Evcil Dostunuz? (Anket) /Foto paylaşımlı

Hangi Evcil Hayvanınız Var?

• Ankete Katılan
    501
irandan getirmeye gerek yok türkiyede çok var bunlardan.
önce ona bir ömür bakabilcenmi onu bir düşün, evde kedi bakmak çok zahmetli bir iştir,
bebek olunca ne olacak mesela: )
birde bunlar dışarda kolay kolay yapamaz ev kedisidir bunlar, diğer kedi dışarda da yaşar ama bunlar zorlanır sokağa düşerse.
acele karar verme bir düşün, kesin kararlı olursan yardımcı elbette olurum: )
tüyleri çok bakım ister.
önemli olan aldığın hayvana bir ömür bakabilmek güzelce bence; ilk şart bu olmalı bence.
bizim burdaki barınakta var iran kedileri sizin ordada vardır heralde, yavrudan almanı öneririm eğer alacak olursan: )
sen kesin karar ver ben araştırırım sana nettende: )
barınaklarda ne cins hayvanlar var bir bilsen.

işte dediğim gibi iyi düşün öyle almaya karar ver, evde apartmanda kedi bakmak çok zor...
evde kutu şeklinde tuvaleti olacak, kumunu sürekli değiştircen...
bunların tüylerinin bakımı çok zor, sen kararlı olunca bana özelden yaz ben sana yardımcı olurum: )

Valla meyracim az once esimle konustum cok istiyorsan alalim dedi izinli oldugum gün. Ben yaparim yani kumunu temizlemekte bir sorun yok ki alir posete koyarim poseti de kapinin onune koyarim. Simdi internetten baktim da cok tatlilar. Ama iste tüy sorunu ne olacak. Tüy dokerse kötü olur. Nasil yaparim bilmem ki.
Acaba su tuysuz kedi varya hani sfenks ondan mi alsak ki. Ama o da bi tuhaf boyle :-) :-) :-)

Cok sirin yaa. Bunun cinsi ne? Bende bi tane bundan istiyorum cok tatlii

Bu iran kedisi ama türü red point himalayan

işte dediğim gibi iyi düşün öyle almaya karar ver, evde apartmanda kedi bakmak çok zor...
evde kutu şeklinde tuvaleti olacak, kumunu sürekli değiştircen...
bunların tüylerinin bakımı çok zor, sen kararlı olunca bana özelden yaz ben sana yardımcı olurum: )

Ne zoru kız kedi bakmak kuş bakmaktan kolay:KK48:
2 kedi 1 köpekle yasıyorum 2+1 apartman dairesinde:KK16:

Valla meyracim az once esimle konustum cok istiyorsan alalim dedi izinli oldugum gün. Ben yaparim yani kumunu temizlemekte bir sorun yok ki alir posete koyarim poseti de kapinin onune koyarim. Simdi internetten baktim da cok tatlilar. Ama iste tüy sorunu ne olacak. Tüy dokerse kötü olur. Nasil yaparim bilmem ki.
Acaba su tuysuz kedi varya hani sfenks ondan mi alsak ki. Ama o da bi tuhaf boyle :-) :-) :-)

kedi aşığı biri olarak onu bende düşündüm amaaa sağlıklı bulmadım almayı o tüysüz kediyi: )
işte bir düşün: )
tüyünün bakımı zor, iran kedisi olan arkadaşlara danış burada var işte: )
nasıl yapıyorlaro tüy bakımını? ben uzun süreli iran kedisi beslemediğim için çok tüy konusunda bişey söyleyemicem sana: )
burdaki kızlara sor: )
nettenden sahiplendiren çok olur, yavru almanı öneririm.

Gercekten kolay mi bakimi? Sen nerden aldin? Tuvalet ihtiyaclari nasil gideriyorsun? Biraz anlatir misin canim??

Öncelikle evet çokkk tüy döküyor siyah giyemiyoruz mesela ve şu tüy toplama ruloları varya evimizde kutu kutu onun ruloları mevcut:KK48: Ama hergun tararsan minimuma iniyor
Ben hergün tarıyorum haftada 1de furminatör diye ayrı bir tarak var onunla tarıyorum kopmak üzere olan tuyleri bile topluyor bu 2 taraktan mutlaka edinmelisin
Tuvaletini kumuna yapar seni ugrastırmaz tuvalet konusunda kendi kendine öğrenir 1kere kumuna koyduktan sonra
Koltuklarının kumaşı önemli eğer deriyse yandın benim yatak başlığım parca pinçik şuanda. Ama bunuda tırmalama tahtası alırsan önleyebilirsin tamamen olmasada. Bide tırnaklarını kesersin sorun kalmaz
Bunlar normal kedilerdede böyle tüyleri biraz daha fazla dökülmesi dışında
Bide iran kedilerine özel sunlar var
Burunları basık oldugu için gözleri çok hassas hergun silmen gerekiyor yoksa çapaklanıyor
Bide tuyleri uzun oldugu için kakası popo tuylerine yapısabiliyor oyuzden o arkadaki tuyleri ya sen keseceksin yada veterinere tıraşlattıracaksın
Yani anlatınca cok uzun ve zahmetli gorunuyorda bunların hepsi gunde yarım saatini almaz ayrıca taramak falan cok keyifli kumunun zaten özel küreği var 2 kerede topluyor
Bence hiç zorluğu yok

Ooo buralar yine şenlenmiş :KK71:
O zaman bir Meg klasiğini senin de gerçekleştirmeni bekliyoruzz :KK73:
'Bütün minikler aynı karede' temalı foto :KK37:

3üde uyuyor suanda oyuzden yanlarına getiremedim köpeğimi ama kedilerimi ekleyim onlar dipdibe uyuyor:KK48:

Biraz rahatızdır:KK48:

11216381_813189218729267_620868110_n.jpg

Öncelikle evet çokkk tüy döküyor siyah giyemiyoruz mesela ve şu tüy toplama ruloları varya evimizde kutu kutu onun ruloları mevcut:KK48: Ama hergun tararsan minimuma iniyor
Ben hergün tarıyorum haftada 1de furminatör diye ayrı bir tarak var onunla tarıyorum kopmak üzere olan tuyleri bile topluyor bu 2 taraktan mutlaka edinmelisin
Tuvaletini kumuna yapar seni ugrastırmaz tuvalet konusunda kendi kendine öğrenir 1kere kumuna koyduktan sonra
Koltuklarının kumaşı önemli eğer deriyse yandın benim yatak başlığım parca pinçik şuanda. Ama bunuda tırmalama tahtası alırsan önleyebilirsin tamamen olmasada. Bide tırnaklarını kesersin sorun kalmaz
Burunları basık oldugu için gözleri çok hassas hergun silmen gerekiyor yoksa çapaklanıyor
Bide tuyleri uzun oldugu için kakası popo tuylerine yapısabiliyor oyuzden o arkadaki tuyleri ya sen keseceksin yada veterinere tıraşlattıracaksın
Yani anlatınca cok uzun ve zahmetli gorunuyorda bunların hepsi gunde yarım saatini almaz ayrıca taramak falan cok keyifli kumunun zaten özel küreği var 2 kerede topluyor
Bence hiç zorluğu yok

yüreğine sağlık, sağol canım emek verip yazmışsın: )

Bence hiç zorluğu yok

Tüy dökerse eşimin alerjisi var bu konuda endiseliyim iste. Tüy dokmeyen kedi yok mu acaba? Soyle garfield gibi ama bembeyaz :-) su an arastiriyorum netten :-))

Ahh ben birinin patisinin altını ısırırım ötekinin de kulağının içindeki tüycükleri öperim :KK36::KK36::KK36:
Maşallah ikisine de :nazar:
Üçüncü bıdıkla birlikte olan fotoğraf da bekleniyor :KK15:

Tüy dökerse eşimin alerjisi var bu konuda endiseliyim iste. Tüy dokmeyen kedi yok mu acaba? Soyle garfield gibi ama bembeyaz :-) su an arastiriyorum netten :-))

Eşinin neye alerjisi var kedi tüyünemi eğer öyleyse zor olabilir ama tüy dökmeyen kedide alsan alerji yapar tüysüz almadıgın surece:KK53: Sfenks hariç tüy dökmeyen kedide yok malesef:KK43:

Daha önce 2 sokak kedim vardı tüyleri çok azdı ama yine döküyor yine döküyor. Mecbur dökmek zorunda tüyleri devamlı değişiyor cunku eskileri atıyor yenileri çıkıyor
İnsanların bile gunde ortalama 100tel saç döktüğünü düşünürsek:KK48:

X