Ettiğim hiç bir dua kabul olmuyor çok mu günahkarım

umudunukaybetme

Guru
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2009
2.632
98
Merhaba arkadaşlar
Çok moralim çok canım sıkkın
Lütfen kırıcı yorum yapacak olanlar yorum yapmasın benim derdim bana yeter zaten
Sizlere birsey sormak istiyorum ya ben çok mu günahkarım çok mu kötüyüm bilmiyorum
Ettiğim hiç bir dua kabul olmuyor istediğim hiç bir Dilek olmuyor yüreğim yanıyor artık isyana gelecek kadar oluyorum o zaman çok ufak dileklerim kabul oluyor
Arkadaşlar lütfen bana yardım edin
Bu üzerimdeki uğursuzluğu nasıl atlata bilirim çok canım yanıyor artık gücüm kalmadı dayanamıyorum:KK43: :KK43: :KK43:

Dua etmeninde bir üslubu vardır. Nasıl ne şekilde ettiğiniz de önemli. Ve yanlış anlamayın dua kabul olacak diye bir kural yok. Önce bir güzel sınanırsınız :) Ağlar, acı çekersiniz ama dua ettim kabul olmadı isyaağğnn derseniz o zaman çıkar ilişkisine döner bu. Sizin için hayırlı olanı isteyin. Ben neyi tutturduysam o olmadı ve gerçekten iyi ki olmamış diyorum :) Aslında hayırlısı olsun derken bile kafamızda '' o olsun '' diyoruz.

Merhaba arkadaşlar
Çok moralim çok canım sıkkın
Lütfen kırıcı yorum yapacak olanlar yorum yapmasın benim derdim bana yeter zaten
Sizlere birsey sormak istiyorum ya ben çok mu günahkarım çok mu kötüyüm bilmiyorum
Ettiğim hiç bir dua kabul olmuyor istediğim hiç bir Dilek olmuyor yüreğim yanıyor artık isyana gelecek kadar oluyorum o zaman çok ufak dileklerim kabul oluyor
Arkadaşlar lütfen bana yardım edin
Bu üzerimdeki uğursuzluğu nasıl atlata bilirim çok canım yanıyor artık gücüm kalmadı dayanamıyorum:KK43: :KK43: :KK43:
Sen genede ne yaşarsan yaşa şükretmeyi birakma dua ettigin şeylerin zamani vardir allah katinda ne günahlarin var bilmem istersen töbe et allaha yalvar şükür namazi kıl tövbe namazi kıl sabret allahın yanindaysan allah birgün kabul eder yeterki isyan etme genede şükret arkadasim

Duada ibadettir olmuyor demek olmaz. Ahiretiniz icinde faydali olacagini bilin. Belki zamani vardir hayirli degildir sonuçta bizim bilmediklerimizi bilen bir Rabbimiz var. Olmuyorsa daha iyisi icin zaman vardir.

Dua etmeninde bir üslubu vardır. Nasıl ne şekilde ettiğiniz de önemli. Ve yanlış anlamayın dua kabul olacak diye bir kural yok. Önce bir güzel sınanırsınız :) Ağlar, acı çekersiniz ama dua ettim kabul olmadı isyaağğnn derseniz o zaman çıkar ilişkisine döner bu. Sizin için hayırlı olanı isteyin. Ben neyi tutturduysam o olmadı ve gerçekten iyi ki olmamış diyorum :) Aslında hayırlısı olsun derken bile kafamızda '' o olsun '' diyoruz.
Ben de hayırlısını istiyorum ama benim istediklerim hep hayırsız olan şeyler mi çıkar ilişksi değil anlatmak istediğim
Ama çok istediğim şeyler neden olmuyor ve çevremdeki herkes o kadar kolay sahip olurken ben neden bu kadar zorlanıyorum

Nick inizi mottonuz Yapmaya çalışın :) rahmetli babannemin bi lafı vardı Allah diyeni Allah komaz yani sadece allahtan iste dua et Allah geri çevirmez demek isterdi.. psikolojik destek alabilirseniz iyi olur
Çok güzel bir sözmüş ve ben hep allah diyorum ama neden bu kadar sınanıyorum dua etmeyi bilmiyorum galiba

Duada ibadettir olmuyor demek olmaz. Ahiretiniz icinde faydali olacagini bilin. Belki zamani vardir hayirli degildir sonuçta bizim bilmediklerimizi bilen bir Rabbimiz var. Olmuyorsa daha iyisi icin zaman vardir.
Ben öyle çok şey isteyen biri de değilim şükrümü hep yaparım hep derim çok iyi durumum mutluyum sonra farkına varıyorum ki sadece kendimi kandırıyorım :KK43:

Merhaba.. 3 ay öncesine kadar artık neredeyse böyle düşünecek raddeye gelmiştim. 5 senedir evliyim ilk baştan beri bebek istiyorduk hep dua ediyordum yemek yerken otururken kalkarken yatarken kalkarken bazen geceleri bile kalıp namaz kılıp dua ediyordum yani bunun için dua etmediğim 5 dk bile yoktu. Olmuyordu bende artık sizin gibi düşünüyordum acaba dualarım neden kabul olmuyor diye acaba benim kadar çok dua eden varmıdır diye. Ama hiç isyan etmedim hep şükrettim ve çok şükür duam kabul oldu 5 sene sonra hamile olduğumu öğrendim. Sizin derdiniz nedir bilmem ama bunu size umudunuzu yitirmeyin diye anlatıyorum..
Bir kere bi hocadan şu sözleri duymuştum sen Allah'ım bana mal mülk ver diye dua edersin tam o sırada annen yada çocuğun veya kardeşin tam araba çarpacakken kurtulur işte senin o duan onu kurtaracak dua olmuştur yani hiç bir şekilde karşılıksız kalmamıştır. Allah geciktiriyorsa güzelleştiriyordur 💜

Merhaba.. 3 ay öncesine kadar artık neredeyse böyle düşünecek raddeye gelmiştim. 5 senedir evliyim ilk baştan beri bebek istiyorduk hep dua ediyordum yemek yerken otururken kalkarken yatarken kalkarken bazen geceleri bile kalıp namaz kılıp dua ediyordum yani bunun için dua etmediğim 5 dk bile yoktu. Olmuyordu bende artık sizin gibi düşünüyordum acaba dualarım neden kabul olmuyor diye acaba benim kadar çok dua eden varmıdır diye. Ama hiç isyan etmedim hep şükrettim ve çok şükür duam kabul oldu 5 sene sonra hamile olduğumu öğrendim. Sizin derdiniz nedir bilmem ama bunu size umudunuzu yitirmeyin diye anlatıyorum..
Bir kere bi hocadan şu sözleri duymuştum sen Allah'ım bana mal mülk ver diye dua edersin tam o sırada annen yada çocuğun veya kardeşin tam araba çarpacakken kurtulur işte senin o duan onu kurtaracak dua olmuştur yani hiç bir şekilde karşılıksız kalmamıştır. Allah geciktiriyorsa güzelleştiriyordur 💜
Bende 10 yıl tüp bebek tedavisi gördüm7 kere tüp bebek yaptım azda olsa anlata bilmişimdir derdimi :KK43:

Bende 10 yıl tüp bebek tedavisi gördüm7 kere tüp bebek yaptım azda olsa anlata bilmişimdir derdimi :KK43:
Bende sürekli tedaviler gördüm iğneler ilaçlar kullandım psikolojim çok bozuktu artık maddi manevi çok büyük sıkıntılar çekiyordum delirmek üzereydim. Bi işe girip çalışmaya karar verdim, eşim karşı çıktı ben yine çalıştım günlerce bana küs kaldı konuşmadı ama yapacak birşey yoktu kafamı bi şekilde toparlamam lazımdı. İşe başladım tedaviyide bıraktım 4 ay sonra kendiliğinden oldu. Rabbim en kısa zamanda sizede hayırlı sağlıklı bir bebek versin inşallah ❤️

Bende sürekli tedaviler gördüm iğneler ilaçlar kullandım psikolojim çok bozuktu artık maddi manevi çok büyük sıkıntılar çekiyordum delirmek üzereydim. Bi işe girip çalışmaya karar verdim, eşim karşı çıktı ben yine çalıştım günlerce bana küs kaldı konuşmadı ama yapacak birşey yoktu kafamı bi şekilde toparlamam lazımdı. İşe başladım tedaviyide bıraktım 4 ay sonra kendiliğinden oldu. Rabbim en kısa zamanda sizede hayırlı sağlıklı bir bebek versin inşallah ❤️
aynen kendinize uğraşacak işler edinin meşguliyet bulun. dışarıya atın kendinizi. Allah zamanı gelince en güzel sekilde nasip eder inşallah. yaşadığımız sürece umut hep vardır.. :) allah kulu için hayırlısı neyse onu nasip edermiş şükür. bizim için hayırlısı böyleymiş diyecez tevekkül edecez.

Duam kabul olmuyor veya olacak mi? Diye düşünmeyin, duayı edip gerisini Allah'a bırakın.
Duaya başlamadan;
İmkanınız nisbetince, duanizdan önce sadaka verin,
2 rekat veya daha fazla da olabilir hacet namazi kılın.
Günde en az 70 estağfirullah cekin.
Namazlardan sonra cekilen subhannallah-elhamdulillah-allahuekber zikrine devam edin ve terketmeyin.

Duaya başlarken
Besmele,
Sübhane Rabbiyel aliyyil a’lel vehhab.,

Sübhanallahi velhamdü lillahi ve la ilahe illallahü vallahü ekber ve la havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azim.,

Ve peygamberimize salavatla başlayın. Ve duanizi sonunda tekrar salavat cekin.

Yunus as.min duasini okuyun
“La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minezzalimin”

Tevbe suresi 129. Ayeti okuyun
"Hasbiyallahu lâ ilâhe illâ Hû, aleyhi tevekkeltu ve Huve rabbül arşıl azîm"

Okudugunuz dualarin anlamlarini da okuyun. Ve en az 3 defa okuyun,
İsmi azam duasini okuyun.
Gece teheccud namazına devam edin.
Duanin kabul olduğu saatleri gozetin ve vakitlerde dua edin.

X