz kokusunu cekiyoruz? Erkeklerin oldugu yerde calistigimiz icin kotu kadin miyiz yani? Bu mu tavir? Hem evimin sicakligindan cikmiyim hem para kazaniyim mi diyorsunuz? Grafiker misiniz? Mimar misiniz ki evden ciddi para kazandiracak is yapacak kadar kendinize guveniniz var? Kusura bakmayin ama borc varsa pasa pasa iki kisi de calisacak. Coluk cocuk olmadigi muddetce evden buskuvi pasta yapmakla etiket basmakla ne borc biter ne bisey. Bir de kocami elestirmeyin demissiniz. O kisma iyi guldum yalniz.
Grafikermisin mimarmisin diye asagilayarak soran siz hakimisiniz boyle sorgulayip yargiliyorsunuz birde nesinki evde calisip para kazanmaya guveniniz var diye yorum yapmissiniz.siz hangi hakla boyle mahalle agziyla kadinin mesleginin olmamasini esini elestiriyorsunuz.
Soru evde nasil para kazanirim.yardim edin kocam beni calistirmiyor degil once konuyu duzgun okuyun sonra saldiriya gecin.
Bende sizin profilde ogretmen yaziyor ya ona iyi guldum yalniz:KK66:
Konu sahibi evde dikis biliyorsan bu yetenegini paraya cevirebilirsin,cocuk bakabilirsin,kurabiye ve ya ev yemekleri yapabiirsin rizkin bol olsun.

Mune Mune abla sağlam geçmiş buradan:-)

Evde yemek işi yapabilirsin
Mantı yapıp satabilirsin yada bir yerle anlaşıp zeytinyağlılar vs yapabilirsin

Çocuk bakmak en mantıklı olanı bence hem sabit iyi bir miktar geçer eline

ne kadar çirkefsiniz, ne terbiyesizsiniz... size saçma gelebilir ama kadın eşinin isteğine saygı duymuş, başka bir konuda da eşi ona saygı duyuyordur, bu iki kişinin ilişkisi, siz kimsiniz, size ne oluyor, neye bu kadar bozuldunuz? bir de öğretmenmişsiniz; hizmetlisini hor gören salon kadını edasına bürünmüşsünüz de kelimelerinizden apaçık varoşluk akıyor.

hepimiz kadınız, ne zaman ne hale düşeceğimiz belli değil, hemcinslerimizin halinden biz anlamayacaksak kim anlayacak? bu kutuplaşmanın sebebi nedir? koca koca kadınlarız yahu hepimiz. fikir vermiyorsunuz da insanların hassas karınlarına parmak basıp aşağılıyor, ego tatmin ediyorsunuz. ne ayıp yahu. ne ayıp.

konu sahibi allah yardımcınız olsun, kayınvalidemin bir arkadaşı internetten videolar izleyerek süs eşyaları yapıp satıyor. yukarıda bir arkadaşın da dediği gibi bu tür işler için de doğal olarak bir miktar sermaye gerekir ancak bir yerlerden başlamak lazım, umuyorum bir getirisi olacaktır.

Son düzenleme:
Bende kadın çalışsın istiyorum.
Ekonomik özgürlüğü olsun rahatça yaşasın.

Ama burda kadın çalışıcam eşim işe yollamıyor nasıl ikna edeyim demiyor.
E haliyle size ne? Bize ne?
Herkesin görüşü,zihniyeti yaşamı farklı biraz iki tarafta saygı duymayı bilsin.

Evde yapılan işler var mandal,etiket,şeker,takı,kına paketleme gibi . Bu tarz şeyler gördüm ama hiç bilgim yok. İnternette aratın belki bir ilan çıkar.

Onun harici çocuk bakabilirsiniz.Başka aklıma gelmiyor bir şey üzgünüm.

eşi istemeyebilir alan razı satan razı size ne yani gerçekten bu foruma ne olmuş böyle anlayamiyorum artık bayan size eğer esim çalışmama izin vermiyor yardımcı olur musunuz deseydi yorum yapın ama bayanın sorunu o değil soruna odaklan bence mimar misin bilmem ne misin diye aşağılamaya calisacagina !evde de gayet güzel işler yapılabilir ayrıca benim komşum evde butik pasta yaparak 2 çocuğunu özel okula ginderiyo yeter ki iste diploma şart değil yani !
+1

Evde etikete ip bağlama gibi işler veren yerler var. 200 250 lira arası bişeyler kazandiriyor. İnternette makale yazarak para kazanma imkanı da var ben bir ara yapmıştım ama etiket bağlama işi getirisi daha iyi. Allah yardimciniz olsun.

İp bağlamak nasıl makale yazmaktan daha çok kazandırıyor ki? Çok şaşırdım. Genelde kafa yorucu işler fiziksel işlerden daha çok kazandırır. Makale yazmak ne kadar kazandırıyor?

Son düzenleme:
Birçok kişi yazmış, ben de yazayım. Bence de en mantıklısı çocuk bakma. Tabii ki bu işi bu konuda eğitimli olanlar yapsa daha iyi olur ama bu piyasa ebeveynlerin tercihlerine göre şekilleniyor. Zaten ilk birkaç ay ilginiz nasıl, becerileriniz nasıl, istedikleri gibi bakıyor musunuz diye bakarlar, beğenirlerse devam ederler.

İp bağlamak nasıl makale yazmaktan daha çok kazandırıyor ki? Çok şaşırdım. Genelde kafa yorucu işler fiziksel işlerden daha çok kazandırır. Makale yazmak ne kadar kazandırıyor?
Ya makalede 200 kelimelik bir makale istiyor mesela 100 kelime 60 kuruş. Ve sürekli de makale siparisi olmuyor. Ama ip bağlamada mesela 1000 tane 6 lira ve 2 kişi günde 2000 çok rahat yapılıyor. Ev işlerine de bakabiliyorusn vaktin de kalıyor. Öyle yani.

Örgü örmeyi biliyorsanız bebeklere hırka patik örün bence onları satın İnternetten de fotoğraflarını koyup daha çok kişiye ulaşabilirsiniz

Niye bu kadar celallendiniz?
Konu sahibi evden nasıl calisabilirim diyor evden çalışıp deste deste para kazanmak istiyorum demiyor.
Ayrıca çalışan bayanlarin ev hanimlarina bu kadar sert çıkmasını hiç anlamiyorum.
Siz çalışır yeri gelir rahat rahat harcarsiniz ev hanimlari daha tasarruflu davranmak zorunda kalır çoğu zaman. Ama bu durum herkesin tercih ettiği birseydir. Bende yıllarca çalıştım ama ev hanımı kimseye calismiyor geçim sıkıntısından yakınıyor diye cemkirmedim.
Ayrica evden iş yapıp cocuklarina universite okutan ev sahibi olan araba alan insanlar var.
Sizin deyiminizle evinin sıcagında calışıyorlar....
Lütfen yardımcı olmaya çalışalım elestirmek en kolayı....
Konu sahibinin sorusuna gelirsek
Eger mutfakta iyiysen yemek pisirebilirsin dantel havlu kenari yapabilirsin evde bakicilik yapabilirsin ki bu aralar bakici talebi çok var.
Evlere is veren firmalardan is alabilirsin.
Yeter ki iste arkadaşım önemli olan helal kazanman evde ya da dışarda çalışman degil.
İnşallah bulursun hayirlisiyla.

bu ara keçeden yapılan şeyler çok aranıyor kapı süsü doğum günü süslemeleri mutfak örtüleri vb gibi yada tütü etekler ve alt üst takımlar facebooktan yada instagramdan bir sayfa açabilirsin el becerin var ise keçe işinden güzel para kazanıldığını biliyorum yada çevren varsa doğrudan satış işi ile ilginebilirsin bu iş zamanla daha da güzel para kazandrıyor ama dolandırıcılığa dikkat etmelisin... iş ne olursa olsun evden çalışmak için internete ihtiyacın var..

belediyenin vermiş olduğu kurslar var oradan ilgi alanına göre kurs alıp o iş üzerinde çalışabilirsiniz.mesela ben ev hanımı olsaydım yaş pasta yapma kursuna giderdim.
sadece sipariş üzerine yaş pasta yapıp satardım.

X