Esra Erol beni eversene.....

Bu konuda sayfalarca yorum yazabilirim.
Evlilik programlarının ergenlere ve eğitimsizlere kazandırdığı en dandik kelime HOŞLANTI.
O ne ola ki

Birde elektrik almadım, aldım var

Toplumu tv ye bagimli hale getirdiler ve gündüz eger evde iseniz izlemeniz icin herşeyi yapıyorlar. Bi köşe yazisinda okumustum simdi ki moda ise bir zamanlar ünlü isimleri tv ye cikarmak imis :/
Tabii bilim adami cikaramaz bizim toplum anneler tum gün bunlari izlerse o anne ne verir ki evladina.. Ahhh ahh..

E millet bunları ciddiye almış.Oralara katıl diyor bana .(Ben de yok diyorum)Kaç kişiden duydum illallah geldi. Buna ne dersiniz?
Aslında olabilir.Mantıklı.Ama işin showundalar tabi.Ama evlenmek de olası bence.Herkes görüyor bir olumsıuzluk olsa ararlar mesela ; başında bir kanal var;daha güvenilir gibi internet evlilik sitelerinden.Gencecik insanlar da katılıyor şaşıyorum ama.
İçyüzünü bilemem..Konuyu okumak gerek yazan varsa.

87. sayfadayım. başladığımda 70 lerdeydim. ilerledikçe sayfa sayısı artıyor. bitmiyor. gözlerim böyle oldu. son sayfa 91 gibi duruyo şimdilik dur bakalım sırf bu yüzden kapatılmalı

Burda kaç kişinin izlediğinin bi önemi yok ki canım.Ben Türk toplumunun genel özelliğinden bahsediyorum mesela senin dediğin gibi izlediği halde rezil bulanlar da var evet.O zaman neden izliyorlar.Asıl sorulması gereken bu bence.İçten içe kendilerine hitap eden bir şey bulduklarını düşünüyorum ben şahsen.Mesela toplum olarak ayıplamayı ve kavgayı gürültüyü çok sevmemiz gibi.

Kayınvalidem izliyor bu programları. Gözünü kırpmadan hem de. Olur da yanindaysam bir de bana bilgi veriyor sağolsun. "Bak bu solmaz'la su çocuk görüştüler ama anlasamadilar" şeklinde. Neyse ki ufak oğlum var bir şekilde sinirlerim sağlam kalabiliyor.

Ben kayınvalideme bunları izleme diyemem. Zira kayınvalidem evliliği üreme aracı olarak görmüş, çünkü öyle öğretilmiş... Hayatı boyunca çalışmış, temizlik yapmış ve çocuk büyütmüş. Esinden zerre sevgi görmediği gibi saygı da görmemiş. Kayınvalidem kadın ve erkeğin herhangi bir yerde aşk adı altında bir seyler yaşamasını merakla ve ilgiyle izliyor. Dizilerde de böyle saçma programlarda da. Oyun olduğunu bilerek izliyor üstelik. Onun hayatındaki bu eksiklik hiçbir zaman kapanmayacak. Ben ona hak vermesem de onu anlıyorum.

Bu programlar mutsuz ve sevgisiz kadinlarin kendilerini avutma yeridir. Bu yüzden asla bitmeyecek izlenecektir.

Tek düşüncem umarım bu programlara çıkan insanlar gerçekten para karşılığında çıkan oyunculardır, zira bu kadar beyin yoksunu insanın var olduğu bu programlarda onlarla aynı ülkede yaşıyor olmaktan inanılmaz derecede rahatsız oluyorum.

Evet tamamen saçma, hepsi kurgu ama kabul edelim ki zevkli oluyorBen üniversite öğrencisiyim dersten koşa koşa geliyorum açıyorum hemen, hatta erkek arkadaşımda öyle beraber oturup izliyoruz oda hiç kaçırmaz

Ahh ahh bonusun bu konudaki fikri sayfalarca olur ama vakti yok yazsin :))

Patron bu konuya hic deginmemis mi daha once onuda merak ettim. Forum ici takip edemiyorum.

Siraya gerek yok hepsi birbirinden rezil hatta eksikler var kismetse olur gelin evi ve moda programlari. Oglenleri tv nin karsisina gecip ilgiyle bisey izlemeyeli cok oldu.

Bu icerik gunduz kusaginin bence %70 ini olusturan ev kadinlarina yapilmis hem hakaret hemde aptallastirma.

Birde aksam kusagi var mikemmel diziler ve dominikte adada aclik ceken sanki biri zorlamis gibi at gibi tepinen ailelerinin cocuklarinin resmine bakip aglayan acinasi icler acisi vs programlar... Varda var iste.

Misal dr bilgili faydali bir konusma yapicak hep sabah olur gunduz olur ne hikmetse aksam olmaz cunku aksam eve gelen erkek bilmek zorunda degil faydali seyleri.

Ben hicmi bakmiyorum bakiyorum tabide cok kisitli 1 tane dizi izliyorum onun disinda radyo. Eger kacirirsam tekrarini izlemem bile 2-3 gun suruyo cocuklarla.

Madem herkes boyle sikayetci rtuke sikayet ediliyo peki neden durdurulmuyo kaldirilmiyo buda ayri bir sorun.
Isin icinde bilincli pislikler var kesin.
Herseye ragmen oturup izleyende var malesef.

Iyiki yazacak vaktim yoktu

Kısmen haklısınız, Toplum curcunaya, kargaşaya, dedikoduya meyilli evet ancak insanlar bir şeyle sadece sevdiği ya da kendilerinden birşeyler bulduğu için ilgilenmezler, meraklı oldukları için de..bakış açısının şekillenip fikir sahibi olunabilmesi için karşıt görüşler de dinlenir, izlenir, okunur..buna da bilimsel tabirle ''gözlem'' deniyor..aksi takdirde insanların neyi neden yaptığını algılayamayıp tek bir sonuca bağlayan dümdüz mantık ''yargısız infaz'' mekanizmasını çalıştırır..Yaşanan, yaşanmakta olan gerçekler, yanlışlar, hataları görmezden gelip, gözümüzü kapatırsak, doğruyu yanlışı ayırdedemeyiz çünkü doğruya karar verebilmek için yanlışı da bilmek gerekir ki sorgulama dürtüsü oluşsun.. sorgulamak için fikir sahibi olmak, fikir sahibi olmak için de gözlemlemek gerekir..

biraz önce bunu anlatmaya çalıştıysam da yine de beni tam olarak anlayan pek olmadı :) ben de bunu diyorum işte :) aaa konuyu kazen açmış ne de iyi olmuş :) ama biz açsak şuan kk ya giremiyorduk zira banlanmıştık :)

Ya ben belgesel sevmiyorum ki. . Kültürle ilgili olsa neyse izlerim ama hayvanlarla ilgili belgeselleri sevmiyorum. Insan doğaya karşı var Bear Greas in.. çiğ çiğ böcek yiyor

Herkes bu programlar hakkında fikir sahibi. Demekki insanlar bi şekilde bu programları izliyor,izlemiş,izleyecek...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…