Etrafımda bebek görmek istemiyorumm!!

irem naz

Canım OĞLUM
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2008
6.671
17
O kadar kendimi kötü hissediyorum ki....Her gün etrafım da gördüğüm bebeklere bakıp benimde olsaydı demekten bıktım.Kuru bi ağaçtan farkım yokk en çokta eşime üzülüyorum.Tedavilerim sonuç vermiyo gitgide ümitsizliğe düşüyorum.Kendi kendime diyorum elbet vardır bundada bi hayır ama olmuyo yine böyle düşünüyorum....Bebeğim gel sana söz sen gelince tüm sevgimi sana vereceğimm....:emir_bebek:

çok üzüldüm birden msjınızı görünce:çok üzgünüm: her şeyde vardır bi hayır gerçekten ama insan hep neden olmadı diye düşünüyo en basit olayda bile ki çocuk sahibi olmayı istemek çok özel bi duyqu diye düşünüyorum:1rolleyes: inşallah allah size de o güzel duyguyu tattırır en kısa zamandaa.s.

canim lütfen sabirli ol.bencede herseyde vardir bir hayir.herseyi alan ve veren Rabbimin bir bildigi vardir.vede herseyin vakti zamani. nasil bir tedavi gördün.bir tanidigim vardi.kac yil tedavi gördü neler neler yapti bir türlü olmadi ta ki,kafasindan cikarincaya kadar.kendine bir mesgale bulmustu,tam ona adapte olmustu ki istedigi sey oldu.hamileydi artik...diyecegim o,kafanda fazla kurma.

arkadasim cok uzuldum gercekten yazdiklarini okuyunca...ama bence hemen pes etmemelisin...ben gecenlerde birinin 15 seneden sonra ucuz bebegi oldugunu duydum cok ilginc dimi?
Allah verince veriyor ha 10 sene sonra ha 10 sene once ...

herseyde vardir bir hayir biliyorum söylemek kolay diyeceksin ama bence hemen koyverme kendini pes etme savas ...kötü düsünürsen kötü olur iyi düsün iyi olsun insallah senin de bir bebegin olur canim Sevgilerrrrrrr

arkadasım yapma herseyın bası sabır.sabırla ımtıhan edılır ınsanlar.inşallah senınde evladın olur.kendını karartma,umutlu olmaya calış.

ne kadar zamandır istiyorsunuz bilmiyorum ama sizi çok iyi anlıyorum
bende beş yıllık evliyim dört yıldır bebek istiyorum ama olmuyor işte
önceden yolda gördüğüm bebekleri severdim ama şimdi yapamıyorum neden bilmiyorum
eşimde çok sever çocukları artıkonun başka çocukları sevmesine bile tahammülüm yok
içim acıyor o başka bebekleri severken

kızlar biraz daha sakin düşünürmüsünüz niye bu kadar umutsuzsunuz rabbim elbet nasip edecek ama zamanı var bekleyin sadece istemek yerine hayırlısını isteyin inanın şimdi bebeğimiz yok diye üzülüyoruz ama ilerde nelerle karşılaşacağımızı allahtan başka kim bilirki rabbim bilmiyormu görmüyormu sizin ne kadar bebek istediğinizi görüyor duyuyo öyleyse neden vermiyor bir düşünün her şeyde bir hayır vardır sıkmayın canınızı rabbim doğru zamanda hayırlı ve sağlıklı evlatlar nasip etsin size bir küçük yaşanmış bir olay anlatayım yıllarca evlat hasretiyle yanan bir çift varını yoğunu tedavi için harcamış 17 yıl bebekleri olmamış 17 yıl dile kolay arkadaşlar adm kurbanlar kesmiş adaklar damış olsun diye ama rabbim nasip etmemiş bir gün el açıp karı koca yalvarmışlar ver allahım ne olursa olsun ver artık yeter dayanamıyoruz diye kısa bir süre sonra bebekleri olmuş çok sevinmişler şimdi kadın ölmüş adam huzurevinde söylediği şey şu ''7 yıl adaklar adadım kurbanlar kestim dualar ettim etmez olaydım olmaz olaydı böyle evlat annesini yıllarca dövdü kadıncağız kahrından öldü benide yumruklayıp beni sokağa attı şimdi buralardayım arayanım soranım yok''
YANİ KIZLAR ALLAH NE VERİRSE HAYIRLISINI VERSİN LÜTEN SABREDİN VE HAYIRLISI İÇİN DUA EDİN SONUÇ NE OLURSA OLSUN YETERKİ HAYIRLISI OLSUN AMİİİİN

Biz de istiyoruz , olmuyor ama umudumuzu yitirmedik. Benim ust katimdaki komsumun 4 aylik bir bebegi var, onu hamileyken gordugumude cok ozenirdim, ama yine de isyan etmemek icin, "o hamile gezemiyor ben geziyorum,o hamile her istedigini yiyemiyor ben yiyorum, o hamile midesi bulaniyor agrisi var, ben gayet iyiyim"diye kendimi teselli ettim, simdi bebegini kucaginda gorunce yine canim aciyor ama hemen kendi durumumun avantajini dusunuyorum,"bebek gece uyanip saatlerce agliyor, ben deliksiz uyuyorum, o aldigi kilolari vermek icin ugrasiyor, ben formdayim" gibi........ Dua etmek, tedavimize devam etmek ve olumlu dusunmeye calismak.....Malesef yapabileceklerimiz bu kadar...

Maalesef başa gelmeyince anlaşılmıyo altı senedir evliyim beş senedir istiyorum üç senedirde tedavi görüyorum hiç bişey yok diyorlar nedeni bilinmeyen kısırlık.Hani diyorum sorun ya bende yada eşimde olsa belki onun bi tedavisi olur.Yok sorunda yok,alt komşum bir ay önce dogum yaptı dün onu ziyarete gittim bebegi görünce çok kötü oldum.Ama yinede vardır bundada bi hayır allahtan hayırlısını diliyorumm....

Maalesef başa gelmeyince anlaşılmıyo altı senedir evliyim beş senedir istiyorum üç senedirde tedavi görüyorum hiç bişey yok diyorlar nedeni bilinmeyen kısırlık.Hani diyorum sorun ya bende yada eşimde olsa belki onun bi tedavisi olur.Yok sorunda yok,alt komşum bir ay önce dogum yaptı dün onu ziyarete gittim bebegi görünce çok kötü oldum.Ama yinede vardır bundada bi hayır allahtan hayırlısını diliyorumm....

canım sende bir zamanlar bebektinyerimseniben o nedenle tatlı canını üzme lütfen.
herşeyin hayırlısı büyütme gözünde. hayat kısa yaşamana bak.

bebeğimin olmadığı bir dönemde halamın kızı doğum yaptı bebek ğörmeye evlerine ğittim kayın validesi olacak cadı dur dur kızım bir dakka ğirme iceri anlamadım önce sonra bebekle beraber ğeldi ve benim kucağıma verdi maksat bebeğin büyüdüğü zaman cocuğu olacak afedersiniz ben kısırım ya bulastırırım basımdan asağı kaynar sular döküldü sonucta aklı eksik bir zat diye iceri ğirdim bir sey demedim ama hala yüreğimi acıtır o davranısları

ama kendinize acımayın bu bir hastalık ve coğunlukta caresi var olmayıncada mutlaka bir hayır var benim sebebi bilinmeyen infertilite idi yedinci yılında bir erken doğum yüzünden bebeğimi kaybetim 10 nuncu yılında ise ikinci kızım doğdu zaman her seyin ilacı sabırlı olun ve bu kadar kendiniz yıpratmayın

canım bende senin duygularını hissediyorum bütün benden sonra evlenen bütün arkadaşlarım hamile telefonla haberlerini alıyorum allahtan görmüyorum yoksa daha kötü olurdum seninde dedigin gibi kendimden geçtim artık eşim için üzülüyorum o herşeyin en iyisini hak ediyor ama ben hak ettiklerini veremiyorum çaresizim elimden bişey gelmiyor isyan etmek istemiyorum biliyorum ki bu bi sınav ama artık dayanak gücüm kalmadı inanırmısınız hiç kimseyle görüşmüyorum evden dışarı çıkmak bile bana ölüm geliyor offff offffff girdik bi çıkmazsın içine rabbim sonumuzu hayır etsinn

O kadar kendimi kötü hissediyorum ki....Her gün etrafım da gördüğüm bebeklere bakıp benimde olsaydı demekten bıktım.Kuru bi ağaçtan farkım yokk en çokta eşime üzülüyorum.Tedavilerim sonuç vermiyo gitgide ümitsizliğe düşüyorum.Kendi kendime diyorum elbet vardır bundada bi hayır ama olmuyo yine böyle düşünüyorum....Bebeğim gel sana söz sen gelince tüm sevgimi sana vereceğimm....:emir_bebek:

CANIM BENİM SENİ O KADAR İYİ ANLIYORUMKİ..:KK43:( BENDE DÖRT BUÇUK SENEDİR EVLİYİM, SON BİR BUÇUK YILDIR BEBEK İSTİYORUM, TÜM ARKADAŞLARIMIN ÇOCUĞU OLDU, EN SON BİR AY ÖNCE EN YAKIN ARKADAŞIMIN HAMİLE OLDUĞUNU ÖĞRENDİM, SANA O GÜNÜMÜ ANLATAMAM, KENDİMİ ÖYLE KÖTÜ HİSSEDİYORUM Kİ, ETRAFIMDA HAMİLE BİRİLERİNİ GÖRMEYE TAHAMMÜL EDEMİYORUM.. ÇOK MU KÖTÜ BİR İNSANIM DİYE KENDİMİ SORGULUYORUM.. YA KISKANMIYORUM Kİ TEK İSTEDİĞİM ALLAH'IMDAN SAĞLIKLI, HAYIRLI BİR EVLAT O KADAR , AMA İŞTE OLMAYINCA OLMUYOR, HER AY YOLUNU GÖZLÜYORUM, AMA YOK.. HER AY DOKTOR UMUTSUZLUĞA KAPILMA DİYOR ,DAHA ÇOK ERKEN DİYOR AMA ELDEN NE GELİR, DEMEKKİ ZAMANIMIZ GELMEMİŞ, ÖNCE MORALİNİ YÜKSEK TUTMAYA ÇALIŞ..ÇÜNKÜ STRES HERŞEYİMİZİ ETKİLİYOR, RABBİM İNŞALLAH BİR GÜN HEPİMİZE GÜL YÜZLÜ BEBEKLER VERSİN...

her bebek çok masum,temiz,ve Allahın en büyük mucizesi olduğu için de bakılmaya en layık olandır...inatla bak dokun onlara,senin rahmin beslememiş bile olsa,başkalarının kucağındaysa da,bak çünkü Allaha daha fazla yaklaşıp özlemini daha güzel ifade edersin...sakın kaçma,ben öyle yapıyorum ve artık daha güçlüyüm, daha çok dua ediyorum.....gözünden dökülen hiç bir damla yaş,dilinden dökülen hiç bir dua unutulmuyor....Rabbim yüzümüzü güldürsün....

CANIM BU LAFLARI BENDE ÇOK SÖYLEDİM SENİ ÇOK İYİ ANLIYORUM DR İNAN GÜVEN KENDİNİ KASMA ZOR BİLİYORUM AMA BAŞARACAKSIN SORUNUN NE BİLMİYORUM TIP GÜNDEN GÜNE İLERLİYOR TABİKİ SENDE ANNE OLACAKSIN ÇOK GÜZEL DUYGU ANNLİK RABBİM HERKESE YAŞATSIN HER ŞEYİN HAYIRLISINI İSTE DUALARIMIZ SİZLERLE

canım bende senin duygularını hissediyorum bütün benden sonra evlenen bütün arkadaşlarım hamile telefonla haberlerini alıyorum allahtan görmüyorum yoksa daha kötü olurdum seninde dedigin gibi kendimden geçtim artık eşim için üzülüyorum o herşeyin en iyisini hak ediyor ama ben hak ettiklerini veremiyorum çaresizim elimden bişey gelmiyor isyan etmek istemiyorum biliyorum ki bu bi sınav ama artık dayanak gücüm kalmadı inanırmısınız hiç kimseyle görüşmüyorum evden dışarı çıkmak bile bana ölüm geliyor offff offffff girdik bi çıkmazsın içine rabbim sonumuzu hayır etsinn

LÜTFEN BÖYLE YAPMAYIN STRESTEN EN ÇOK ETKİLENEN YUMURTALIKLARDIR BUNUDA UNUTMAYIN DUA EDİN HAYIRLISI OLSUN EMİNİ SİZDE ANNE OLACAKSINIZ BENİMDE ZOR OLDU ŞİMDİ BEBEĞİMİN HER AREKETİNDE SİZLEREDE DUA EDİYORUM RABBİM EN KISA ZAMANDA NASİP ETSİN TÜM SIKINTILARINIZ BİRDEN GEÇECEK BOL HAMİŞLİ GÜNLER DİLİYORUM SAKIN KARAMSAR OLMAYIN

bebeğimin olmadığı bir dönemde halamın kızı doğum yaptı bebek ğörmeye evlerine ğittim kayın validesi olacak cadı dur dur kızım bir dakka ğirme iceri anlamadım önce sonra bebekle beraber ğeldi ve benim kucağıma verdi maksat bebeğin büyüdüğü zaman cocuğu olacak afedersiniz ben kısırım ya bulastırırım basımdan asağı kaynar sular döküldü sonucta aklı eksik bir zat diye iceri ğirdim bir sey demedim ama hala yüreğimi acıtır o davranısları

CANIM BÖYLE LÜZUMSUZ İNSANLARDA VAR İŞTE SEN BU SALAKLARLA HİÇ UĞRAŞMA HAMİŞ KALINCA KARNINI GERE GERE DOLAŞ KARŞILARINDA

Evet Cnaim Tam Aksine Bebeklere Yaklaş Onlari Sev. Ben çok Kisa Zaman Içinde Tüp Bebkle Sahip Olduğum Ikizlerimi Erken Doğumla Kaybettim... Ve şuan çok Samimi 2 Arkadaşim Var Hamile Onlar Akil Veriyorum Benim Yaşadiklarimi Yaşamasinlar Diye... Sadece üzüldüğüm Bana Acir Gözle Bakmalari Belki öyle Halim Vardir Ama..... Ben Hala Etrafimdaki Bebişleri çok Seviyorum.. Arkadaşlariminda Dediği Gibi Allah Görür Ve Bize Bir Daha Nasip Eder...

Bazen gönül dinlemiyo ne denirse densin,isyan alıp başını gidiyo kendince...dün bu ruh haliyle koydum yastığa başımı,sağlıksız bir uykudan sonra hergün uyandığım sabaha uyandım yine moralim bozuk.Tek başıma kahvaltı ederken ünlü doktoru gördüm tv kanalının birinde,ilgi alanımız ya izledim biraz.İlaçsız tüp bebek uygulamış yanında oturan hastasına,yalnız ilginçtir hasta hiç mutlu görünmüyo,dile kolay 13 yıl beklemiş ve nihayet hamile kalmıştı mutsuz olmasını gerektiren hiçbişey yokken sunucu arkadaş içimi acıtan birşey söyledi.Tedaviyle hamile kalan kadın test yaptırmasına 5 gün kala eşini trafik kazasında kaybetmiş.Aman Allah'ım bu programı Rabbim bana izlettirdi dedim kendi kendime,yüreğim burkuldu sonra 'çok şükür Allah'ım' dedim.Bizim için neyin hayırlı olduğunu bilmiyoruz ama daha derin düşünmek ve hep hayırlı olanı istemek lazım.Bu yolda uğraş veren tüm arkadaşlara güzel sabır diliyorum.

X