evde iş imkanı ve eşim

DNZ30

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2008
125
0
46
ablam öldüğünde 4. sınıftaydım lösemiydi ve daha ilik nakli falan bu tür şeyler yoktu.pahalı bir hastalıktı babam bakkaldı o zamanlar süpermarketlerin hiç olmadığı bir dönemdi.ablamın ölümünden birkaç ay sonra birgün hastaneden aradılar bizi babam lavaboda ellerini yıkarken birden gözleri kararmış ve o günden sonra birdaha hiç göremedi.öyle bir yokluğun içine girmiştikki orta ikiye kadar dayanabildim okuldan çıkıp çalışmaya başladım.evin tek kızı olarak bütün yük omuzlarımdaydı.18 yaşındaydım annem öldüğünde.50 yıl süren bir miras davaları vardı hep umutla beklerdi dava sonuçlanır hiç olmassa bir evimiz birazda paramız olur belki çalışmassın diye bense inanmazdım.o bir ev parasını kazanabilmek için kaç ev parası harcamışlar avukata.annem öldükten 3 gün sonra dava sonuçlandı aylarca gidip almadım o parayı kahroldum resmen.dayım vardı hiç evlenmemiş o yatalaktı anneciğin tek hatırası akli dengesini yitirmişti annemin ölümünden bile habersizdi onu aldım köyden yanıma getirdim babam başımın etini yiyordu neden getirdin diye.tansiyon,şeker,ürenin bile ne olduğunu ozaman öğrendim sonra öldü dayım 2 ay sonra babam grip oldu bir türlü iyileşmiyordu doktorada gitmiyordu ağzından kanlar gelmeye başlayınca zorla götürdüm doktora doktor akciğer kanseri olabilir en iyi ihtimal veremdir dedi.bir gün gelipte babamın verem olması için dua edeceğim aklıma gelmezdi.tüm konturollerden sonra babamın kanser olduğunu öğrendik dünya başıma yıkıldı ya ona bişey olusa ne yapardım ben tek başıma keşke omuz omuza verebileceğim bir kardeşim olsaydı.babamı kaybettikten sonra iyice bunaldım herkezin gözü üstümdeydi acaba şimdi ne olacak eve kaçta girecek,kaçta çıkacak hangi yollara sapacak.arkadaşlarım özenirdi bana yanlız yaşıyorum altımda araba.herkezin unuttuğu şey ben ailemden ayrı bir ev tutmadım onlar öldü bu yanlızlık beni mutlu etmiyor yanlızlığı ben seçmedimki.bir gece yeter artık diyerek arabayı bir bariyere çarptım tek isteğim yok olmaktı hiç umudum yoktu ama öldümmü hayır bende ağız burun kan içindeyken o gece oradaki görevli ekip otososu geldi 3 polis hastaneye gitmek istemedim babanı çağıralım dediler öldü dedim anneni çağıralım dediler öldü dedim,abin ablan kardeşin öldü dedim ve orada koptum zaten.sağolsunlar benimle çok ilgilendi polisler hatta bir tanesi okadar ilgilendiki şu anda onunla 10 yıllık evliyim.
hep çok çocuğum olsun isterdim birbirlerine destek olsunlar.3 çocuğum oldu 3.sü okadar uyumuyorduki canımdan bezmiştim artık sürekli kilo veriyordum ölü gibiydim halsizsonra başka bir sebepten dolayı doktora gittiğimde 17 haftalık hamile olduğumu öğrendim tam 17 hafta.ilk çocuğum hariç hepsi tedavi sonucu olmuştu bu kadar korunurken tam 17 hafta.doğuma bile o kadar ruhsuz girdimki sevgi,nefret,heycan,korku hiç bir şey hissetmiyordum.tek hayalim bir gün kendi işimin olmasıydı.şimdi kızım 2 buçuk aylık olmak üzere diğeriyse 16 aylık.eşim çok ilgilidir çocuklarla tırnaklarını keser,banyolarını yaptırır,ikisi birden uyanmışsa biriyle o ilgilenir çocuklarını almadan hiç bir yere gitmez.bense hayalimi evde gerçekleştirmek istiyorum bir kaç iş denemem oldu katalok satışı,çocuk giyim falan hatta buradada bir başlık açmıştım ama tabi kapattılar.
sonra bebeğime mevlüt yapacaktım dağıtmak için bebek şekeri ararken renklere takıldı gözlerim her günbebek şekerlerine bakıyordum,internetteki bebek şekeri yapan dükkanların resimlerine bakmak o renkler allahım bu kadarmı mutlu eder insanı.sonra eşim farketti halimi çünkü aylardır doğru düzgün konuşmuyor hiç gülmüyordum ben bu işi yapmak istiyorum dedim hayret ilk defa bir iş fikrini kabul etti.ben edirnenin bir ilçesinde yaşıyorum burada bunu yapan tek yer var.borç aldı istediğim malzemeleri sipariş ettik arkadaşının dükkanına koyacaktı aradan bir ay geçti tık yok.orası küçücük bir dükkan kim görecek diyor en yakın arkadaşının bebeği oldu alt katta diyorumki sorsana lazımmı eeee ya bana derse ben karışmam öyle şeye hanım ilgilenir derse desin canım.sonra o arkadaşı burdaki yere yaptırmış 2 ytl lik şekeri 2.50 ye sinir oldum duyunca.gittigidiyora dükkan açalım diyorum bir sürü kişiden bizi nasıl görecekler diyor.ben lojmandaki arkadaşların kızlarına kelebek kanadı takımları sattım bir arkadaşım üye olduğu bir sitede yayınladı bebek şekerlerini oraya yaptım.bir blog kurdum kendime 1 buçuk ay oluyor ama bir türlü googlede çıkmıyor.benim yaptıklarımı kargolayıp gönderiyor bir sorun çıkmıyor ama yardıma gelince yanaşmıyor tek dediği acele etme sanki kapıyı çalıp sipariş edecekler .ne yapayım ya evde kısmetlerinimi bekleteyim.
burada çok kişi var illaki internetten satış yapan kişilerde vardır ben bana bu konuda yardım etmelerini istiyorum gittigidiyorda satış şansım olumu,orada vergi cezası uygulanıyormu gerçekten satış yapanlara,ve en çok merak ettiğim benim bloğum niye googlede çıkmıyor ... burası bloğum satacağım şeyleri ekliyordum ama ne işe yarıcak benden başka kimse görmüyorki.umudumu yitirmek istemiyorum ben işi yapmayı çok istiyorum bana yol gösterin ne yapayım.
en başta yazdıklarıma gelince sadece içimi dökmek istedim zahmet edip okuyan ve cevap yazanlara teşekkür ederim.sanırım biraz uzun oldu kusura bakmayın:enbuyukkk:

Son düzenleyen: Moderatör:
Hepsini bir çırpıda okudum. Ama inanın içim şişti,çok üzüldüm,donup kaldım.:çok üzgünüm:
ne kadar hüzün varsa sizi bulmuş.tam bir dram olmuş çocukluğunuz.
ama çok şükür ki,iyi bir eşiniz sağlıklı güzel çocuklarınız var.
yalnız 3 çocuğunuz mu var 4. mü tam anlayamadım merak ettim. :kedi:

bence birkaç yere ilan asabilirsiniz. yada el ilanı dağıtabilirsiniz. etkili olacaktır diye düşünüyorum.
özellikle bebek giyim mağazalarına broşürünüzü bırakırsanız ilgilenen olacaktır.
google ve gittigidiyor hakkında hiçbir fikrim yok malesef.

evet sağolsun eşim gerçekten çok iyidir allah bir kapıyı kapatınca birini açarmış.4 çocuğum var .9yaşında,4buçuk yaşında,16 aylık biride 2 buçuk aylık olmak üzere
ilana gelince eşimde diyor ilan asarız ama dediklerini faaliyete geçirmiyor.aslında biliyorum o da istiyor bu işi bana sipariş gelince ilgileniyor oğlum bu sene dersaneye başlıyor 2 bez 2 mama ama bir türlü cesaret edemiyor birşeyler yapmaya

Konunun başında uyarımı yapayım hemen...
Sitede link paylaşmak yasak olduğundan ilk mesajınızı düzenledim.
Konu satış yapmak üzere paylaşımlara başlanırsa kapanır, ayrıca gerekli ceza da verilir.
Lütfen dikkatli olalım.
Bunun dışında güçlü karakterinizden dolayı tebrik ederim.

bunlar gercek mi yaaaa :bbo:
kusura bakma ama bu hayat hikayen bana fake gibi geldi
basbaya reklam yapiyosun, vede ajitasyon yapiyosun ki reklamin saglam olsun:1closedeyes:
hayir yani blog adresini vermeseydin, reklam yapmasaydin, o zaman fake düsüncesi uyandirmazdi belkide
ama bu konu su haliyle apacik fake gibi geldi bana :uhm:
tü kaka diyenler olucaktir ama kimse kusura bakmasin bu benim düsüncem

üzgünüm bu blog faaliyrtte olmadığı için bir zararı olacağını düşünmedim.blog sağipleri bana yol gösterir diye ekledim.çünkü istediğim gibi yapamıyorum.renkleri falan düzenliyemedim bir türlü maksadım farklı değildi.ama inanıyorumki burada birileri bana bunu anlatır

canım ben sadece bir kısmını yazdım yaşadıklarımın bazen bende kendime inanamıyorum.bildiğim tek şey öldürmeyen acı güçlendirir.sanal ortam tabiki inanmak zorunda değilsin böyle birşey beklemiyorum çünkü bende kolay kolay kimseye güvenmem.ben kimseden tüh tüh vah vah demelerini beklemiyorum zaten.
tek istediğim şey en güvenli satış yolu site kurmak,satış sitelerine dükkan açmak blog vs. bunların şartları avantajları dez avantajları ben bunları öğrenmek istiyorum okadar.yukarıdada yazdım benimki faaliyette olan bir blog değil neden değil bilmiyorum yani istesede kimse bana googleden ulaşamaz.ben bloğumu nasıl aktif hale getiririm onu öğrenmek istiyorum.
yoksa senin inanıp inanmaman benim hayatımı değiştirmez

ben zaten benim inanmam hayatini degistiricek demedim
sadece birbiriyle alakasi olmayan iki konuyu ayni konuya yazman konunun inandiriciligini yitirmis dedim
keske ya sadece hayat hikayeni
yada sadece blogun hakkinda olan kismi yazsaydin
yanlis anlasilmasin kim ne isterse yazar konusuna beni ilgilendirmez tabiki ama sadece önerii benimki:1closedeyes:
neyse hayatinda basarilar umarim istedigin bilgilere ulasirsin...

internette blog üstünden satışa hem siz hem müşteri karşılıklı ve haklı olarak güvenemezsiniz. ama satış yapabileceğiniz pasaj vb. siteler var.. Çeşitli forumlarda alış-satış bölümünden de satışlarınızı duyurabilirsiniz. Yaşadıklarınız cok kötü ama bencede satış yaparken bunları anlatmanız güvenirliğinizi zedeleyebilir.

Blogunuzada (bloggerden ise) kontrol paneli -ayarlar- yayıncılık bölümünde "blogunuz google aramalarında görünsünmü" diye sorar onu kontrol edersiniz. evet diye işaretleyin 1.5 ay cok kısa bir süre blog içeriği yenilendikçe bir müddet sonra aramalarda ilk sıralarda çıkıyor

Birde kendi düşüncem bebek şekerini artık coğu kişi kendisi yapmayı tercih ediyor. Sadece ona odaklanmayın bence.

ben sürekli bir şeyler yapmak isteyip çalışmak istediğimi söyleyince çevremdekiler bana zaten senin uğraşacağın 4 çocuğun var diyorllar beni kimse anlamıyor ben hiç bir zaman evde oturup harçlık bekleyen birisi olmadım bilmem belki dediğin doğrudur.bak ben sana inanmıcan bişey daha söyliyim buraya tayinimizin çıktığı ilk sene mezarlığı ziyarete gittim manyağın biri otları biçmek yerine mezarlığı ateşe vermiş ben gördüğümde o yangın sönmüştü ama benim içimde 2 senedir ateşi yanıyor.ben böyle bir şeyi hiçkimsenin yapacağına inanmazdım ama yapmışlar

pasajı çok fazla bilmiyorum geçen akşam sahibinden com. ücretsiz ilan yeri var deneme amaçlı oraya verdik nasıl becerdiyse eşim ertesi günü ayarlarını yaparken kaybetti ilanı.ama en azından bir günde 19 kere bakıldığını öğrendim fakat orasıda daha çok ev veya araba satmak için uygun heralde hem gittigidiyorda vergi cezası doğrumu ki.
sanırım ben konu ne olursa olsun ben geçmişe takılı yaşıyorum hep oraya varıyor elimde değil eşimde diyor biz neden bahsediyorduk çocukluğuna nasıl indik diye.hem burada satış yapmak gibi bir niyetim yokki.ben geçen ay blog için konu açacaktım sonra googlede çıkmasının 1 ayı bulduğunu öğrendim.bugünde bebek mevlütüne gittim teyzeler halalar anneler herkez ordaydı derdim depreşti elimde değil bak işte konu gene buraya geliyor.neyse değiştireyim deminden beri bakıyorum konturol paneli dediğiniz yer kumanda panelimi oluyor oraya girdim ama ayarlar yazan yeri göremiyorummirmirmirmir

ha birde bebek şekeri renkleri beni okadar rahatlatıyor ki onu yaparken çok huzurlu oluyorum

Bende hiçbirşey anlamadım doğrusu
yani nedemeye iki farklı konuyu tek başlığa
sığdırdınız onuda anlamadım
yani bunu bize neden anlattınız...
ne ilgisi var yaptığınız ve istediğiniz işle.
hiçbir bağlantı kuramadım!

ya kadin anlatmis ne var bunda cok üstüne gittiniz tamam iki farkli konu ama taa basindan beri calismis didinmis ev yükünü üstüne almis babasina dayisina bakmis ama yine calismis simdide duramiyorum is yapmak is kurmak istiyorum diyor ama siz tabi duygu sömürüsü yaptigini saniyosunuz

canım iki farrklı başlık açsam ne değişecekti sen yine anlamak istediğini anlıcaktın.aslında konuyu derinlemesine anlarsan içinden kaç konu çıkarırsın.ben direk okuldan çıkıp çalıştım hiç belediyeden muhtarlıktan yardım almadım sırtımı bu yaşa kadar kimseye dayamadım,ikinci başlık açsam çocuklarınıza bırakacağınız en büyük miras bir kardeştir onlara gelecek vermek adına yanlız bırakmayın,üçüncü başlık 2buçuk ay önce doğum yaptım ama 16 aylık olan kızımdan çektiğimi kimseden çekmedim üstelik hiç hazır olmadığım bir dönemde hamile olduğumu öğrendim ve bunu kabullenemeden doğum yaptım belki bir kaç yıl sonra olsaydı bu gebelik çok sevinebilirdim, dördüncü başlık ailem yok kocam beni dövüyor çaresizim diyenlerin isterlerse çaresiz olmadıklarını hayatın her döneminde ihtiyaçları olmasa bile çalışmaları gerektiğini.bazıları okurken bunları anlar bazılarıda senin gibi hiç birşey anlamaz, beşinci başlık iki yıldır hiç sevmediğim ve alışamadım bir şehirde yaşıyorum ve 5-6 yıl boyunca burada yaşamak zorundayım
neden anlattığıma gelince burası derdim var bölümü değilmi komik anılarımımı yazsaydım .ben gün boyu geçemiyorum bilgisayara geçsemde kızım hemen kapatıyor.kaç senedir üyeyim buraya mesaj sayıma bakın 4 çocuğum var benim ilgilenmem gereken akşamlarıda yeni işimi yapıyorum
ayrıca ben öksüzüm yetimim benim yaptığım şekerleri alınmı dedim.eşimin gayet güzel bir mesleği var çok şükür çalışmak beni mutlu ediyor.ben orada sorular sormuşum internet üzerinde satış yapan arkadaşlardan yardım istedim sağolsun bir kaç kişi cevap verdi
http://www.kadinlarkulubu.com/kilit...-gurbette-olmak-cok-zormus-3.html#post4470393 bunu 2008de yazmışım bak bakalım birşeymi satıyorum orada
bu hayat sizin yaşadıklarınızdan ibaret değil.ben sadece içimi döktüm

ya çok sağolun beni anlayan biri varmış tam olarak anlatmak istediğim buydu işte

Allah yardımcın olsun yaşadıkların olmayacak şeyler değil niye inanmayalım ki yalan söylesen eline ne geçecek öyle değilmi Allah eşini ve evlatlarını sana bağışlasın. Bende Çalışan bi bayan olarak, evde boş oturmak çok zor ne güzel bişeyler yapmaya çalışıyorsun küçük bi dükkan daha iyi bi fikir gibi bana göre (ben internette alışvarişe pek güvenmediğim için)ama 4 çocukla nasıl olur ki zor olmaz mı senin için..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…