Eurovision 2009 Sonuçları

Batı Avrupa halkı artık bu yarışmaya ilgi göstermiyor...tıpkı Sertap 1. seçilene dek Türk halkının eurovisiona ilgisinin kalmaması gibi...

Türkiyeyi tekrar kazanmak için bize 1. lik verdiler ve geri kazandılar....

kayahandan sonra sertap dan önce çok uzun yıllar 11 yıl yarışma var mı yok mu kim gidiyor kaçıncı oluyoruz hiç takip edilmiyordu ...

oyun tuttu ve türkiye yarışmaya eskisinden daha sıkı takip etmeye başladı...

batı avrupa ülkelerinde yaşayan türkler sayesinde Türkiye 4. oldu diye düşünüyorum...

çünkü bu ülkeler zaten bu yarışmaya ilgi alaka göstermedikleri için orda yaşayan türklerin oyları sayesinde bu ülke oyları Türkiyeye yüksek puanlar olarak yansıdı.

Sertap o sene birinci oldu ama onun zamanında oylamaya sadece finale kalan ülkeler katılıyordu.Şimdi çoğu eciş bücüş 44 ülkenin oy vermesi sayesinde komşularıyla arası iyi olan kazandı.Bi de jürininde puanlamaya katılmasıyla bizim kazanma şansımız azaldı..Eski sistem olsaydı hadise daha iyi bir derece yapabilirdi.Olsun hadiseciim sen benim kalbimin birincisisin.:lepi::lepi:

kendi dilimizle birinci olsak ne güzel olurdu. türk kızı hadise diyorlar ama çok fazla abartılı açık saçık kıyafeti vardı e türk kızları öyle değilki :KK43: hadise türk giyimi türk dili kullanmadığı için birincide olsa umursamazdım sanırım

ben birincisi olan norveçin hakketigine inanıyorum çok başarılıardı.

hadisede ses yok canlı okuyabilitesi yok bunu göz önüne almaları gerekirdi..

ben birincisi olan norveçin hakketigine inanıyorum çok başarılıardı.

hadisede ses yok canlı okuyabilitesi yok bunu göz önüne almaları gerekirdi..

hadise inanılmaz detone oldu...

şimdi anladım onun moskova da neden çok strese girip hastalandığını ve eleme gecesi ezik ezik durduğunu ; sesi çıkmıyor.

bu ses olayını örtbas etmek için de üşüttü hastalandı diye bir şey attılar ortaya yersek:nazar:

bu ses olayını örtbas etmek için de üşüttü hastalandı diye bir şey attılar ortaya yersek:nazar:

ben bunu düşündüm açıkcası.
ama konduramadım.ses sistemine bahane buldular.dgerleri bangı bangırdı. seste bişey yoktu.

neden bu kadar şişirdilerki hadiseyi canlı okumayamadı sıfırdı gösteri dans güzeldi. dasta.bi iki hareketi hoşuma gitmedi.erkek gibi omuz sallaması falan kendine güven yoktu.

birinci haketti bence zaten dinledigimden beri favorimdi.hadiseyi sollar dedim ve birinci oldular.
neyse artık 4 .cülükte güzel bi başarı gerçi dördüncülügü bile haketmiyodu bu performansla
nese senete hem ses hem türk müzigi hemde güzel bi şark olursa götürürüz bu işi..uzak deil bence.

dünyadaki türk nüfusunun fazla olmasının sonucu işte...

hadisenin açıklamalarını okudunuz mu kızlar ;
norveçin solisti alex' in tatlı ve sempatik diye 1. olduğunu iddia ediyor ve seneye bizde tatlı bir çocuk yollayalım diyor... sanırım hazmedemedi hanımefendi :)
ayrıca vokalistlerin sesinin kendisinden daha fazla çıkmasının sebebi de reji hatasıymış mış mış -tatlicadiarzu-

insan bi tebrik eder hakkıyla haketti çocuk tatlı matlı sempatik.aslanlar gibi söyledi şarkısını..şutarafagitti

1. yi tekrar dinleyelim mi hihoyyyt

[dailymotion]video/x9adfy_eurovision-winner-2009-norway-alexa_music[/dailymotion]

1) sesi pek çıkmıyordu
2) arka ekran kırmızı ,giyilen kıyfetler kırmızı.............çok kötü idi..o kırmızılıkta net bir şekilde belli olamazlardı..bari arka ekran beyaz olsa idi
3) bayan dansçılar yerine erkek dansçı alsa idi ,daha iyi olurdu valla..erkek dansçı valla bayanlardan daha iyiydi.......

üstüste 3 kez izledim nakarat kısmı güzel şarkının diğer yerleri çocuk şarkısı gibi çok basit bir melodiyle yapılmış . çook yalın olduğu için herkes anlayabiliyor bu da bir artı olabilir
şarkıcı okadar şeker ve sıcakki onunla birlikte gülümsememek mümkün değil .
şarkı ayrıca fazlasıyla 60 lar kokuyor nostalji çağrıştırdığı içinde sıcak gelmiş olabilir herkese
hele vokaller geliyor ya arkada
^^ da ra ra
daa ra ra ra ra ^^
deyişlerinde hepten koptum :roflol:
birde norveç ezgileri kıpır kıpır sert canlı oluyor insanın kanını zıplatan cinsinde kemanlar hep çok kuvvetli vs

Son düzenleme:
beyliis cnm bide hadiseyi koy hadi karşılaştıralım neymiş :nazar:

üstüste 3 kez izledim nakarat kısmı güzel şarkının diğer yerleri çocuk şarkısı gibi çok basit bir melodiyle yapılmış . çook yalın olduğu için herkes anlayabiliyor bu da bir artı olabilir
şarkıcı okadar şeker ve sıcakki onunla birlikte gülümsememek mümkün değil .
şarkı ayrıca fazlasıyla 60 lar kokuyor nostalji çağrıştırdığı içinde sıcak gelmiş olabilir herkese
hele vokaller geliyor ya arkada
^^ da ra ra
daa ra ra ra ra ^^
deyişlerinde hepten koptum :roflol:

şekerim bende aynı şeyleri düşündüm
sanki 60 lardan fırlamış gibi bir melodi
hatta bayanların giysi ve saçları da öyle
eurovisiona çok uygun çok klasik bir şarkı asıl kazanmaması şaşırtıcı olurdu
bizde böyle sevimli bir velet gönderelim seneyeee :eek:

işte hadise

[dailymotion]video/x9b3he_hadise-final-eurovision-2009-moscow_music?hmz=746162736561726368[/dailymotion]

.........................................................

Son düzenleme:
bence 1. nin şovuda harikaydı..adamlar o hareketler için aylrca çlışmıştır..çok zordu..vlla hadiseninkisi sönük kaldı

seste var bi sorun vokallerin sesi başta nerdeyse hiç çıkmıyor sonra bangır bangır hadiseninki de kısık bi ara dudakları mosmor olmuş çok heycan yaptı sanırım sonda zatenn koyvermiş sade vokaller sölemiş
şarkıya hiç bi lafim yok çok güzel
müzikte alttan öyle çok belli çalmıo sanki ama uzman değilim tam bilemedim
sabotaj mı ettiler acaba bisi :kızgın:
heryerin kırmızı oluşu sahiden boğmuş olayı :nazar:

ya hadisenin sesi gerçektende hiç güzel çıkmıyordu..nefes nefee kalmış gibi çıkıyordu sesi
birde elindeki mikrofonda neydi öyle..kulağına taksa idi mikrofonu
valla erkek dansçı hadiseyi bile gölgede bıraktı

X