Tüp Bebek Merkezleri Etlik Zübeyde Hanım Tüp Bebek Servisi

Vela er

Üye
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2023
3
0
37
Merhabalar arkadaşlar yaşadığım deneyimleri sizlerle paylaşarak umutsuz arkadaşlarıma umut olmak istedim. 2 yıllık evliyim 37 yaşındayım. Geçen yıl Kadın doğuma kontrole gittiğimde sebepsiz infertilite tanısı kondu eşimde de azosperm vardı (hareketlilik sıfır, sperm sayısı az). Normal yollarla hamile kalamayacağımi ve yaşımdan dolayı aşılama yöntemi için geç olduğunu sadece tüp Bebek yaptirabilecegimi söylediler. Tabii ben o odadan ağlayarak çıktım. Hemen tüp Bebek tedavisine başladık. İlk 6 ay kronik rahatsızlıklarım (tıp 2 diabet, TROİD)ile ilgili tedavilerin tamamlanmadan baslanmadi. Polip ameliyatı oldum ve büyük an geldi. İlk tüp Bebek maceramiza başladık. Ama 10. Gün yumurtalarım erken çatladıği için aşılamaya çevirdiler bizim de iznimizle. Ama sonuç maalesef negatif çıktı. Süreç tabii zor bir süreç olduğu için eşimle de karar alıp 2. Tüp bebeği yaptırdiktan sonra eğer yine negatif görürsek 3. yü denemeyecektik. Doktora da bu bilgileri verdik. Çok umudumuz yoktu işin açıkçası. Çok araştırma yapmam sonucu birçok kişinin çok fazla tüp Bebek yaptıktan sonra hamile kaldığını okudum. Tutanların sayısının az olduğunu gördüm aslında umutlarımız tükendi zaten bu da olmayacak dedik ve hayatımızda geleceğe yönelik birkaç plan yaptık. Biz bu planları yaparken hayatın bizim için başka planları olduğunun farkında değildik 😂 şaka bir yana Doktorlarımızın uygun tedavi yöntemleri ile yumurtalarımin olgunlaşması çok hızlı ilerledi yumurta toplama günü 4 yumurtam toplandı. 3 gün sonra bizi çağırdılar. 2 yumurtam döllenmiş ve çok iyi kalitede dediler 3.gun embriyoları ama rahim kalınlığı nedeniyle dondurulma kararı alındı 3 ay sonra da 2 embriyo transferi oldum. Çok şükür pozitif sonucu gördük. İlk kontrolde tek kese göründü diğeri tutmadı diye düşündük bebeğimim kalp atışlarını dinlemek için gittiğimizde ikinci bir sürpriz ile karşılaştık ama biraz geriden geliyor 10 gün sonra tekrar kontrole gideceğim ve o gün herşey netleşecek. İnşallah sağlıcakla da kucağımıza alırız bebisleri 🧿🧿
Ben bu kadar umutsuz olurken Zübeyde Hanım Tüp Bebek Servisinde çalışan bana Umut olan güler yüzleriyle sizi rahatlatan sabırla sorularınızı yanıtlayan efsane ekibe teşekkür ederim.
Doktorlar da aynı şekilde muayeneleri çok rahat geçiriyorsunuz. Espriler havada uçuyor. Hastaları germiyorlar. Zaten bizim için çok zor olan bir süreci güler yüzleriyle en aza indirgiyorlar. Canım hocalarım Prof. Dr. Serdar Dilbaz , Doç. Dr. Runa ÖZELÇİ , Op. Dr. Yıldız REİS, Prof.Dr. Candan Duman ve tüm ekibine sonsuz teşekkür ederim.

Sizlere son söyleyeceğim hiçbir zaman UMUDUNUZU KAYBETMEYİN...

X