Euro yükseldi diye beni gözden çıkaran ailem...

Kimseden yardım istemek için değil içimi dökmek için yazıyorum.Kınayacaklar küçümseyecekler lütfen yazmasın zaten artık dayanacak gücüm de kalmadı.

Eski konularımı bilenler bilir rezil bir ailem var.Annemin yaptıkları üstüne evime yakın diye bir şirkette sekreterlik muhasebe işine bakmaya başladım asgari ücrete.Ne yazık ki patronum insan değil.Küfürü hakareti özel hayatını bağıra bağıra misafirleriyle konuşması...Neyse dedim sabret evde neler yaşadın bak aylarca iş bulamadın da evde kuru ekmek yemene laf edildi sabret.

Dün olan olaya gelelim.Babam iş çıkışı seni alıp eve götüreyim yakındayım dedi önce şaşırdım öldüm desem gelip de yardım etmez çünkü ailem.Patron yoktu ofise geldi asgari ücrete burda mı çalışıyorsun diye mırın kırın etti.Evde mi durayım annem evde istemiyo 30 yaşındasın babaevinde ergen mi tek odada yaşıyosun diyo dedim .Neyse çıktık hadi dedi şu cafede çay içelim.Hayırdır baba eve geldik sayılır ne çayı dedim.Ağzını yüzünü iğrenç bi şekilde yalayarak hayır hayır dedi.Geçtik oturduk.Başladı dökülmeye.Halamla konuşmuşlar kuzenimle evlenmemi uygun görmüşler.Halamlar yurtdışında yaşıyor bu arada 30 küsür senedir.Babam öyle deyince gözümden yaşlar aktı yediremedim istenmediğimi.Yıllardır abi dediğim kuzenimle evlendirilip yurtdışına postalanmayı...Halam deseniz dinle kafayı bozmuş Türkiyeye geldiğinde her fırsatta saçım açık diye üstüme yürüyen bir insan...Ben ağlamaya başlayınca babam devam etti.1 euro 10 tl hayatın kurtulur bizi de kurtarırsın dedi ki kendisinin 900.000 tl malvarlığı var.ihtiyacımız yok ama para hırsı annemi babamı kör etmiş.Cafenin ortasında ağlaya ağlaya rezil oldum yüzüm uyuştu bayılacaktım.üniversite okurken böyle hayal etmemiştim ne hayallerim vardı benim...Eve geldik yıktım ortalığı.Millet euro yükseldi diye çocuğunu satmadı şere....zler diye bağırdım.bütün binaya rezil olduk.ben babama vurdum o bana vurdu...Annemle kardeşlerim doğru söylüyo 1 euro 10 tl seni kim alsın var gitsin dedi.Gerçekten delirecektim.Babam bunun kulağına laf gitmiyor eğer evlenmezse bu evi dar edecem ona dedi duydum.Sabaha kadar ağlayıp işe geldim bugün.Bana ettikleri eziyetleri düşünüyorum da...İşten çıkıp dolmuşa koşarak gitmelerim sırf kavga çıkmasın diye.Azıcık geciksem küfürler...Bilerek geç gittiğimde dayaklar ve benim de onlara vurarak karşılık vermelerim...Annemin 25 yaşımdan beri 30 yaşındasın demeleri...Banyo yapmamdan tutun da yemek yememe kadar küfür etmesi...Bu evden gideceksin kalt.k olmasan sen de evlenirdin ne o...lar yaptın da kimse seni almıyo demeleri...Ayrı eve çıkayım dedim seni öldürürüz dediler ki yaparlar da gazetelerde okursunuz.

Lütfen kınamayın küçümsemeyin ben elimden geleni yaptım.Sadece bir iç dökme...
Ailen avrupaya giden zengin oluyor kafasında Eurolar sanki gökten yagıyor orda! Kesin Almanyadır. Avrupaya gitsen dil bilmiyorsun. Oturumun 2 yıl esinin üstünde olucak Adam isterse 2 yıl icinde seni geri gönderir halana ogluna baglı bir hayat yasıycaksın Seni oyuncak gibi kullanırlar Calısmana bile izin vermezler ki gözün acılmasın! Halanın oglu da kesin Adam degil gece hayatı da vardır onun neden almanyada turk kızıyla evlendirmiyorlar! Cunku ordakıler ne oldugunu biliyodur. Genelde tr alırlar ki saf hic bir sey den haberi yok kuzu kuzu kabul eder bizim oglanı idare eder biz bunu avucumızda oynatırız misali(valla halana da cok guvenme bence sakın böyle bir hata yapma) Ailen Allah akıl fikir versin para hırsı bürümüş Sen yarın bir gün bosanmak istesen de kabul etmezler seni

sığınma evi şuanlık tek çare seni bu kadar yük gören insanlarla anne baba da olsa kendini ezdirme çek git ama başka bir şehirde sığınma evine git şartları araştır yerini ayarla hazırla planını yap ve git seni bulamasınlar

euronun 10 lira olmasiyla sizin evlendirilmenizi nasıl bağdaştirmışlar?
halanızın oğlu nasıl bir insan?

Bu tarz ütopik önerilerde bulunmayın lütfen! Konuda bahsedilen Leş ötesi Hala ve Şerefsiz ailenin o göstermelik evliliği rahat bırakacağını sanıyor musunuz? bahsi geçen kuzen dediğiniz gibi göstermelik evliliği kabul etti ve gittiler sonra değişti içinden bambaşka biri çıktı o zaman bu kız ne yapacak? Hadi o erkektir diye Leş annesi( hala) tarafından affedilir, umursanmaz peki bu kız ne olacak?

Ben bulduğum fikir çok şahane %100 kurtulursun dedim mi hayır.
Ama Türkiye'de olduğu sürece bana hiçbir zaman bulunamazsın gibi gelmiyor şahsi fikrim, araya tanıdık manıdık sokup nerede olduğun öğrenilir gibi geliyor, evden çıkarsan da yaşatmayız demiş ailesi.
Daha mantıklı yorumunuz varsa siz de yazın yani illa benimki en mantıklı yorum gibi bir iddiam yok. Hepimiz kendimizce bir çıkış yolu bulmaya çalışıyoruz.

Canım benim biz burda her zaman genç kızlara sakın kocaya kaçma aileni dinle, aileni terk etme, aile her daim yanında olacak hep senin iyiliğini düşünür ve seni gözetiler diyoruz ama seninkiler aile değil. Olmaz olsun böyle anne baba. İzini kaybettir. Sığınma evi iş bulma konusunda yardımcı da oluyor. İzini kaybettir.

Yalnız lütfen planlı hareket et. Birden olmaz bu iş. Satranç oynar gibi her hamleni düşün. Kadın derneklerine yaz Twitter'dan dm den. Akraba evliliğine zorlanıyorum de. Darp ederlerse mutlaka rapor al daha kolay olur o zaman sığınma evine kabul edilmen.

Güçlü ol herşey yoluna girer.

Kimseden yardım istemek için değil içimi dökmek için yazıyorum.Kınayacaklar küçümseyecekler lütfen yazmasın zaten artık dayanacak gücüm de kalmadı.

Eski konularımı bilenler bilir rezil bir ailem var.Annemin yaptıkları üstüne evime yakın diye bir şirkette sekreterlik muhasebe işine bakmaya başladım asgari ücrete.Ne yazık ki patronum insan değil.Küfürü hakareti özel hayatını bağıra bağıra misafirleriyle konuşması...Neyse dedim sabret evde neler yaşadın bak aylarca iş bulamadın da evde kuru ekmek yemene laf edildi sabret.

Dün olan olaya gelelim.Babam iş çıkışı seni alıp eve götüreyim yakındayım dedi önce şaşırdım öldüm desem gelip de yardım etmez çünkü ailem.Patron yoktu ofise geldi asgari ücrete burda mı çalışıyorsun diye mırın kırın etti.Evde mi durayım annem evde istemiyo 30 yaşındasın babaevinde ergen mi tek odada yaşıyosun diyo dedim .Neyse çıktık hadi dedi şu cafede çay içelim.Hayırdır baba eve geldik sayılır ne çayı dedim.Ağzını yüzünü iğrenç bi şekilde yalayarak hayır hayır dedi.Geçtik oturduk.Başladı dökülmeye.Halamla konuşmuşlar kuzenimle evlenmemi uygun görmüşler.Halamlar yurtdışında yaşıyor bu arada 30 küsür senedir.Babam öyle deyince gözümden yaşlar aktı yediremedim istenmediğimi.Yıllardır abi dediğim kuzenimle evlendirilip yurtdışına postalanmayı...Halam deseniz dinle kafayı bozmuş Türkiyeye geldiğinde her fırsatta saçım açık diye üstüme yürüyen bir insan...Ben ağlamaya başlayınca babam devam etti.1 euro 10 tl hayatın kurtulur bizi de kurtarırsın dedi ki kendisinin 900.000 tl malvarlığı var.ihtiyacımız yok ama para hırsı annemi babamı kör etmiş.Cafenin ortasında ağlaya ağlaya rezil oldum yüzüm uyuştu bayılacaktım.üniversite okurken böyle hayal etmemiştim ne hayallerim vardı benim...Eve geldik yıktım ortalığı.Millet euro yükseldi diye çocuğunu satmadı şere....zler diye bağırdım.bütün binaya rezil olduk.ben babama vurdum o bana vurdu...Annemle kardeşlerim doğru söylüyo 1 euro 10 tl seni kim alsın var gitsin dedi.Gerçekten delirecektim.Babam bunun kulağına laf gitmiyor eğer evlenmezse bu evi dar edecem ona dedi duydum.Sabaha kadar ağlayıp işe geldim bugün.Bana ettikleri eziyetleri düşünüyorum da...İşten çıkıp dolmuşa koşarak gitmelerim sırf kavga çıkmasın diye.Azıcık geciksem küfürler...Bilerek geç gittiğimde dayaklar ve benim de onlara vurarak karşılık vermelerim...Annemin 25 yaşımdan beri 30 yaşındasın demeleri...Banyo yapmamdan tutun da yemek yememe kadar küfür etmesi...Bu evden gideceksin kalt.k olmasan sen de evlenirdin ne o...lar yaptın da kimse seni almıyo demeleri...Ayrı eve çıkayım dedim seni öldürürüz dediler ki yaparlar da gazetelerde okursunuz.

Evlenince geçmeyecek daha kötü bir hayatın olacak gibi.Bence kendine uygun birini bul ya da polis dernek bilmiyorum yardım al cik o evden.Calismayi hiç birakma ayakta durman için maddi manevi lazim.Ama aile iğrenç ne diyecegimi bilemedim

Akıllarınca kız oradan bunlara euro gönderecek, onlar da bozdurup bozdurup harcayacak.
kiz euroyu nerden bulsunda yollasin diye düşünen yok tabi.
saniyorlar ki oraya gidince oluk oluk euro akacak.
orada yasayanlar evet türkiye ye gelince paralari para ediyor ama eskidenmiş o euro bolluğu şimdiki gençler kendine ancak yetiriyor çünkü yaşam standartlari farkli şimdikilerin.
eskiler yememis icmemis biriktirmis o bolluk ordan.
konu sahibesine kuzenini sordum nasil bir insan diye bilmiyorum ama ben olsam bu sartlarda planim cok farkli olurdu
madem oyle atarim kapağı oraya bir sure sonra yoluma bakarim.

Akıllarınca kız oradan bunlara euro gönderecek, onlar da bozdurup bozdurup harcayacak.
Aynen 20 yıl önce tr aileler kızlarını yurt dısına bu kafayla gelin verdi sonra kızları cocuklarla ortada kaldı Avrupada o kadar cok dul bayan varki cünkü Avrupada turk erkeklerin cogu gece hayatları var cogu karı kıza gider olan tr gelin gelen masum kızlara oluyor Tr ailelerin bundan haberi yok ne yazık ki

Şehir dışı, sanayi gelişmiş yerlerde iş bakın. Maaşı için gitmene sessiz kalabilirler... Bulaşmayın böyle akılsız, çapsız insanlara sakın.
Özür dilerim ısrarla aynı şeyi yazmışsınız ama hanımefendi diyor ki işten çıkınca koştur koştur dolmuşa atıyorum kendimi, geç kaldığım için kavga etmeyelim diye. Sizce mümkün mü onların bilgisi dahilinde ben şu şehirde iş buldum çalışacağım demesi? Ancak tamamen kurtulmak istediğine karar verecek sessiz sedasız çekip gidecek. Benim gözlediğim kadarıyla ancak böyle mümkün.

Bu tarz ütopik önerilerde bulunmayın lütfen! Konuda bahsedilen Leş ötesi Hala ve Şerefsiz ailenin o göstermelik evliliği rahat bırakacağını sanıyor musunuz? bahsi geçen kuzen dediğiniz gibi göstermelik evliliği kabul etti ve gittiler sonra değişti içinden bambaşka biri çıktı o zaman bu kız ne yapacak? Hadi o erkektir diye Leş annesi( hala) tarafından affedilir, umursanmaz peki bu kız ne olacak?
Lexa ihtimal üretiyoruz sadece. Tabi ki kesin cozum olamaz ama belki ise yarar, belki kuzen gercekten vicdanli biridir. Ne yasadigini bilemeyiz. O evdr kalmaya devam ettigi surece hayati cehenneme donecek. Evden ayrilsa asla pesini birakmazlar. Siginma evleri nereye kadar koruyacak. Is buldu, yeni bir hayata basladi diyelim, belli ki iyi kazanacagi bir isi yok. Asgari ucretle gecinmek mumkun mu bi ulkede? Ancak soyle 10 bin falan kazanip yarisini ailesine gonderirse rahat birakir o serefsizler. Yoksa bu kizi rizasi olmadan evlendirirler. Umutsuzluga dusmek istemiyorum ama tek cozum yolu para. Para olmadan ayakta duramaz.

Keko Bi ailen var, kaç kurtar kendini

Özür dilerim ısrarla aynı şeyi yazmışsınız ama hanımefendi diyor ki işten çıkınca koştur koştur dolmuşa atıyorum kendimi, geç kaldığım için kavga etmeyelim diye. Sizce mümkün mü onların bilgisi dahilinde ben şu şehirde iş buldum çalışacağım demesi? Ancak tamamen kurtulmak istediğine karar verecek sessiz sedasız çekip gidecek. Benim gözlediğim kadarıyla ancak böyle mümkün.
Paraya tamah ettikleri için daha yüksek bir maaş olursa izin verebilir gibi geldi...denesin, belli olmaz. En fazla iş bulsa da gitmez, o zaman dediğiniz sığınma evi bir seçenek olur ki, onun kabul koşulları nedir, şartları ne kadar insani hiçbirimiz bilmiyoruz.

Ayrıca babası için, o bana vurdu ben ona vurdum, bağırdım çağırdım demiş. öldürecek potansiyelde bir adam bu kadarını da yaptırmazdı bence. Korkutup sindiriyorlar, eli kana bulamak, ömür boyu mahkumiyeti herkesin gözü yemez.

Önceki konuları okumadım ama bu ne biçim anne babaymış gerçekten yaa 😔

Ay sakın ya bu tipleri bilmiyor musunuz? Yurtdışına adapte olamayan köyünde barinamamış almancı olmuş orda da nerde pis iş yapan varsa onlar? Yani ben halandan ve kuzeninden kaç derim. Bin kat baskı görürsün orda kimsesiz görürler seni

ya ben size yardim etmek istiyorum. hangi sehirdesiniz? ne mezunusunuz? ankaraya gelebilir misiniz veya nerede calisabilirsiniz?

bunlari bana buradan veya ozelden yazabilir misiniz? gozlerim doldu gercekten cok uzgunum. eger gercekten seffaf sekilde konusabilirsek elimden geleni yapabilirim ben.

Ben bulduğum fikir çok şahane %100 kurtulursun dedim mi hayır.
Ama Türkiye'de olduğu sürece bana hiçbir zaman bulunamazsın gibi gelmiyor şahsi fikrim, araya tanıdık manıdık sokup nerede olduğun öğrenilir gibi geliyor, evden çıkarsan da yaşatmayız demiş ailesi.
Daha mantıklı yorumunuz varsa siz de yazın yani illa benimki en mantıklı yorum gibi bir iddiam yok. Hepimiz kendimizce bir çıkış yolu bulmaya çalışıyoruz.
Bulduğunuz fikir yağmurdan kaçarken doluya tutulmasına sebebiyet vericek çünkü...
Tüm hayatını 35 yaşına gelmesine rağmen 20 yaşında evlenilmesine izin verilmedi diye aşk acısıyla geçiren muhtemelen psikolojik sorunlu, Leş Annesine bile 2 çift laf edemeyen yıkık loser bir kuzenin etrafında şekillendir önerisi yanlış...
Birine tamamiyle muhtaç olduğunuzu, çaresizliğinizi hissettirirseniz size yapabileceklerinin haddi hesabı olmaz.
Daha iyi fikrime gerek yok çünkü mantıklı fikirleri arkadaşlar vermiş zaten... Kadın sığınma evi, kendi hayatını kurma, kendi ayakları üzerinde durma önerileri yapılabilecek en doğru öneri...
Paraya bu kadar tamah eden leş insanların birini öldürebileceğine ihtimal vermiyorum canları çok tatlı olur. Bu yüzden izini kaybettirmesine bile gerek yok karşıda Al Capone falan yok izinizi sürsün öldürsün... Kızının asgari ücretine göz dikmiş karşıma çıksa o keltoş kafasını münasip bir yerine sokabileceğim muhtemelen bir baltaya sap olamamış bir Baba kişisi var.
Bu kadar korkulmayı hakettiğini sanmıyorum.
İyi günler 👍

X