Lazer Epilasyon Ev Tipi Lazer Epilasyon Cihazları

Sizin ev tipi lazer epilasyon cihazınız hangisi?

• Philips Lumea

OY: 56 56,0%
  • Remington İ-Light

OY: 17 17,0%
  • Silk'n Glide

OY: 11 11,0%
  • Diğer

OY: 16 16,0%

• Ankete Katılan
    100

isabel

Kuzey Ege
Yönetici
Super Moderator
Anneler Kulübü
6 Mart 2012
17.733
27.581
48
Tüy biz kadınların hemen hemen en büyük ve ortak sorunu.Bu sorun ile başetmede ağda,epilatör ,iğneli epilasyon ve lazer epilasyon gibi birçok yöntemlere başvururuz.Bunlar içerisinde en kesin bitirme garantili çözüm sunan ise lazer epilasyon.Bir çok hastanede ,güzellik merkezinde uygulanıyor olsada özellikle çalışan kadınlar,zaman sıkıntısı yaşayanlar için evde kendi kendimize uygulayabileceğimiz lazer cihazlarıda piyasada karşımıza çıkar oldu.

Sizler için piyasadaki en iyi evde lazer epilasyon cihazlarını araştırdık..Son karar sizin.Ama cihaz alırken kullanım kolaylığı,etkinliği,güvenirliliği,ampul süresi,sizin tüy ve cilt yapınıza uygunluğu,fiyatı .... gibi birçok özelliğine bakmanızı öneririz..

Ayrıca kullanıp memnun kaldığınız ev tipi lazer cihazınızla ilgili olumlu ve olumsuz yorumlarınızı yazarak almak isteyenlere yardımcı olabilirsiniz..Evde lazer uygulaması ile ilgili her türlü fikir,soru,olumlu ve olumsuz yorumları bu başlık altında toplayalım...

at-home-hair-removal1-1100x858.jpg

Son düzenleme:
1-PHILIPS LUMEA

81HSURbJa8L._SL1500_.jpg

Evde kullanım için en çok önerilen cihazların ilk sırasında bu cihaz geliyor.Cihazın en önemli avantajları :

-Vücutta ve yüzde kullanım için uygundur

-Kablosuz kullanım

-Kullanım kolaylığı ve hızı

- Çok çeşitli tüy ve cilt tipine uygun

-Bütün vücutta her bölge için uygun başlık

-250,000 den fazla ışık atımı

-Kaydırılabilir başlık ile aralıksız uygulama

2-REMINGTON I-LIGHT

product_a7271_depliation_detailheader_ipl6750_blank.jpg

-Bütün vücutta kullanım için uygundur

-Sınırsız ışık atımı

-Standart başlığın ampul kalitesini daha yüksek etkili 65,000 atışlı quartz yedek ampulle değiştirebilirsiniz

-Kullanımı kolay ve rahat

-Işık atım aralığı 3-4 sn

-Kişisel bakım sektöründe 50 yıldan fazla bir süredir faaliyet gösteriyor olması ve piyasadaki ev tipi epilasyon cihazlarının ilki olması

3-SILK'N GLIDE

jpg.jpg

-Bütün vücut kullanımı için uygundur

-400.000 ışık

-Tasarım oldukça başarılı

-Işık atım aralığı 1-2 sn

-Yedek kartuj

-Fiyat olarak piyasadaki ürünlere nazaran daha uygun

Ben kendim için bir cihaz arayışında olduğumdan epeyce araştırdım ve kararımı phılıps lumea dan yana verdim.Güvenilirliği ve kablosuz rahat kullanımı ,kullanıcıların yorumları bu cihazı seçmemde etkili oldu.Alıp kullanmaya başladıktan sonra fikirlerimi yazmaya devam edeceğim.

Ev tipi lazer epilasyon cihazı alırken şunu unutmayın ;Lazer merkezlerinde yada hastanelerde kullanılan cihazlar profesyonel kullanım içindir.Yani enerji seviyeside ona göredir.Ama ev tipi cihazlarda herhangi bir soruna sebebiyet vermemek adına yani yanık,leke vs enerji o cihazlara göre oldukça düşüktür.Birde cihazı evde kullanım için küçük tutmak gerektiğinden bu kadar küçük bir cihazdan büyük enerjiler vermesi beklenemez.Bu sebeple bu tarz cihazlardan çok fazla performans beklemeyin.Birde uygulanım süreside toplam seans olarak yine profesyonel cihazlara göre daha uzundur ..

Son düzenleme:
bende kendim için almal istiyorum.daha sonra ticarete dökebilirmiyim acaba? bunun için kullanılan aletler farklımıdır?

Geçen kış Silk'n Glide aldım. En yüksek seviyede kullanmama rağmen hiç acı vermemesi çok güzeldi, sadece hafif bir sıcaklık hissediyordum atış anlarında ama 2,5 aydan fazla kullanımdan sonra hiçbir değişiklik göremeyince kullanımı bıraktım. Geçen ay dışarıda lazer epilasyona başladım. Ev kullanımı için olan cihazlar sanırım daha fazla sabır gerektiriyor. Beklentinizin ne olduğu da tabi önemli. Benim beklentim kıl tüy namına bir şey bırakmamasıydı, o da olmadı :)

kullanan arkadaşlar koruyucu gözlükleri nereden temin ettiniz? kutu içinden çıkıyor mu acaba?

Hanımlar ben braun marka ıpl aldım. Dün 3. Seansımı yaptım tüylerim resmen dökülüyor ve azaldı baya. Ölü tüyü görebiliyorsunuz. Cidden çok memnunum ben cinsel bölgem dahil her yere uyguluyorum. Kullanımı çok kolay ve 40 dakika gibi bir sürede bacak, koltuk altı genital bölge ve kollarıma uygulayabiliyorum. Ayrıca koruyucu gözlük gibi bir şeye ihtiyacınız Yok teninize değmeden kesinlikle çalışmıyor. Ten renginize göre otomatik ayarlama yapıyor.

Calor derma perfect

Kablolu lambasi degistirilebiliyor 10000flash kapasitesi arti bi tane ek kafasi var maksat hic bir yeri unutmayalim diye hafif ses cikartmiyor ...

Ben de lazere gitmek mi yoksa cihaz almak mı arada derede kaldım , çok fazla enerjim ve vaktim olmadığı için cihaz almak daha makul ama lazere gidenlere gore daha fazla zahmetli geliyor. Epilasyona girdigim zaman 2 saat vakit harcıyorum epilasyon cihazlarında da bu kadar fazla mı vakit harcanır acaba ? Bir de genital bölgede uygulama zor olmuyor mu? Aynı yere 2 kez atış yapılmamalı diye duydum , ben bütün vücudumda kullanmak istiyorum totom da dahil o_O

Ben geçen yıl evde lazer epilasyon için Silk'n Glide cihaz aldım ama hiçbir fayda göremedim. Şu an lazer epilasyona gidiyorum bir polikliniğe. 2. seansımı aldım geçen ay. Çok memnunum. Evde lazer cihazlarının işe yaramadığını düşünüyorum.

Merhaba arkadaşlar ben estetisyenim lazer epilasyon işlemlerine giriyorum bahsettiğiniz ipl cihazı profesyonel cihazlarda yani kliniklerdeki cihazlarda başarı oranı çok daha yüksek olup diğer lazer cihazlarıyla kıyaslandığında verimi en düşük cihazdır. Kendi tercihinize göre cihaz almanızı önermiyorum her cihaz her cilde uygulanmıyor maalesef cilt yapınız kıl yapınız cihaz seçiminde çok çok önemli uygulama teknikleride çok önemli ev tipi cihazlarda yanlış uygulamada herhangi bir reaksiyon gözlenmez ama etkide etmez bir uzmanın görüşünü almanızı tavsiye ederim

Hanımlar ben braun marka ıpl aldım. Dün 3. Seansımı yaptım tüylerim resmen dökülüyor ve azaldı baya. Ölü tüyü görebiliyorsunuz. Cidden çok memnunum ben cinsel bölgem dahil her yere uyguluyorum. Kullanımı çok kolay ve 40 dakika gibi bir sürede bacak, koltuk altı genital bölge ve kollarıma uygulayabiliyorum. Ayrıca koruyucu gözlük gibi bir şeye ihtiyacınız Yok teninize değmeden kesinlikle çalışmıyor. Ten renginize göre otomatik ayarlama yapıyor.
bende almak istiyorum önermisiniz şuan ne durumdasınız azalma varmı

Bende de Remington var sinirsiz atım olanından düzenli kullanmadıgım icin bariz azalma oldu diyemem ama düzenli kullandigim zaman etkisini gostermisti. Benim sorum lazer öncesi nasil bi islem uyguluyosunuz yani kac gun onceden jiletle almamiz gerekiyor bunu sağlıklı bir cevabını henüz alamadım. Kullanan arkadaşlar soylerse ne guzel olur..

X