Estetik - Karın germe estetik ameliyatı (Abdominoplasty, Tummytuck)

kizcelerim merhaba....birseyi merak ediyorum...bir cogunuz demisya karin germe ameliyatindan sonra karinda bir tas varmis gibi baski hissi oluyor diye bu dayanilmazmi yada sezaryandanda dahami kötü....sezaryan olanlar iki ameliyati karsilastirdiginda sizce hangisi daha agir bana yazinda biraz icim rahatlasin yaaa hep kabus görüyorum zaman yaklastikca cok geriliyorum....öptüm hepinizi

kizcelerim merhaba....birseyi merak ediyorum...bir cogunuz demisya karin germe ameliyatindan sonra karinda bir tas varmis gibi baski hissi oluyor diye bu dayanilmazmi yada sezaryandanda dahami kötü....sezaryan olanlar iki ameliyati karsilastirdiginda sizce hangisi daha agir bana yazinda biraz icim rahatlasin yaaa hep kabus görüyorum zaman yaklastikca cok geriliyorum....öptüm hepinizi
Sezeryanla çok benzer gibi görünsede aslında çok farklı ameliyatlar. Karın germenin daha kolay yönleri olduğu gibi daha zor yönleride var.
Avantajları; Karın germe daha az ağrılı bir operasyon. Sezaryanda derin yerlerde ciddi acılar duyarken karın germe deki acı daha yüzeysel. Bu da kalça haraketlerinin ve oturup kalkmanın daha kolay olduğu anlamına geliyor. Mesela sezaryanın ilk günleri ayağa kalkmak tam bir işkenceyken karın germede herhangi bir acı olmuyor. Karın germenin ağrısını ben regl ağrısına çok benzetmiştim. Sadece derinin kaldırılan kısmında hissediyorsun bu ağrıyı. Kesi yerimde hiç birşey hissetmedim ben. Bu ağrıda 2 gün sürdü 3. Gün birşey kalmadı. Zaten ben 3. Günden sonra ağrı kesiciye bile gerek duymadım.
Gelelim dej avantajlarına.. Sezaryanda dren olayı yok, bunda var ve en az 4-5 gün tutuyorlar. Buda acılı değil ama oturup kalkarken rahatsızlık verici.. Sonra sıkı bir korse ve bununla gelen bir haraket kısıtlılığı var. Özellikle ilk bir hafta uyumak tam bir işkence. Çünkü hiç bir yere dönemiyorsun. Buda feci bir sırt ve bel ağrısı yapıyor.
Özetle sezaryandan daha az acılı ama iyileşme süreci hem daha uzun hemde daha rahatsızlık verici. Birinde maksimum 10 günde eski haline gelirken diğerinde 1 ayda geliyorsun.
Ama değiyormu diye sorarsan kesinlikle değiyor derim. Şuan senin karnın olmamış yeniden yapıcaz deseler gözüm kapalı yeniden yaptırırım o derece yani :)

kardanadammiolurmus....cok tesekkür ederim canim baya rahatlattin ben iki kez sezaryan oldum ve drende takildi 2 gün....gelince 16 gün kalicam insallah geri ucmaya yeter ayaklanirim...karinla ayni anda lipolazer ve vaginoplastide olucam bakalim nasil olucak ....gögüsleri ve geri kalan yag alma olayinida 3 ay sonra yapariz dedi doktorum yoksa hepsi bir arada cok agir gelebilir dedi birde panik atak oldugum icin....10 haftam kaldi siki diyet ve spor yapiyorum....ameliyata girip cikinca kiloda bir sey oynuyormu peki kizlar????ben kendimce diyorumki (3 ltr. yag almis olsa karinda kesin 1 kg tutar)gitti 4 kg.....64 kg ameliyata girsem 60 kg olarakmi cikarim yoksa daha cok ödem olup sisiyormuyum sonradanmi gidiyor bu alinanlar....

Tekrar merhaba,

öncelikle SeraParis (ameliyat tarihin yaklasiyormus canim simdi gördüm, dualarim seninle:KK15:), capoeira, Jelesec, HasoGülo, arzum77 ve ismini suanda hatirlamadigim, bana yardimci olan herkese tekrar tesekkür ediyorum. Sizden aldigim doktor isimleriyle birlikte uzun bir arastirma yaptim..Ameliyat olacak tek bir kisi ve tek bir ameliyat söz konusu olmadigi icin sizin yardimlariniza tekrar ihtiyacim var. Biliyorum cogunuz Ercan ve Hasan beye ameliyat oldunuz, ama aranizda Erhan Eryilmaz, Teoman Dogan, Yakup Avsar, Naci Celik, Sükrü Yazar, Ilhan Basaran, Akin Demiralay 'a ameliyat olan yada tanidiklari olan/olan üyeleri taniyan varsa, yardimci olursa cok sevinirim. Iki alandada (yüz (asma/germe yöntemleri) vücut (kol,karin,gögüs) basarili olan ve (özellikle yüz ve gögüste) dogalliktan yana tek bir doktor ariyoruz. Bu arada aranizda gögüs ameliyati olup gercekten abartisiz ve dogal bir görünüme kavusan varsa, bunun neye bagli (protez sekli ve markasi, teknik vs.) oldugunu nelere dikkat edilmesi gerektigini anlatabilirse cok sevinirim.

Ayrica istanbula gelmisken alaninda basarili dermatolog (dolgu, sac) ve iyi bir endokrinolog ariyoruz..yardimlariniz ve ayirdiginiz zaman icin simdiden cok tesekkür ediyorum. Benimde simdi veya sonrasinda yardimci olabilecegim bir konu olursa, seve seve, her zaman.

Not: Benim cevremde burun,gögüs,karin ameliyati olan var, yalniz sonuclari begenmedigim icin o doktorlarla ilgilenmiyorum.

Son düzenleme:
İz ne kadar yanlara doğru uzarsa yan ve sırta doğru olan fazla deride alınıyor ve daha sıkı gergin bir görüntü oluyor aslında.. Çünkü esneyen sadece karın derisi değil,simit dediğimiz bölgelerde gevşiyor yağlanıp katlanıyor. Sadece lipo yağları alıyor gevşemiş deri daha fazla gevşiyor içi boşalınca...
Ben düşük bel,dar kot pantolon giyince oturunca sanki yanlar çıkıyor.. Oysa incecik oldum,fazlası yok yani.. Ama kıyafet seçimi çok önemli.. Doktorum düşük bel pantolonun vücut formunu çok bozduğunu söylemişti. Yan simitlerin çıkması,karın kısmında bölüm gibi çizgi oluşturması hep bu düşük bel dar pantolonların suçu aslında..
Hakkı'nda hayırlısı olsun. Tekrar bir operasyona ihtiyacın var gibi.. Olsun,güzel içine sinen sonuç olsun da tekrar ol :KK66:
canım .çok teşekkürler

Tekrar merhaba,

öncelikle SeraParis (ameliyat tarihin yaklasiyormus canim simdi gördüm, dualarim seninle:KK15:), capoeira, Jelesec, HasoGülo, arzum77 ve ismini suanda hatirlamadigim, bana yardimci olan herkese tekrar tesekkür ediyorum. Sizden aldigim doktor isimleriyle birlikte uzun bir arastirma yaptim..Ameliyat olacak tek bir kisi ve tek bir ameliyat söz konusu olmadigi icin sizin yardimlariniza tekrar ihtiyacim var. Biliyorum cogunuz Ercan ve Hasan beye ameliyat oldunuz, ama aranizda Erhan Eryilmaz, Teoman Dogan, Yakup Avsar, Naci Celik, Sükrü Yazar, Ilhan Basaran, Akin Demiralay 'a ameliyat olan yada tanidiklari olan/olan üyeleri taniyan varsa, yardimci olursa cok sevinirim. Iki alandada (yüz (asma/germe yöntemleri) vücut (kol,karin,gögüs) basarili olan ve (özellikle yüz ve gögüste) dogalliktan yana tek bir doktor ariyoruz. Bu arada aranizda gögüs ameliyati olup gercekten abartisiz ve dogal bir görünüme kavusan varsa, bunun neye bagli (protez sekli ve markasi, teknik vs.) oldugunu nelere dikkat edilmesi gerektigini anlatabilirse cok sevinirim.

Ayrica istanbula gelmisken alaninda basarili dermatolog (dolgu, sac) ve iyi bir endokrinolog ariyoruz..yardimlariniz ve ayirdiginiz zaman icin simdiden cok tesekkür ediyorum. Benimde simdi veya sonrasinda yardimci olabilecegim bir konu olursa, seve seve, her zaman.

Not: Benim cevremde burun,gögüs,karin ameliyati olan var, yalniz sonuclari begenmedigim icin o doktorlarla ilgilenmiyorum.
Tsk ederim canim dualariniza ihtiyacim olacak :KK19:
Ben dr sukru yazarin bir mini karin germesini gordum FatiFat FatiFat arkadasim sukru beye yaptirmisti ve aralikta meme diklestirmeyi dusunuyor ayni dr'a

Ercan bey bildigim kadariyla endoskopik yuz germede ve karin germede cok basarili
Ben sahsen mesela burnumu ya dr muahmmet dilber ya emre ilhana emanet ederim
Her dr bu ameliyatlari yapiyor tabi ama ben gordugum sonuclardan yola cikarak oyle karar veriyorum canim yani eger ornek yoksa yaptirmam
Sahsen benim goguslerim cok dogal oldu hatta cok cok dogal keske biraz belli olsaydi diyorum :KK48:
En dogal goruntusu olan gogusunuze bagli en uygun teknik le yapilan ameliyattir tabi bunun icin protez boyutu formu da onemli
Tam istediginiz goruntuyu iyice anlatirsaniz dr'unuza isteklerinize gore yapacaktir ..
Benim protez 325cc yuvarlak high profil ve dual plan teknigiyle yapildi (yari kas alti yari kas ustu)
Ust dekoltemde bombelik yok hic damla goruntusu var
Umarim yardimim dokunur
:KK66:

Tsk ederim canim dualariniza ihtiyacim olacak :KK19:
Ben dr sukru yazarin bir mini karin germesini gordum FatiFat FatiFat arkadasim sukru beye yaptirmisti ve aralikta meme diklestirmeyi dusunuyor ayni dr'a

Ercan bey bildigim kadariyla endoskopik yuz germede ve karin germede cok basarili
Ben sahsen mesela burnumu ya dr muahmmet dilber ya emre ilhana emanet ederim
Her dr bu ameliyatlari yapiyor tabi ama ben gordugum sonuclardan yola cikarak oyle karar veriyorum canim yani eger ornek yoksa yaptirmam
Sahsen benim goguslerim cok dogal oldu hatta cok cok dogal keske biraz belli olsaydi diyorum :KK48:
En dogal goruntusu olan gogusunuze bagli en uygun teknik le yapilan ameliyattir tabi bunun icin protez boyutu formu da onemli
Tam istediginiz goruntuyu iyice anlatirsaniz dr'unuza isteklerinize gore yapacaktir ..
Benim protez 325cc yuvarlak high profil ve dual plan teknigiyle yapildi (yari kas alti yari kas ustu)
Ust dekoltemde bombelik yok hic damla goruntusu var
Umarim yardimim dokunur
:KK66:

Fatifat'le yazismistim, gercekten güzel olmus (onada yardimi icin burdan tekrar tesekkür ediyorum), ama burda Sükrü beye ameliyat olmus diger arkadaslarinda fikrini ögrenmek isterim. Burun konusunda emre bey basarili biliyorum, bir tanidigim ona ameliyat oldu, ama ondan bu isin sadece basariylada olmadigini ögrendim, isini yaparken, hastanin hala bir 'insan' oldugunu unutmamak gerekir, bir et parcasi degil.
Muhammet dilberi tanimiyorum canim, ama sadece kbb üzerine yogunlasmis galiba? Biz söyledigim gibi yüzde sadece kilo vermeden kaynaklanan "düsmeye" kücük bir islem söz konusu, ayni zamanda ama vücut ameliyatlarinda basarili olan bir doktor ariyoruz..
Erhan ve Teoman Beyin mesela yüzde bu konuda basarili oldugunu okudum, ama vücut ameliyatlarindada bu kadar basarili mi bilmiyorum? Senin bir bilgin var mi?
Veya Naci Celik, Yakup Avsar, Teoman Dogan hakkinda bilgisi olan var mi???

Sen ameliyatini Ercan beye olmustun degil mi? Resim koymusmuydun? Görme imkanim var mi?
Konu hakkinda bilgim olmadigi icin internetten baktim.. 'high profile' (yüksek profil?) hakkinda bu resimleri buldum
http://www.kadinlarkulubu.com/forum/index.php?attachments/mentor-silicone-breast-implant-profiles345x275-jpg.654811/
http://www.kadinlarkulubu.com/forum...26240604-191e12a1298d294c13f2d6b424da8d3c.jpg
http://www.kadinlarkulubu.com/forum/index.php?attachments/image-jpg.995217/

Sonuncu resmin ilk resmini ameliyat sonrasi resimleriyle kiyasladigimizda mesela..ameliyat olan kisinin cok zayif buna bagli fazla dokusunun olmadigini ve cildinin gergin oldugu görülüyor.. buna ragmen sonrasinda bu kadar dogal durmasi? Yani özelikle yabanci ülkelerde ameliyat olmus ünlülerin sanki zorla olmayacak bir protezi koyulmus görüntüsü oluyor ya? Protez her an patlayabilirmis gibi.. bilmiyorum anlatabildim mi? Anlayanlar.. bunun neyden kaynaklandigini aciklayabilir mi? 3 resimde ben sonrasinda böyle bir görüntü beklerdim..

Yuvarlak ve high profil olmasina ragmen, dogal gürünmesi uygulanan tekniklemi alakali? Yani basettigin üst dekoltede bombelik olmamasi, yuvarlak proteze ragmen, damla/dogal görüntüsünü kaybetmemesi?
Bu arada neden bu teknik ve hangi marka protez kullanildi sende canim?

Son düzenleme:
Fatifat'le yazismistim, gercekten güzel olmus (onada yardimi icin burdan tekrar tesekkür ediyorum), ama burda Sükrü beye ameliyat olmus diger arkadaslarinda fikrini ögrenmek isterim. Burun konusunda emre bey basarili biliyorum, bir tanidigim ona ameliyat oldu, ama ondan bu isin sadece basariylada olmadigini ögrendim, isini yaparken, hastanin hala bir 'insan' oldugunu unutmamak gerekir, bir et parcasi degil.
Muhammet dilberi tanimiyorum canim, ama sadece kbb üzerine yogunlasmis galiba? Biz söyledigim gibi yüzde sadece kilo vermeden kaynaklanan "düsmeye" kücük bir islem söz konusu, ayni zamanda ama vücut ameliyatlarinda basarili olan bir doktor ariyoruz..
Erhan ve Teoman Beyin mesela yüzde bu konuda basarili oldugunu okudum, ama vücut ameliyatlarindada bu kadar basarili mi bilmiyorum? Senin bir bilgin var mi?
Veya Naci Celik, Yakup Avsar, Teoman Dogan hakkinda bilgisi olan var mi???

Sen ameliyatini Ercan beye olmustun degil mi? Resim koymusmuydun? Görme imkanim var mi?
Konu hakkinda bilgim olmadigi icin internetten baktim.. 'high profile' (yüksek profil?) hakkinda bu resimleri buldum
http://www.kadinlarkulubu.com/forum/index.php?attachments/mentor-silicone-breast-implant-profiles345x275-jpg.654811/
http://www.kadinlarkulubu.com/forum...26240604-191e12a1298d294c13f2d6b424da8d3c.jpg
http://www.kadinlarkulubu.com/forum/index.php?attachments/image-jpg.995217/

Sonuncu resmin ilk resmini ameliyat sonrasi resimleriyle kiyasladigimizda mesela..ameliyat olan kisinin cok zayif buna bagli fazla dokusunun olmadigini ve cildinin gergin oldugu görülüyor.. buna ragmen sonrasinda bu kadar dogal durmasi? Yani özelikle yabanci ülkelerde ameliyat olmus ünlülerin sanki zorla olmayacak bir protezi koyulmus görüntüsü oluyor ya? Protez her an patlayabilirmis gibi.. bilmiyorum anlatabildim mi? Anlayanlar.. bunun neyden kaynaklandigini aciklayabilir mi? 3 resimde ben sonrasinda böyle bir görüntü beklerdim..

Yuvarlak ve high profil olmasina ragmen, dogal gürünmesi uygulanan tekniklemi alakali? Yani basettigin üst dekoltede bombelik olmamasi, yuvarlak proteze ragmen, damla/dogal görüntüsünü kaybetmemesi?
Bu arada neden bu teknik ve hangi marka protez kullanildi sende canim?
Hayir canim benim meme operasiyonu esteworldda yaptirdim dr kamran efendiogluna ercan beyede karin germe yaptiracagim 15 ekim insallah
Benim dual plan teknik kullanildi cunku yeterince dokum vardi yani hic dokusu olmayan tam kas alti yapabiliyor ve yuvarlak olmasini ben istedim protez markasi allergan kullandi drum tabi mentor da cok iyi bir marka zaten iki tane fda onayli protezdir mentor ve allergan
Bahsettigin drlarin ismini duydum ama hic bilgim yok canim

Kizlar sizce ust goz kapagimi yaptirrimmi yaptirmayimmi karar veremiyorum :KK43:(

Eklentiler

• image.jpeg
    image.jpeg
    36,1 KB · Görüntüleme: 174
kızlar selam bişey soracağım.aml sonrası sizde adet gecikmesi oldu mu?inanılmaz şiştim ama hala hastalanamadım sinir oldum.

canım sen ne operasyonu olacaksın ki gözlerine?
Ust goz kapagi ameliyati canim bir kucuk pzrca deriden aliyorlar iste

öncelikle yardimlarin icin cok tesekkürler tekrar canim. Bence suanda ihtiyacin yok, ilerki yaslarda yaptirman daha dogru olur, bu arada gözlerin cok güzel :KK51::KK15:
Rica ederim cnm ..
Tsk ederim vazgectim gibi goz kapagini yaptirmaktan bakalim ercan beye yazdim cevap vermedi hala geregi yoksa yaptirmiyacagim dedim

Ust goz kapagi ameliyati canim bir kucuk pzrca deriden aliyorlar iste

Rica ederim cnm ..
Tsk ederim vazgectim gibi goz kapagini yaptirmaktan bakalim ercan beye yazdim cevap vermedi hala geregi yoksa yaptirmiyacagim dedim

bence gayet duzgun ve guzel gozlerın.boşa acı cekme gercı sen bılırsın yıne de..hem yasın genc ne gerek var tas gıbı hatunsun :)

X