Evde Kuranı Kerim öğrenmek

Merhaba arkadaşlar

dün biraz diyanette çalıştım

ama dediğim gibi bana yusuf hocanın anlatıkları daha akılda kalıcı oldu

allahın izni ile 20 vido yu bitirdim bugune kadar öğrendiklerim;

Kuran'ı Kerim Alfabesi ,başta,ortada,sonda nasıl yazıldıklarını ince ve kalın,peltek okunan harfler
Üstün "e" sesi işe
Ötre "i" sesi ile
şedde "Ü" sesi ile
Cezm üzerinde bulunduğu harfi kendinden önceki harekeli harfe bağlar.
Şedde, kendinden önceki harfi kendine bağlar o bulunduğu harf hareke aldığı şekilde okunur
harfi med (uzatma) (elif-vav-ye) bunları öğrendim ve pekiştirdim

şimdi kuranı kerim den iyice okuyarak sonrasın da tevcidliye geçicem tabi önce biraz hafta sonu babamla çalışacağımm

bende durumlar böyle sizde nasıl

Merhaba arkadaşlar

dün biraz diyanette çalıştım

ama dediğim gibi bana yusuf hocanın anlatıkları daha akılda kalıcı oldu

allahın izni ile 20 vido yu bitirdim bugune kadar öğrendiklerim;

Kuran'ı Kerim Alfabesi ,başta,ortada,sonda nasıl yazıldıklarını ince ve kalın,peltek okunan harfler
Üstün "e" sesi işe
Ötre "i" sesi ile
şedde "Ü" sesi ile
Cezm üzerinde bulunduğu harfi kendinden önceki harekeli harfe bağlar.
Şedde, kendinden önceki harfi kendine bağlar o bulunduğu harf hareke aldığı şekilde okunur
harfi med (uzatma) (elif-vav-ye) bunları öğrendim ve pekiştirdim

şimdi kuranı kerim den iyice okuyarak sonrasın da tevcidliye geçicem tabi önce biraz hafta sonu babamla çalışacağımm

bende durumlar böyle sizde nasıl
Merhaba canım bitirmişsin elif be cüzünü masallah diyeyim öncelikle.

Senin hangi yöntemle hangi hocayla daha akılda kalıcı olmasını anlayip ona çalışman çok mantıklı. Zaten önemli olanda bu değil mi doğru öğrenmek ve kalıcılık süreklilik:)

Inşallah ara vermeden ilerlersin hiç degilse günde bir sayfa çalışarak .

Dedigin hocanın tecvid videoları da var mı peki . Oradan mi devam edeceksin .

Ben de dün tecvide başladım. Artık kalan 15 videom tecvid

Bugün çalışamadım çocuğun okuluna falan gitmem gerekliydi. Küçük te hiç durmadı. Inşallah aksama kadar fırsat bulurum namazları bile şimdi kaza yapicam :KK43:

Bugunki çalışmam

Konu ra harfinin ince kalın oluşu ile ilgili ayetler üzerinde çalışma

Kuran öğreniyorum video 15

Merhaba canım bitirmişsin elif be cüzünü masallah diyeyim öncelikle.

Senin hangi yöntemle hangi hocayla daha akılda kalıcı olmasını anlayip ona çalışman çok mantıklı. Zaten önemli olanda bu değil mi doğru öğrenmek ve kalıcılık süreklilik:)

Inşallah ara vermeden ilerlersin hiç degilse günde bir sayfa çalışarak .

Dedigin hocanın tecvid videoları da var mı peki . Oradan mi devam edeceksin .

Ben de dün tecvide başladım. Artık kalan 15 videom tecvid

Bugün çalışamadım çocuğun okuluna falan gitmem gerekliydi. Küçük te hiç durmadı. Inşallah aksama kadar fırsat bulurum namazları bile şimdi kaza yapicam :KK43:

günaydın canım

allah kabul etsinn öncelikle

tevcid için de diyanete baktım akş m biraz

artık kuran'ı kerimden okumak istiyorum

hoca okudu bende okuduklarını vurguladıklarını nasıl okuduğunu takip ettim akşam fatiha süresi ile başladım bugun

kısmet olursa bakara süresi takibi yapıcamm

namazlarımı da sadece öğleyi kaza yapıyorum(işyerinde kılanacak yer olmadığın içn) diğerlerini vakittinde kılıyorum

günaydın canım

allah kabul etsinn öncelikle

tevcid için de diyanete baktım akş m biraz

artık kuran'ı kerimden okumak istiyorum

hoca okudu bende okuduklarını vurguladıklarını nasıl okuduğunu takip ettim akşam fatiha süresi ile başladım bugun

kısmet olursa bakara süresi takibi yapıcamm

namazlarımı da sadece öğleyi kaza yapıyorum(işyerinde kılanacak yer olmadığın içn) diğerlerini vakittinde kılıyorum
Çok güzel masallah seninkini de Allah kabul etsin. Kurana geçmişsin çikolatamızı isteriz artık :halay:youtube da yeni başlayanlar için yasin süresi var yavaş ama bizim beraber okuyabilecegimiz gibi okuyor . Kurana yeni geçenler için yapmışlar bir bak istersen canim

Çok güzel masallah seninkini de Allah kabul etsin. Kurana geçmişsin çikolatamızı isteriz artık :halay:youtube da yeni başlayanlar için yasin süresi var yavaş ama bizim beraber okuyabilecegimiz gibi okuyor . Kurana yeni geçenler için yapmışlar bir bak istersen canim

istediğin çikolata olsun canımm

bakıcam videoya

şimdi bugun

izliyorumm kuran dan hayata Mehmet okutan hocamız çok güzel anlatıyorr videolaRI

sadece kuranı okumak istemiyorum okurken anlamakda istiyorummm

Bugunki çalışmam

Konu -Allah lafzının ince ya da kalın okunması (kendinden önceki hareke esre ise ince fetha veya damme ise kalın okunur)

Kuran öğreniyorum video 16

istediğin çikolata olsun canımm

bakıcam videoya

şimdi bugun

izliyorumm kuran dan hayata Mehmet okutan hocamız çok güzel anlatıyorr videolaRI

sadece kuranı okumak istemiyorum okurken anlamakda istiyorummm

Aaa ilkkez tv8 de iyi bir program gördüm hayret :))) ben hep saçma şeyler var sanıyordum tv 8 de survivur oses yetenek falan :))) evet güzelmiş bayağı uzun hepsini dinleyemedim canım.hamileyken meal hatmi yaptım çok şey öğrendim. Yine arada okumak lazım ruhumuza şifa. Hayatımıza örnek olarak.

Aaa ilkkez tv8 de iyi bir program gördüm hayret :))) ben hep saçma şeyler var sanıyordum tv 8 de survivur oses yetenek falan :))) evet güzelmiş bayağı uzun hepsini dinleyemedim canım.hamileyken meal hatmi yaptım çok şey öğrendim. Yine arada okumak lazım ruhumuza şifa. Hayatımıza örnek olarak.

bu ramazan ayında yayınlanmış bir video bende sabah işe geldim de açıyorum fırsat buldukça izliyorum evet uzun bende sabahtan akşama kadar anca bıtırıyorum ama çok faydalı bilgiler varrrr

bugün akşam elim lam mim çalışacam inş.

bu ramazan ayında yayınlanmış bir video bende sabah işe geldim de açıyorum fırsat buldukça izliyorum evet uzun bende sabahtan akşama kadar anca bıtırıyorum ama çok faydalı bilgiler varrrr

bugün akşam elim lam mim çalışacam inş.
Yanı her fırsatı değerlendiriyorsun iş tede olsan ne güzel masallah:) çalış kuzum buraya da çalışmalarını yaz istersen yine örnek olsun

Elhamdülillah bugün bir konu daha çalıştım

Konu -ihfa

Kuran öğreniyorum video 17

Kuran öğreten ya da bilen arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim . Ben konuyu anladım ama bu ihfa harflerini nasil aklımda tutucam çok zor geldi bana .

Nasil çalışmalıyım ne kadar çalışayım bu konuya .

Kafamin karışıklığı gecmeden yeni konuya başlamasam iyi olur

Elhamdülillah bugün bir konu daha çalıştım

Konu -ihfa

Kuran öğreniyorum video 17

Kuran öğreten ya da bilen arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim . Ben konuyu anladım ama bu ihfa harflerini nasil aklımda tutucam çok zor geldi bana .

Nasil çalışmalıyım ne kadar çalışayım bu konuya .

Kafamin karışıklığı gecmeden yeni konuya başlamasam iyi olur
canım ben de ogrenirken ezberlemedim bu harfleri kuran dersime çalışırken harfleri tek tek bulup altını çızmistim zaten cezimli nun harfinden sonra geliyor çok okuyunca pekisiyor harfler

canım ben de ogrenirken ezberlemedim bu harfleri kuran dersime çalışırken harfleri tek tek bulup altını çızmistim zaten cezimli nun harfinden sonra geliyor çok okuyunca pekisiyor harfler
Tesekkrler cevabın için canım bana çok karışık geldi harfler sayıda çok ya o yüzden şaştım biraz . Bu konu üzerinde durayım mi yoksa yeni konularda bunlar tekrarlanıyor mu

Tesekkrler cevabın için canım bana çok karışık geldi harfler sayıda çok ya o yüzden şaştım biraz . Bu konu üzerinde durayım mi yoksa yeni konularda bunlar tekrarlanıyor mu
rica ederim canım. .
oKuya okuya ezberleniyor inan..bundan sonraki konuların harfleri başka oluyo canım bu harfler dışındaki harfler var diğer konularda

rica ederim canım. .
oKuya okuya ezberleniyor inan..bundan sonraki konuların harfleri başka oluyo canım bu harfler dışındaki harfler var diğer konularda
Inşallah yaa ben çok istiyorum . Okuyanlara çok özeniyorum. Yarın başka kaynaklardan bakayım. değişik örnekler görmüş olurum

X