Ev sahibi evi sattım diyip satmamasi

Rabiaayt

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2024
12
4
25
Ev sahibim evi sattım yeni ev sahibi eve taşıncak diyip bizi evden çıkardı ve evi yeni satılık ilanına koydu ve ev sahibine msj atıp şikayet etcez diyince satmadım satmazsam tekrar gelin oturun demeye başladı şikayet etme hakkımız varmı böyle

Belli süre kiraya veremez diye biliyorum. Ama satar satmaz onun bileceği iş. Bir şey tutturabileceğinizi sanmıyorum.

Ben, evi kiraya versede , satsada sikayet edilemiyor diye biliyorum. Emin degilim ama soyleki mantikli.
Kiraciya ihtar cekip,kendim oturacagim dediginde ,kiraciyi mahkeme yoluyla cikarirsa, kiraci ciktiktan sonra kendi oturmazsa sikayet edilebiliyormus.
Yano sikayet islemi icin mahkeme yoluyla evden cikmaniz lazim .
Insallah biri netlestirir konuyu.

çıkmasaydınız. Yeni ev sahibinden noter ihtarı bekleseydiniz. Sattıysan niye bizimle hala muhatap oluyorsun deseydiniz. Artık çıkmışsınız hiçbir şey yapamazsınız.
Dedik vermedi yeni ev sahibinin numarasını sonra çıkmıyoruz açsın dava dedik kavga etmeye başladı bu sefer sattin alan kişi oturcak ortada bırakmayalım diye düşündük ama oda meğer satmamis yeni ilan aşmış komşular sayesinde öğrendik

Hukukçu değilim, sadece instadan izlediğim reelslarda noterden ihtar çekmenin bile ev sahibini şikayet için yeterli olmadığını mahkeme kararının şart olduğunu okumuştum.

Şikayet hakkınız yok, keşke çıkmadan önce internetten vs baksaydınız hepsi yazıyor, sadece mahkeme yoluyla çıkarılanlar şikayet edip tazminat alabilir

Şikayet hakkınız yok, keşke çıkmadan önce internetten vs baksaydınız hepsi yazıyor, sadece mahkeme yoluyla çıkarılanlar şikayet edip tazminat alabilir
Keşke bizde çok uğraştık alan adamın evi yok kendi oturcak diyince bizde adamların tek evi vardır onlar oturcaksak dedik iste meğer yalanmış

Ev sahibim evi sattım yeni ev sahibi eve taşıncak diyip bizi evden çıkardı ve evi yeni satılık ilanına koydu ve ev sahibine msj atıp şikayet etcez diyince satmadım satmazsam tekrar gelin oturun demeye başladı şikayet etme hakkımız varmı böyle
Çıkarak hata yapmışsınız, size ihtar gelmesi gerekiyordu. Artık bir şey yapamazsınız.

Çıkarak hata yapmışsınız, size ihtar gelmesi gerekiyordu. Artık bir şey yapamazsınız.
Bı kaç kişi eğer evi satmadiysa sizi cikardiysa sattip diyip dava açıp taşıma parasına varana kadar alma hakkınız var diyince şüphelendim öyle bı hakkım varmı acaba diye

Bı kaç kişi eğer evi satmadiysa sizi cikardiysa sattip diyip dava açıp taşıma parasına varana kadar alma hakkınız var diyince şüphelendim öyle bı hakkım varmı acaba diye
İşte kendi taşınacaksa size ihtar çekmesi gerekiyordu, satacaksa da siz içindeyken satışa koyabilirdi. Bu sefer evi alan kişinin size ihtar çekmesi gerekiyordu, yanlış bir yol izlemişsiniz. Şu anda bir hak talep edemezsiniz.

İşte kendi taşınacaksa size ihtar çekmesi gerekiyordu, satacaksa da siz içindeyken satışa koyabilirdi. Bu sefer evi alan kişinin size ihtar çekmesi gerekiyordu, yanlış bir yol izlemişsiniz. Şu anda bir hak talep edemezsiniz.
İhtar bile yeterli değil, mahkeme kararıyla çıkması gerekirdi aynı süreçteyim

İhtar bile yeterli değil, mahkeme kararıyla çıkması gerekirdi aynı süreçteyim
Bizim yaz başında satışa koydu ev sahibi, bu süreçte sürekli tahrik etti çıkın ben taşınacağım diye. Ben de mahkemeye ver, mahkeme ne karar verirse ona göre hareket ederim dedim. En son satıldı ev de ben de kurtuldum. Yeni ev sahibinin kendi evi olmadığı için kendi taşınacak, ihtar bile çekmeden anlaştık aramızda kış gelmeden taşınalım diye.

Dedik vermedi yeni ev sahibinin numarasını sonra çıkmıyoruz açsın dava dedik kavga etmeye başladı bu sefer sattin alan kişi oturcak ortada bırakmayalım diye düşündük ama oda meğer satmamis yeni ilan aşmış komşular sayesinde öğrendik

Şikayet hakkınız yok şu an kendi isteğinizle çıkmışsınız sayılır herhangi bir yaptırım olmamış adam sizi korkutmuş çıkarmış.

Şikayet hakkınız yok. Siz kendi iradenizle evi boşaltmışsınız. Şuan evi kiraya verebilir satabilir yada kendi gelip taşınabilir. Keşke evi boşaltmadan önce azıcık araştırma yapıp o şekilde karar verseydiniz.

X