Euro yükseldi diye beni gözden çıkaran ailem...

suan almanyaya gelin gidebilmesi icin türkiyede bir dil kursuna gidebilmeli ve sertifikasi olmasi gerekli diye biliyorum ama yanlista biliyor olabilirim

Halan oğlunu sevdiği kızla sırf açık diye evlendirmemiş. O halde seni de zorla kapatacaklar. Zorla kapatan aile "gavur memleketinde" burnunu bile dışarı çıkarttırmaz. İlk yaptığım yoruma pişman oldum. Sakın kendini riske atma. Bir kadın derneğiyle iletişime geç, seni yönlendirirler. Kaç kurtar kendini. Farkında değilsin ama bu yaşına kadar bekar ve çocuksuz kaldığın için çok şanslısın. Üstelik üniversite mezunusun. Daha fazla zulme katlanma.

Hâlâ oğluyla anlaşmali evlilik planı güzel ama riskleri de çok.Eger tutarsa,kuzenin birazcik insafli biriyse,dene diyeceğim ama şirret bir hâlâ ve sümsük oğlunun zulmüne maruz kalırsan yağmurdan kaçarken doluya tutulmak gibi de olabilir.Ailen de zaten bunu planlamış halanla birlikte oralarda tutunsunlar üzerimizden düşsün sonra isterse boşansin ne yaparsa yapsınlar diye düşünüyorlar.Halan da biliyordur oğlunun kalbinde başka birinin olduğunu ya nasıl insanlar bunlar.Ama sığınma evi yerine ilk duyduğumda yurtdışı fikri parlak geldi ne yalan söyleyeyim.Burda olursanız yakanizdan düşmezler ömür boyu sırtınızda kambur gibi bu insanları tasirsiniz kâr zarar meselesini değerlendirip en az zararla nasıl kurtulurum diye plan yapın.

Evlen diyenler neyin kafasını yaşıyor şaka misiniz gerçekten ya?
Burada kadınlar evlendiğinde yüzüne vuran evlenmeseydin diye asagilayanlar şimdi bu aklı mi veriyor?? Şok içindeyim.

Evlenme. Her şey daha da kötü olur.
Kadın sığınma evi onerisini değerlendir.
Şuan her yönden seni kurtarabilecek yol bu gibi görünüyor.
İzini kaybettir başka şehire git düzgün bir hayat kur.
Sana da yazık.
Ne bu aileye ne de sevmediğin bir evliliğe katlanmak zorunda değilsin.
İnşallah her şey güzel olur senin için.

Aynen öyle. Arkadaşım, Türkiye de üniversite bitirmiş bir kız. Akrabasının oğluyla evlendirilmiş. Yurt dışında şimdi, kadını dil kursuna yollamak bir kenara, dil öğrenir, gözü açılır diye aile içinden dışarı bile çıkarmadılar. 10 yıllık evli yabancı dili çok az.

suan almanyaya gelin gidebilmesi icin türkiyede bir dil kursuna gidebilmeli ve sertifikasi olmasi gerekli diye biliyorum ama yanlista biliyor olabilirim
Eskiden oturma izni alabilmek için bu dediğin geçerliydi canım ama şimdi hala geçerli mi bilmiyorum Bu arkadaşımızın işi her yönden zor

Biz senin neyini kınayalım canım neyini küçük görelim senin deli misin?Kınanacak küçük görülecek birileri varsa o da ailen.Öldürürüz diyorlarmış ne diyeceğimi bilemedim.Bulamayacakları bir yerlere git şehir değiştir aklıma başka bir şey gelmiyor.Allah yardımcın olsun

Nasıl buna izin veriyorlar ya, en azından eğitimli olanların bari neden sesleri çıkmıyor, ya da boşanmıyorlar? Çok yazık, bir koca için daracık alanda küçücük bir dünyaya mahkum olmaya değiyor mu ki?

Çok duyuyorum bende, buradan okuyup gidiyor, orada temizlik işi yapıp onu da TR de ev alsın diye KP'e verenleri falan

Halasının oğlu olmasın yabancıda olsa kiz istemiyor evlenmeyi neden evlen deniliyor. Bu kaçmak değil ki , yanlışa yangına atilmak.
Siz o evden kurtulmaya bakın evden kaçanlar var hemde sacma sapan gereksiz. Gidin kadin sığınmaya gençsiniz biraz kalir hayatınıza bakarsanız. Sehir de değiştirebilirsiniz.

Aynen öyle Evlenmek bir kurtuluş yolu degildir! Hele ki 35 yasında piskolojisi bozuk aklı 20 yasında evlenen kızda kalan biriyle

Adınıza o kadar cok üzüldüm ki.... Evlenmek istemiyorsanız ailenizden kurtulun. Bir daha siddet olayi oldugunda hepsinden şikayetçi olun. Kendinizi onlardan kurtarin. Sonra kadin siginma evleriyle irtibata gecin ve baska bir sehorde kendinize yepyeni bir sayfa acın. O aileyle olmaz yani.

Çocuklarım babasından ayrı kalmasın, akraba evliliği olunca da boşanırsam aile içinde zor duruma düşerim korkusu. Baskı arttıkça normal kabul ediliyor galiba, korku oluşuyor

Biraz daha dayanmaya calis. Bir yandan daha iyi şartlarda iş ara. Bir yandan kurslara git. Dil ogrenmeye bak, işkurun başka mesleklerde ki kurslarina bak. Evlenip gitmen asla çözüm değil. Belli ki orda da ayni sekilde devam edecek. Ustelik evlilik sorumlulukları.. birde cocuk olursa vay haline.
Halanla baban arasında danisikli dovus var gibi. Miras anlasmazligi var mi aralarinda. Sanki takas gibi hissettim ben.
Evlilik dedigin hatir icin olcak is degil. Ustelik dil bilmiyorsun ne yapacaksın orada. İs bulup calisamazsin. Anca dedigin gibi ev temizligine gidersen bile babanlar hâla para gondermeni bekliyor belki de.
Bir yandan ek işte bakabilirsin şuanki durumunu toparlaman için..
Butun kazandigini ailene mi veriyorsun? Kendin için ayirabiliyor musun? En azindan asgari ucretin bir tık ustunde bir iş bulsan ne aldigini soylemezsin kendine ayri birikim yapip bir eve cikardin.

Yada cogu kisinin dedigi gibi kadin siginma evlerine basvur. Calistigin sana kalir belki sadece yeme icme masrafin olur. 1 yila kadar bir birikim yapar ayri eve cikarsin..

Allah yardimcin olsun cok uzuldum. Nasil bir anne baba ki bunlari yapar soyler. Benim iki kucuk çocuğum var ikisi de kiz. Kayınpederim esime calis calis damatlar icin calisirsin dedi diye benim yuregim yandi.
Asil bu devirde kiz cocugunu okutup, kiz çocuğuna sahip cikacaksin ki yarin bir gun evlenip bosanirsa, kocasi ölürse ya da evlenmeyip yalniz kalirsa bir evi olsun, bir birikimi olsun...

Bence evlen uzaklaş ailenden zerre para da verme ve sakin evlenir evlenmez çocuk yapmaa kendini gelisyir çalış ayaklarının üstünde dur

Babamın amacı beni oraya verip karşılığında halamdan para koparabilmek.ben orda çalışırsam da sürekli arayıp para yolmak benden.Annem de gitsin de hangi kapıya giderse gitsin kafasında bir kadın.Üniv bittiğinden beri evimde kalıyosun kocan yok evin barkın yok sığıntı gibi yaşıyosun yediğin içtiğin haram olsun diyen bir kadın

İnşallah allah sana cikar yol gostersin. Kurtul bu insanlardan

Aileniz neden böyle yapıyor onu bilmeden doğru mu anlatiyorsunuz acaba anlamadan etmeden bı yorum yapmak istemiyorum geçmiş olsun

ses cıkarmadan evlen nikah kıyıldığı gün bulunduğun ülkenin polisini ara zorla evlendirildiğini dönersen öldürüleceğini söyle hayatın kurtulur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…