Esra Erol beni eversene.....

Televizyondan ne beklediginize gore degisir.. toplumsal ahlak yapisini bozuyormus Cem Yilmaz gosterisinde cocuklar sizi izleyip kufur ogreniyor dediklerinde cevap vermisti bence buraya inanilmaz uygun bir mantik. kufur eden adamin kotu oldugunu kufur etmenin kotu oldugunu cocuga ogretmemisseniz filmin sucu yok..
Ahlak televizyondan ogrenilip etkilenilecek bir durum mu Allah askina?
Toplumun ahlak yapisini televizyon programlari bozmuyor ahlak egitimi yeterli verilememis bireylerde olani aciga cikariyor..Bizler uygun egitim veremiyoruz..

Kazenin bahsettigi gelin adayi da uygun ornek.. Egitimde genel kulturde ve ahlak konularinda iyi durumda degiliz.. Bunu anlamak icin televizyona bakmak gereksiz once aynaya sonra etrafimiza bakalim..

Konunun yeri gayet uygun.. dert buyuk yillar icinde giderek buyuyecek.. biz kendimizi elestirmek yerine evlilik programlarini elestirmemeliyiz.. eksiklerimizi anlamak icin iyi firsat.. belki kendimizi gelistirmek eksiklerimizi gormek icin iyi bir baslangic olur..

Ya konuyu açma tarzını hiç hoş bulmadım bende, böle kuyruk acısı gibimi diyim ne diyim bi değişik.
Yav he he kimse izlemiyo :KK70:

Anasını satıyım bu konuyu başkası açsa bıdı bıdı öterler yok bu bdv konusumu, yok bizene, yok kibledim, yok konunu kapattrcam... :)))
Bu programların evet hepsi birbirinden rezil.ama ben yine de bu kısmetse oluru izliyorum arada.çünkü başka izlenecek birsey göremiyorum kanalda.canım sıkılıyor.sabah muge anlı öğlen de kısmetse olur.ama arada.hic izlemem diyemem.
Asıl konuya gelecek olursam,bende anlamadım bu konu neden açıldı? izdivaç programlarının rezillik anketi?? hiç başka dert mi yok nedir yani amaç burda.bu kadar büyük bi platforma yakışmadı bence

Edep ille de edep diorum.. Esra erola arada bakiorum.. Digerlerini izleyince oha oha deyip kapatiorum.igrencler. en iyi benimde kizlar bi adam icin birbirine giriyo. Kismetse olurda bir cift var yanyana gelince birbirlerine öyle bi yanasiolar kii utanmasalar allah ne verdiyse giriscekler.. Ahlak diye birsey yok..aileleride bu ahlaksizliga göz yumuyo

Türk toplum yapısına dine uygun değil falan deniyor ya asıl ona şaşıyorum ben, sabahtan akşama evlerde dönen dedikodular, birbirini çekemeyen insanlar, bir din programında bile sadece kiminle evleneceğini, çocuk evliliğinin uygun olup olmadığını araştıran!!!! bir milletiz. O yüzden bu programları sadece toplumun yansıması olarak görüyorum, kimse bana biz böyle bi millet değiliz diyemez. Televizyon programları toplumun yansımasıdır ve maalesefki o ayna her gün bize kendimizi gösteriyor!!!

Bu programların evet hepsi birbirinden rezil.ama ben yine de bu kısmetse oluru izliyorum arada.çünkü başka izlenecek birsey göremiyorum kanalda.canım sıkılıyor.sabah muge anlı öğlen de kısmetse olur.ama arada.hic izlemem diyemem.
Asıl konuya gelecek olursam,bende anlamadım bu konu neden açıldı? izdivaç programlarının rezillik anketi?? hiç başka dert mi yok nedir yani amaç burda.bu kadar büyük bi platforma yakışmadı bence
Valla kardeşim isteyen istediğini izler, kimseyide zerre ilgilendirmez.

Ben halkın genelinin bu programları izlediğini düşünmüyorum,kanallar maliyeti az ,sansasyonu fazla diye yapıyorlar,ve algı olarak (çok izleniyorda ,her kanal yapıyor) oluyor...... Ben de gerçekten evlenmeye geldiklerini sanmıyorum,izleyende kb,Kv gibi yaşi ilerlemiş insanlar,ben onlara ne zaman gitsem,"kb sorar şunu biliyor musun ?talibini reddetti falan "der.

en güzeli tv den kurtul çünkü reklamlar bile içler acısı yaratıcılık sıfır bir şaklaban çıkar iki ağız büker bir göz kırpar işte düşünemeyen kitleye hitap bazen denk geliyorum inanamıyorum:deli:

Oradakilerin %99 unun gunluk yevmiye ile orada olduguna inaniyorum ve o genc erkekler ve genc kizlar dertleri evlenmek degil yaptiklari rezilliklerle kendilerini gostermek herhangi bir diziye kapak atmak yazık bu gencligimize geri kalan %1 de yazik evlatlarindan hayir gormemis cidden evlenme umidiyle oraya gelen yasli amca ve teyzeler gerisi bos ve koca bir rezalet ahlak yozlasmasi....

Bu programlari izlemeyenleri izlemeyen illa belgesel mi izliyor yahu ? Hemen belgesele bağlamak ne saçma. Belgesel severim mesela ama hergun acip izlemiyorum yani.

Ayrica evet insan izlemese de mutlaka bir şekilde maruz kalip, o programlardaki kişilerin adlarini da bilebilir. Ne var bunda. Izlemiyor diye algilari yüzde yüz kapali degil ya.

Bende tv yok mesela. Ancak kv veya annemlerde bazen acik olunca goruyorum surekli izlemeselerde. Youtube da anasayfada cikabiliyor. Bazen atilan basliktan merak edip tikliyorsun. Mesela iki kisiyi biliyorum ben. youtubeda gordum diye. Yani insan bir iki isim biliyor diye izlemeyen daha cok biliyor denmesi sacma. izleyenler bile evde ses olsun diye acabiliyor. annemde sacma bulur mesela ama acar. izleyecek bir sey yok diyor.

Evlilik programları ne kadar kötüyse, o kıyafet programlari cok daha kötüsü bu arada.

Son düzenleme:
Aslında diğer programlardan farkı yok bence. Mesela survivor, ondan ne farkı var ki? Hepsi de insanları düşünceden uzaklaştırıp boş vakit geçirerek oyalayacak programlar.

Türk örf ve adetlerine ters aile yapımızı değerlerimizi bozmaya yönelik programlardır.
Bir kız çıkacaksa televizyonlarda koca arıtacak ailelerde buna birsey demeyecek resmen çocuklarımızın gençlerimizin ahlakını bozmak için yapılan programlar. Ev hanımlarını oyalayan saatlerini alan onların okumasına düşünmesine engel olmaya çalışan bir nevi onları ot beyinli yapmaya çalışan programlardır. Rezalet ötesi.
Bu gibi progrprogramlar ilk olarak yemekteyiz adlı programla geldi karşımıza konsept değişik ama amaç aynı türk adet örflerimizi bozmak kültürümüzü yok etmek bizi biz olmakdan çıkarmaya çalışan programlar . Bir buğday tanesine bir parça kuru ekmeğe nasıl saygılı bir milletten üç beş kendini bilme çıkıyordu yok bu yemek olmamış ışte şöyle iğrenç böyle kötü. Anlatabiliyor miyim bizim üzerimize oynanan oyunu.
Tek amaç türk adet ve toplum yapisini yok etmez yozlaştırmak. Degersizlestirmek. Bizi biz olmakdan çıkarmak.

en güzeli tv den kurtul çünkü reklamlar bile içler acısı yaratıcılık sıfır bir şaklaban çıkar iki ağız büker bir göz kırpar işte düşünemeyen kitleye hitap bazen denk geliyorum inanamıyorum:deli:
Valla bir ev hanımı olarak tv den kurtulmam imkansız hayatım :)

Bence tvde izlenecek programlar 1 elin parmağını geçmiyor yarışmalar diziler reklamlar herşey algılarımızla oynuyor bildiğiniz tv de adam- kadın tüccarlığı yapılıyor

X