Ev sorunu güncelleme

Bizde onları ilgilendirmiyoruz
Tamam ama siz de milletin yanında mali durumunuzdan bahsetmeyin. Ev alacağız demeyin. Kimse sizi kolunuzdan tutup zorla işe başlatmayacak ama mutlaka fikir veren kişiler çıkar. Buna da laf edilmez yani. Biri de bana dese ki ev alacağız,araba satılmalı ihtiyacımız var vs deseler ben de derim illa ki kardeşim sen de çalışsan iyi olur diye.

Bence Allah korkusu olan kişilerden mutlaka çıkar. Hırsızlığın püf noktası korkmadan çalmak. Korkarak çalarsan belanı buluyorsun. Korkmazsan hiç bir şey olmuyor

Bence Allah korkusu olan kişilerden mutlaka çıkar. Hırsızlığın püf noktası korkmadan çalmak. Korkarak çalarsan belanı buluyorsun. Korkmazsan hiç bir şey olmuyor
Valla aydınlandım yahu aklim almıyordu insanlar o kadar çalıp çırpıp nasıl belasını bulmuyor diyordum sırrı buymus

Eşimin arkadaşları veya kardeşleri benim mesleğim olduğu halde girsin bir fabrikaya çalışsın diyemez. Mesleğim olmasada diyemez. Ne hadlerine? Eşiniz çok pasif, böyle söylendiği zaman verin cevaplarını.

Ama söylediğiniz şeylerde çok mantıksız, araç satıldı diyelim, 1 milyona nerede ev var. Olan evlerde de kusura bakmayın oturulmaz gördük yukarıda bir üye paylaşmış o civardaki evleri ne zemin var ne tavan. Yaptırmak istesen evi yıkıp yeniden ev yapman lazım. Arsa alıp (arsa fiyatlarından haberiniz yok sanırım) prefabrik yaptırmakta saçma. Bi ara deniz kenarında ufak bir arsa alıp içine prefabrik yaptırıp tatillerde gitmek gibi bir düşüncem olduğu için araştırdım. Malesef yaşanabilir değil, kışın soğuk yazın sıcak.
Hanginizin işi daha garantiyse oradan ev kiralayın. Araç satılırsa ne âlâ, kendinize bi araç alırsınız.

Merkezden uzak 1+1 1.250.000TL çok ev var.Merkezde bakmıyorum ben.
İşte insanlara bir sorununu anlattığında hemen kendilerinde akıl verme hadlerini buluyorlar.Ve bu akılları verenlerin kendileri de çalışmıyor Yani belki ev hanımı olmak istiyorum.
Prefabrike yaptırmak arsa ile 1 milyon civarı olacak.Bizde menemen seyrek ya da Kemalpaşa tarafından ufak bir ev bakarız diye düşündük.Bu aralarda ev yok diyenler ben merkezde bakmiyorum.Merkezde zaten alamam.Şehrin biraz dışında benim dediğim yerler.Biz birçok ilana baktık.1.250 ye bir sürü ev var.Ve bundan kat kat iyi.Biz 1+1 olsun yeter diye düşünüyoruz.

Hadlerini bildirin gitsin.

Prefabrikte yaşamak öyle güzel değilmiş. Bence onu eleyin kafadan, belki çelik konstrüksiyon olabilir, ama onda da birisi yürüyünce evden ses geliyormuş, rüzgarda vs çok ses oluyormuş evde. (Dediğim gibi deneyinlemiş kişilerden dinlediklerini bunlar)

Gönderdiğiniz ev çok eski, en az 30 35 yıllık. Bu evde yapabilir misiniz? İzmirde deprem bölgesi bence daha dikkatli davranın. Sizin yerinizde olsam böyle bir ev almak yerine şuan kirada oturmaya devam ederim.

Benim yüzüme deselerdi siz neden çalışmıyorsunuz derdim.Kaynım ve eltim nişanlı.2 ay sonra düğün var.İkisi bu süreçte sıfır TL kazandı.Kaynım bana çalış diyor.Hani karşımdaki insan canla başla çalışsa belki dikkate alırım.
Ben şuan ilk önüme gelen evi attim.Bundan daha yeni evlerde var.Birçok ev gördük.Dediginiz gibi prefabriği eledik.Bu tarz birşey düşünüyoruz.

Danaya girer gibi arabaya girmişsiniz, siz herkesi ikna edene kadar 30 sene geçer
Eşim o kadar pismanki birdaha ortak hicbirsey almam diyor.Köy evindende bu yüzden vazgeçtim.Mesela eşimin dayısı kendi annesinin evinin çatısını yapmış.Evi ben yaptım diyor.Kv kp de eski olsun ev,içini yaparız diyor.Çevremde bunu diyen başka insanlarda var.Ama kvler ortak çıkmasa bile sahiplenebilir gibi geliyor.Biz arabaya binmiyoruz. Ama eltimin yanında vergisini biz ödüyoruz diyor.Ama arabayı sürekli kaynim kullanıyor. Ona söylemesi gerekiyor.Daha önce başka şeyleri de başa kalktığı için ben onlardan destek istemiyorum.Eşim kalkmazlar diyor.Ama güvenmiyorum.Söyler onlar.Hatta biz yaptık komple evi der.Bende merkez dışında tadilat gerektirmeyen ev bakıyorum.
Kpnin hayali de bahçeli köy evi.Onun hayalini gerçekleştirmiş olacağız.

Ay ortaklı hiçbir işe girmek istemem büyük konuşmayayım. O ailede anladığım herşey ortak, sizin köy evine de kamp kurarlar

Ay ortaklı hiçbir işe girmek istemem büyük konuşmayayım. O ailede anladığım herşey ortak, sizin köy evine de kamp kurarlar
Ortak olmayacak.Böyle birşey geçmedi.Onlar köy evi alın,mutfak,parke falan yaparız diyor.Yani parke biz alacağız,yapılmasına yardım edecekler.Ama açıkçası ben istemiyorum.Sonradan düşününce vazgeçtim.Başa kalkarlar ya da sahiplenirler.Tüm para bizden çıksada az yardım ettiler diye ortak yaptık derler.Ki kardeşim falan hallederiz diyor.Ama işte eş ailesine nasıl yardım etme diyeceksin.O yüzden tadilatsız bakmak mantıklı olan.

Ya siz para için arabayı sattırmaya çalışmıyor musunuz ? Evet artık bunu biz bile ezberledik yakınınızdakiler kim bilir nasıl bıkmıştır sizin araba, para muhabbetinizden. Bu yüzden de paraya ihtiyacınız olduğunu düşünerek iş tavsiye etmişler. Hem ortalığı ayağa kaldırıyorsunuz hem tavsiye verene kızıyorsunuz. Para diye çıldırdığınızı bilmesek evet insanların yaptığı yanlış ama sizin durumunuzda napsın insanlar diyebiliyorum anca. Ayrıca haklı yönleri de var. Tecrübesiz öğretmen maaşı özellerde, asgari ücretten hallice. Hatta onu bile zar zor veriyorlar. Güzel kazanmak için çok fark atmış olmanız gerek ki o potansiyel sizde olsa bu zamana kadar ortaklı araba peşine düşmezdiniz. Evet bu kadar para derdine düşen bi insana iş önerilir. Evet özelde öğretmenlik yerine fabrikaya girseniz mesailerle birlikte güzel para kazanırsınız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…