Evcil Dostunuz? (Anket) /Foto paylaşımlı

Hangi Evcil Hayvanınız Var?

• Ankete Katılan
    501
Çiğ demek parazit demek.
Çiğ verdiğiniz et ve kemiği önce dondurup ardından vermeden önce elma sirkesinde yıkarsınız. Et ve kemiği düzgün bir yerden alıyorsanız, kedi köpeğinizin iç parazit ilaçları da düzenli yapılıyorsa sorun olmaz.

Çiğ beslenme üzerine kurulan beslenme sistemleri var; barf, raw gibi.

Ben de köpeklerimi yaklaşık 5 yıldır çiğ besliyorum.

Bunlar da benim asklarim.

Eklentiler

• IMG_20160912_220426.jpg
    IMG_20160912_220426.jpg
    50,7 KB · Görüntüleme: 47
@superisi22 Çok tatlıymış :)

Resimde ne olduğu çok anlaşılamasa da benim her sabah itinayla hazırlamaya çalıştığım papara .. Sokak canlarını unutmayalım. Kediler bir şekilde konteynıra vs. uzanabiliyor ama köpekler için daha da vahim durum. Ben işyerinde kahvaltı etmek için evde her sabah bir yumurta haşlıyorum, bazen 2 tane haşlayıp yumurtayı , bayat ekmeği ve kendi köpeğim için hazırladığımız et veya tavuk parçalı suyu karıştırıp plastik kap ile servis beklediğim yerdeki canlara veriyorum.Resimdeki bu sabah hazırladığım. Kar yağıyodu çekene kadar ben dondum , onlar aç susuz korunaksız kim bilir ne durumdalar. Bu mamada yaş mamayı kaynattığım yumurtanın suyu ile sulandırıp ekmek ile papara yaptım.
20161214_071405_LLS.jpg

@superisi22 Çok tatlıymış :)

Resimde ne olduğu çok anlaşılamasa da benim her sabah itinayla hazırlamaya çalıştığım papara .. Sokak canlarını unutmayalım. Kediler bir şekilde konteynıra vs. uzanabiliyor ama köpekler için daha da vahim durum. Ben işyerinde kahvaltı etmek için evde her sabah bir yumurta haşlıyorum, bazen 2 tane haşlayıp yumurtayı , bayat ekmeği ve kendi köpeğim için hazırladığımız et veya tavuk parçalı suyu karıştırıp plastik kap ile servis beklediğim yerdeki canlara veriyorum.Resimdeki bu sabah hazırladığım. Kar yağıyodu çekene kadar ben dondum , onlar aç susuz korunaksız kim bilir ne durumdalar. Bu mamada yaş mamayı kaynattığım yumurtanın suyu ile sulandırıp ekmek ile papara yaptım.Eki Görüntüle 1924816

bizde veriyoruz akşamları

Pişmiş tavuk kemiği verilmez. Kemik verilecekse çiğ verilmeli.
Nette takip ettiğim bir sayfa var.Kesinlikle çiğ et vermeyin yazıyordu geçen gün.Devamlı veterinerle iletişim halinde olduğu için öyledir herhalde diye ben de haşlayıp veriyordum.Zaten tavuktan vazgeçtim artık sosis alacağım.

Son düzenleme:
Nette takip ettiğim bir sayfa var.Kesinlikle çiğ et vermeyin yazıyordu geçen gün.Devamlı veterinerle iletişim halinde olduğu için öyledir herhalde diye ben de haşlayıp veriyordum.Zaten tavuktan vazgeçtim artık sosis alacağım.
Çiğ et ve kemikle beslemek üzerine kurulu beslenme sistemleri var, barf veya raw diye arama yaparsanız görebilirsiniz. Bazı veterinerler onaylamaz, bazıları kendi bile kedi köpeğini çiğ besler.

Ben yaklaşık 5 yıldır kendi köpeklerimi çiğ besliyorum. İki veterinerimiz de destekliyor. Çiğ besleyen arkadaşlarımın yanısıra, veteriner arkadaşlarımdan da çiğ besleyenler var. Yani bu konu "çiğ asla vermeyin" diye kesin bir konu değil, sadece farklı görüşler olan bir konu.

Çiğ et ve kemikle beslemek üzerine kurulu beslenme sistemleri var, barf veya raw diye arama yaparsanız görebilirsiniz. Bazı veterinerler onaylamaz, bazıları kendi bile kedi köpeğini çiğ besler.

Ben yaklaşık 5 yıldır kendi köpeklerimi çiğ besliyorum. İki veterinerimiz de destekliyor. Çiğ besleyen arkadaşlarımın yanısıra, veteriner arkadaşlarımdan da çiğ besleyenler var. Yani bu konu "çiğ asla vermeyin" diye kesin bir konu değil, sadece farklı görüşler olan bir konu.
Çiğ beslemek benim için daha kolay.Haşlaması daha zor zaten.Arada veririm o zaman.Teşekkürler bilgi için.:KK28:

Çiğ beslemek benim için daha kolay.Haşlaması daha zor zaten.Arada veririm o zaman.Teşekkürler bilgi için.:KK28:
Besi hayvanlarının ağırlık taşıyan çok kalın kemikleri verilmez, dana kol gibi. Onun dışında boyun, çorbalık tavuk, sırt vs verebilirsiniz.
Vermeden önce bir süre dondurma imkanınız yoksa en azında elma sirkeli suyla yıkayıp verirseniz iyi olur.

X