Esra Erol beni eversene.....

Derya bile garibim tutunamadı sektörde, tutunamayan Derya

çok isterim mesela bir kanalı sadece psikoloji/sosyoloji ile ilgilenenlere ayırsınlar.. çocuk gelişim, ergenlik, ilişkiler, insan psikolojisi hatta sürü psikolojisi :) kısaca insanın iç dünyasında neler oluyor, bu topluma nasıl yansıyor onu psikolog/psikiyatr/sosyologlar toplansın sabaha kadar tartışsın, işimden istifa eder otururum bir kanalı Nöroloji kanalı yapsınlar, beynimizde neler oluyor, hangi salgı yüzünden nasıl düşünüyoruz, psikopatların beyin kıvrımları normal insanlardan ne kadar farklı falan falan anlatsınlar onu da cd ye çeker izlerim.. her bilim alanına ait bir kanal olsun, insanlar bir araya geldiğinde tırt ın sevgilisine atarını ya da bacaklarını değil de bunu konuşsunlar mesela.. çok ütopik oldu ama ne demiş Martinişko "I have a dream" :)

Akademik deney mi yapılmış evlilik programı izleyen vs belgesel izleyen üzerine?

AA onları izleyen cahil, boş; ama berikini izleyen iyi.
Yok ya :)

İsteyen istediğini izler, ne diye eleştiriliyor?
Günümüzde internet hemen hemen her kadının elinin altında, eğitim düzeyi ne olursa olsun, netten dilediğini izleyebilme imkanına sahip.

Eee simdi burda konusup neden pirim veriyoruz bu programlara.

Programi kotuleyenlerin buyuk bir bolumu de her ayrintiyi biliyor masallah.

tv de şehitlere 1 dk zaman ayrilmazken burezillere saatlerce program yapmasi icin izin veriliyor.
bunlari yayinlayacaklarina hergun bi tarih konusu anlatsalarda cocuklarimiz gecmisini ogrense daha iyi ilk okul bebeleri bile hoslantiyi ogrenmis artik.

Oraya katilanlarin egitim seviyesi malum
Kariyerleri ve genel kulturleri ,hayat sekilleri de ..
Eee bunlari izleyenler de genel de ayni seviyede olur
Bunun icin akademik arastirmaya gerek yok zannimca ..

Evlilik hayatini,kadin erkek iliskilerini nasil en asagiya cekeriz nasil basitlestiririz nasil yozlastiririz insanlari diye dusunulup yapilmis programlar...eskiden kole pazarlari olurmus kadinlar suslendirilip erkeklerin karsisina cikarilip para karsiligi satilirlarmis...bu programlari onlara benzetiyorum..kimin eli kimin cebinde belli olmayan asla türk kültür örf ve adetlerimize asla yakismayan programlar...insanlarin para icin nasil asagilik olunacagini gosteren programlar..cok yazik boyle olmamaliydi insanlik..herseyden ote musluman bir ulkeyiz yakismiyor ulkemize boyle programlar...

Ahhh ahhh nerde o gunler :)

Ben izliyorum saklayacak birşey olduğunu da düşünmüyorum

Burada bir sürü eleştiri yapıyoruz fakat ülkece medya konusun da berbatız . Rtük gibi bir kuruma sahibiz ama işlevini çözebilene aşk olsun ! Devletin bu konuda yaptırım uygulaması lazım bence ... En son yanlış bilmiyorsam Ahmet Davutoğlu bu konuyla ilgili konuşmuştu sonra adam bir şey yapamadan istifa etti ( amacım siyaset tartışmak değil yanlış anlaşılmasın ) . Benim kardeşim 14 yaşında ne kadar kızarsam kızayım kısmetse olur , seda sayan izliyor . Kendini savunduğu şey ben arkadaşlarım kadar izlemiyorum demek . Yada izleyecek bir şey yok demek . Ama devlet evlilik programı yapan kanallara bazı şeyleri zorunlu kılsa . ( Bir anda bu programları kaldıramazlar bunu baz alarak ) Mesela atıyorum sen X kanalı evlilik programı mı sunuyorsun o zaman programın süresi kısaltıp programdan sonrada bir belgesel yada önce bir belgesel koymak zorundasın dese ? Bu belgeselin konusu değişebilir . Kitap , müzik , dağa , siyasi içerikli belgesel fark etmez .

Kanalını hatırlamıyorum sabah ünlülerin çekiştirildiği dedikodu programı , öğlen evlilik programı , ilkindi moda , Akşama haber Şimdi hadi gel de kültür seviyen yükselsin ?

Bizim ülkemizde yapacak işi olmayınca izlenen bir şey değil tv . Her evde her gün kullanılan bir araç . Tv izlenmediği zaman nasılda izlemedik muhabbeti yapılan bir araç . Evin bir üyesi . O zaman biz niçin tv yoluyla bazı şeyleri halka aktarmıyoruz ? Tipik olarak herkesin bildiği bilinç altı örneği var ya ABD de yayınlanan yada çekilen her neyse diz ve filimde belli bir süre ABD Bayrağı geçmek zorunda vs vs diye işte neden biz bunu kitap okuyan kişi , kitaplık olarak göstermiyoruz . Gözümün takıldığı herhangi bir dizide normal bir evde kitaplığı bırakın kitap rafı gördüğümü bile hatırlamıyorum .Böyle olunca yozlaşma kaçınılmaz oluyor.

Çin de ki Beyaz Piramitler ile ilgili iddialar doğruysa dünyanın ilk Kütüphanesi Türklere ait . Çok gelişmiş bir uygarlıktan nerelere geldik. Düşündükçe istemsizce gülüyorum

Başkası adına utanmak gibi igrenc bir huyum oldugu icin hic bikac dakikadan izleyemedim bu programlari.
Ama zamanla hepsinin bitecegini/değişeceğini dusunuyorum. Eski bbg ler yok mesela artik. Popstarlar, vs hepsi form degistirdi.
Biraz yaşı büyük olanlar hatirlar nurseli idiz in sundugu saklambac vardı, yine adını hatırlayamadım bir program daha vardi bunun gibi.
Sonuc olarak ben dusuk seviyeli tv programlarının insanları cahillestirdigini dusunmuyorum, bu programları zaten o seviyedekiler izliyor.
Yani onu izleyecek potansiyeldeki kadin gunduz esra Erol izlemese stephen hawking in kuramlarini okumayacak, yine ya pembe dizi izleyip aglayacak ya komsulariyla dedikodu yapacak. Tamamen potansiyel meselesi.

Bende bu konuda sayfalarca yazabilirim izinde evdeyken şöyle bir bakayım dedim 5 dakika tahammül edemedim rezillik pislik mi pislik programlar hepsi hemde allahtan çalışıyorum

bir ara bizim ülkede sokak röportajı yapılmıştı.. başınız sıkıştığında, polis ya da ambulansa ihtiyacınız olduğunda hangi numarayı arıyorsunuz diye sorduklarında 911 demişlerdi :) hani sürekli bilinçalıtımıza işliyorlar diye şikayet ediyoruz da ne hikmetse hep işlenen biziz, işleyen onlar..

ilk kütüphaneden bugüne gelmişiz, dedikleri gibi maymundan gelmedik ama maymuna gidiyoruz

Aman yok canım, ben hepsini izliyorum. Tam bir TV canavarıyım, zaplaya zaplaya bütün kanalları geziyorum. Sürekli takip ettiğim bir dizi bile yok. Hangisine takılırsam onda kalıyorum. Zaten özet sayesinde konuyu yakalıyorum. Benim gibi olan da çok vardır mutlaka.
Bunları izleyen belgesel izlemiyor diye bir şey yok yani. Her tür programı izlerim, her tür müzik dinlerim, kendimi kısıtlamam. Her izlenen programın bilinçli seçildiğini de düşünmüyorum. Bazen reklam olunca kanal değişiyoruz, bazen haberleri beklerken mecburen açık oluyor derken bir sürü seçmediğimiz programdan haberimiz oluyor.

Beş dakika izlesen anlıyorsun, yalancı,sahte,cahil insanlar topluluğu.
Anlamıyorum kimler izliyor da bu programları kaldırmıyorlar!

İzlemiyorum ...inanmayacaksiniz gercekten izlemeyen biriyim:) evimde tv yok çünkü...
Ama sosyal medyadan igrenc sesleri duyuluyor maalesef
Yaziktir evlilik gibi bir hayrı böyle basite seviyesizlige indirgemek yaziktir gelecegin emanetçisi anne adaylarina özellikle bir kafina yakismayan giyim ve davranis tarzları...
Insanlar ölüyor sözde ülkem kan agliyor peki bunlari kim izliyor ...

Hic izlemem ama zap yaparken gordugumde hiddetle kalbimin carptigi programlar,cook kiziyorum hic bir derdimiz yokmus gibi milletin evlenip evlenmemesi kaldi,bu programlar yokken insanlar evlenemiyor muydu?19-20 yasinda genc sen evdemi kaldin ?
Cook dertliyim herseferinde RTURK e sikayet edesim var..neden ama neden insanlari aileleri bilinclendirecek programlar yok?
Bu konuyu acarak tam da yarama tuz bastiniz.

İnanın o yüzleri ekranda gorücem DİE korkudan tv acamıyorum bu kadar gereksiz sacma Bı yayın olamaz yani sıddetle kınıyorum ve o yayınların kaldırmasını istiyorum topluma kotu Örnek ve insanları kandırmak amaçları onları izleyerek bizim milletimiz prim veriyor ve ne yazıktır ki hala ekranlardan tv ye o yayın saatlerinde gereksiz zaman kaybı inanın o saatlere belgesel koysalar eğitici Bı yayın olurdu

Tabiki de hepsi birbirinden rezil durumda. Evlilik kurumunu yerler altina aliyorlar. Amaclari evlilik de degil ustelik. Unlu olma amacindalar. Yazik..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…