Esra Erol beni eversene.....

Türk kanalları neredeyse tüm dünyada izleniyor ve bu tip programlar ve arada çıkan saçma haberler türk halkını gözden düşürüyor

bu programlar izlenmemeli bence...daha bir kere izlemedim...her denk geldiğimde alabildiğince argo konuşuyorum....ama içimden malesef...

Hamileligimden oturu evde vakit geciriyorum artik ve maalesef ayagimi soyle bir uzatip Tvyi actigimda ya evlilik ya da moda programi buluyorum. Kanallar arasinsa geziyorum, yok yokk izleyecek birsey yokk. Bence cogunluk bir ses olsun diye aciyor o programlari. Annemden biliyorum ki nasil izlerdi zamaninda. Kadincagiz bile o kadar samimiyetsiz buluyor ki artik hint dizilerini izliyor. Reyting ugruna aptal bir toplum olma yoluna dogru gidiyoruz. Zorla aptallastiriliyoruz

Gerçek mi yoksa kurgu mu olduğundan çok insanların birbirlerini algılayış şekilleri rahatsız ediyor beni. Katılımcılar taliplerini ya talip oldukları kişiyi ileride müşterek bir hayat yaşayabilecekleri biri olarak görmekten ziyade arzu nesnesine dönüştürüyorlar ve hemen hemen her şeyin ulaşılabilir, elde edilebilir olduğu günümüz tüketim kültürünün etkisiyle nesneleştirdiği insan her an vazgeçilebilir/yeri doldurulabilir bir tüketim malı oluyor onun gözünde adeta. Bu tarz programları kurgu olduğu varsayımıyla izleyen kişi bile sürekli bu tüketim dayatmasına maruz kaldığı için bir süre sonra ister istemez normalleştiriyor bunu kafasında...bu nasıl düzeltilir bilemiyorum.

Bu programları kötüleyen kişiler nedense programla ilgili her ayrıntıyı biliyor:) İzlemiyorsan Solmazı nerden tanıyorsun:KK53: Hayır yani bunda utanılacak birşey yok izliyorsan izliyorum de arkadaşım :KK51:

Kişileri bişmek için programı izlemeye gerek ypk ki
haber sitesine gir karşına çıkıyo gelin adayı damadı çıldırttı nefes kesen dans vs
kurtuluş yok yani

İnandırıcı gelmiyor bana hepsi ünlü olmak icin katiliyo istisna haric inandırıcı gelmedigi halde zuhal topali izliyorum çünkü tv de bişey tok onlardan baska kizimla evde oldugum icin tv izliyorum

Kim izler ki böyle programları diye içimden geçirirken annenin bize her gelişinde kanal kanal gezerek bütün evlilik programlarına bakması geldi aklıma. Kayınbabagile her gidişimde bu programlardan biri açık olur.

Yani arz - talep meselesi. Toplum istiyor, kanallar veriyor.

Dikkat edin nerede kurgusu güzel, kaliteli bir dizi başlasa birkaç haftaya yayından kalkıyor. Ama nerede aşiret, mafya, vıcık vıcık iç içe geçmiş aşk hikâyesi anlatan, entrikalı, aldatmalı dizi varsa o tutuyor.

Senelerdir dizi sektörü aynı olaylar üzerinden ekmek çıkarıyor. Çünkü başka türlüsü reyting getirmiyor.

Bence programlardan önce toplumun genel zevklerini tartışmalıyız.

Gündüz kuşağında sadece moda programlarını izliyordum. Onlar da işi modadan uzaklaştırıp yarışmacılar arası hamam kavgasına çevirdiklerinde bıraktım izlemeyi.

Bu programları kötüleyen kişiler nedense programla ilgili her ayrıntıyı biliyor:) İzlemiyorsan Solmazı nerden tanıyorsun:KK53: Hayır yani bunda utanılacak birşey yok izliyorsan izliyorum de arkadaşım :KK51:
Ben gecen ay kayinvalidem sayesinde seda sayanin programını günlük izledim sağolsun :halay: sesi bi açıyor kendini kaptırıyor anne değiştir ya da sesi kıs da diyemiyorum şu şöyle bu böyle derken kac yıllık izlemedigim programı 1 ayda özetledi:KK70:

X