Ev arkadaşım ile anlaşamıyoruz? Yardımci olabilir misiniz?

eslemcandan

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2021
18
5
Kızlar yardim edinn. Ben üniversite okuyorum. Okuduğum şehirde eve çıktım kira kontratı evin tüm eşyaları her şeyi getirdim her şeyi hallettim. Lise arkadaşım da o üniversiteyi kazandı ve dolayısıyla benim yanıma çıktı. Benim bir erkek arkadaşım var. Onunlayim çoğunlukla fakat arkadaşım istiyor ki gece 12 ye kadar takilalim, sevgilim buluşmalara gelmesin vs. Gece 12ye kadar zaten şu dönemde dışarda bulunmam fakat o bunun sevgilim yüzünden olduğunu düşünüyor. Benim hayatıma donmemden rahatsız olduğunu, hayatının merkezine onu almadigim için rahatsız olduğuna dair şeyler konuşmuş arkamdan. Farklı bölümlerde okuyoruz okuduğu bölümde de hiç arkadaşı yok. Havalı gözükmek istiyorum, gibi şeyler söyleyerek arkadaş edinmiyor. Ve dahası tek arkadaşım bu kız diyerek bana karşı da bir altta kalmışlık hissetmiyor. Hala eve onu para için aldığıma dair şeyler söylüyor arkamdan. Evin tüm eşyaları benim o kendi yatağına bile para ödemedi buna rağmen arkamdan bunları konuşuyor. Daha anlatmadigim binlerce şey. Evin içersinde de asla konuşmuyoruz zaten. Sizce ne yapmalıyım? Mutsuzum bu kişiyle yaşamaktan ve bunları anlatacak bir arkadaşım da yok.

senin de çok başını agrittim ama mesela bir konu daha ekleyeceğim. Benim sevgilim çok geç saatlerde dışarda bulunmami istemiyor bende yolda yuruyen kadınların öldürüldüğü bu devirde dışarda bulunmak istemiyorum. Akşam 10 gibi dönüyoruz gittiigimiz yerden. Bir arkadaşıma şey demiş "Onun sevgilisi var diye akşam 10 da dönüyoruz sanki ben dönmek zorundayım, benim sevgilim yok neden 10 da dönüyorum ben sinir oluyorum gerçekten" tarzı şeyler. Yani neresinden tutarsan elinde kalıyor birincisi o dönmek istemiyorsa dönmeyebilir geceye devam edebilir. Tek arkadaşı ben olduğum için başka arkadaş tutamadigi için devam edemiyor benim yuzumden gecesinin bittiğini düşünüyor bu yüzden. Yani onun arkadaşı olmadığı için ben onun her istediğini yerine getirmeliyim bu şekilde düşünüyor. İkincisi ise sanki benim sevgilim var neden ben erken dönüyorum demesiyle de sevgilisi olsa demek ki erken donecekmis düşüncesini bırakıyor. E o sevgilisi var diye erken dönebiliyorsa ben neden dönmeyim şuan? Ya bu kadar beyin yoksunu mu desem artık tuhaf bir bencilliği var
O kadar çok ortak şeyler yaşamışız ki tam benim de erkek arkadaşımın olduğu zamanlar bozuldu aramız. Sürekli erkek arkadaşımı kötülüyordu. Ilk zamanlar o sana bakmazdı, sonra sen yanlış anlıyorsundur, sevgili olduğumuz zaman da zaten biticek görürsün. Sürekli bana ona muhtaçmışım gibi davranıyordu. Tüm arkadaşlarımın arkasından yok öyle sinsi yok böyle sinsi.

Çok yorucu bir süreç bu allah yardımcın olsun.

Lise arkadaşlığı veya dışarıda arkadaşlıkla , ev arkadaşlığı arasında dağ kadar fark var : ortak ev , faturalar , iş bölümü vs.

Geç olmadan evi ayırın. Sonrası sadece daha çok sorun ve baş ağrısı olacak. Arkadaşınızla ciddi bir şekilde konuşun yurt , apart veya yeni ev arkadaşı arayışına şimdiden başlasın.

Yerine gelecek var demissiniz; ancak gelecek olanı ne kadar tanıyorsunuz ? Acele etmeyin.
Doğru söylüyorsunuz. Maddi olarak aileme yük olmamak için yanıma birini arıyordum. Yoksa kendi başına yaşamak en iyisi

Yapacak tek şey, bu arkadaşınla yollarınızı ayırmak. Üniversitelilerde birlikte evde yaşam, arada uyum ve anlayış yoksa gerçekten çok zor. Hele evde yabancılaşma hali dayanılmaz eziyet. O yüzden birlikte eve çıkacaklar arasında bir samimiyet ve sevgi gerekiyor. Samimi arkadaşların birlikte yaşadıkları ev de neşeli ve mutlu oluyor, herkes fedakarlık yapıyor ve kalıcı arkadaşlıklar oluşuyor. Kendi üniversite hayatımda da bunu gördüm. Üniversiteyi ablamın da okuduğu şehirde kazanınca ablam arkadaşlarıyla kaldığı evden ağlayarak ayrılmıştı. Ablam, ben ve kuzenim birlikte başka bir tutup kalmıştık. Ablamın o arkadaşlarıyla sık görüştük ve çok eğlendik çünkü arada paylaşacak çok şey ve uyum vardı. Ablam, ben ve kuzenimiz de çok harika bir üçlü oluşturmuştuk ve aramızdan su sızmadı, birbirimize olan sevgi ve samimiyetimiz üniversiteyi bitireli yıllar olmasına rağmen hala devam ediyor. Bir araraya geldiğimizde hep eski zamanlarımızı konuşup gülüyoruz. Evinizi samimi olduğunuz veya olabileceğiniz kişilerle paylaşın ki kalıcı dostluklar da edinebilesiniz. Şimdiki arkadaşınızla uygun bir üslupla konuşup evden gönderin.

Şimdiki dostluklar bana çok yapmacik geliyor artık. Evden çik da diyemiyorum hem lise 1 den beri sözde iyi bir arkadaşlığımız var, aileler tanışıyor. Hemde aileme de tek kişilik yük olmak istemiyorum ev konusunda. Aslında bunu gönderdiğim de yanıma birilerini yine bulabilirim sıkıntı olmaz. Ama ilk etken en büyük etken işte

O kadar çok ortak şeyler yaşamışız ki tam benim de erkek arkadaşımın olduğu zamanlar bozuldu aramız. Sürekli erkek arkadaşımı kötülüyordu. Ilk zamanlar o sana bakmazdı, sonra sen yanlış anlıyorsundur, sevgili olduğumuz zaman da zaten biticek görürsün. Sürekli bana ona muhtaçmışım gibi davranıyordu. Tüm arkadaşlarımın arkasından yok öyle sinsi yok böyle sinsi.

Çok yorucu bir süreç bu allah yardımcın olsun.

Bence sadece kıskançlık yüzünden yapıyorlar. Çünkü normal değil bu davranislari. bir insanın senin üstünde yük olması kadar kötü bir şey yok

Kızlar yardim edinn. Ben üniversite okuyorum. Okuduğum şehirde eve çıktım kira kontratı evin tüm eşyaları her şeyi getirdim her şeyi hallettim. Lise arkadaşım da o üniversiteyi kazandı ve dolayısıyla benim yanıma çıktı. Benim bir erkek arkadaşım var. Onunlayim çoğunlukla fakat arkadaşım istiyor ki gece 12 ye kadar takilalim, sevgilim buluşmalara gelmesin vs. Gece 12ye kadar zaten şu dönemde dışarda bulunmam fakat o bunun sevgilim yüzünden olduğunu düşünüyor. Benim hayatıma donmemden rahatsız olduğunu, hayatının merkezine onu almadigim için rahatsız olduğuna dair şeyler konuşmuş arkamdan. Farklı bölümlerde okuyoruz okuduğu bölümde de hiç arkadaşı yok. Havalı gözükmek istiyorum, gibi şeyler söyleyerek arkadaş edinmiyor. Ve dahası tek arkadaşım bu kız diyerek bana karşı da bir altta kalmışlık hissetmiyor. Hala eve onu para için aldığıma dair şeyler söylüyor arkamdan. Evin tüm eşyaları benim o kendi yatağına bile para ödemedi buna rağmen arkamdan bunları konuşuyor. Daha anlatmadigim binlerce şey. Evin içersinde de asla konuşmuyoruz zaten. Sizce ne yapmalıyım? Mutsuzum bu kişiyle yaşamaktan ve bunları anlatacak bir arkadaşım da yok.
Çok tuhaf birisi ya karakteri gelişmemiş besbelli. Mutsuzsan çıkar hayatından. Hatır gönül için yürütülen arkadaşlıklar çok zarar veriyor ileride. Hem arkandan konuşuyormuş ya bu bile yeterdi onu silmeme.

Çok tuhaf birisi ya karakteri gelişmemiş besbelli. Mutsuzsan çıkar hayatından. Hatır gönül için yürütülen arkadaşlıklar çok zarar veriyor ileride. Hem arkandan konuşuyormuş ya bu bile yeterdi onu silmeme.
Mutsuzum ama ne yazık ki evden kolayca çıkarmıyorum da aileler tanisik..

Evin içinde konuşmadığınız biriyle neden yaşayasınız ki? Oturun açık açık konuşun. Ben olsam öyle yapardım ve bana karışmamasını söylerdim. Bu şekilde seninle aynı evde yaşamaya devam edemem derdim. O zaten anlarsa kendisi ayrılır evden.

Doğru söylüyorsunuz. Maddi olarak aileme yük olmamak için yanıma birini arıyordum. Yoksa kendi başına yaşamak en iyisi

Ev kirası , eşyası derken bayağı maliyetli olmuş durumunuz. Ancak siz baştan bu işe yanlış başlamışsınız. Dışarıdan bakıldığında sizin ailenizin hiçbir şeye ihtiyacı yok , yalnız kalmayın diye bir ev arkadaşına ihtiyacınız varmış gibi algılanıyor mesajlarınızdan. O yüzden fatura bölüşme vs durumlarınızda da problem çıkıyor.

Kendi gelir seviyenizden daha alttaki kimseyle ev arkadaşı olmamaya çalışın. Çünkü geliri az olan çok olana uyamaz ; siz de varken neden tasarruf edeyim diyebilirsiniz. Kaçıncı yılınız bilmiyorum ; yaşayarak kendinize uygun çözümü bulacaksınız.

Kimin gözünde haksız olacaksın? Aynı evde gerginlik yaşamak çok sıkıntılı bir durum. Bir ara yaşadığım için biliyorum. Bence arkadaşına bir kahve tatlı bir şey al. Evde al karşına sakin bir şekilde konuş. Benim için böyle böyle demişssin kırıldım, erkek arkadaşım ayrı sen ayrısın, sen benim kaç yıllık arkadaşımsın, mutsuzsan bir derdin varsa bana söyle, aramız neden böyle oldu, eğer benle böyle konuşmamaya devam edersen ikimiz için de zor, evleri ayırabiliriz böyle devam edersek gibi şeyler söyle.
En doğrusu budur

Ayırın evleri böyle cekilmez

Olay aynı olay. Evi tutan ve ev arkadaşının ağzından yazılmış 2 konu var.

Yönetim bir sorun gormüş ki hesap geçici pasife düşmüş.
bence ikisini de aynı kişi yazdı.çünkü bu kadar benzer cümleler hatta tıpkısı cümleler kurulamaz.nasıl bir kafa yapısı bunlarla uğraşır dersen valla bilmiyorum? :KK12:

bence ikisini de aynı kişi yazdı.çünkü bu kadar benzer cümleler hatta tıpkısı cümleler kurulamaz.nasıl bir kafa yapısı bunlarla uğraşır dersen valla bilmiyorum? :KK12:

Aynı kişiyse zamanına , enerjisine yazık. Ben yazdığıma pişman olmam ; siz de olmayın. Ev arkadaşıyla bu tarz sorunlar yaşayan öyle çok insan var ki.

Pembe hayaller kurmasın kimse. Ev tutmak , evde yaşamak kolay işler değil.

Bir kişiye yazdıklarımızın faydası olsa ne mutlu bize.

Aynı kişiyse zamanına , enerjisine yazık. Ben yazdığıma pişman olmam ; siz de olmayın. Ev arkadaşıyla bu tarz sorunlar yaşayan öyle çok insan var ki.

Pembe hayaller kurmasın kimse. Ev tutmak , evde yaşamak kolay işler değil.

Bir kişiye yazdıklarımızın faydası olsa ne mutlu bize.
burada boşandığı eşine acaba talip çıkar mı korkusuyla başka üyelik alıp şöyle bir adam buldum sizce evleneyim mi diye konu açan üye bile gördü bu gözler.adamın sevgilisi oluverdi yanii.

X