Lazer Epilasyon Ev Tipi Lazer Epilasyon Cihazları

Sizin ev tipi lazer epilasyon cihazınız hangisi?

• Philips Lumea

OY: 56 56,0%
  • Remington İ-Light

OY: 17 17,0%
  • Silk'n Glide

OY: 11 11,0%
  • Diğer

OY: 16 16,0%

• Ankete Katılan
    100
Tüy biz kadınların hemen hemen en büyük ve ortak sorunu.Bu sorun ile başetmede ağda,epilatör ,iğneli epilasyon ve lazer epilasyon gibi birçok yöntemlere başvururuz.Bunlar içerisinde en kesin bitirme garantili çözüm sunan ise lazer epilasyon.Bir çok hastanede ,güzellik merkezinde uygulanıyor olsada özellikle çalışan kadınlar,zaman sıkıntısı yaşayanlar için evde kendi kendimize uygulayabileceğimiz lazer cihazlarıda piyasada karşımıza çıkar oldu.

Sizler için piyasadaki en iyi evde lazer epilasyon cihazlarını araştırdık..Son karar sizin.Ama cihaz alırken kullanım kolaylığı,etkinliği,güvenirliliği,ampul süresi,sizin tüy ve cilt yapınıza uygunluğu,fiyatı .... gibi birçok özelliğine bakmanızı öneririz..

Ayrıca kullanıp memnun kaldığınız ev tipi lazer cihazınızla ilgili olumlu ve olumsuz yorumlarınızı yazarak almak isteyenlere yardımcı olabilirsiniz..Evde lazer uygulaması ile ilgili her türlü fikir,soru,olumlu ve olumsuz yorumları bu başlık altında toplayalım...

Ben kendim için bir cihaz arayışında olduğumdan epeyce araştırdım ve kararımı phılıps lumea dan yana verdim.Güvenilirliği ve kablosuz rahat kullanımı ,kullanıcıların yorumları bu cihazı seçmemde etkili oldu.Alıp kullanmaya başladıktan sonra fikirlerimi yazmaya devam edeceğim.

Kullanımdan memnun kaldınız mı? Son gözlemler neler çok merak ettim?

Alamadım hala..Bazı hormonel durumlar söz konusu olunca tedavim bittikten sonra almanın daha mantıklı olacağına karar verdim.:KK39:
Ben önceleri almayı çok istedim fakat ona vereceğim zamana, emeğe acıdım ama bir yandan da çok merak ediyorum güzel sonuç alan var mıdır diye. Maddi açıdan daha ucuza geliyor ama uzman hekim kontrolünde lazer yaptırmak daha mantıklı gibi...
Geçmiş olsun bu arada. Tez vakitte tüylerden kurtuluruz inşallah :)

Arkadaşlar mrb,bende pko var ,esmerım ve tüylerim sert çıkıyor,bana onebılecegını makina varmı,gecıktırmesı ım için yeterli,zaten lazer yapan polıkılınıklere bile gıttogınızde %100 onay vermıyorlar

Merhaba babyliss ipl almayı düşünüyorum kullanan var mı acaba?
Bitirmese de tüyleri azaltacak en azından inceltecek ucuz bir cihaz önerirseniz de süper olur :)

39 yaşıma kadar bir cok tuy alma yöntemini kullandım. Artık canıma tak etti ve lazer epilasyon yaptırmalıyım diye düşünüyordum. Fakat epilasyon yapan merkezlerde yapılan uygulamalarda kandırmaya da çalıştıkları için vazgeçtim. Philips ve Braun IPL cihazlarını araştırdım. İkisi de aynı teknoloji... Yıllardır Braun epilatorlerini kullandığım için markaya guvenerekten Braun IPL 300 bin atislim cihazı aldım. Tam 2 ay oldu. Kullanıyorum. Kullanma talimatına göre önce hafta da bir jiletleyip kullanmaya başladım. İlk 4 hafta sadece tüylerin zayıf çıktığını farkettim. Ama sonraki haftalarda geç çıkmaya ve dökülmeler yapmaya başladığını gördüm. 2 ay oldu. Neredeyse hiç çıkmıyor. Atış aralığını 3 haftaya uzattim. Evet tüyler çıkıyor ama zayıf ve geç çıkıyor. İlerleyen zamanda traslamadan atış yapabilirim gibi geliyor. Ben memnun kaldım. Bebek gibi hissediyorum tenimi. Daha önce epilator kullandığım için batıklarim vardı. Geçti. Gayet pruzsuz oldu. Ben tüyleri tamamen bitirmeyecegini, bırakınca yine çıkacağını biliyorum. Ama agdaymis epilatormus uğraşmaktan çok çok daha iyi ve sonuç harika. Bacak bikini bölgesi ve koltukaltı kullanıyorum . Söylenen atış bana çok gider gibi geliyor. Teknolojik ağda yöntemi. Ama ugrastirmiyor. 15 dakikada tık tık bitiyorum. Tertemiz. Tavsiye ediyorum.

Koltuk altım içim normal lazere gittim ama bitmedi bir türlü sürekli oraya gideceğime kendim alayım dedim. O zamanlar yeni çıkmıştı 4-5 yıl önce Philips aldım. 100000 atışlık ilk modeli bendeki. İlk zamanlar 2 haftada bir yaptım. 4 5 uygulamadan sonra zaten resmen pürüzsüz bir tenim oldu. Genital bölgemin alt kısımları dışında hiç bir yerde acı duymadım. Kollarıma jilet yapmadan uyguladım. 4 uygulama sonra falan hiç kalmadı yaklaşık 1 yıldır koluma uygulama yapmamama rağmen çıkmıyor. Koltuk altıma da çıktıkça yapıyorum ama nasıl olsa lazer yapıyorum mantığıyla rahat jilet uygulamak bile ayrı bi rahatlık. Bacaklarıma daha 2 kere uygulama yaptım. Üst kısmındaki tüyler açık renk olduğu için alt kısmından daha çok fayda gördüm 2 uygulamada bile yaz boyu kullanma gereği duymadım. Genital bölgeye gelirsek üst kısım düzenli uygulamada pürüzsüz oluyor ama alt kısmı bitiremedim. Canım yandığı için derecesini düşük tuttuğum için midir bilmiyorum azaldı ama en az etkiyi burada gördüm diyebilirim. Kardeşim başka bir markanınkini aldı o kadar memnun değil. Ama makinadan mı tüy yapısından mı bilmiyorum (onun daha sık ve ince tüyleri var). Açıkcası benim seyrek ve köklü tüylerime inanılmaz işe yaradı. Uzun lafın kısası ben çooooook memnunum. Bunca yıldır kullanılıyorum hala atış yapıyor ama bitsin gene alırım

Koltuk altım içim normal lazere gittim ama bitmedi bir türlü sürekli oraya gideceğime kendim alayım dedim. O zamanlar yeni çıkmıştı 4-5 yıl önce Philips aldım. 100000 atışlık ilk modeli bendeki. İlk zamanlar 2 haftada bir yaptım. 4 5 uygulamadan sonra zaten resmen pürüzsüz bir tenim oldu. Genital bölgemin alt kısımları dışında hiç bir yerde acı duymadım. Kollarıma jilet yapmadan uyguladım. 4 uygulama sonra falan hiç kalmadı yaklaşık 1 yıldır koluma uygulama yapmamama rağmen çıkmıyor. Koltuk altıma da çıktıkça yapıyorum ama nasıl olsa lazer yapıyorum mantığıyla rahat jilet uygulamak bile ayrı bi rahatlık. Bacaklarıma daha 2 kere uygulama yaptım. Üst kısmındaki tüyler açık renk olduğu için alt kısmından daha çok fayda gördüm 2 uygulamada bile yaz boyu kullanma gereği duymadım. Genital bölgeye gelirsek üst kısım düzenli uygulamada pürüzsüz oluyor ama alt kısmı bitiremedim. Canım yandığı için derecesini düşük tuttuğum için midir bilmiyorum azaldı ama en az etkiyi burada gördüm diyebilirim. Kardeşim başka bir markanınkini aldı o kadar memnun değil. Ama makinadan mı tüy yapısından mı bilmiyorum (onun daha sık ve ince tüyleri var). Açıkcası benim seyrek ve köklü tüylerime inanılmaz işe yaradı. Uzun lafın kısası ben çooooook memnunum. Bunca yıldır kullanılıyorum hala atış yapıyor ama bitsin gene alırım
4-5 yıldır kullanıyosanız epey tecrübelisiniz :) kaç ayda bir makinayı alıyorsunuz elinize öyle 2 ayda bir muhakkak mı mesela yoksa yaz boyu dokunmadığınızda da tüysüz gezebiliyomusunuz? Bide bacak 2 defa demişsiniz ya o nasıl oluyo 2 kullanım 4-5 yıl için değildir dimi??

4-5 yıldır kullanıyosanız epey tecrübelisiniz :) kaç ayda bir makinayı alıyorsunuz elinize öyle 2 ayda bir muhakkak mı mesela yoksa yaz boyu dokunmadığınızda da tüysüz gezebiliyomusunuz? Bide bacak 2 defa demişsiniz ya o nasıl oluyo 2 kullanım 4-5 yıl için değildir dimi??
Ben makinayı aslında genital bölgem için almıştım. O yüzden bacağıma yapmamıştım sadece son sene yaptım. Onda da 2 kere yaparak tüm yazı çıkardım pürüzsüz bir şekilde. Koltuk altım ve genital bölgem daha sık çıkıyor oralar için ayda bir yapıyorum. Kollarıma resmen yılda 2 ancak yapıyorum çıkmıyor bile. Dediğim gibi bacağıma daha yeni başladığım için o kısımda bir rutin oluşturmadım. Benim makinam ilk çıkan versiyonu. Prize takılı kullanamıyorsun şarj olmasını beklemek lazım bacağım için 2 kere şarj olmasını beklemem lazım üşendiğimden pek sık yapmıyorum :KK43:

Ben makinayı aslında genital bölgem için almıştım. O yüzden bacağıma yapmamıştım sadece son sene yaptım. Onda da 2 kere yaparak tüm yazı çıkardım pürüzsüz bir şekilde. Koltuk altım ve genital bölgem daha sık çıkıyor oralar için ayda bir yapıyorum. Kollarıma resmen yılda 2 ancak yapıyorum çıkmıyor bile. Dediğim gibi bacağıma daha yeni başladığım için o kısımda bir rutin oluşturmadım. Benim makinam ilk çıkan versiyonu. Prize takılı kullanamıyorsun şarj olmasını beklemek lazım bacağım için 2 kere şarj olmasını beklemem lazım üşendiğimden pek sık yapmıyorum :KK43:
Süre olarak uzun zaman alıyor mu peki? Ağda ile kıyaslarsak :)

Süre olarak uzun zaman alıyor mu peki? Ağda ile kıyaslarsak :)
Hayır bence süresi daha az. Dediğim gibi sadece makinayı beklemek bende zaman alıyor ama bu benim makinamdan kaynaklanıyor. Normal lazer mi lumea mı onun kıyasını yapacak kadar normal lazer tecrübem olmadı ama ağda mı lumea mı derseniz tabi ki lumea derim :)

Hayır bence süresi daha az. Dediğim gibi sadece makinayı beklemek bende zaman alıyor ama bu benim makinamdan kaynaklanıyor. Normal lazer mi lumea mı onun kıyasını yapacak kadar normal lazer tecrübem olmadı ama ağda mı lumea mı derseniz tabi ki lumea derim :)
Çok teşekkür ederim :)

evde nasıl kullandığınızı sorabilir miyim? ben de özellikle genital bölgeden çekindiğim için güzellik merkezinde sadece bacaklarıma lazer yaptırıyorum, güzellik merkezinde bir jel sürüyorlar uygulamadan önce, evde cihazı direk kullanıyor musunuz?

evde nasıl kullandığınızı sorabilir miyim? ben de özellikle genital bölgeden çekindiğim için güzellik merkezinde sadece bacaklarıma lazer yaptırıyorum, güzellik merkezinde bir jel sürüyorlar uygulamadan önce, evde cihazı direk kullanıyor musunuz?
Evet direkt uygulanıyor gözlük ya da jel yok

Merhabalar bu lumeadan bende almak istiyorum ama genital bölgeye uygulandığında yumurtalıklara zarar geliyo mu biliyo musunuz acaba. Bi de bacaklardaki batık kıl dönmesi vs. bunları yok ediyo mu
Yumurtalıklara zarar vermesi mümkün değil. Cilt altına bile ulaşan bir ışık türü değil. Evet bacaklarda batık ve kol dönmelerini önlüyor.

4 yıldır lumea kullanıyorum tüylerim siyah ve sertti ağda ile bile batık oluyordu haftasına kaşıntı başlıyordu ömür boyu böylemi olacak diye üzülüyor tüysüz bayanlara imreniyordum şimdi o kadar rahatım ki ayda ya da iki ayda bir onuda üşendiğimden üstün körü yapıyorum.Tamamen bitmedi tabi ki birkaç ay yapmadığımda çıkıyor ama hem seyreltti hemde inceltti çıktığında bile rahatsız olmuyorum

Merhaba, zamaninda bu forumlari cok okumustum cihaz almadan once. Bu nedenle belki birine faydam dokunur diye kendi tecrubemi paylasmak istedim. Oncelikle daha once lazer epilasyon merkezlerine de gittum. Hatta biri taninmis bir dermatolog hanilefendinin yeriydi. Ama koltukalti icin basladim git Allah git bitmiyor. Millete sordum. « 4 senedir gidiyorum » diyen var. ya 4 sene nereden baksan 20-25 seans eder, biten yer var mi yok. Bir yandan boyle boyle guvenim kirimdi bir yandan hijyen takintiliyim, bir sey kapacagim diye korkuyorum falan derken dedim eve ev tipi cihaz alayim, uzun surer falan ama en azindan icim rahat eder. Cok uzun arastirmalarim sonucunda (4 yil falan, ciddiyim) silk’n glide aldim. Neden derseniz diger tum markalar bu surecte 50 yeni model cikardi « o mu bu mu » markayi secsen model hangisi olacak, yerli ve yabanci kullanici yorumlarini okudum. Silk’n bu surecte hala ayni urunu uretmeye devam etmis ve yorumlar da asagi yukari istikrarli urunle ilgili. Bu nedenle bunu sectim. Bir de fiyati cok uygundu, kullanmazsam icim yanmaz dedim.

Gelelim tecrubeye: kollar ve bacaklarda kullanayim dedim. Planim ilk seferden sonra jilet hic vurmadan duzenli iki haftada bir yapmakti. Tabi ki herseyde oldugu gibi bunda da plana uyamadim. Aldigimdan beri bacaklarimi 3 sefer kollarimi bir sefer yaptim. Sonuc kollarda cok net %50. Ozellikle yazmadan 2,5 ay bekledim ki kollarda tuyler ciksin iyice goreyim. Vallahi yamali yamali bi yerde tuy var obur tarafta yok. Bacaklarda da aslinda daha once aleksandrite yapilmisti ama sonra jiletleye jiletleye recep ivedike dondurdugum bacaklarimdaki tuyler 3 seferde baya ince ve seyrek oldu. Tenim bugday, tuylerim koyu bu arada. Ben inanilmaz memnunum ustelik sadece koltuk altima 4-5 seansta verdigim paraya alinmis cihaz. Iste boyle. Cok reklam gibi oldu ama vallahi satici degilim:KK66: kullaniciyim :KK66:)

X