Evcil Dostunuz? (Anket) /Foto paylaşımlı

Hangi Evcil Hayvanınız Var?

• Ankete Katılan
    501
çok ilgilenirdik, huyuydu: )
aslında iş yerinde kalıyordu, birgün iş yerinde kalırken sen zincirini kopar, iş yerinin mutfağına gir, ne var ne yok birbirine kat mutfağı, yenecekleri yemiş, devirmiş dökmüş: ))))
eşim görünce ne olduğunu şaşırmış, çok hareketliydi birde.
Gerçekten mi? Epey zordur o zaman bakmak, bizimki de çok hareketli çok zorlanıyorum. Yine de her halleri ile, insanlardan çok daha masumlar... Mekanı cennet şüphesiz ki, ömrünü sokağa atılmadan onu seven insanların yanında geçirmiş ne mutlu...

Gerçekten mi? Epey zordur o zaman bakmak, bizimki de çok hareketli çok zorlanıyorum. Yine de her halleri ile, insanlardan çok daha masumlar... Mekanı cennet şüphesiz ki, ömrünü sokağa atılmadan onu seven insanların yanında geçirmiş ne mutlu...

tabi öyle, hayvanlar çok masum....
ömrü çok güzel geçti, çok ilginç çok kısmetli bir hayvandı, aldığımız sahibi kasaptı hergün et yedi eti hep geldi kasaptan, sonra çok seveni oldu, ömrü kısa oldu ama mutluydu kuzum: (
tüm kardeşleri hep ölmüş aynı hastalıktan, bu iyi bakılınca daha uzun yaşadı kardeşelrine göre, gençlik hastalığı.

tabi öyle, hayvanlar çok masum....
ömrü çok güzel geçti, çok ilginç çok kısmetli bir hayvandı, aldığımız sahibi kasaptı hergün et yedi eti hep geldi kasaptan, sonra çok seveni oldu, ömrü kısa oldu ama mutluydu kuzum: (
tüm kardeşleri hep ölmüş aynı hastalıktan, bu iyi bakılınca daha uzun yaşadı kardeşelrine göre, gençlik hastalığı.
Bizden de 4 kedi almıştı gençlik hastalığı... O nedenle köpüşte ilk iş onun aşısını hallettik. Üzüldüm : (

:nazar::nazar: Sendeki hayvan sevgisine hayranım:KK19:

İçim böyle işteHoppaCok cok seviyorum onları
:KK36:

Aaayyy ben bunu yerrrriiiiimmmm yaaaa. Uuuffff kuslara ayri bir sevgim var, vallahi Türkiye`de olsaydim hemen talip cikardim. Meg ne Kadar insana yaklasiyor, yani güveni varmi ?

Elimden yem (daha çok çiğdem/çekirdek) yedi tüm gün
şimdilik muhabbetimiz bundan ibaret ancak yarın daha da sokulacağım ona:KK15:
cok tatlı dimi ya:KK51:

Of çok şapşalım, URL işlerine girdim ben, yere batsın benim gibi fotoğrafçı : ) : ) Çok teşekkür eder, canımın parçasını takdim ederim. : )
:nazar::emir_bebek:Maşallah can parcasına, Allah bağışlasın canlarımızı inşallah

benimde 2tane muhabbet kuşum var: )
arada bana şişkooo der: ))))
bende sensi şişko derim, şişşşşşşttt der: )))))

duyduğuma göre bizim jako da konuşuyomuş ancak ben ıslıktan başka bişey duyamadım henüz, yerini yadırgıyor olabilirHoppa
bana öyle söylerse galiba sanırım vede muhtemelen kızarım ona ben:KK4::KK70::KK70::KK70:

Foto nasil payladiliyor bilemiyorum ama iki sibirya kurdu bir evlat edinilmis kedicigimiz var benim degil hicbiri cocuklarin :)

Allah bağışlasın sizinkileri de
hızlıresim yükle sitesinden forum için olan linki kopyala yapıştır yapabilirsiniz

Size Sultan papaganim Pika`yi anlatmak istiyorum. Yeni evlenmisiz, bes parasiziz, esim bir yerde calisiyor bende üni son sinifdayim ama dersler yogun ve bayagi Hayat zor bana o dönemler. Neyse bir Sultan papagani seciyorum sapsari evimize geliyor. Ne ben kusdan anliyorum nede Sultan Papaganim ( kendisi Pikachu`ya benzedigi icin onun adinida öyle koyuyoruz daha dogrusu esim koyuyoyor ama zamanla kisaltilmis Pika oluyor ) bizden.
Ama herseyi okuyorum internetten ve bilgilenmeye calisiyorum. Ama belli yavru yani 6 aylik falan. Bize güvenmiyor, mutlu degil, bir Sabah kalkiyorumki gagasinda kann var, nasil agliyorum hemen aldigim yeri ariyorum, ben dayanamiyorum size geri getirecegim bu kusu diyorum, Adam beni telefonda sakinlestiriyor, söyle yap böyle yap olacak diyor. Neyse düzenli yemini ve suyunu veriyorum oyuncaklarida var, derken iki hafta sirf onunla ilgileniyorum. Zaten ders calismam lazim aliyorum kitabimi göz hizasinda oturup ona dersimi anlatiyorum, Pika`da beni dinliyor.
Saticisi iki hafta boyunca sakin kafesini acma demisti, bende acmiyorum ama o ilk iki hafta her Zaman yanindayim ders calisiyorum onunla sohbet ederek, yakinlasmaya basliyor, ilgisini cekiyorum. Dari yemi tutuyorum elimde salkim gibidir zaten ve uzaktan bakiyorum ama gelmiyor...zamanla dayanamiyor ve geliyor uzaktan uzanarak yiyiyor.
Icimde bir mutluluk ciglik atmak istiyorum ama yapamiyorum, esim görsün ilerlemeyi istiyorum ama en ufak bir kipirdama veya bagirma bizi en basa götürecegini bildigim icin yapamiyorum.
Bazen o yemi elimle uzun süre tutugum icin artik uyusuyor kolum ama pes etmiyorum gelecek ve yiyecek.
Konusuyorum, sesimi dinliyor, yüzüme bakiyor, elimden yem yiyiyor uzakda olsa. Onunda cünkü arkadasa ihtiyaci var ve bana güvenmeye basliyor.
Derken ben parmagimi uzatiyorum kafesin icine ilk önce kenara kaciyor ama yine elimde yem var bakiyor vs. vs. ve bir gün kafesin icinden badi parmagima konuyor ve bende yavasca kafesinden cikariyorum.
Aman tanrim, kalbim duracak, ama belli etmiyorum, onu badi parmagimla evde yavasca gezdiriyorum ve konusuyorum tekrar yavasca kafesine koyup, hemen sevdigi yemegi veriyor elimle derken derken derken.............
Pikayla yaklasik 5 sene beraber yasiyoruz ama ne yasamak, yemegimde yemek yemeler bardagimda suyumu icmeler, beraber dus yapmalar, beraber uyumalar, artik 5 sene boyunca ayrilmaz ikili oluyoruz. Bazen esimi kiskanmalar, ona kafa atmalar, bazen misafir gediginde bana vurmalar ve kafesimin üstünü ört demesi yani saklanmak istemesi, yabancilari ayirt etmeler.
bir gün evde 8-10 kadin variz birisi merak edip kafesi acmasiyla hhhoooppp beni bulup omuzuma ucmalar...yani o Kadar kadinin icinde nasil beni buldun, degilmi ?
Artik hayatimin anlami Pika`ydi....bana bu kadar güzel seneler yasattigi icin ona öyle minettarimki, anlatmasi cok zor ancak yasayan bilir bu hayvanlari. Onun icin hayvan besleyenler bir tek beni anlar.
Gercekten Meg her eve bir hayvan lazim bencede. Cünkü Hayvanli bir evde huzur, mutluluk ve cok komik anlar oluyor.
Mesela biz aksamlari esimle sirnasip tv seyrederken, Pika Ucar aramiza ve benimle ilgilenin derdi. Cekirdek yedigimizde ( ki Pika`nin sayesinde tuzsuz yerdik ) o bizden daha cok kirar yerdi, birde gelir agzimizdan koparir yine yerdi ....
Yani o sacma inanclar yok olmali yok efendim tüyü kacarmis bogazina falan gibi seyler....
Herkese güzel günler diliyorum.

Bir Sultan papagani beni böyle mutlu ettiyse daha artik kediyi ve köpegi düsünemiyorum bile. Bana gercekten mutluluk veren bir sey var ise bu dünya`da oda hayvanlardir derim. Onlarin o inanilmaz sevgisi, beni benden aliyor....az kaldi yakinda birsey gelecek hayirlisiyla, ama barinaktan alacagim, ona güzel bir hayat sunmak istiyorum....

Olivia bayılarak okudum pika'yla olan hikayeni.. Gerçek dost onlar..:KK68:
Bakalım ben ne yapacağım bizim jakocan Şakir efendiyle:KK51:Dün yarım gün dışardaydı kafesin tepesinde tünüyor gelene geçene bakıyordu.. Eve gitme saati gelince kafese girmesi gerekiyor haliyle ama bir türlü kafese geri sokamadık.. Uçtu uçtu ve kafama düştü kendileri:confused: Ben normal olarak bayağı korkacağımı düşünürdüm ama korkmadım ama kafam acıdı yahu:KK70: Sonra kendisi girdi kafesine.. He kafes demişken öyle normal papağan ebatları için olan kafeslerden değil saray yavrusu bir kafesi var...:KK37:
Bakalım sizin eve hangi bıcırık gelecek merak ediyorum:KK15:

Son düzenleme:
Meg, tabiki su bir gercek kücük yasta yani bebeklikten yeni cikmis olan yavru kus almak daha avantajli, zira her dedigini anliyor ve sende onun her dedigini davranislarindan anliyorsun. bizde resmen hersey düzenliydi. Pika`da hayatinin yarisindan fazlasini disarida, yani kafesin disinda yasadi, istedigi yere uctu, ama gece oldugu vakit ben hic bir sey demeden pit pit pit yuvasina girerdi, iki laf ederdik, ben ona Amanda benim cici kusum oda bana düt düt diye geri öterdi, üstünü eski bir havlusu vardi örterdim, sabaha kadar sesiz uyurdu, ne zaman o örtüyü kafesin üzerinden alirsam, oda artik yine Sabah olmus artik yaramazlik vakti geldigini bilirdi.
ama sonradan baskasi tarafindan yetistirilmis bir kusa dahda özen göstermek lazim, cünkü sahibiyle o kadar senkron olmaz.
Sakiri gagasindan öpüyorum :KK36:tabi birde senin ekibinde, kedicik köpecik, balikciklarinida...

Meg, tabiki su bir gercek kücük yasta yani bebeklikten yeni cikmis olan yavru kus almak daha avantajli, zira her dedigini anliyor ve sende onun her dedigini davranislarindan anliyorsun. bizde resmen hersey düzenliydi. Pika`da hayatinin yarisindan fazlasini disarida, yani kafesin disinda yasadi, istedigi yere uctu, ama gece oldugu vakit ben hic bir sey demeden pit pit pit yuvasina girerdi, iki laf ederdik, ben ona Amanda benim cici kusum oda bana düt düt diye geri öterdi, üstünü eski bir havlusu vardi örterdim, sabaha kadar sesiz uyurdu, ne zaman o örtüyü kafesin üzerinden alirsam, oda artik yine Sabah olmus artik yaramazlik vakti geldigini bilirdi.
ama sonradan baskasi tarafindan yetistirilmis bir kusa dahda özen göstermek lazim, cünkü sahibiyle o kadar senkron olmaz.
Sakiri gagasindan öpüyorum :KK36:tabi birde senin ekibinde, kedicik köpecik, balikciklarinida...
Şakir efendi gagasından öptürecek mi acaba merak ediyorum.. Ancak ben senin için uzaktan bir öpücük attım ona şimdilik:KK68: Evdekileri gidince bizzat öpeceğim hem senin için hem kendim için..
Uzun zamandır beraber olamasak da bu kadar sevgi gösterisi ve ilgiye karşılık verecektir Şakir de diye düşünüyorum..:KK51:
Teşekkürler ilgin için Olivia:KK19:

Şakir efendi gagasından öptürecek mi acaba merak ediyorum.. Ancak ben senin için öpücüğü attım ona şimdilik:KK68: Evdekileri gidince bizzat öpeceğim hem senin için hem kendim için..
Uzun zamandır beraber olamasak da bu kadar sevgi gösterisi ve ilgiye karşılık verecektir Şakir de diye düşünüyorum..:KK51:
Teşekkürler ilgin için Olivia:KK19:

megim burdamısın? sana bişey sorcam kuşumla alakalı?

Sor kuzum.. Ama söylemeliyim ki kuşlar hakkında Kedi/Köpekten daha az şey biliyorum şimdilik

tamam canım.
benim dişi olan muhabbet kuşumun karnı 1senedir falan şiş, hani sağlığında bir sıkıntı yok ama o şişlik var, ne olduğunu anlayamadım.
5yaşında ve hiç yumurtlama olmadı.
ne olabilirki acaba o şişlik?

tamam canım.
benim dişi olan muhabbet kuşumun karnı 1senedir falan şiş, hani sağlığında bir sıkıntı yok ama o şişlik var, ne olduğunu anlayamadım.
5yaşında ve hiç yumurtlama olmadı.
ne olabilirki acaba o şişlik?
Rutinlerinde yumurtlama vardır dersek.....E yumurtlamıyor demişsin.. Yumurtlayamadığı için karnı şişiyor olmasın:KK58:
Bak söyledim sana kuşlar konusunda sınıfta kalırım..
Ama araştıracağım bunu..
:KK19:

Rutinlerinde yumurtlama vardır dersek.....E yumurtlamıyor demişsin.. Yumurtlayamadığı için karnı şişiyor olmasın:KK58:
Bak söyledim sana kuşlar konusunda sınıfta kalırım..
Ama araştıracağım bunu..
:KK19:

çok sağol megim.
eğer sana sıkıntı zahmet olmazsa araştırırsan çok sevinirim.
bazen veterinere götüreyim diye niyetleniyorum sağlığında görünürde bir problem olmayınca hep erteliyorum götürmeyi.

X