Ev almak için kredi çekmek mantıklı mı?

Bir kez görümcemden az miktarda altın borç aldım o kabus neydi öyle. Hiçbir banka bende bu kadar gerilim yaratmadı. Yanlış anlaşılmasın görümcem lafını bile etmedi ama muhabbet ortamlarında altın arttı artıyor vs dendikçe ruhum daralıyordu. Kredi çektim de kapattım rahatladım.

Merhaba yaklaşık 3 yıldır ev almak istiyorum. Bu zamana kadar eşimi dinledim ve çok güzel fırsatları kaçırdım. Eğer eşimi dinlemeseydim çok güzel prim yapacaktı almak isteğim evler ve krediler şimdiye göre bedava gibiydi. Şimdi gene bir ev buldum ve almak istiyorum 11-15 yaş arası bir bina evi almak için 400 bin kredi çekmemiz gerekiyor eşim çok sıcak bakmıyor krediye. Altın olarak borç almayı istiyor kardeşinden oda bence çok sıcak değil borç vermeye ben kredi çekerek almak istiyorum. Evin kirası kredisini ödüyor zaten. Hem hesaplarıma göre bir yıl içinde birikim yaparak krediyi tamamen kapatabiliyoruz. Sizce mantıklımı bu düşüncem? Birde kredi için hangi banka mantıklı olur bilgisi olan yardımcı olabilirse çok sevinirim.
Altının ne olacağı belli değil yarın zınk diye çıkarsa borcunuz katlayabilir. Kredi öyle değil. Bence kredi almak çok daha mantıklı ve ev almak her zaman iyi yatırım.

Merhaba yaklaşık 3 yıldır ev almak istiyorum. Bu zamana kadar eşimi dinledim ve çok güzel fırsatları kaçırdım. Eğer eşimi dinlemeseydim çok güzel prim yapacaktı almak isteğim evler ve krediler şimdiye göre bedava gibiydi. Şimdi gene bir ev buldum ve almak istiyorum 11-15 yaş arası bir bina evi almak için 400 bin kredi çekmemiz gerekiyor eşim çok sıcak bakmıyor krediye. Altın olarak borç almayı istiyor kardeşinden oda bence çok sıcak değil borç vermeye ben kredi çekerek almak istiyorum. Evin kirası kredisini ödüyor zaten. Hem hesaplarıma göre bir yıl içinde birikim yaparak krediyi tamamen kapatabiliyoruz. Sizce mantıklımı bu düşüncem? Birde kredi için hangi banka mantıklı olur bilgisi olan yardımcı olabilirse çok sevinirim.

400bin çok küçük bir para. düşünmeden çek. ev gibisi yok. ayrıca 1 yılda da tamamen borcunu bitirebiliyormuşsun daha ne. hem bu hayatta böyle cesur olmazsan yerinde sayarsın. eşine bakma sen onu cesaretlendir.

evet şu an ev kredileri yüksek ama ev kredilerinin düşme durumu var. böyle bir durum olursa; direkt ev fiyatları artacak zaten. o yüzden alma imkanınız varsa şu an almalısınız. ayrıca daha yüksek kredi çekip daha iyi ev de alabilirsiniz. ev güzel bir yatırımdır. kira vereceğinize biraz daha üstünü krediye veriyorsunuz.

bende eşimle ev bakıyorum. yeni evliyiz. altınları satıp üstüne 2 milyon çekmeyi planlıyoruz. sizin çekmek istediğiniz tutar oldukça düşük, risksiz zaten.

Al bacım al, bu devirde ne altın borcuymuş hem de tanıdığa. Zaten enflasyon ile 1-2 seneye kredi erir cüzi bir şey kalır. Faizi de evin değeri ile eşitlenir.

Biz esimle bir kaç yıl önce araba aldığımızda babasi borç vermişti. Önce TL olarak verdiler sonra döviz yükseliyor diye Euroya çevirdiler ama yine durmadılar her ay arayıp darladilar bize borcunuzu niye azar azar ödüyorsunuz (tek maaştık ozaman ikide çocuk), bir an önce bitirin borcunuzu , her ay ne yapıyorsunuz o kadar parayı (o kadar para dedikleri bir memur maası). Bizi rezil ettiler. Evimizde huzur adına birşey kalmamıştı. Eşim en sonunda dayanamadı arabayı sattı parayı ellerine tutuşturdu alın paranızı dedi sonra bankada. kredi çekerek arabanın modelini yükselttik. Kafamiz kulağımız rahatladı oh be ne büyük rahatlık dedik. Kimsenin ağız kokusunu çekmeye gerek yok inanın banka en temizi.

Eşin ne derse tersini yap lütfen😄

nolursa olsun altın borç almayın 400 bin öyle yüklü miktar değil kredi çekebilirsin ama altınnn no no no no

ev için kredi çekilmeyecek de ne için çekilecek?? aileden almayın bence. sakat iş. ama 15 yaşında eve de bilemiiyüüm. tabii siz gördünüz evi size güvenilir geldiyse bence düsünmeyin. 400 bin nedir?

400bin çok küçük bir para. düşünmeden çek. ev gibisi yok. ayrıca 1 yılda da tamamen borcunu bitirebiliyormuşsun daha ne. hem bu hayatta böyle cesur olmazsan yerinde sayarsın. eşine bakma sen onu cesaretlendir.

evet şu an ev kredileri yüksek ama ev kredilerinin düşme durumu var. böyle bir durum olursa; direkt ev fiyatları artacak zaten. o yüzden alma imkanınız varsa şu an almalısınız. ayrıca daha yüksek kredi çekip daha iyi ev de alabilirsiniz. ev güzel bir yatırımdır. kira vereceğinize biraz daha üstünü krediye veriyorsunuz.

bende eşimle ev bakıyorum. yeni evliyiz. altınları satıp üstüne 2 milyon çekmeyi planlıyoruz. sizin çekmek istediğiniz tutar oldukça düşük, risksiz zaten

Kesinlikle haklısınız cesaretlendirdim :) daha çok çekelim daha iyi bir ev alalım kıvamına geldi. İnşallah sizinde bizimde istediğimiz gibi bir ev olur ☺️

X