Estetik - Karın germe estetik ameliyatı (Abdominoplasty, Tummytuck)

canım doktorun sana ameliyat öncesi barsak boşaltıcı falan verdi mi. bana sadece 2-3 gün hafif şeyler ye dedi. ben hergün barsak sorunu yaşayan biriyim. sezeryanlarda hatırlıyorum 1 hafta çalışmıyordu barsaklar. şişkinlik ve basıncın verdiği ağrı çok oldu için. bi form çayı var içerisindeki sinameki barsaklarımı çalıştırıyor. son 2-3 gün ondan içsem mi acaba

Canım bana öyle birşey demedi ama son birkaç gün bitki çayı falan içmesen iyi olur

Aklında bulunması gereken en önemli şey SAKIN VAZGEÇME :)
Beklenmedik bir olumsuzluk yaşamadım ben. Burdan süreci çok iyi öğrenip gitmiştim. Anlatılanların birebir aynısını yaşadım. Beni sadece ağustos sıcağında korse zorlamıştı neyseki bu mevsimde sizlerin öyle bir sıkıntısı olmaz. Sadece sabır çok sabır gerek. Sonra bir bakmışsın amlyt olduğunu bile unutmuşsun, hayal gibi bir şey kalıyor akılda.
Kabızlıktan korkmayın. Zaten bir sürü ilaç veriyorlar ve onlar bağırsakları hareketlendiyor bir sıkıntı olmuyor. Hatta ben normalden bile rahat yapmıştım ilk günler. Ayağa kalkıp wc ye gitmek sezeryandan çok daha kolay korkmayın

Bak bunu söylediğin iyi oldu sezeryan gibi iki kişi gitmiyoruz dimi tuvalete yani oturup kalkmada birinin bizi tutması gerekiyormu ??

[
Bu genel sayfayı çok takip edemediğimden sizleri tanımıyorum ve albümüme izin vermem beni biraz tedirgin ediyor. Ama burdaki eski arkadaşlarımdan referans alırsanız ekleyebilirim :KK19:
slm arkadaşım beni de izler misin ? benimde fotom var bakınca zaten ne kadar çok ihtiyacım olduğunu anlayabilirsin.:cry:

Kizlar bu ameliyattan sonra yag hucreleri alindigi icin gobekten kilo fazla alinmiomus kilo alincada da kol bacak basen sirt kilo aliniyormus gobekten de alinmadigi icin vucut cok orantisiz duruyormus dogrumu bu ?

canım doktorun sana ameliyat öncesi barsak boşaltıcı falan verdi mi. bana sadece 2-3 gün hafif şeyler ye dedi. ben hergün barsak sorunu yaşayan biriyim. sezeryanlarda hatırlıyorum 1 hafta çalışmıyordu barsaklar. şişkinlik ve basıncın verdiği ağrı çok oldu için. bi form çayı var içerisindeki sinameki barsaklarımı çalıştırıyor. son 2-3 gün ondan içsem mi acaba
Hayır içme sakın... Ameliyattan bir hafta on gün öncesi bitki çayları,kan sulandırıcı ilaçlar içmek sakıncalı..
Sabahları aç karnına şu koyu renkte olan günkurusı kayısılardan ye beş altı tane. Sonra ılık su iç üzerine. Ayrıca ameliyattan sonrada sulu gıdalar ye,sebze haşlama ye.. Bagırsakları çalıştıran gıdalar tüketmeye çalış.

Kizlar bu ameliyattan sonra yag hucreleri alindigi icin gobekten kilo fazla alinmiomus kilo alincada da kol bacak basen sirt kilo aliniyormus gobekten de alinmadigi icin vucut cok orantisiz duruyormus dogrumu bu ?
Yağ alınan yerlerin hemen dolması zor evet. Bu yüzden diğer yerlere yağ depolama daha kolay oluyor. Ama lipo olan yerlerde ödem fazla oluyor. Bunun gitmeside uzun sürüyor. Yani sabırlı olmak gerekiyor :KK66:

Aklında bulunması gereken en önemli şey SAKIN VAZGEÇME :)
Beklenmedik bir olumsuzluk yaşamadım ben. Burdan süreci çok iyi öğrenip gitmiştim. Anlatılanların birebir aynısını yaşadım. Beni sadece ağustos sıcağında korse zorlamıştı neyseki bu mevsimde sizlerin öyle bir sıkıntısı olmaz. Sadece sabır çok sabır gerek. Sonra bir bakmışsın amlyt olduğunu bile unutmuşsun, hayal gibi bir şey kalıyor akılda.
Kabızlıktan korkmayın. Zaten bir sürü ilaç veriyorlar ve onlar bağırsakları hareketlendiyor bir sıkıntı olmuyor. Hatta ben normalden bile rahat yapmıştım ilk günler. Ayağa kalkıp wc ye gitmek sezeryandan çok daha kolay korkmayın
. Ayyyyiii Canim benim cok sag ol,yazdiklarini bende ustume alindim :)

Yağ alınan yerlerin hemen dolması zor evet. Bu yüzden diğer yerlere yağ depolama daha kolay oluyor. Ama lipo olan yerlerde ödem fazla oluyor. Bunun gitmeside uzun sürüyor. Yani sabırlı olmak gerekiyor :KK66:

Yani zamanla bunlar duzelior ve orantili kilo aliyor vucut oylemi?

Kızlar sonunda öyle mutlu olucaksınız ki!! Bunu düşünün sadece. Belki abartıyor diyebilirsiniz ama neredeyse her gün eşime iyiki yaptırmışım bu ameliyatı diyorum oda gülüyor :))
teşekkür ederim tavsiyelerin için . orda barsak çalıştırıcı vereceklerini hiç düşünmemiştim. şikayetim olursa söylerim o zaman. canım sen çok memnunsun inşallah bende umduğumu bulurum. senin fotolarını görebilirmiyim. öncesi -sonrası varmı albümünde.

Bak bunu söylediğin iyi oldu sezeryan gibi iki kişi gitmiyoruz dimi tuvalete yani oturup kalkmada birinin bizi tutması gerekiyormu ??
önceki görüştüğüm bayan doktor sezeryan sonrası daha sıkıntılı ,çünkü henüz küşülmemiş içi boş rahim bi sağa bi sola yığılıp duruyo demişti. ayrıca bu amaliyatta sezeryan gibi batına girilmiyor. sadece deri ve kas arasında işlemler. onun için sadece tek kat kesi yeri ve ağrısı oluyormuş.

İnsan sadece tedirgin ve korkak oluyor ilk bir kaç gün kalkarken ve wc ye giderken okadar. Yanında biri sadece güven açısından iyi olur, yoksa yanlızda idare edebilirsin.

. Ayyyyiii Canim benim cok sag ol,yazdiklarini bende ustume alindim :)
Ben kendi ameliyat dönemimde günü gününe uzun uzun yazardım hergün buraya. Asıl ayrıntılar ordaydı. Biraz zor olur geriye dönüp okumak ama ağustos başındaki sayfalara giderseniz zuzu53 zuzu53 ile bir hafta arayla olmuştuk. O sayfalarda 2 adet tecrübe bulabilirsiniz :)

X