Evde Hijyen Sağlamanın Püf Noktaları

Yaa kizlaar biri bana su dusakabinin fayanslarini derzlerini kabinin camlarini nasıl tertemiz yapabileceğimi anlatabiir mi. Biktim su lekelerinden vallahi hooff :KK43:

Duş kabinini, sirkenin güzel temizlediğini duymuştum ama temizledim iyi bir sonuc alamadım. Sirkeyi suyla karıştırıp uyguladım, neyi yanlış yaptım acaba?o_O

Yaa kizlaar biri bana su dusakabinin fayanslarini derzlerini kabinin camlarini nasıl tertemiz yapabileceğimi anlatabiir mi. Biktim su lekelerinden vallahi hooff :KK43:
Sık sık temizlemek lazım bn her hafta sampuanla yapıyom Şampuan iyi oluyo köpürtüp durula bide bu silikonlu camsil iyi diye duydum

Cocuklarin odasini camasir suyuyla mi silmek.
Asla..
tuvalet baanyo lavabolari cocuk uyurken yikiyorum sadece camasir suyuyla evide havalandiriyorum bol bol.. onun haricinde sirkeli su cok iyi b.makinasinada koyuyorum parlatici niyetine..
oglum emekliyo hergun supur sil supur sil.. toz al pencere sil ayda bir.. kisin haftada bir yazin hergun balkon yika..
cok titizde degilim ama bu is guc neden hic bitmez

Merhaba 30 yaşındayım. 4 yaşını yeni bitiren oğlum, 9 ayına yeni giren bi kızım var allahım tüm görünen görünmeyen kötülüklerden esirgesin hepimizin evlatlarını geceleri düzgün uyuyamıyorum çocuklarıma gece gündüz baktığım için gurbetteyim bi yakınımda yok yanımda şu çocuğumu 2 dk. Tut şu işimi halledip gelim diyeceğim bir kişi bile yok. oğlum değilde kızım fırsat vermiyor gece gündüz uykusunda sessizlik gerekiyor bir düZen tutturamıyorum hem uykusuzluk hem yorgunluk birde evi dağınık görüp yapamayınca hayat çekilmez oluyor. Bana evi düzenli tutmanın temizlik programı yapmama yardımcı olacak tecrübeli arkadaşlar tavsiyeler verebilecek var mı?

:skandal:
Merhaba 30 yaşındayım. 4 yaşını yeni bitiren oğlum, 9 ayına yeni giren bi kızım var allahım tüm görünen görünmeyen kötülüklerden esirgesin hepimizin evlatlarını geceleri düzgün uyuyamıyorum çocuklarıma gece gündüz baktığım için gurbetteyim bi yakınımda yok yanımda şu çocuğumu 2 dk. Tut şu işimi halledip gelim diyeceğim bir kişi bile yok. oğlum değilde kızım fırsat vermiyor gece gündüz uykusunda sessizlik gerekiyor bir düZen tutturamıyorum hem uykusuzluk hem yorgunluk birde evi dağınık görüp yapamayınca hayat çekilmez oluyor. Bana evi düzenli tutmanın temizlik programı yapmama yardımcı olacak tecrübeli arkadaşlar tavsiyeler verebilecek var mı?
Cocuklar büyüyene kdrdağınıklık olur takma bu kdr bnm de 5 yaşında oğlum var anca uyuduğunda topluyorum okuldayknev derli toplu eve adım attığında o oyuncaklar heryerde bn akşamdan toplayıp yattığımda daha rahat oluyor arada Esinde yardımcı olsun sende işini gücünü yaparsın. ee bide kış malum evdeler enerjileri fazla yazın daha rahat olursun :KK66:İstanbul'da mısın

Yer suyuna sirke dokup yerleri oyle siliyorum tozu normal aliyorum aymalara sirkeli su sikiyorum bende siseyr koydum fisfis yapiyorum:) mutfak tezgahina sikiyorum. Wc kapisini silerim mesela yansirkeli suyla yada basa bisiyle wc de camasir suyu kullaniyorum herzman ama malesef vc taslarini birtek o beyazlatiyor cunku, lavabolari ciflerim. Elimden geldigince kimyasal kulanmiyorum yani. Bulasik makinasinda biobelinda jel kullaniyorum mutfakta ,cif yerine yine biobelida kullaniyorum agizla temas halimde oldgu icin, ama lavabolarda israf gibi goruyorum nedense. bide butceyle alakali tabi ,camasir deterjaninda etimatige basladim bor madeninden uretiliyor simdilik memnunum. Iccamasirlarini utulerim ki kimyasal kalmasin, vucutla temas halinde cunku. Evi surekli havalandiririm ev kokusu onmli bnm icin, mutfak kapisi kapali yemek yaparim ki icerlere koku gtmesin. Ve ayetel kursu felak nas okuya okuya temizlik yaparim yada kurani kerim acarim bunlar ruhuma iyi gelir ve de sirkenin cokiyi geldigini dusunurum enerjimize.. banyoda da rafimda sirke bulunur mutlaka ,son durulama suyuna kullanirim basimdan asagi dokerim saclarimda yumusacik olur sac kremine gerek kalmaz bunun gibi seyler :)))
Gerçekten harikasınız sizi tebrik ederim :KK200:

Cifin ultra hiz serisinin banyo spreyini sikip siliyorsun, durulama gerektirmeden kirec mirec izi kalmiyor piril piril oluyor canim. 1 ay gidiyor neredeyse. Ustelik banyon ferah kokuyor.

Cocuklarin odasini camasir suyuyla mi silmek.
Asla..
tuvalet baanyo lavabolari cocuk uyurken yikiyorum sadece camasir suyuyla evide havalandiriyorum bol bol.. onun haricinde sirkeli su cok iyi b.makinasinada koyuyorum parlatici niyetine..
oglum emekliyo hergun supur sil supur sil.. toz al pencere sil ayda bir.. kisin haftada bir yazin hergun balkon yika..
cok titizde degilim ama bu is guc neden hic bitmez
Bulasik makinasinabsirke koymayin ya rezidansimi ne parcaliyormus bana gelen serviste soyledi iki tane tanidigimda var onlarda hep kullanmis onlarnda parcalanmis .cok seviyorum ama bnde makinandan olursun tavsiyem.

X