Eurovision 2009 Sonuçları

kotlu tanıtım klibinde olduğu gibi dans etseydi sesi daha yeterli olurdu...

neymiş öyle erkek gibi kollarını açarak öne eğilip omuz sallamalar falan...hem hiç güzel figürler değildi hem de sesini kesti:nazar:

provalarda farketmesine rağmen inatla dans etmesi olmadı.

Hakkaten ya , ben de o figürleri hiç ama hiç beğenmedim.. Erkek gibi geldi bana..

O spor salonundaki "düm tek tek " performansını da izledim.. Eurovisiondan çok farklı değil; orda da yarı playback yarı canlı söylemiş.. Canlı söylediği kısımlarda detone olduğu çok belliymiş zaten

ama kızımız yetmeyen sesiyle , dans etmekten de inatla vazgeçmemiş...

Çıkardığım sonuçlar aynen şöyle :

1- Bu kız dansıyla ve seksapelitesiyle birinci olmayı hedefledi ; o yüzden inatla danstan vazgeçmedi... Kardeşim şarkı seni aştı, sesin yetmedi, o zaman dansını hafiflet de rezil olmayalım bari..

Bunca sana inanan insanı da bu kadar dumur etme!!!

2- Hadise çok profesyonel gelmişti bana her zaman.. Ama yarışmada gördüm ki sandığım kadar profesyonel değilmiş...

3- Hatalarını kabul etmemesi , yarışmadan sonra sesiyle ilgili sorulan sorulara hep saçma cevaplar vermesi de kendini kusursuz gördüğünü gösterir ki bu da hoş değil...

-----------

Ayrıca nergis arkadaşımızdan "kapak olma" konusunda yazdığı cümlesini silmesini talep ediyorum.. Hadise 'nin avukatı değilsiniz heralde, istediğimiz gibi yorum yapma hakkına sahibiz..

Kimse kusura bakmasın, isterse Hadise burayı okuyacak olsun yine de eleştirimi yaparım, beğenmediğim yahut hayal kırıklığına uğradığım şeyde çekinmem...

Kaldı ki burası KK, özgürce (ancak hakaret etmeden) eleştiri yapabildiğimiz bir platform:enbuyukkk:

Son düzenleme:
Şarkı bide kesik kesik oldugu için sanırım. kesintiler ve toparlayamadılar..akıcı geçmedi. keyif vermedi.:kızgın:

ya azerbaycan nın şarkısının sözleri ve müzüği bana bir şakıyı çağrıştırıyor ama nedir bulamadım
ayy yoksa kopyamıııııı

ayneeenn bana da çok fecii şekilde çağrıştırıyo ama hala bulamadım ne olduğunu bulursam yandı azerbaycan :jeyyar:

ben daha önce de söylemiştim bazıları karşı cıkmıştı hadise frikik vererek ve seksapelitesine güvenerek star olunacağını düşünüyordu ama onların yeterli olmadığını anlamıştır heralde

ilk defa mı ingilizce söyledik???
sertapın söylediği şarkı da ingilizceydi. athenanınkide...kenan doğulununkide.
ve sertapta 1.cilik aldık. diğer 3 şarkı da da 4. olduk . sadece ingilizce şarkılarda bu kadar yüksek puanlar alabildik.türkçe söylenen şarkıların hangisi ilk 5'e girebildi.(bi tek şebnem pakerle almıştık 3.lük)
ki yaklaşık 50 kere falan katıldık biz bu yarışmaya.her neyse
sertapın birinci olduğu sene de o kadar sağlam şarkılar vardı. shake it falan hala aklımdan çıkmıyor.hadise yerine sertap çıksaydı oraya kazanırdık diyemicem ama 2.ci kesin olurduk:nazar:

o cümleler hadise için değil sertap erener için kurulmuştu
bende biliyorum ilk olmadığını sertap erener için ilk dedim
ve ekledim sertap hadisenin yerinde şu yarışmada onun rakipleri ile yarışsaydı aynı sonucu alırdı
yoksa eurovisionda ilk defa ingilizce söylemediğimizi
ve kimlerin katıldığını bilecek kadar bilgim mevcut merak etmeyin
siz yanlış anlamışsınız sadece :1closedeyes:

Lütfen böyle bir topikte de gerginlik yaşatmayın bizlere,herkes birbirinin fikrini doğru algılasın,sizin doğrularınıza tersse bile saygı gösterip,birbirinizin dinlemeyi öğrenin rica ediyorum.
Ve lütfen kurallara uyun

kizlar yinede sarki suan Ingilterenin tum radyo gece kulubu ve barlarinda caliyor tabi o hali cok guzel canli sekli kotuydu ....ama suan cok tuttu dun yan komsum muzigin sesini acmisti esimle onunden gecerken duyduk hosumuza gitmedi degil yani bence Hadiseyede yuklenmemeli hele Sertap gibi muzigi Sezen Aksudan ogrenip ogrencisi olmus bir starla karsilastirilmamali 4. olduk yari final ve final ulkelerinin arasinda 4. olduk tum olumsuluklara ragmen buda basaridir fikrimce 14 ulkeden 1puan bile almadan 4.olduk ne diyelim onumuzdeki maclara bakalim sonucta Avrupa neresini yirtarsa yirtsin gayet eglenceli ritim duygusu olan simsicak insanlariz her yarista variz 1. olsakta olmasakta biz variz ben yarismayi BBC den seyrettim spiker hic bir sarki bizi bu kadar eglendirmedi kalbimiz heraninda dum tek tek atti dedi buda guzel bir yaklasim......................................ayrica Hadisenin Ingilizcesi cok kusursuz heleki Ingilizceyi sarkida kullanmak bunu rahat yapabilmek zor bu konuda Sertapla kiyas bile yapilamaz Tarkani da biliyoruz berbat otesi ingilizceyle birde sarki soyluyordu

Son düzenleme:
bence yalının şarkısının bu şarkı ile melodisi yani müziği benziyor o kadar..toplasan koskaca şarkıda 20 sn yi geçmez o da...sözler isealakası yok..çok az bir kısmın alakasız

ya bu yarışmada hep bizim rakibimiz şudur budur derlerdi..başkalarını tanıtırlardı.bunda olmadı hiç.yada oldu ben kaçırdım
birde gerçektende dümtek tek i ben 1 den fazla dinleyemiyorum..hatta bir ara her yerde çalıyordu..kusacktım neredeyse..ama bu şarkı kendini dinlettiriyor..gösteride güzel

zaten ben yarışmaya katılayım sirk çağıracam.)))

ben katılsam yarışmaya akrobat gösterisi falan yaptıracam modern dans eşliğinde:)) değişik hareketler bulacam:))
artık bu saatten sonrada başka bir şey kesmez yaniiiiii:))

Son düzenleme:
sertabın rakibi tatu ydu o sene ve kızlar bütün dünyada liste başıydı o şarkıyla herkes onları konuşuyodu shake it kenanın katıldığı seneydi diye hetırlıyorum hatta kenan shake li bişiler söledi ya pişti olmuşlardı :uhm:
ilk ing söyleyen sertap tı aten arkadaşta onu demiş

ikimizinde yanlışı var o zaman:KK70:
sakis 2004 te katılmıştı eurovisiona sertaptan sonraki sene girmiş oluyor.
athenanın rakibi oluyor doğal olarak.delikafadulden

Bu yarşmada kazanan hadise olmul tam 1.5 milyon dolar kazanmış reklam ve konserleden kadın ondan çok rahattı sanırım.:1closedeyes:

bu çocuk nası bişidir böyle yaaaaaaa delikafadulden

[dailymotion]video/x96ehm_alexander-rybak-foolin_music[/dailymotion]

ayneeenn bana da çok fecii şekilde çağrıştırıyo ama hala bulamadım ne olduğunu bulursam yandı azerbaycan :jeyyar:

ayynen varya bende böle düşünüodum hatta devamlı müziği mırıldanıorum acaba bulabilirmiyim die..hatta ilk dinlediğimdede demiştim bu şarkı bana hiç yabancı gelmior die...

X