Ev almak için kredi çekmek mantıklı mı?

pisikediii

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2022
136
219
28
Merhaba yaklaşık 3 yıldır ev almak istiyorum. Bu zamana kadar eşimi dinledim ve çok güzel fırsatları kaçırdım. Eğer eşimi dinlemeseydim çok güzel prim yapacaktı almak isteğim evler ve krediler şimdiye göre bedava gibiydi. Şimdi gene bir ev buldum ve almak istiyorum 11-15 yaş arası bir bina evi almak için 400 bin kredi çekmemiz gerekiyor eşim çok sıcak bakmıyor krediye. Altın olarak borç almayı istiyor kardeşinden oda bence çok sıcak değil borç vermeye ben kredi çekerek almak istiyorum. Evin kirası kredisini ödüyor zaten. Hem hesaplarıma göre bir yıl içinde birikim yaparak krediyi tamamen kapatabiliyoruz. Sizce mantıklımı bu düşüncem? Birde kredi için hangi banka mantıklı olur bilgisi olan yardımcı olabilirse çok sevinirim.

Merhaba yaklaşık 3 yıldır ev almak istiyorum. Bu zamana kadar eşimi dinledim ve çok güzel fırsatları kaçırdım. Eğer eşimi dinlemeseydim çok güzel prim yapacaktı almak isteğim evler ve krediler şimdiye göre bedava gibiydi. Şimdi gene bir ev buldum ve almak istiyorum 11-15 yaş arası bir bina evi almak için 400 bin kredi çekmemiz gerekiyor eşim çok sıcak bakmıyor krediye. Altın olarak borç almayı istiyor kardeşinden oda bence çok sıcak değil borç vermeye ben kredi çekerek almak istiyorum. Evin kirası kredisini ödüyor zaten. Hem hesaplarıma göre bir yıl içinde birikim yaparak krediyi tamamen kapatabiliyoruz. Sizce mantıklımı bu düşüncem? Birde kredi için hangi banka mantıklı olur bilgisi olan yardımcı olabilirse çok sevinirim.
Ay 400 bin kredi para bile değil çek gitsin. Yüzüp yüzüp kuyruğuna gelmişsiniz, çok küçük bir kısım eksik kalmış belli ki. Siz yine de pazarlığınızı iyi yapın belki fiyatı da düşürürler. Kardeşin gönlü yoksa hiç tadinizi kaçırmayın, sene sonunda altın başını alıp gitse ne yapacaksınız? Anne baba olsa idare eder, kardeş zor.

Sakın altın borç almayın. Kredi çekmek çok mantıklı çünkü tutar yüksek değil. Faiz oranları aynı kalacak ama sizin geliriniz artacağı için bir süre sonra o kredi yok gibi olacak, hem kira da krediyi ödüyor diyorsunuz. Altın fiyatları asla düşmeyecek, aksine daha da artacak ve borcurnuz katlanacak. Ayrıca milletin ağız kokusunu çekmeye değer mi bu meblağ için???

hesaplarıma göre bir yıl içinde birikim yaparak krediyi tamamen kapatabiliyoruz.
Bu şartlarda asla kredi çekmeyin altın alın derim borç olarak. Eylül ya da ekim gibi faiz indirimi yapılacak bu da riskli varlıklarda artış demek. Altın da bir miktar düşecek demek hiç olmazsa faizsiz altın borcunuzu rahatça ödersiniz.

Kesinlikle kredi çekin, hatta ödeyebiliyorsanız daha fazlasını çekip altına yatırım yapabilirsiniz.
Ama altın olarak borç almayın, arkadaşım görümcesinden almıştı , altın birden fırladı kredi faizinden çok daha fazlasını ödemek zorunda kalmıştı.

Altın bu saatten sonra düşmez. Aralıkta Gr başı 3000 olması bekleniyor. Altın borcu mantıklı değil. 400 kredinin aylık ödemeleri sizi zorlamayacaksa ki uzun vadeli değilmiş halledersiniz. Ev fiyatları dusmusken degerlendirin.

Kredi şuan aşırı pahalıya patlar ama altındaysa kredi derim.eşiniz keşke akıllı olup zamanında alsaymış sizinle birlikte.. ben olsam başkasından borç almam hele bilaki altınsa asla elimi sürmem. Altının fiyatından haberi yok herhalde hem evin masrafı hemde altın borcu nasıl ödemeyi düşünüyor? Başkalarından borç istemeyin tartışma sebebi oluyor Zaten bu durumda kimse kimseye vermez de olsa bi durum için diyorum.. bu arada ailem de aynı fiyata ev aldılar memleketten bence uygun bişey bulununca alınmalı ya artık trilyonlar felan görüyoruz fiyatlarda çok pahalı ev almak

Kimseden altin borclanmayin ben de krediye hep karsi oldum ama 400 bin gibi bir mebla olsa ben de düşünürdüm çünkü simdi yuksek gelen ödeme zamanla kuş kadar kalıyor. Hem kirasi da krediyi öduyormus kredi daha mantikli (ytd)

Kesinlikle alın. Her türlü

Bizim bir tanidigimiz bankadan kredi çekmek yerine kizkardesinden altın borcu aldı ve ev aldı. Sonra altın uçtu aradan bir kaç yıl geçti ve kızkardeşi ev almak isteyince adam evini sattı kızkardeşinin altın borcunu kapattı kalan parayla ancak orta halli bir araba alabildi. Maaşı kredi çekmeye musaitti bankadan alsaydı su an hala bir evi olacaktı. Bu saatten sonra istesede tek maaşla ev alamaz. Diyecegim o ki sakın ola akrabadan altın falan borç almayın. Hem dillerinden kurtulmazsiniz hemde büyük zarar edersiniz.

Bizim bir tanidigimiz bankadan kredi çekmek yerine kizkardesinden altın borcu aldı ve ev aldı. Sonra altın uçtu aradan bir kaç yıl geçti ve kızkardeşi ev almak isteyince adam evini sattı kızkardeşinin altın borcunu kapattı kalan parayla ancak orta halli bir araba alabildi. Maaşı kredi çekmeye musaitti bankadan alsaydı su an hala bir evi olacaktı. Bu saatten sonra istesede tek maaşla ev alamaz. Diyecegim o ki sakın ola akrabadan altın falan borç almayın. Hem dillerinden kurtulmazsiniz hemde büyük zarar edersiniz.
Yazık olmuş. Benim arkadaşım da bankaya kredi borcunu kapatmak için gorumcesinden altin aldı. Sonra altin uçtu rezil perişan oldum diye Bi sürü agladi

Yazık olmuş. Benim arkadaşım da bankaya kredi borcunu kapatmak için gorumcesinden altin aldı. Sonra altin uçtu rezil perişan oldum diye Bi sürü agladi
Ya evet bunlarda çok pişman oldular. Evleri çok güzeldi bir hic uğruna gitti evleri. Bankadan kredi çekmiş olsaydı şimdi ödeyeceği taksidin lafı bile olmayacakti adam polis ve doğuda gorev yapıyor. Kizkardesinden altın aldıktan sonra altın patladı resmen yıllardır borcunu ödemesine rağmen kızkardeşi ev almak isteyince evini satmak zorunda kaldı borcunu kapatmak için. Eve tek maaş giriyor ailesininde durumu yok bu şartlarda mümkün değil artık ev sahibi olması. Ne bileyim ya bence faizler ne kadar yüksek olursa olsun en mantıklısı bankadan kredi çekmek. Altın ve dövize bulaşmak büyük risk.

X