Pilav Tarifleri Etli Sebzeli Pilav (Süslü Saksi Sokagi Sponsorlugunda)

Tesekkür ederim canim. :KK3::KK3::KK3::KK3::KK3: Senin kadar hamarat olamasak da arada özenesimiz geliyor böyle. :KK9::KK9::KK9:
Ben en son senin ramazan sofrasi yemeklerine bakarken acliktan bayilip düsecektim. :KK52::KK52:

sağol canım :KK16::KK16:
ramazan sofrasıda güzel bir kategoriydi cidden çok keyif almıştım hazırlık yaparken...
pilavlar kategorisinede bu tarifle katılman iyi bir tercih olmuş...sebze,et,pilav hepsi bir arada, tek başına yemek..şu anda da açım nasıl güzel görünüyor gözüme anlatamam...ciddi şansın olduğunu düşünüyorum bu yarışmada:KK16::KK16::KK16:

Ellerine sağlık LAMB, severim değişik pilavları.

Dipnot 1: Bak yazım senin gibi kırmızı :)
Dipnot 2: KAZEN Bey, jest süper, sağ olun! :KK34:

sağol canım :KK16::KK16:
ramazan sofrasıda güzel bir kategoriydi cidden çok keyif almıştım hazırlık yaparken...
pilavlar kategorisinede bu tarifle katılman iyi bir tercih olmuş...sebze,et,pilav hepsi bir arada, tek başına yemek..şu anda da açım nasıl güzel görünüyor gözüme anlatamam...ciddi şansın olduğunu düşünüyorum bu yarışmada:KK16::KK16::KK16:

Sevdigim ve yemeklerine bayildigim birinden bunlari duymak iyi geldi valla Egunalcim, cok tesekkür ederim. Bütün yemeklerini cok begeniyorum zaten ama ramazan sofrasinda hani hepsi bir arada ya, ayyy karnim gurul gurul gurul, depresyona girdim. :KK52::KK52: Masa düzenini de cok begenmistim.

Valla kazanmaktan ziyade insanlar deneyip de ayni zevke erisirlerse cok mutlu olacagim. :KK9::KK9:

ellerinize sağlık görsel olarak muhteşem tadı da muhakkak öyledir başarılar...:KK34:

Cok tesekkür ediyorum yorumunuz icin. :KK16: Umarim denersiniz! :KK34::KK34:

Ellerine sağlık LAMB, severim değişik pilavları.

Dipnot 1: Bak yazım senin gibi kırmızı :)
Dipnot 2: KAZEN Bey, jest süper, sağ olun! :KK34:

Hahaha ilahi Gulumsunn, umarim denersin en kisa zamanda, tadi cidden degisik oluyor. :KK16:

ellerine sağlık:KK16::KK16::KK16:başarılar:KK16:

Superisi cok tesekkür ederim güzel dilegin icin!!! :KK16:

Paket servis olsa keske :KK34::KK34::KK34:
Ama cidden zor degil sadece birazcik zahmetli bir yemek, vakit aliyor. Pilavi tutturmakta sorun yasamazsaniz, cok kolay yapabileceginiz bir yemek.

Vaktiniz oldugu bir gün belki denersiniz? :KK34:
keske :KK56:
ailemden uzagim restorant yemeklerinden bıktım artık
boyle guzel yemekleri goruncede cok canım istiyor
vaktim oldugu zamanda birseyler yapmaya calisiyorum onuda tutturamiyorum::

keske :KK56:
ailemden uzagim restorant yemeklerinden bıktım artık
boyle guzel yemekleri goruncede cok canım istiyor
vaktim oldugu zamanda birseyler yapmaya calisiyorum onuda tutturamiyorum::

Bu duyguyu iyi bilirim, ben de üniversitede yurt yemekleri yemekten bikmistim, o zaman mutfagim yoktu, olsa bile zahmetli yemeklere kim para verecekti ki? :KK9:
Insan gibi yemek istiyorum artik diyordum. :KK9:

Yemeklerin ilk baslarda tutmamasi sizi caydirmasin, 12 yasinda pilavi bir tas seklinde servis etmistim, sonra lapa oldu, sonra tuzsuz oldu, kac kere altini yaktim anneme sorun. :KK16:
Bir kere sadece dibi degil, bütün tencere kömür olmustu. :KK16::KK16::KK16::KK16: Annem gelmeden temizlemeye calisirken, yakalanmistim. :KK20::KK20::KK20:

Kolay yemeklerle baslayin, eliniz zamanla alisacaktir.

Simdi ben yine ailemden uzagim, bir manti acan olsa da yesem diyorum. :KK52:
Ama onu da deneyecegim, yakindir. :KK1:

Bu duyguyu iyi bilirim, ben de üniversitede yurt yemekleri yemekten bikmistim, o zaman mutfagim yoktu, olsa bile zahmetli yemeklere kim para verecekti ki? :KK9:
Insan gibi yemek istiyorum artik diyordum. :KK9:

Yemeklerin ilk baslarda tutmamasi sizi caydirmasin, 12 yasinda pilavi bir tas seklinde servis etmistim, sonra lapa oldu, sonra tuzsuz oldu, kac kere altini yaktim anneme sorun. :KK16:
Bir kere sadece dibi degil, bütün tencere kömür olmustu. :KK16::KK16::KK16::KK16: Annem gelmeden temizlemeye calisirken, yakalanmistim. :KK20::KK20::KK20:

Kolay yemeklerle baslayin, eliniz zamanla alisacaktir.

Simdi ben yine ailemden uzagim, bir manti acan olsa da yesem diyorum. :KK52:
Ama onu da deneyecegim, yakindir. :KK1:
haklisiniz :KK34: simdi bana bir azim geliyor mutfaga giriyorum,ama asiribir ozguvenle :KK1:sonus husran okadar malzeme heba oluyor israf tutturamiyorum
birdahada yapasim gelmiyor demekki sizin dediginiz gibi deneme yanilma yapma yontemi zamanla tuttururim herhalde

haklisiniz :KK34: simdi bana bir azim geliyor mutfaga giriyorum,ama asiribir ozguvenle :KK1:sonus husran okadar malzeme heba oluyor israf tutturamiyorum
birdahada yapasim gelmiyor demekki sizin dediginiz gibi deneme yanilma yapma yontemi zamanla tuttururim herhalde

En güzeli o zaten, mutfaga özgüvenle girmek! :)
Yok yok dedigim gibi, malzemesi cok olmayan, daha basit yemeklerle baslayin, arada israf olunca da olacak o kadar, her kadin öyle öyle ögrenmistir. Zamanla eliniz alistikca siz kendinize inanamayacaksiniz emin olun. :KK9: :KK34:

En güzeli o zaten, mutfaga özgüvenle girmek! :)
Yok yok dedigim gibi, malzemesi cok olmayan, daha basit yemeklerle baslayin, arada israf olunca da olacak o kadar, her kadin öyle öyle ögrenmistir. Zamanla eliniz alistikca siz kendinize inanamayacaksiniz emin olun. :KK9: :KK34:
suan disaridayim eve gidince usenmezsem bende yapayim bir bir pilav :KK1:yarisma icin degil ,sizede resmini atarim :

Enfes görünüyor ellerinize sağlıkk :KK39::KK39:

Başarılar :KK16:

Begenmenize cok sevindimmmmm, tesekkür ederim. :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

suan disaridayim eve gidince usenmezsem bende yapayim bir bir pilav :KK1:yarisma icin degil ,sizede resmini atarim :

KK`nin faydalari saymakla bitmiyor bak, ikna ettik sizi de. :KK9::KK9::KK9::KK66::KK66::KK66::KK64::KK64::KK56::KK56:

Anlastik o zaman. Eger icinize sinerse yarismaya da katilabilirsiniz, aklinizda olsun. :KK16:

Ama yarismaya katilmak istemeseniz de resmini bekliyorum o zaman. :KK16::KK16::KK16::KK16:

Begenmenize cok sevindimmmmm, tesekkür ederim. :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

KK`nin faydalari saymakla bitmiyor bak, ikna ettik sizi de. :KK9::KK9::KK9::KK66::KK66::KK66::KK64::KK64::KK56::KK56:

Anlastik o zaman. Eger icinize sinerse yarismaya da katilabilirsiniz, aklinizda olsun. :KK16:

Ama yarismaya katilmak istemeseniz de resmini bekliyorum o zaman. :KK16::KK16::KK16::KK16:
:KK9::KK9:zaten ogrenirsem kk ve sizlerin sayesinde ogrenirim ben yemek yapmayi baska turlu azim gelmiyor:KK1::KK9:
sozveriyorum lapada olsa guzelde olsa resmini paylasacagim :KK34:

:KK9::KK9:zaten ogrenirsem kk ve sizlerin sayesinde ogrenirim ben yemek yapmayi baska turlu azim gelmiyor:KK1::KK9:
sozveriyorum lapada olsa guzelde olsa resmini paylasacagim :KK34:

:KK16::KK16::KK16:
Tamam anlastik, hem belki neden olmadigini birlikte düsünürsek, bir dahaki sefere kesin tutturursunuz. :KK34:
Güzel olacagina eminim ben!

fena gaza geldim suan cok tesekkur ederim baldo pirincmi almam gerek:26:

Evet benim tercihim Gönen Baldo pirinci. :)
Gerci yarismaya katilirken bulamadim ama :KK70:

1 su bardagi pirince 1.5 su bardagi su.
2 su bardagi pirince 3 su bardagi su

seklinde ayarlamayi unutmayin. :KK17::KK17::KK17::KK17::KK17:

Tel sehriye ya da arpa sehriye de katin. :) Bence suyu dengeliyor. :KK76:

Hadi bakalim, ben de heyecanlandim sayenizde. :KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

Kolay gelsin!

X