Euro yükseldi diye beni gözden çıkaran ailem...

Canım benim o kadar üzüldüm ki... Senin işin yağmurdan kaçıp doluya tutulmak gibi olacak... Ailenden kaçıp halana gelin diye gitsen, bu kez de seni farklı yönlerden sıkacak kişilerle yaşayacaksın. Dil öğrenirsin, iş bulursun diye yorumlar okudum ama saçına laf eden kadın, kayınvaliden olunca seni ne dil kursuna ne de çalışmaya gönderir. Tıkılıp kalırsın. Almanya bence çok güzel, abim orada yaşıyor ben de bir Avrupa ülkesinde yaşıyorum. Ama damat adayının hem kuzenin olması, hem de baskıcı bir halanın olması çok kötü, gerçekten yağmurdan kaçarken doluya tutulma derim ben. Ne yapabilirsin bilmiyorum ama halana gelin gitmen (bu şartlarda) doğru değil...

Aynen dediğiniz gibi başka şehirde 100.000 maaşla iş buldum desem o..luk yapmaya gideceksin olur.Daha kötüsü babam seni yaşatmam dedi

Size akşam yazacağım

Ooha oha kafayı mı yemiş bunlar .

Almanya’ya gitsen sonra kuzeni şutlasan olmaz mı öyle ? Öğrenci hibe programlarına falan baksan .
Ya da orada iş bulabilir misin ? Dilin ne alemde ?
Hepsinden kaçar kurtulursun, mis gibi .

O evden ne pahasına olursa olsun kurtulmalısın ama evlenip yağmurdan kaçarken doluya tutulma lütfen! Kaç izini kaybettir, kadın sığınma evlerine sığın, başka bir şehire gidebilirsin, çalışabilirsin, bir göz oda bulursun, bir boğazına da her türlü bakarsın. En azından huzurun olur, insan gibi yaşarsın.

Son çağre olarak bende öyle düşünüyorum.Ama korkuyorum ameliyat olsam en basitinden kaza geçirsem ortada kalırım burada en azından akşam dönebileceğim evim var ameliyat olsam evde parasız kalabilirim
Aklina niye kotu seyler getiriyorsun,senelerce yanliz yasadim ben ameliyat falan olmadim , boyle dusunursen kurtaramazsin kendini , yazik diil mi sana ? Ne hikayeler var kadinlae kendini bi sekilde kurtariyor , sen once bir guclu dur ne yapmak istedifine karar ver

Konu sahibi evlenilmesi istenen kuzenininin annesinin Türkiye'ye geldiğinde bile kapanmasi için baskı yaptigindan bahsetmis. Bu şartlarda kendisine sürekli her konuda baskı yapilmasi muhtemel
o zaman kötü cnm o seçeneği elemesi gerekir.

Size yardımcı olabilecek başka aile bireyleriniz yok mu babanne dede dayı teyze gibi ya da ailenizin çekindiği başka bir aile bireyi aklım almıyor bir anne baba çocuğuna bu kadarını yapamaz

Halanızın oğlu ne düşünüyor? Yani o da istemiyorsa onunla anlaşıp tabiri caizse kapağı oraya atsanız sonra kendi yaşamınıza devam etseniz? Aklıma tek gelen şey bu, Allah yardımcınız olsun.

Hangi ülke? Almanya gibi sosyal bir ülkeyse evlen, sonra da orada şiddet baskı falan görürsen şikayet edip boşan.

Size yardımcı olabilecek başka aile bireyleriniz yok mu babanne dede dayı teyze gibi ya da ailenizin çekindiği başka bir aile bireyi aklım almıyor bir anne baba çocuğuna bu kadarını yapamaz
Bu olay olmadan önce babaannem bize geldi 3 gün kaldı.Annemin eziyetlerini görünce odama geldi oturduk konuştuk biraz.Yavrum koca ekmeği meydan ekmeği baba ekmeği zindan ekmeği dedi.Kafana uyan birini bul çık evden.40 sene kuma kahrı çektim baba evi kahrı çekmemek için gitmedim dedi.Kimse yok dedim sabah girip akşam çıkıyorum işten dedim.Ağladım annemin eziyetlerini anlatıp.O da köyde yaşıyor köye gel dedi çekme dedi ama çok yaşlı kafası gidip geliyor köy soğuk pek yaşayan yok.Oraya gidip otursam amcamlar oturtmaz buraları sen mi sahiplendin derler.Hepsi cahil insanlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…