Doğuma Hazırlık evde bebek sekeri suslemesi yapmak istiyorum ?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

Gulperi

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Sahte Profil
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2007
471
18
merhaba arkadaslar bebek sekerlerini evde malzemelri alip nasil susleyebiliriz.hatira kalicak tarzda seyler olsun istiyorum. bi yere daha eklemisdim ama gene eklicem o resmi :1rolleyes:.yada siz detayli anlatin .tesekkurler herkese :1hug:a.s.

ALINTI
bebeksekerix.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
slmlar.bu verdiginiz adres icin tesekkurler ama nasil yapildigi hakkinda bilgi vermiyo.sadece model konusunda yardimci .genede ilginize tesekkur ederim. daha baska detayli anlatim olursa cok sevinirim

tesekkurler herkese

Canım detaylı anlatılacak pek bişey yok aslında...
Eminönüne gidiyosun, şekerciden draje çikolata yada badem şekeri alıyorsun (daha dayanıklı olsun dersen lavanta da alabilirsin). Daha sonra kurukahveci mehmet efendinin sokağından ilerleyince bebek süsleri satan dükkanlar var, genelde ilk başlardakiler biraz daha pahalı, oralarda fiyat sora sora ilerle, beğendiğin süsü al, petek tül alırsan metreyle 20cm lik karelere keserek kullanabilirsin, yada kazır dikilmiş keseler var ama dahamaliyetli, uğraşmak istemezsen onlardan alabilirsin. ince kurdela al metreyle. Ve de silikon ve silikon tabancası....

Şimdi eğer badem şekeri veya draje çkolata kullanacaksan sececeğin biblo üzerinde kurdela geçirebileceğin bir delik olmasına dikkat et, çünkü delk olmazsa slikonla yapıştırmak zorunda kalırsın ve şekere ilaki bulaşır, sağlıklı değil...
Lavanta kullanacaksan sorun yok...

Tülü hazır kese aldıysan zaten kesenin 3 tarafı dikili oluyor ve ucunda büzme ipi luyor, kesenin içine çikolata şeker yada lavanta ne istersen koyup büzüyorsun, büzdüğün yere kurdele ile bir fiyonk atıp bibloyu ya üzerindeki delikten kurdeleyi geçirip öyle düğüm atarak yada silikonla yapıştırarak iliştiriyorsun....
Yada metre ile aldığın tülü 20 cmlik karelere kesip ortasına koymak isediğin malzemeyi koyup üzerinden kurdela ile bağlayabilirsin....
Umarım yardımcı olur...

yokmu baska onerisi olan susleme icin arkadaslar

Canım ben anlattım bişeyler ama yardımcı olamadımherhalde, ne gibi bir öneri istiyorsun ki....

eminönüne git oradaki magazada çok seçenek var zateb hazır gibi sen evde süslemeyi yapcan anlatıyolar sana ..

BEN euro floradan aldım kagıthanede cok uygun ve cokkk secenek var kendım yaptım 30 dk da çokda gusel oldu...

X