Ev sorunu güncelleme

Fight4freedom1

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2021
5.303
5.177
Biz 15 bin TL kira vermektense ev alalım diye düşündük.Ya köy evi ya prefabrike tarzı birşey düşündük.Kvlerle konuşmaya gittik.Arabayıda satıp arsa alıp prefabrike 2 yıl içinde yavaşça yaparız dedik.Onlarda onu almak yerine 1milyona köy evi alın dedi.Biraz daha peşinat toplayıp 200 300 bin TL kredi çekip köy evi almayı düşünüyoruz.Arabayı da 2 ay sonra kaynım evlendikten sonra satalım dediler,tamam dediler.Benim çalıştığımı kimse bilmiyor.Söylemek istemedim.Mesleğim var öğretmenim.
Eşimin arkadaşı merkeze aşırı uzak yerden ev tutun,eşin fabrikada işe girer demiş.Ya da kiraya çıkarsınız,eşin avm de işe girer demiş.Bu kişi hayatta karısını çalıştırmaz.Kendisi de çalışmıyor.Avmde de hayatta çalışmaz,akıl veriyor.
Eşimin kardeşi ise yok kedi bakıyorsunuz,dünya masraf yapıyorsunuz diyor.Mecbur kiraya çıkarsınız dedi.Arabayı satmaya pek niyeti yok.Benim içinde mesleğin harici bir işe girersin diyor.Bunu diyen insanda çalışmıyor.
Bende şöyle düşünüyorum.Dügün sonrası tekrar araci ilana koydurmaya çalışacağız.Koymazsa bile kendimiz yaza doğru köy evi alırız diyoruz.
Çalışmayan insanların çalış demesine sinir oldum.Ki çalışmadan durmam ben.
Bu arada kooperatiflerin yaptığı evlere girenler var mı?

Biz 15 bin TL kira vermektense ev alalım diye düşündük.Ya köy evi ya prefabrike tarzı birşey düşündük.Kvlerle konuşmaya gittik.Arabayıda satıp arsa alıp prefabrike 2 yıl içinde yavaşça yaparız dedik.Onlarda onu almak yerine 1milyona köy evi alın dedi.Biraz daha peşinat toplayıp 200 300 bin TL kredi çekip köy evi almayı düşünüyoruz.Arabayı da 2 ay sonra kaynım evlendikten sonra satalım dediler,tamam dediler.Benim çalıştığımı kimse bilmiyor.Söylemek istemedim.Mesleğim var öğretmenim.
Eşimin arkadaşı merkeze aşırı uzak yerden ev tutun,eşin fabrikada işe girer demiş.Ya da kiraya çıkarsınız,eşin avm de işe girer demiş.Bu kişi hayatta karısını çalıştırmaz.Kendisi de çalışmıyor.Avmde de hayatta çalışmaz,akıl veriyor.
Eşimin kardeşi ise yok kedi bakıyorsunuz,dünya masraf yapıyorsunuz diyor.Mecbur kiraya çıkarsınız dedi.Arabayı satmaya pek niyeti yok.Benim içinde mesleğin harici bir işe girersin diyor.Bunu diyen insanda çalışmıyor.
Bende şöyle düşünüyorum.Dügün sonrası tekrar araci ilana koydurmaya çalışacağız.Koymazsa bile kendimiz yaza doğru köy evi alırız diyoruz.

Sadece arabaya ve o yasli insanlara uzuluyorum ne cektiler ya.

Ne öğretmenisiniz? Ki size fabrikada iş buluyorlar?Araba sizin mi kayinvalidenizin mi?
Hemen yeni gelenlere bir özet geçelim. Eşi asgari ücretli haliyle aile evinde yaşarken, engelli babanne sayesinde alıyorlar aracı. Yani aracın yarısı devletin, kalan yarısını da baba ve oğul ödüyorlar. Ama arkadaş arabaya çökemediği için deliriyor yıllardır.
Asgari ücretli insan nasıl araba alacak diye düşünmeden sinirleniyor. Halbuki mantıken ailesi yanında yaşarken kira yok mutfak masrafı yok bir miktar ortak arabaya katması arabada hak demek değildir. Zira zaten o zamanlar adam bekar ve o evde yaşıyor. Senelerdir anlatamadık bunu

Ya yazık üzülüyorum sana narkoz alsan arabağ arabağ üç ortak arabağ diyeceksin 😂
O araba satılmaz.
Satılsa da sen boşluğa düşersin. Yazık tek hobini kaybedeceksin. Kayıanailenle didişmelik başka konu türetmen gerekecek.
Valla pek zor işin
Ben onu sormuyorum şuan.Ben insanların kafasına göre is önermesini söylüyorum

Aracı satsanız bile 3e bölününce size ne düşecek? Ona bel bağlamayın bence. Köy evi dediğiniz tam olarak ne? İşyerlerinize yakın mı? Sobalı ev falansa hiç uğraşmayın
İşe uzak ama ben zaten yıllık anlaşma yapıyorum.Sobali evet.Ama şuanki evdede dogalgaz yok zaten.Araç 2 ye bölünecek

Yorum yapacağım ama useniyorum, su araba mevzusu geçmedikce ne desek bos. O araba satilsa ne olacak ki, engelli aracinin alici kitlesi belli, engeli olmayan biri almak istese ödemediğiniz vergileri, harclari vs odeyip ruhsati normale cevireceksiniz, astari yuzunden pahaliya gelecek. Ne bileyim zor is.
Yok hayır ruhsat falan normal araba ruhsatı .Plaka da normal plaka

Yorum yapacağım ama useniyorum, su araba mevzusu geçmedikce ne desek bos. O araba satilsa ne olacak ki, engelli aracinin alici kitlesi belli, engeli olmayan biri almak istese ödemediğiniz vergileri, harclari vs odeyip ruhsati normale cevireceksiniz, astari yuzunden pahaliya gelecek. Ne bileyim zor is.
Yok hayır ruhsat falan normal araba ruhsatı .Plaka d

Ben onu sormuyorum şuan.Ben insanların kafasına göre is önermesini söylüyorum

Nick değişmiş ama dert değişmemiş
En son arabayı bıraktık daha binmiyoruz, bakımınıda kim kullanıyorsa o yapsın biz otobüsle gideriz gideceğimiz yere diye naralar atmıyormuydunuz siz?
Ne çabuk gene arabada araba arabada araba diye konu açmaya başladınız
Ne arabaymış arkadaş benim midem bulandı, millet kim bilir ne haldedir

Niye kararlarınızı yüce divandan çıkan sonuçlara göre alıyorsunuz?

X