Euro yükseldi diye beni gözden çıkaran ailem...

Kuzeni olmasa evlense ve kuruş koklatmasa keşke. Yüzlerine bakmasa.
bu tarz durumlarda evlilik yolunu izleyenler hep pişman olmus kurtulus evlilik degil bence cnm gitsin kadin siginmaya calissin da ama baska sehirde tabiki hayatini kursun karsisina cikan tam anlami ile tanidigi guvendigi biri ile evlensin özgür iradesi ile

Evlilik hicbizaman cozum olmuyo
Yagmurdan kacarken doluya tutuluyo coguzaman bi kız ustelik kendi ailesi bu kadar eziyet edebiliyosa halası babannesi de bunu biliyodur
Orda kimsesiz olacak halası bu kıza daha beterini yapar
Nasıl olsa kimsesiz burda diye
Yanlıs tavsiye vermeyin kıza

Sizin düzgün bir plan yapıp o evden çıkmanız gerek. Evlen diyenlere bakmayın, hayatınız daha kötü olur. Yeni bir iş bakın, mümkünse farklı şehirde olsun, birden fazla yere başvurun, ayrıca bir kadın derneği ile konuşun, onların da yardımı olabilir. başvurduğunuz işler ya da iş olana kadar ek işte çalışın para biriktirin kenarda dursun, ailenize sakın söylemeyin, başvurduğunuz yerden haber gelince kalacak yer bakın, eşyalarınızı birer birer evden çıkartın.

hiç arkadaşınız var mi?

Allah yardımcınız olsun, tez zamanda yüzünüz güler inşallah ailenizden gizli para biriktirin. Aman dikkat edin bu kadar parayı seviyorlarsa maaş kartınızı, birikiminizi elinizden almasınlar. Sonra da başka şehirde hayat kurun. Sıfırdan kendinize bir hayat kurmak bu şekilde yaşamaktan daha kolay olacaktır. Bu süreçte kadın sığınma evlerine, kadın derneklerine başvurabilirsiniz. Daha sonra hattınızı değiştirin, izinizi kaybettirin. Böyle şeyleri tavsiye edeceğimi de hiç düşünmezdim ama bu anlattıklarınıza karşı başka bir şey aklıma gelmiyor. Rabbim yolunuzu bahtınızı açık etsin

euro yu duyan bazı üyeler kuzenle evlenmeyi tavsiye etmiş ya pesss.o kuzen de annesi de aynen babası gibi konu sahibinin ha baba evinde hakarete uğramış ha koca evinde ne farkı var.ilerde mutsuz olursa da akraba olduğu için boşanamayacak da olayları iyice büyüyecek.kuzenle evlenmenin neresinde çözüm ben göremedim de

Bizde de durum aynı.Sülaledeki herkes halamın oğluna vermeye çalıştı kızını.Hollandada yaşasın bir eli yağda bir eli balda olur dediler.Ve kuzenimde kavgacı pisliğin teki.Saplantılı bir insan.
Kesinlikle evlenmeyin..bosanacaginizi bildigi icin sizi öldurmekle tehdit edecek..o etmese baban tehdit edecek..ailenizi polise şikayet edin sus pus olurlar.

Hani bi laf var havlayan köpek ısırmaz diye. Bırakın havlasınlar, hatta bırakın ısırsınlar. Yeter ki bu yıldırma ve bezdirme politikalarına boyun eğip de saçmasapan bi evlilik yapmayın. Zira onlar doğrudan bi sey yapamazlar size bu konuda.

Siz kavga etmeyin, fiziksel şiddete yönelmeyin. Edilen lafları da duymayın. Mümkün olduğunca gözlerine görünmeyin. Bi çeşit pasif direniş haline geçin. O evden kendi başınıza çıkmanın bi yolunu bulana kadar dik durun yeter. Bunun normali maaşınızdan birikim yapıp uzakta bi eve çıkmaktır. Memur olmaya oynanıp tayin, atama vs. ile sehir degistirmek denenebilir.

Ama yakamdan düşmezler, paramı elimden alıyolar, canım tehlikede diyosanız (ki olmayabilir, basta dedigim gibi her havlayan köpek ısırmaz. yine de en iyi siz bilirsiniz durumunuzu) ben olsam başka bi şehirde bi yardım dernegi ya da sıgınma evi vs. bulur, hazırlıklarımı yapar sonra da maaşımı alacağım bi gün işe gidiyorum diye çıkıp ortadan kaybolurdum. Sonra isteyen istediği yerde arasın bakalım ne buluyo. Gönül isterdi ki sizi adli makamlara yönlendirelim ve fakat ülkenin bu konudaki basiretsizliği ortada. Bu sözde ahlaklı, adaletli ve dindar gecinirken özde bütün insani ve hukuki degerlerden koptugumuz rezil düzende emegi gecen herkese buradan sevgilerimi (!) iletiyorum ama tabi bunun size bi hayrı yok su an.

O nedenle son olarak evlilik konusu açıldığında da sakin sakin "Bağırsan da çağırsan da dövsen de sövsen de evi başıma yıksan da evlenmiyorum. Ne yaparsan yap sonuç degişmeyecek. Yük oluyosam göster kapıyı bitsin. Kaç yıldır ne sizin bana bi hayrınız var ne benim size. At başından kurtul. Onu da yapmıyosan ben senin evladınım, sen benim babamsın. Bu yaşa kadar iyisiyle kötüsüyle yaşadık bu saatten sonra da yaşar gideriz." deyin geçin. Ötesine de cevap vermeyin, dikkate almayın. Sakinliğinizle ve umursamazlığınızla siz onları bezdirin. Yoksa ya zarar göreceksiniz ya zarar vereceksiniz benim anladığım.

Ailenden uzak bir şehre gidip sığınma evine sığınıyorsun. İş bulunca 2 öğrenciyle eve çıkıyorsun. Asla ama asla arayıp sormuyorsun, gerekirse polise bile git beni öldürecekler diye izini oradan bulamasınlar. Sen gittikten bir süre sonra çok arayacaklar çünkü sen para kaynağısın şu an. Başka yolu yok bence

Reactions: Z P
S sassyassyy merhabalar,konu sahibi size yazdı mı acaba? çok merak ediyorum durumunu

evet konustuk. simdilik bekliyor ama ne zaman ihtiyaci olursa bana tekrar yazacak. sanirim bir sure daha ayni yerde calismaya devam edip daha sonra evden ayrilacak.

Ay keşke dini bilseymiş. Dinde zorlama yoktur. İnsan kendi iradesine bırakılmıştır. Farkında değilki böyle yaparak iyice soğuttuğundan

bunu demek dile kolay biliyorum ama evlen yurt dısına git kapan.dil ögren.sonra boşan.geri başını aç.Günahınıda onlara yükle.Sonucta allah için kapanmış olmuyorsunki açınca günah olsun.günahıda sevabıda onların olsun.hayatını yaşa kızım.Bunların hepsi böyle insanlara müstehak

Bu en mantiklisi olur simdi evlense halasida zaten babasini aratmicak biri gibi kuzen nasil biri gecinmek nasil olur belli degil hadi akraba olusunu da gectim yani boyle belirsizlige gitmektense kadin siginma evi belki en mantiklisi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…