ev almaya karar verdik yanlız bahçe katı:(

Gamzecim,

Özeldeki mesajı görünce ben harabe bir ev bekliyordum, ne kadar güzel bir ev bu böyleee
Öncelikle bahçe katında da yaşamış -aslında hala bahçe katında yaşıyorum, çünkü evim 1. katta..blogtaki balkon fotoğraflarımı hatırlarsın belki, balkonumun önü envai çeşit ağaç..
Bu evi bana versen, sana çiçek gibi yapardım

Herşeyden önce mesajda yazdığım şeyi yineleyeceğim: senin içine sindi mi? için ısındı mı? burada mutlu olacağını düşündün mü?

Bir kere bahçeli evin ben bu zamanda avantaj olduğunu düşünüyorum, bu kadar betonlaşma çağında bahçeli, çiçekli evlere bayılıyorum ben..
Ben her sezon sağlam bir ilaçlama yaptırıyorum, böcek eve girdiği an ölüyor..bu yaz başında da pencerelere katlanır sineklikler var, onlardan yaptıracağım, arkadaşlarım kullanıyor, çok rahat oluyor.

Önceki ev ile kıyaslamak gerekirse; eşyalarının sığmayacağı, sinir olacağın bir üst katta oturmaktansa böyle geniş bir evde oturmayı tercih ederim..
Çünkü evlendikten sonra yıllar geçtikçe -ne kadar ayıklama/temizleme günlerin olsa da- eşyalar çoğalıyor, o zaman da depolama sorunu oluyor küçük evlerde..Bu evde anladığım kadarıyla depolama sorunu yok, dilediğin yere gömme dolap yaptırabilirsin, tüm dağınıklığı toplar..inan bana, bu çok önemli bir özellik..

Benim için semt te çok önemli..Unutma bir gün bebeğin olacak ve büyüyecek, büyüdüğü semt o zaman çok etkili olacak. Bir de evladın böyle bir bahçede keyifle büyür..
Biz burada ev bakarken merkezi ve lüks olan semtte yeni ev yoktu, yeni daireler saçma yerlerde yapılmıştı..ben de merkezi semtteki eski daireyi tercih ettim, blogtan evin eski halini hatırlarsın..çiçek gibi oldu şimdi..üstelik senin benim gibi masraf yapmana da gerek kalmayacak çünkü heryer gıcır gıcır..

Tekrar söyleyeceğim, bahçeye bayıldımmm
Eğer bu eve karar verirseniz bana söyle, blogta bu tip bahçeler için bir yazı yazayım..

Ayrıca kayınvalidenin size böyle bir jest yapması da ayrıca çok şık bence..

Hayırlısı olsun..
Sevgiler

bence hiç düşünme canım ,madem bütçene uygun başka ev yok ,e bu evde olduçka güzel ve 110 bin ,
bence gözün kapalı al.ne varmış giriş kat ise hiç bişey olmaz ,bende oturdum böyle evde ,
dediğin gibi arka pencereler toprağa yakındı neredeyse ama ,ne rutubet, ne sel ,ne yağmur ,bina yapısı ve konumu oldukça iyi yapılmıştı ve gönül rahatlığı ile oturdum ..
ayrıca elalemi boşver ,ben 7 yıl kiracıydım yeni ev aldım ,bir sürü laf eden oldu ,ben oturacağım dedim ,önemli olan benim beğenmem dedim ,susturdum herkesi ..
bende 4 katlı yeni yapılardan en üst katı aldım ,çatı dubleksi ayrıca ,ve herkes yağmurda çatı akar ,yok teras sel olur ,cepheden rutubet olur dedi ,ben kimseyi dinlemedim çünkü bu eve içim ısınmıştı ,istedim yani ,bu arada istanbulu sel götürdü bende damla zarar yoktu gayet korunaklı bi ev.ben taşınmadan etüdünü yaptırmıştım ,en iyi mimar bile hiç düşünmeyin alın demişti ..

ayyy keşke bu fiyata istanbulda da böyle evler olsa hemen alırdım
Ev çok güzel yeni pırıl pırıl tamam ama dezavantajı da çok Bence bu fiyata denizlide çok ev bulunur Sırf alışveriş merkezine yakın merkezi yerde diye bu riske girme bbence
Zaten küçük şehirlerde ulaşım sorunu olmuyo trafik yok her yer yakın Üst katlardan bi ev alırdım ben riske girmezdim :44:

bahçesinin olması bence harika bir avantaj.9 yılda orta kat 2 daire değiştirdik yani satıp aldık.şimdi ise site içinde villa istedik ve istediğimiz bir yer bulduk bakalım bayramdan sonra kesinleşecek alış durumumuz.yani diyeceğim yeni bir apartmanda sıfır dubleks ararken sadece bir müstakil villaya girip bakmamız tüm hayallerimizi bir anda değiştirdi.o çimler o iki üç çiçek var ya bence dünyaya bedel.şimdilerde bende nereye hangi çiçeği dikeyim diye düşünür oldum.inan içine sindiyse beğendiysen hiç düşünme.çünkü evlenirken yerleştiğin evde yaşlanacağını düşünüyor insan.bak ben 9 yılda 3ncüyü düşünüyorum allah nasip ederse.rabbim güzel günler göstersin baktın olmuyor 2-3 sene sonra değiştirirp başka yere geçersiniz.ama bahçe keyfi bence bambaşka.daire güneş alıyorsa bu zaten yeterli. hayırlı haberler bekliyoruz

fotoları umarım ekleyebilmişimdir...

arkadaşım ev çok güzel geniş ferah aydınlık ama bir yağmurda (tabii denizlinin iklimini en iyi siz bilirsiniz) o güzelim fransız camlarından içeri su girerse çok üzülürsün( keşke biraz yüksek kat olsaydı.. sanırım bahçe size ait olacak demişsiniz ama evin üst katı apartman dairesi şeklinde dimi? yani üst kat komşuların olacak inanın burası türkiye bizim insanımız her şeyi balkondan çırpar ,sigara içer izmaritini atar, siz güzelleştirdikçe bahçeye ortak çıkan çok olur bence 130 bin tl denizli için çok iyi para ben istanbuldan alacaksınız sanmıştım bende çorumda oturuyorum inanın üç yıl boyunca ev aradım bende 135tl ye aldım ve oturduğum apartmen komşularımın çoğu 185-200 tl aldılar şans bana vurdu yer sahibinden aldık. hemde güney cephe her yerim güneş alıyor 155m2 mutfağım geniş .çok umutsuzluğa düştüğüm anda evim karşıma çıktı bence biraz bekle çok üzülebilirsin.. ama tabii karar senin canım..

hayırlı uğurlu olsun cnm:))) Allah mutluluğuna mutluluk katsın...ne güzel sorun yaşamamışsın....bizim çewremizdeki herkes hewesimizi kırıyor...ne yapacağımızı şaşırdık...en geniş en kullanışlı ew buydu baktıklarımız arasında diğer ewler 3. kat 4. kat ama kullanışsız dikdörtgen odalar sıkış sıkış mahallelerde...içimiz ısınmadı...buna ısındık lakin olumsuz şeyler duyuyoruz inşallah sorun yaşamayız bizde...yaşayacaksak eğer Allah başka bir ew çıkarsın karşımıza :) teşekkür ederim....:)

yanlış anlaşılma olmazsa şöle söyleyim binada oturanlar hep iyi insanlar hem insanlıkları hem mewkileri...ewe bakmaya gittiğiz gün bizi gördüler bize komşu gelin hadi gençler dediler....sewdik hepsini....yok haklarımıza tecawüz edeceklerini sanmıyorum binanın bütün katları cam balkonla kapatmışlar balkonlarını...sürekli çıkıp üzerimize bişiler atacakları ı sanmam....tabii bellide olmaz bir üst katımız 300 bin lira bizi çok çok aşar:) tabii ew işi şans işi fakat bizim çok waktimiz yok...kış bastırmadan içine girmemiz lazım...Rabbim yardımcım olsun(

Allah razı olsun:)) hayırlısıysa eğer olsun...çok ta bu ew için hayal kurmamaya çalışıyorum..hayal kırıklıkları çok yaşadım ew konuşunda hayırlı olsun yeni ewin bizde kelepir bitane 150 bin e willa bulmuştuk ama içinin yapılcak işi çoktu o da bizi aştı yani...bak şimdi o geldi aklıma hüzünlendim :)) inşallah hayırlısı olsun...sewgiler.....

yok tatlım öle deme gezmediğimiz emlakçı kalmadı buralarda bu fiyata ew haa....:)) 300 bin 360 bin eski eski binalar...zaten denizlinin en güzel en işlek canlı yeri burası.. diğer yerler ne bilim belki de biz buralarda çok zaman geçiriyoruz die bize çok soğuk geldi.... hiçbiyeri bilmiyoruz...tüm çewremiz burda...heryere yakın okulumuza awm ye dersaneme...:) market desen hemen arka tarafta...hastane eczane burnumuzun dibinde.. aslında denizli de öle çok küçük bir yer değil... ben dersaneme 2 dolmuş değiştirip gidiyorum.. ya ben çok küçük bi yerde yetiştim bana büyük geliyor da olabilir:)))) sewgiler...

canım benimmm yine yetiştin imdadına...diğer ew olmadı...satıldı bizden önce nasip değilmiş... şimdi buda ya satılırsa korkusu war..herikimizdede) diğer ew 2+1 di bu 3+1 geniş banyo biraz dar sadece... eğer olumsuz bişi yaşamazsak ben sewdim ewi... semtimiz çok iyi biz hayalini bile kurmaıştık asla buralardan alamayız zaten diye...ama öle olmadı....şükürler olsun...bizim karsımızdaki site de ewler hep villa tarzı yeni yapım bahçeleri war böle çiçekli çiçekli bizim ewe ilk gittiğimizde bebeklerini oynatıyordu bir çift... uzanmışlar yere gülüşüyorlardı....ayyyy bayıldımm...tabii bizim bahçe biraz daha küçük ama olsun...nankör olmamak lazım...bu paraya bu)) eşya konusunda dekor konusunda çokkk kafanı ağrıtıcam çokkk :)) eğer bu ewi alırsak tabi...saol war ol sen iyiki warsın ...gerçekten...<3

Allah seninde gönlüne göre wersin yardımcın olsun... yok yok yokkkk sanki bütün ewleri satın almışlar....yada biz ew bakıyoruz diemi böle anlam weremedim DDD

denizlide ev fiyatları çokmu uçuk yani.. 130 bin liraya normal bir üst dairede alabilirsiniz.. :44:

kira verince para çöpe atılıyor al otur fazla düşünme bence ev senin olsun ilerde satar üstüne ekler baska bir ev alırsınız hele de calısıyorsanhiç düşünme akşamdan akşama yatmaya nasılsa..

çalışmıyorum cnm okuyorum son sınıf..inşallah hayırlısı ..satmasak bile burada kiralar en düşük 600 ... bu muhitte ise 700 den başlıyor olmadı kiraya weririz...sewgiler...

bu ev sizin içinize sinmiş zaten, satılma korkusu yaşadığınıza göre)
canım önceki ev gerçekten çok dardı, hep 2 kişi kalmayacaksınız, çok zorlanırdınız
olsun, daha küçük olsun bahçe, farketmez, orayı da çiçek gibi yaparız;-)
rica ederim, yeter ki gönlünüze göre olsun, ondan sonra tarzını belirler, ona göre eşya seçimi yaparız;-)
yeniden hayırlı olsun..
senin ve ailenin bayramı kutlu olsun bu arada..
sevgiler

ha canım bu arada unutmadan..
semt iyi olduğu zaman, ev ne kadar eski olursa olsun, alıcısı oluyor, hiç merak etme..ki senini evin gayet bakımlı..umarım çok memnun kalırsınız da hiç çıkmak zorunda kalmazsınız..
ev ararken burada -Antalya- çok rezil durumlarda evler buldum ben, sadece semt Şirinyalı olduğu için 200 bin tl den aşağıya ev satmıyorlardı..
o yüzden semt önemli demiştim..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…