Evde Kuranı Kerim öğrenmek

Bugün Kuranı Kerim öğrenmeye başladigim ilk günüm çocuklar gibi heyecanliyim güzelce abdest alıp örtündüm elime elif be cüzünü kalemi alıp bir güzel Kuran öğreniyorum programının ilk videosunu seyrettim .

Bu arada önemli yerleri kalın ince peltek harfleri not aldım.

Ben izlerken büyük oğlumu babası okula götürdü küçük te uyuya kaldı.

Elhamdülillah Allah yardım etti biri cis öteki süt dese falan uzar giderdi video .Inşallah hep böyle olur :))))))))

Bende gaza gelip ikinci videoyu da seyrettim . Iki video yaklaşık 45 dk sürdü

Bugün yaptıklarım
Harflerin şekli,sesi ,basta-ortada-sonda yazilisi
Kuran öğreniyorum 1
Kuran öğreniyorum 2
Elif be cüzü konu tekrari
Diyanet elif be mobil uygulaması konu tekrarı

Bugün başladım katılmak isteyen arkadaşları beklerim :))))

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün öğlen misafirlikteydim aksama da benim misafirim vardı . Geç de olsa çalıştım elhamdülillah . 2 video seyrettim ve kitapdan tekrar yaptim

Konular
Fetha (ustun) hareke
Fetha harekenin uzatılması
Kuran öğreniyorum 3
Kuran öğreniyorum 4
Elif ba cüzü konu tekrarı

Bana da kur-an öğreten bir arkadaşım öyle dedi eline degirme ama oku diye ogrenirken
Dijital ortamda tablet veya bilgisayardan öğreniyorsanız elinizi değdirebilirsiniz bu kadar kaçıp korkulacak bir şey yok bazı şeyler abartılıp insanlar kurandan uzaklaştırılıyor. Adetlikten namaz ve Kuranı Kerim yasaktır. Geri kalan her şey normal.

Dijital ortamda tablet veya bilgisayardan öğreniyorsanız elinizi değdirebilirsiniz bu kadar kaçıp korkulacak bir şey yok bazı şeyler abartılıp insanlar kurandan uzaklaştırılıyor. Adetlikten namaz ve Kuranı Kerim yasaktır. Geri kalan her şey normal.
Ben tv den izliyorum canım flashtaki videolardan elif be cüzüyle de kitaptan tekrar yapıyorum bir hafta da ara vermek gerçekten uzun dediğin gibi abartılıyor teşekürler yorumun icin

Bugunki çalışmam

Fetha harekenin uzatılması
Fetha hareke tenvin

Kuran öğreniyorum 5
Elif be kitabı tekrar

Elhamdulillah kalin ince harfler ortada sonda falan artik oturmaya basladi kafamda sekillendi. Bazi birbirine benzeyen harfler az da olsa arada karisiyor . Zamanla oda oturur insallah

Bugunki çalışmam

Kesra hareke
Kuran öğreniyorum video 6
Elif be cüzü konu tekrarı

Telefondaki mobil uygulamaya çok bakamıyorum çocuklar elimden alıyorlar. Fırsat olmuyo bir türlü oyun sanıyorlar;:))))

Bugunki çalışmam
Kesra harekenin uzatılması

Kuran öğreniyorum 7
Elif be cüzü konu tekrari

Pazar olması,misafir gelmesi falan maalesef bugün hiç çalışamadım bir ara niyetlendim öyle uyku bastirdiki uyuyup kalmışım . Bunlar tabi bahane olmamalı ama çok üzgünüm

Pazar olması,misafir gelmesi falan maalesef bugün hiç çalışamadım bir ara niyetlendim öyle uyku bastirdiki uyuyup kalmışım . Bunlar tabi bahane olmamalı ama çok üzgünüm

merhaba

ben nettte öğreniyorum kuranı kerimi oldukça ilerledim ama sürekli tekrrar etmemiz lazım

haftasonu kursuna yazıldım antalyada yeterli sayı olmadığı için kurs açılamadı

ben diyanettin sayfasında çalışmıyorum çok fazla anlayamdım youtube bir hoca 20 derslik anlatımı var orda

öğrendim sayılır ama şimdi daha kalıcı olsun diye vidoları baştan tekrar dinlemeye başaldım

merhaba

ben nettte öğreniyorum kuranı kerimi oldukça ilerledim ama sürekli tekrrar etmemiz lazım

haftasonu kursuna yazıldım antalyada yeterli sayı olmadığı için kurs açılamadı

ben diyanettin sayfasında çalışmıyorum çok fazla anlayamdım youtube bir hoca 20 derslik anlatımı var orda

öğrendim sayılır ama şimdi daha kalıcı olsun diye vidoları baştan tekrar dinlemeye başaldım
Merhaba Yasemincim tek olmadığıma çok sevindim :)

evet bencede tekrar süreklilik çok önemli hızlı güzel okuyanlar hep okuya okuya hafızalarına girmiş artık çoğu kelimeler .

Benim hedefim tüm konuları bitirip bir dahaki ramazan bitimine hatim yapmak.

Bu hocayı seçmemin nedeni de kuran yarrismasinda juri olması, diyanet eğitim merkezinin müdürü ve her yıl diyanet tv de kuran öğretmesi . Daha güzel püf noktalı en ince ayrıntıya kadar öğrenmek ve doğru öğrenmek amacım.

Inşallah böyle gider . Sen de benim gibi kendi haline kalmışsın;:) masallah ilerlermişsin ama ben yapamam diye korkmuyor değilim.

Camilerde eğitim veriyor canım hic baktin mi .Ben çocuklardan gidemiyorum yoksa evimin yani cami

X