Euro yükseldi diye beni gözden çıkaran ailem...

Bir arkadaşımı Almanyadaki teyzeoğlu ile evlendirilmiş çocuğu öve öve bitirememişler o zaman. Bir gitmiş içki kumar kadın kız şiddet ne ararsanız.... 3 sene evli kalmış sonrası 5 seneyi aştı sanırım boşanma davası da bitmedi soyadı da düzelmedi acı içinde. Yeni biriyle de evlenmedi.

Ay delirmeyin lutfen. Caresiz değilsiniz. Buyuk konusmak gibi olmasin ama ben ciddi ciddi uzakta cok uzakta kendi hayatimi kurma yoluna giderdim. 30 yasinda dayak yemek ne demek ya. Asgari ucretler efendiler gibi tek basiniza gecinirsiniz. Bebek adimlariyla baslayacaksiniz tabi bu yola. Birikiminiz var mi hic

Evet.Orada ne dil öğrenebilirim ne de çalışabilirim.En fazla evlere temizliğe giderim halamla o da en fazla.Ki orada da dayak devam edecek eminim
Dayak niye devam etsin ki orda ? Hayatin burda rezil olmus ve olacak zaten.Orda bir süre sabret biraz aklını kullanip kocani halana düşman da edebilirsin yeter artık hayat de ezilme sen ez aç gözünü .

Hollanda dili çok zor bi dil değil.neresi hollandanin da bu kadar dışlanıp ıs bulamamışlar çok merak ettim?
Ayrıca arkadaşların yorumlarında gördüm dil okuluna göndermezler falan yazmışlar.Belcika olsa o dedikleri olabilir ama Hollanda da belli bi seviyeye gelinceye kadar mecburi okula gidilmek zorunda.zaten o mecburi kurslari bitirdiginde de is bulup calisacak seviyeye gelinmis oluyo.zaten Hollandaya gelmek için de sınava girmek zorunda.Tabi bu son çare.eger kuzeninle evlenmek gibi bi fikrin olursa Hollanda da ıs bulup kendi ayakların üzerinde durabilirsin.Ama yine de çok zor bi surec.cocuk olmadığı sürece boşanınca oturum alma vs zor.oturum alıncaya kadar da çok uzun yıllar o halaya katlanmak vs de var.Allah yardımcın olsun...

Yalnız yasasam gel yasa benle derdim be kuzum oyle uzuldum sana ama kızım var ve evım cok kucuk, keske sunu iki sene sonra yasayaydın da kızım da unıversıteye baslamıs olaydı, ben anneme beni bir haftadır aramadı , Yemek paketı yollamıs kek börek ama yolluyorum diye aramadı bile, babam da sadece gecen gun aradı paran var mı dıye sordu diye kırıldım bugun bı ton dedıkodusunu yaptım arkadasıma. Ki senden kaç yas buyugum. Acaba muhasebe yerine cafede falan mı çalıssan aynı asgarı ucret zaten, bunlar nasıl insanlar ya? Sinir oldum hepsıne.

Şefkat der diye bir dernek var arada göruyorum evi gıdecek yeri olmayan kişiler gidiyor ev bulup kendı hayatını kurana kadar kalıyor sanırım bir öğrencı kız gıdıp kalmıstı hatta kızın kıtaplarını okul masraflarını falan karşılamışlardı hala duruyomu bilmiyorum ama birkaç sehırde varlar kışlık mont falan göndermiştim onlara bı arastırın ıstersenız

Son çağre olarak bende öyle düşünüyorum.Ama korkuyorum ameliyat olsam en basitinden kaza geçirsem ortada kalırım burada en azından akşam dönebileceğim evim var ameliyat olsam evde parasız kalabilirim
cok uzuldum durumuna. tum yazdiklarini da okumaya dayanamadan bu mesajın uzerine hemen yazmaya engel olamadim.

ameliyat konusunda dusundugunde bir nebze haklisin. ama bu aile sana iyi bakacak mi ameliyat olsan? kendimden ornek vereyim, dunyanin obur ucundayim, evde bir basima düşük yaptim, simdi acil ameliyat olmam gerekse arkadastan baska kimse yok cocuguma bakabilecek. demem o ki hayat bizi bazen farkli kosullarda yalniz birakiyor. o nedenle bugun yalniz kalmaktan korkma. bugün yalniz kalmaman gelecekte oyle ya da boyle yalniz kalmayacaginin garantisi değil.

yurtdisinda halasina gelin gidenlerle tanistim. dil ogrenemiyorlar, sadece aile icinde insan görüyorlar. o nedenle yurtdisina cik sonra polise sığın kısmı maalesef bana gercekci gelmiyor. zaten onlar sana sponsor olacaklari icin 3 5 sene olmadan yanlarindan ayrilirsan seni yine turkiyeye yolluyorlar galiba. ama biri ile tanismistim, teyzesinin oglu ile evlendirilmis, dayaga dayanamayip kaçmış, dil ogrenmis, calisiyor, cocugu ile hayat kurmuş. ama kac sene evli kalmis vatandaslik alabilmis mi onu bilmiyorum.

bence sizin icin en denemeye deger yontem kadin siginma evine sığınıp, orada yetkililerin verdikleri akillari dinleyerek kendinize yeni bir hayat kurmak.

bir arkadasim kadin siginma evinde calisiyordu. sonra baska bir tanidigim kadin siginma evine gidince ne olur bundan sonra diye sordum. arkadasim eger bizlerin lafini dinlerse hayat kurar ama.kadin siginma.evindeki diger kadınların lafini dinlerse uzulur demisti. zira siginma.evlerindeki kadinlari kandirmak icin oraya giden kadinlar da oluyormuş.

zaten diptesin. topla bir bavul, git siginma evine. ailenle iliskilerin daha ne kadar.kotu olabilir ki? orada da on ayak olurlar bir is bulursun simdikinden cok farkli olmaz calisma hayatin. zamanla hem.ozguvenin gelir. zira yazdiklarinda hic bir kusurun yok ama beni kinamayin diyip durmussun. neyin var ki senin kinanacak. hic bir seyin yok.

allah yardimcin olsun.

Kimseden yardım istemek için değil içimi dökmek için yazıyorum.Kınayacaklar küçümseyecekler lütfen yazmasın zaten artık dayanacak gücüm de kalmadı.

Eski konularımı bilenler bilir rezil bir ailem var.Annemin yaptıkları üstüne evime yakın diye bir şirkette sekreterlik muhasebe işine bakmaya başladım asgari ücrete.Ne yazık ki patronum insan değil.Küfürü hakareti özel hayatını bağıra bağıra misafirleriyle konuşması...Neyse dedim sabret evde neler yaşadın bak aylarca iş bulamadın da evde kuru ekmek yemene laf edildi sabret.

Dün olan olaya gelelim.Babam iş çıkışı seni alıp eve götüreyim yakındayım dedi önce şaşırdım öldüm desem gelip de yardım etmez çünkü ailem.Patron yoktu ofise geldi asgari ücrete burda mı çalışıyorsun diye mırın kırın etti.Evde mi durayım annem evde istemiyo 30 yaşındasın babaevinde ergen mi tek odada yaşıyosun diyo dedim .Neyse çıktık hadi dedi şu cafede çay içelim.Hayırdır baba eve geldik sayılır ne çayı dedim.Ağzını yüzünü iğrenç bi şekilde yalayarak hayır hayır dedi.Geçtik oturduk.Başladı dökülmeye.Halamla konuşmuşlar kuzenimle evlenmemi uygun görmüşler.Halamlar yurtdışında yaşıyor bu arada 30 küsür senedir.Babam öyle deyince gözümden yaşlar aktı yediremedim istenmediğimi.Yıllardır abi dediğim kuzenimle evlendirilip yurtdışına postalanmayı...Halam deseniz dinle kafayı bozmuş Türkiyeye geldiğinde her fırsatta saçım açık diye üstüme yürüyen bir insan...Ben ağlamaya başlayınca babam devam etti.1 euro 10 tl hayatın kurtulur bizi de kurtarırsın dedi ki kendisinin 900.000 tl malvarlığı var.ihtiyacımız yok ama para hırsı annemi babamı kör etmiş.Cafenin ortasında ağlaya ağlaya rezil oldum yüzüm uyuştu bayılacaktım.üniversite okurken böyle hayal etmemiştim ne hayallerim vardı benim...Eve geldik yıktım ortalığı.Millet euro yükseldi diye çocuğunu satmadı şere....zler diye bağırdım.bütün binaya rezil olduk.ben babama vurdum o bana vurdu...Annemle kardeşlerim doğru söylüyo 1 euro 10 tl seni kim alsın var gitsin dedi.Gerçekten delirecektim.Babam bunun kulağına laf gitmiyor eğer evlenmezse bu evi dar edecem ona dedi duydum.Sabaha kadar ağlayıp işe geldim bugün.Bana ettikleri eziyetleri düşünüyorum da...İşten çıkıp dolmuşa koşarak gitmelerim sırf kavga çıkmasın diye.Azıcık geciksem küfürler...Bilerek geç gittiğimde dayaklar ve benim de onlara vurarak karşılık vermelerim...Annemin 25 yaşımdan beri 30 yaşındasın demeleri...Banyo yapmamdan tutun da yemek yememe kadar küfür etmesi...Bu evden gideceksin kalt.k olmasan sen de evlenirdin ne o...lar yaptın da kimse seni almıyo demeleri...Ayrı eve çıkayım dedim seni öldürürüz dediler ki yaparlar da gazetelerde okursunuz.

Lütfen kınamayın küçümsemeyin ben elimden geleni yaptım.Sadece bir iç dökme...
Apart yadayurda cık

Sana cok uzuldum canım benimde yok ama az da olsa sana para gondermek istiyorum belki ilk 2 aylık kiranı odeyebilirim yeterki o evden cık
sırf o İgrenc aileden kurtul kendine bilmedikleri bi yerde adresini asla kimseyle paylasmadan 1 + 1 bir ev tutman icin
Ne dersin bunu yapabilirmisin

evlen git yurtdışına sonra boşanırsın yurtdışında hayatını devam ettirirsin.

malesef bu o kadar kolay degil diye biliyorum. aile birlesimi vizelerinde evlilik biterse vize de yenilenmiyor. geçen bir grupta hollandali kocasindan 1 yil dolmadan bosanmak uzere olan birinin turkiyeye esyalarini goturebilmek icin sordugu sorulari okumustum.

K kasmpatar ne yaptin?

Benim halamın kızı yurtdısına evlenip gitti kocasından ve ailesinden cekmediği eziyet kalmadı. Kocası aldattı kumar oynadı icki uyusturucu mafya her iş vardı adamda. Ailesi de kızı eve kapadı iş iş iş gozunu actırmamıslar ne arkadas edinebilmis ne bisey
Temizlik isine sokmuslar kızı maaş kartını da adamın ailesi almış elinden
işte temizlik evde temizlik yemek hizmet gelene gidene
En son bosancam diyodu cekemiyorum diyodu
Sakın gitme
Seni mahvederler hollanda da

Kimseden yardım istemek için değil içimi dökmek için yazıyorum.Kınayacaklar küçümseyecekler lütfen yazmasın zaten artık dayanacak gücüm de kalmadı.

Eski konularımı bilenler bilir rezil bir ailem var.Annemin yaptıkları üstüne evime yakın diye bir şirkette sekreterlik muhasebe işine bakmaya başladım asgari ücrete.Ne yazık ki patronum insan değil.Küfürü hakareti özel hayatını bağıra bağıra misafirleriyle konuşması...Neyse dedim sabret evde neler yaşadın bak aylarca iş bulamadın da evde kuru ekmek yemene laf edildi sabret.

Dün olan olaya gelelim.Babam iş çıkışı seni alıp eve götüreyim yakındayım dedi önce şaşırdım öldüm desem gelip de yardım etmez çünkü ailem.Patron yoktu ofise geldi asgari ücrete burda mı çalışıyorsun diye mırın kırın etti.Evde mi durayım annem evde istemiyo 30 yaşındasın babaevinde ergen mi tek odada yaşıyosun diyo dedim .Neyse çıktık hadi dedi şu cafede çay içelim.Hayırdır baba eve geldik sayılır ne çayı dedim.Ağzını yüzünü iğrenç bi şekilde yalayarak hayır hayır dedi.Geçtik oturduk.Başladı dökülmeye.Halamla konuşmuşlar kuzenimle evlenmemi uygun görmüşler.Halamlar yurtdışında yaşıyor bu arada 30 küsür senedir.Babam öyle deyince gözümden yaşlar aktı yediremedim istenmediğimi.Yıllardır abi dediğim kuzenimle evlendirilip yurtdışına postalanmayı...Halam deseniz dinle kafayı bozmuş Türkiyeye geldiğinde her fırsatta saçım açık diye üstüme yürüyen bir insan...Ben ağlamaya başlayınca babam devam etti.1 euro 10 tl hayatın kurtulur bizi de kurtarırsın dedi ki kendisinin 900.000 tl malvarlığı var.ihtiyacımız yok ama para hırsı annemi babamı kör etmiş.Cafenin ortasında ağlaya ağlaya rezil oldum yüzüm uyuştu bayılacaktım.üniversite okurken böyle hayal etmemiştim ne hayallerim vardı benim...Eve geldik yıktım ortalığı.Millet euro yükseldi diye çocuğunu satmadı şere....zler diye bağırdım.bütün binaya rezil olduk.ben babama vurdum o bana vurdu...Annemle kardeşlerim doğru söylüyo 1 euro 10 tl seni kim alsın var gitsin dedi.Gerçekten delirecektim.Babam bunun kulağına laf gitmiyor eğer evlenmezse bu evi dar edecem ona dedi duydum.Sabaha kadar ağlayıp işe geldim bugün.Bana ettikleri eziyetleri düşünüyorum da...İşten çıkıp dolmuşa koşarak gitmelerim sırf kavga çıkmasın diye.Azıcık geciksem küfürler...Bilerek geç gittiğimde dayaklar ve benim de onlara vurarak karşılık vermelerim...Annemin 25 yaşımdan beri 30 yaşındasın demeleri...Banyo yapmamdan tutun da yemek yememe kadar küfür etmesi...Bu evden gideceksin kalt.k olmasan sen de evlenirdin ne o...lar yaptın da kimse seni almıyo demeleri...Ayrı eve çıkayım dedim seni öldürürüz dediler ki yaparlar da gazetelerde okursunuz.

Lütfen kınamayın küçümsemeyin ben elimden geleni yaptım.Sadece bir iç dökme...
sıgınma evleri ve uzaklastırma kararı en iyisi bence de onlarin hepsi evde yokken evden topla tası taragıni hatta yasadigin sehirde degil baska sehirin siginma evine git yakin bi sehirin size orada da yeni bir hayata tutun derim

Aynı yaştayız yıllar öncesinde benzer şeyleri yaşadım çok acı sizi derinden anlıyorum malesef 😔Vazgeçmeyin kararınızdan eğer eminseniz karşı taraftaki kuzeniniz o şekilde göremeyeceğinizden veya hatta orada yapamayacağınızdan eminseniz kesinlikle onlara taviz vermeyin bu hayat sizin sizin kararlarınız kimse karar hakkı düşmez anne baba olsa bile .Kuzeniniz ollnasa tanıma şansınız olsaydı düşünün neden olamsı derdim Trden iyi rahat bir şekilde doğru kişiyle iyi olurdu ama şartlar farklı 🤷‍♀️Bir de dolar o burada on tl’ye ama Euro veyahutta Oda hala 1 $ bir Euro oranın yaşam şartları daha iyi tabii ki ama ne kazanıyorsun o kadar harcıyorsun buradaki gibi değil yani oradan getirip buradan harcıyamıycağına göre aynı şey 1 euro kazan bozdur 10 tl olup harca değil orda 1 euro 1euro
ailesi zaten sen eurolari gonder biz bozdurup burada harcayalim derdinde cnm onlar tr de oldugu icin

Üniversite okumuşsunuz , mesleğiniz nedir ?

Daha iyi bir yerde daha iyi bir iş bulabilme imkaniniz olsa hem birikim yapsaniz hem eve baksanız aileniz kapar çenesini biraz .

Madem bu evden çıkamam , "ameliyat var, yalnız kalırım " a kadar düşünüyorsunuz öyleyse ailenizle iyi anlaşmaya çalışın.

Evde temizlik yapın, yemek yapın, anne babanizla iyi anlaşın,sohbet edin, kahve yapın onlara ne bileyim işte ya iyi çocuk rolü yapın .

Bu arada kpss ye çalışın , o kapanıp cikmadiginiz odanizdan dil öğrenin ; artık internet üzerinden her şey her şey öğreniliyor. Yeter ki araştırın, isteyin.

Ben ek dil öğrenmeye başladım mesela. Ciddi de ilerliyorum geceleri birer saat çalışmakla.

Zor çok zor yaşadıklarınız , bu yaşta kabul edilemez ancak bir b planınız var mı, ne katacaksınız kendinize , ne yapacaksınız onu düşünün.

Kıyamam sana. Kuzenin olmasa evlen kurtul derdim. Evlenip ailenin suratına bakma, kendini kocana ada ve çok mutlu ol derdim. Ama kuzenle evlilik korkunç

X