Estetik - Karın germe estetik ameliyatı (Abdominoplasty, Tummytuck)

Kızlar ben de ameliyat olanlara bişey sormak istiyorum. Göbek deliğiniz kaç zamanda iyileşti? Ve bu süreçte hiç göbek deliğinizde ve etrafında ağrı oldu mu? Dikişler erirken yanma ya da içinde beyazlık hafif bir ıslaklık oldu mu?
Bugün dr u arayıp sordum. Dikişler eriyor, normaldir dedi. Tatmin olmadım. Burda bir dermatoloğa gösterdim, iltihaplanıyor dedi ağızdan antibiotik ve solüsyon verdi. !?!

Kızlar ben de ameliyat olanlara bişey sormak istiyorum. Göbek deliğiniz kaç zamanda iyileşti? Ve bu süreçte hiç göbek deliğinizde ve etrafında ağrı oldu mu? Dikişler erirken yanma ya da içinde beyazlık hafif bir ıslaklık oldu mu?
Bugün dr u arayıp sordum. Dikişler eriyor, normaldir dedi. Tatmin olmadım. Burda bir dermatoloğa gösterdim, iltihaplanıyor dedi ağızdan antibiotik ve solüsyon verdi. !?!
bende olmuştu canm şöyle ilk banyodan sonra çok dikkat ettim iyice kurulanıp kulak çubuğuna hafif silip fönlede uzak tutup kuruttuğum halde bikaç gün sonra göbek deliği önce kızar dı içi sonra ıslaklık olmaya başlamıştı hatta bende burada sormuştum sonra dr ma gittim bana kahve rengi dernekte suyu ile sabah akşam pansuman yapmamı sonrasında bepanten plas sürmemi söyledi çok şükür iyi gelmişti ağrıya gelince 2 ay oldu hala göbek deliği etrafında zaman zaman ağrı oluyo ama zorladığım zamanlar birde elle bastırınca göbek deliğine hala acıyor içi normaldir heralde senin daha yeni yanma bendede olmuştu o sıvı geldiği dönemde kurudukça geçti canm geçmiş olsun canm acil şifalar diliyorum

Ben bugun cok aglamakli bir gun gecirdim:KK43: gobek deligimden dikis izine kadar olan yerde koyu kirmizi bir cizgi olustu dr soyle eliyle pansuman yaparken sildi ust deri kalkti bisey degil dedi sadece ust deri kalkiyor kndini yenileyecek dedi ama Ben cok korktum oyle bir aglama tutuki beni dr sarilip oturmak zorunda kaldi.. Gececek yakinda bana guvenin izebile kalmiyacak dedi ama benim icimerahat degil durup durup agliyorum.. Boyle bisey yasiyan varmi lutfen kizlar anlatin bana cok korkuyorum
Ahh Janasyam benim ya.soyulmaya ne ağlıyorsun tatlım,geçmiycek birşey olsa dr müdahale ederdi üzülme.sen zaten çocukları özledin iyice de duygusallaştın tabi.bu psikoloji normal bir de uzaktan gelince.hadi toparlan lütfen hepimiz ufak tefek pürüzler yaşayıp panik yaptık yapıyoruzda.bunlar kalıcı şeyler değil.sonuçları düşün,çocukları görmeye de az kaldı biraz gücünü topla,hasret bitecek.güzel msj larını bekliyorum.

Canım benim delikte değil ama göbek deliğinden sağ çapraza doğru bi sertlik oluyor zaman zaman o ağrıyor.sanırım bu genel bir ağrı çoğumuz için.deneyimli arkadaşlar normal demişti o yüzden çok önemsemiyorum.fakat göbek deliğinde ıslaklık oldu.bir de kendimi biraz fazla zorlamışım sanırım bir dikiş atmış olabilir göbek deliğinden dedi dr um.delikten aşağıya dogru ıslaklıkla beraber bir ayrılık gibi birşey oldu.sürekli antibiyotik ampül kullanıyorum .dr uma resim gönderdim toparlanıyor dedi.olmazsa tek dikiş atacak sorun değil dedi.bekliyorum.off ya sağlam göbek deliğini bozdumo_O

Ya kızlar ne önemliymiş bu göbek deliği. Bu ameliyatta anladım. Sağlıklı bir göbek deliği çok önemliymiş. Vallahi ha sağlam deliği paramparça ettik. Şimdi eski haline dönmesini bekliyoruz :) benim hep en korktuğum şeydi zaten. Hala da öyle. İzi fln hiç takmıyorum. Yüzüne bile bakmıyorum. Tek odaklandığım göbek deliği :p 3 hafta doldu daha çok isteyecek düzelmesi belli. Onun rahatsızlığından dolayı korseyi de takmak istemiyorum. Bir iki gün takmıycam. Sonra takarım yine. Burda havalar çok ısındı. Korse yakmaya başladı ama devam etmem lazım daha ödemler var çünkü.
Bu arada sağ çarprazdaki başka bir ağrı. O bir iki kere oldu bende çoktandır olmuyor.

Ya kızlar ne önemliymiş bu göbek deliği. Bu ameliyatta anladım. Sağlıklı bir göbek deliği çok önemliymiş. Vallahi ha sağlam deliği paramparça ettik. Şimdi eski haline dönmesini bekliyoruz :) benim hep en korktuğum şeydi zaten. Hala da öyle. İzi fln hiç takmıyorum. Yüzüne bile bakmıyorum. Tek odaklandığım göbek deliği :p 3 hafta doldu daha çok isteyecek düzelmesi belli. Onun rahatsızlığından dolayı korseyi de takmak istemiyorum. Bir iki gün takmıycam. Sonra takarım yine. Burda havalar çok ısındı. Korse yakmaya başladı ama devam etmem lazım daha ödemler var çünkü.
Bu arada sağ çarprazdaki başka bir ağrı. O bir iki kere oldu bende çoktandır olmuyor.
ben birde tip 2 diyabet hastasıyım bu iyileşme süreci bende dahada uzun sürecek sağlıklı insanlar da bu sıkıntılar varsa ben nasıl olurum die çok korkuyorum

selam. ameliyat oldu bitti inanamiyorum. agrim var igne vuruyorlar. karnimdan cok diklestirme agri yapiyor sanki, baski hissi çok. anesteziden dolayi hala gözlerim kapanip duruyor. herkese teşekkürler.

Çok geçmiş olsun, ağrılar sızılar geçtikçe ve güzelim vücudunuzla yeni ciciler giydikçe bu sıkıntıların hepsini unutacaksınız inşallah...

Çok teşekkürler Cnm Hayırlı olsun kararın rapor işine sevindim daha öncede Yazdığım gibi olumsuz birşey duymadım Ufuk Bey'le ilgili bu haftasonu Fatih beyden randevu aldım Ufuk beyi de Aradım Nisan sonuna kadar dolu bakalım bende heyecanlıyım maddi boyutunu konuştunuz mu ? Umarım herşey gönlümüze göre olur

Fatih bey kimdi? :) kafam çok dalgın bu aralar, daha önce sorduysam kusura bakma ne olur. ben hala başka doktorlarla da görüşssem mi diyorum :)
evet bir fiyat aldım, burda fiyat paylaşanı görmedim de acaba yasak mı? özel mesajla mı söylemeliyim bilemedim :)

Selam kızlaaar ne zamandır giremedim iş güç vs.. ama sizleri terk etmedim :KK66: Ameliyatım 2. ayını doldurdu hatta geçti bile artık bir sıkıntım kalmadı istediğim tüm kıyafetleri giyebiliyorum 36 bedene kadar düştüm.. Hem doktorum hem benim sayemde tabiki tek taraflı olmuyor malesef :KK66: artık koca göbeğimden utanmamada gerek kalmadı kısacası ben mutluyum çok şükür... İsteyen herkes mutlu olsun... Ameliyat olacak olanlar sakın korkmayın çok çekmesenizde çekilen tüm sıkıntılara değiyor hayatımda verdiğim en doğru karar bu karın germe ameliyatı.. Darısı tüm isteyenlerin başına...

ayyy şahane, bize de cesaret oluyor siz böyle konuşunca :) biraz ayrıntı yazsanız, kaç kiloydunuz, tam mı oldu, göbeğin üst kısmından yağ aldılar mı ve ameliyatan sonra ne kadar kilo verdiniz :) çok merak ediyorum bunları çünkü ben hala kiloluyum. vermeye devam etmeliyim, doktorum sarkma olmaz diyor ama :)

patiska patiska canm senin bu karnın üstünden yağ alıyorlar mı aldılarmı soruna ben cevap yazmıştım ama okumadan heralde sana yapılacak olan işlemi bende yaptı dr m bnm tam karın germe yan bel ve simit bölgesine bana lipo yapıldı karnımà yapılmadı kaldırılan karın duvarından deriden yağlar sıyrılıp yeni göbek deliği ile germe yapıldı Hee memnun musun dersen bnm öncesi karnım dehşetti şimdi mükemmel güzel burdaki arkadaşlar da çoğu gördü ama biraz Kilo aldığımda şişlik miydi kilomuydu diye panikledim hafif bombeli olmuştu evet kiloymuş biraz Kilo verdim şimdi çok şükür ama dr m da ban ddki eğer 6 ayın sonunda seni rahatsız eden bombelik olursa karnında oraya küçük bir lipo yaparım dedi bendede aml sırasında karnıma üstüne lipo yapmayı sakıncalı görmüş cnm sormak istediğin bişey olursa seve seve cevaplarım

patiska patiska canm senin bu karnın üstünden yağ alıyorlar mı aldılarmı soruna ben cevap yazmıştım ama okumadan heralde sana yapılacak olan işlemi bende yaptı dr m bnm tam karın germe yan bel ve simit bölgesine bana lipo yapıldı karnımà yapılmadı kaldırılan karın duvarından deriden yağlar sıyrılıp yeni göbek deliği ile germe yapıldı Hee memnun musun dersen bnm öncesi karnım dehşetti şimdi mükemmel güzel burdaki arkadaşlar da çoğu gördü ama biraz Kilo aldığımda şişlik miydi kilomuydu diye panikledim hafif bombeli olmuştu evet kiloymuş biraz Kilo verdim şimdi çok şükür ama dr m da ban ddki eğer 6 ayın sonunda seni rahatsız eden bombelik olursa karnında oraya küçük bir lipo yaparım dedi bendede aml sırasında karnıma üstüne lipo yapmayı sakıncalı görmüş cnm sormak istediğin bişey olursa seve seve cevaplarım
@elmaliiisekerr doktora kontrole gittiğimde karın üstündeki yağ alımına ameliyat esnasında karar verelim dedi eğer ameliyatta almassa çok çirkin olmazmı al dümdüz üst şiş bidahamı görüşsek bu konuyu doktorla bilemedim

@elmaliiisekerr doktora kontrole gittiğimde karın üstündeki yağ alımına ameliyat esnasında karar verelim dedi eğer ameliyatta almassa çok çirkin olmazmı al dümdüz üst şiş bidahamı görüşsek bu konuyu doktorla bilemedim
cnm dr una bırak o en uygun olanını yapacak tır hayır öyle bir görüntüde olmuyor ayrıca bnm dr m amly sırasındà bana uygun görmemiş dolaşım bozukluğu olabileceğini doku kaybı yaşayabileceğimi düşünmüş tekrar görüş drnla ama uygun görmüyorsa ısrar etme derim

cnm dr una bırak o en uygun olanını yapacak tır hayır öyle bir görüntüde olmuyor ayrıca bnm dr m amly sırasındà bana uygun görmemiş dolaşım bozukluğu olabileceğini doku kaybı yaşayabileceğimi düşünmüş tekrar görüş drnla ama uygun görmüyorsa ısrar etme derim
bende tip 2 diyabet olduğu için riske atmak istemiyor sanırım

bende tip 2 diyabet olduğu için riske atmak istemiyor sanırım
hımm geçmiş olsun canm odà zor bir hastalık tabiki hayatım bizim bilmediğimiz birçok şeyi drlar biliyor o yüzden olabildiğince az riski almak isterler drlarda inşallah hakkında hayırlısı nasılsa öyle olsun arkadaşım

ben birde tip 2 diyabet hastasıyım bu iyileşme süreci bende dahada uzun sürecek sağlıklı insanlar da bu sıkıntılar varsa ben nasıl olurum die çok korkuyorum
Herkesin bünyesi farklıdır. Bunları doktorun değerlendirip, ona göre gerekeni yapacaktır. Hem biz bayanların güzellik için herşeye katlanabilme potansiyelimiz vardır :KK66:

X